Προς το περιεχόμενο

Manchester United


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα στον επομενο αγωνα θα κατεβει με δεκα στην αμυνα η ρομα και τον τοτι μονο μπροστα. επομενος αγωνας μιλαν - ρομα. ελα τα λαμογια να περνανε παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα, ωραία έπαιξε η Ρόμα. Το πάλεψαν και οι Γιου (καλά, για τον Ρονάλντο εγώ τα έχω ήδη πει) και σωστές ήταν οι δύο κίτρινες.

 

Καλό παιχνίδι γενικά.

 

εντάξει, την άξιζε τη νίκη η (κατά τα άλλα αντιπαθέστατη) ρόμα. η μάντσα ήταν ανύπαρκτη στο πρώτο και στο 1/3 του δεύτερου ημιχρόνου -αλλά η κάρτα ήταν μηδέν. εντελώς μηδέν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά η κάρτα ήταν μηδέν. εντελώς μηδέν.

 

Μα γιατί; Δεν είναι ολοφάνερα στην αντεπίθεση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδικα με αυτο το ηλιθιο ποδοσφαιρο που παιζει

 

Πώς μπορείτε και τα ξεστομίζετε αυτά μερικοί, όταν πέρυσι η Ρόμα με το ηλίθιο αυτό ποδόσφαιρο έγραφε ιστορία καταρρίπτοντας το ρεκόρ συνεχόμενων νικών στο ιταλικό πρωτάθλημα (μέχρι φέτος που ο Ιμπραϊμοβιτς που μας έφυγε από τη Γιουβέντους έγραψε τη δική του ιστορία με την Ιντέρ) ενώ φέτος απέκλεισαν μέσα στη Γαλλία τη Λυόν (και μάλιστα με 0-2) που φέτος έπαιζε εκπληκτικό ποδόσφαιρο, αντάξιο της Μαν.Γ.

 

Ηλίθιο; Δηλαδή πόσες ομάδες παίζουν έξυπνο; 15 σ' όλη την Ευρώπη; Αν είναι έτσι και όλοι οι άλλοι είναι ηλίθιοι, άντε να το δεχτώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Ρομα επαιξε μια χαρα...για 11 εναντιον 10.Οποιος δεν καταλαβαινει την ΤΡΑΓΙΚΗ διαφορα του 1 παικτη μαλλον δεν εχει παιξει μπαλα.Δεν μπορεις να μαρκαρεις προσωπικα, σε βαζουν στην μεση, αμα τα αντιπαλα μπακ προωθουνται βρισκεσαι με -2 και -3 και όχι με -1, μπερδευεσαι στις συνεννοησεις με τους συμπαικτες σου για το ποιος μαρκαρει που και ποιον, σου φευγει ο πατος στο τρεξιμο, δεν ξερεις ποτε να μαρκαρεις παικτη και χωρο και γενικα οταν παιζεις στους 8 του ΤΛ το 11 εναντιον 10 φαινεται.Μεχρι τοτε το μονο που ειχε η Ρομα ηταν την κλασικη φλυαρη κατοχη του γηπεδουχου, μην σου πω την καλυτερη φαση την ειχαμε εμεις

 

 

Α, και Μανουελ...οταν πριν 10 λεπτα εχεις βγαλει κιτρινη-δικαιη-δεν αποβαλεις τον αλλο στο 34 για φαουλ στο κεντρο,επιτηδες μεν ΕΛΑΦΡΟΤΑΤΟ δε.

 

Και πλιζ μην πεις "Μα με το γραμμα του νομου καλα εκανε".Τοτε κανονικα επρεπε στα προχειρα ο Σκοουλς να φαει κατευθειαν κοκκινη, για τον ιδιο λογο (τακλιν απο πισω με τα δυο) ο Μεξες επισης, οπως επρεπε και κιτρινη ο Κασετι που τραβαει την φανελα του Κριστιανο στο β' ημιχρονο. ΕΠΙΣΗΣ ο Περοτα επεσε και 2η φορα στην περιοχη και επρεπε να παρει και 2η κιτρινη.Εκει δηλαδη πως ειπε "Σιγα μην δωσω 2 κιτρινες για θεατρο". Ολοι στην ΝΕΤ συμφωνησαν οτι ειδικα στο 1ο ηταν 155- μειον 55 η διαιτησια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Ολοι στην ΝΕΤ συμφωνησαν οτι ειδικα στο 1ο ηταν 155- μειον 55 η διαιτησια

 

Την αποβολή δεν την είδα αλλά την άποψη των σχολιαστών της ΝΕΤ δεν την έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση. Δεν πιστεύω να ήταν ο...Βερνίκος; Εντωμεταξύ, το γνωστών αντεθνικών αισθημάτων BBC κάνει το εξής σχόλιο σε αυτό το άρθρο: "And their task was made even harder by the foolishness of Scholes, who was deservedly sent off for two rash challenges."

 

Κατά τα άλλα, το 2-1 μια χαρά αποτέλεσμα είναι για τη Μάντσεστερ και δε θα το συζητούσε κανένας αν δεν είχε στείλει η Ρόμα αδιάβαστη τη Λυόν στον προηγούμενο γύρο. Παρενθετικά, το δεύτερο γκολ της Ρόμα ήταν εξαιρετικό.

 

Γενικά, εν όψει των επαναλληπτικών, με εξαίρεση τη Λίβερπουλ όλα τα άλλα παιχνίδια είναι ανοιχτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως να παίζει ένα μικρό ρόλο, το ότι οι πιο αντιπαθητικές ομάδες της ευρώπης κατ εμε είναι η μαντσεστερ,η γιουβέντους,η μπάγερν κ ο οσφπ, αλλά κ εγώ πεντακάθαρη την είδα την κόκκινη,κ επίσης ένα γήπεδο που΄.....έγερνε μονόπατα είδα ,με μια μάντσεστερ να περνάει το κέντρο λιγότερες φορές από όσα δάχτυλα έχω στο ένα μου χέρι...

η ρόμα δε μου είναι ιδιαίτερα συμπαθής,αλλά χθες ήταν εμφανώς ανώτερη,κ κέρδισε δικαια.

 

ΥΓ: σε πιθανό τελικό πχ μπάγερν-γιουβέντους,ή κάτι παρόμοιο, με βλέπω...σινεμά,να θαυμάζω την τέχνη των ρομαντικών κομεντί της τζούλια ρόμπερτς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως να παίζει ένα μικρό ρόλο, το ότι οι πιο αντιπαθητικές ομάδες της ευρώπης κατ εμε είναι η μαντσεστερ,η γιουβέντους,η μπάγερν κ ο οσφπ, αλλά κ εγώ πεντακάθαρη την είδα την κόκκινη,κ επίσης ένα γήπεδο που΄.....έγερνε μονόπατα είδα ,με μια μάντσεστερ να περνάει το κέντρο λιγότερες φορές από όσα δάχτυλα έχω στο ένα μου χέρι...

η ρόμα δε μου είναι ιδιαίτερα συμπαθής,αλλά χθες ήταν εμφανώς ανώτερη,κ κέρδισε δικαια.

 

ΥΓ: σε πιθανό τελικό πχ μπάγερν-γιουβέντους,ή κάτι παρόμοιο, με βλέπω...σινεμά,να θαυμάζω την τέχνη των ρομαντικών κομεντί της τζούλια ρόμπερτς!

 

η πιο αντιαισθητικη παντως ειναι η μπαγερν και με διαφορα. μιλαμε για την πιο αντιπαθητικη ομαδα ολων των εποχων. ε δεν νομιζω να ειναι αντιπαθητικη ομαδα η μαντσεστερ με τοσα εκατομυρια οπαδους ανα τον κοσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ματσάκι είναι τρελά ανοιχτό καθότι το (αντί-)ποδόσφαιρο της Ρόμα είναι ότι πρέπει για τους αγώνες ρεβάνς εκτός έδρας..

 

Η αποβολή σωστή γιατί ενώ είναι στο κέντρο του γηπέδου πρόκειται για αντεπίθεση.

Άλλωστε κ η φάτσα του κοκκινομούρη Σκοουλς έδειξε πως την άξιζε..

 

ΥΓ.Πόσο φρύδι μπορεί να βγάλει ακόμα Ρονάλντο..;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Ρομα επαιξε μια χαρα...για 11 εναντιον 10.

 

Α, και Μανουελ...οταν πριν 10 λεπτα εχεις βγαλει κιτρινη-δικαιη-δεν αποβαλεις τον αλλο στο 34 για φαουλ στο κεντρο,επιτηδες μεν ΕΛΑΦΡΟΤΑΤΟ δε.

 

Και πλιζ μην πεις "Μα με το γραμμα του νομου καλα εκανε".

 

Ολοι στην ΝΕΤ συμφωνησαν οτι ειδικα στο 1ο ηταν 155- μειον 55 η διαιτησια

 

1) Εννοείται ότι καταλαβαίνω πολύ καλά το τι σημαίνει 11 εναντίον 10. Πριν όμως μείνει με 10 η Μαν, το παιχνίδι το έβρισκα μοιρασμένο. Όταν έμεινε με 10, εκμεταλλεύτηκε το πλεονέκτημα της η Ρόμα και πήρε ξεκάθαρα τα ινία του αγώνα. Θα μπορούσε το παιχνίδι να μείνει μοιρασμένο. Δεν έγινε όμως αυτό. Η Ρόμα έπαιξε όπως έπρεπε, για παιχνίδι 11 εναντίον 10. Δεν υποστήριξα ότι έπαιξε καλά για 11 εναντίον 11 (στο οποίο θα ήταν αδικαιολόγητη).

 

Φυσικά, το σύστημα που παίζει είναι θανατηφόρο όταν αποβληθεί παίχτης της αντίπαλης ομάδας, και μάλιστα όταν οι αντίπαλη ομάδα έχει Ρούνεϊ και Κριστιάν μπροστά και δε σου πάει η καρδιά να βγάλεις κανέναν από τους δύο για να γεμίσεις το κέντρο σου.

 

2) Έκοψε την αντεπίθεση. That's the thing. Το ελαφρύ δεν έχει σχέση. Η διάγνωση της πρόθεσης έχει σημασία.

 

3) Αυτά είναι εκτιμήσεις. Όπως είπα, κάνεις μια διάγνωση. Τα πεσίματα του Περότα δεν μου φάνηκαν και τόσο θέατρα. Σίγουρα δεν ήταν πέναλτι (το πρώτο με τίποτα, το δεύτερο ήταν έτσι κι αλλιώς έξω από την περιοχή), αλλά αυτό δε σημαίνει πως έπεσε μόνος του. Άντε το πρώτο είναι πιο περίεργο. Το δεύτερο όμως μου φαίνεται ότι του πατάει το πόδι.

 

4) Ε, συγγνώμη τώρα, αλλά θα μετρήσουμε τη γνώμη των σχολιαστών της ΝΕΤ;! Έλεος, οι άνθρωποι είναι πανηλίθιοι. Μέχρι και ο Alsos ή ακόμα και ο... Νικολαϊδης ξέρουν πιο πολλά από αυτούς :mrgreen:. Ο εκφωνητής πέταξε άπειρα μαργαριτάρια χθες. Χαρακτηριστικά θυμάμαι "Ο Σαχά έχει τα περισσότερα γκολ εντός εστίας" !!! και κάτι που δεν το θυμάμαι κατά λέξη αλλά ήταν στο σημείο που η Ρόμα πίεζε για το 2-0, "αν η Ρόμα πετύχει και δεύτερο γκολ δε θα είναι απλά ίσως στην επόμενη φάση αλλά..." (κάπου εκεί σταμάτησε γιατί κατάλαβε ότι πάει να πει χοντρή βλακεία και το διόρθωσε με ελαφριά πηδηματάκια) "...βέβαια είναι νωρίς για να πούμε κάτι".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το γνωστών αντεθνικών αισθημάτων BBC κάνει το εξής σχόλιο σε αυτό το άρθρο: "And their task was made even harder by the foolishness of Scholes, who was deservedly sent off for two rash challenges."

 

 

A,οκ, τοτε να αρχισω να διαβαζω και Νικολακοπουλο για τα παιχνιδια του Παναθηναικου?

Ο τυπος ή προσπαθει να το παιξει αντικειμενικος ή ειναι Λιβερπουλ (ελπιζω να μην πιστευεις οτι στην Αγγλια λενε "Στην Ευρωπη πρεπει να ειμαστε με τις Αγγλικες ομαδες" )

 

 

Οτι και να λες, την φαση την ειδα. Και λεω τυπικα δινοταν,σαν 1η καρτα για προεδιοποιηση δινοταν, αλλα δεν αποβαλλεις παικτη στο 34 για τετοιο φαουλ. ΕΚΤΟΣ αν θες να πας με το γραμμα του νομου οποτε για κοιτα στο παραπανω ποστ μου και πες μου τι λες για τα υπολοιπα σφυριγματα του που μαλλον θα καταπιε το στραγγαλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2) Έκοψε την αντεπίθεση. That's the thing. Το ελαφρύ δεν έχει σχέση. Η διάγνωση της πρόθεσης έχει σημασία.

 

Καθε φαουλ που κοβει αιφνιδιασμο στο μπασκετ σφυριζεται εσκεμμενο?

Το δεύτερο όμως μου φαίνεται ότι του πατάει το πόδι.

Τιποτα δεν του παταει, βαζει ποδι εξω απο την περιοχη, δεν βρισκει τιποτα και ειναι στο εδαφος και ο αλλος δεν κανει προσπαθεια αποφυγης απλα παει και πεφτει πανω στο τεντωμενο ποδι και μαλιστα ΕΚΤΟΣ με προθεση να πεσει ΕΝΤΟΣ(για μενα αυτο ειναι πιο καραμπινατη κιτρινη γιατι κανει στην ουσια βουτια απεξω μεσα, για να παρει οχι απλα φαουλ αλλα πεναλτυ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
A,οκ, τοτε να αρχισω να διαβαζω και Νικολακοπουλο για τα παιχνιδια του Παναθηναικου?

Ο τυπος ή προσπαθει να το παιξει αντικειμενικος ή ειναι Λιβερπουλ (ελπιζω να μην πιστευεις οτι στην Αγγλια λενε "Στην Ευρωπη πρεπει να ειμαστε με τις Αγγλικες ομαδες" )

 

 

Οτι και να λες, την φαση την ειδα. Και λεω τυπικα δινοταν,σαν 1η καρτα για προεδιοποιηση δινοταν, αλλα δεν αποβαλλεις παικτη στο 34 για τετοιο φαουλ. ΕΚΤΟΣ αν θες να πας με το γραμμα του νομου οποτε για κοιτα στο παραπανω ποστ μου και πες μου τι λες για τα υπολοιπα σφυριγματα του που μαλλον θα καταπιε το στραγγαλι

 

Να δεις πώς το ήξερα ότι κάτι τέτοιο θα έλεγες. Οι αναθεματισμένοι αλλόθρησκοι που αρνούνται το μεγαλείο της Μάντσεστερ. Οπότε, σου το έχω έτοιμο το link, κι αν βαριέσαι να διαβάζεις ολόκληρο το σχόλιο του Φέργκιουσον από το επίσημο site της Μάντσεστερ, ορίστε τι λέει επί του προκείμενου:

 

"I can't complain about the sending off; it probably was two cards"

 

Αλλόθρησκος και ο κόουτς. Αίσχος.

 

Πάντως, αφού είχε τόσες φάσεις για αποβολές των Ιταλών που δεν τις έδωσε ο πιασμένος κόρακας, νομίζω ότι ο Φέργκιουσον είναι πολύ μεγαλόψυχος που δεν αναφέρεται σε καμία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...