Προς το περιεχόμενο

Manchester United


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To μεσημέρι τα κεφάλια μεσα!

 

Ελπίζω να πάρουμε κάνα διπλό,αν και χλωμό το κόβω, ώστε να εκμεταλλευτούμε το δώρο της μικρής ομάδας εν ονόματι Αρσεναλ...

Αν χάσουμε το φετινό τίτλο τι να πω,θα παρατήσω τη πρέμιερ και θα βλέπω Β'εθνική Κύπρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτο τον εβγαλε τον νανι και εβαλε ερναντεζ επειδη τραυματιστηκε,και λεω τι κανει ο ανθρωπος???

Γιατι δεν εβαλε τον εβανσ ρε παιδια βασικο,ειναι τραυματιας??και μου εβαλε τον μπραουν που εχω να τον δω απο τον τελικο με τη τσελσι το 2008,ασ εβαζε ο'σει στην τελικη ειχε χρονο να πειραματιστει ηξερε οτι ο βιντιτς ειχε φαει κοκκινη δεν ηταν της τελευταιας στιγμης,ο τουρε πως επαιζε και σεντερ μπακ στην μπαρτσελονα και ο καρικ δεν μου αρεσει σαν παικτης δεν καταλαβαινεις οτι παιζει καν,ας εβαζε φλετσερ ή γκιμπσον.εχει και το ματς λιγοτερο η αρσεναλ εκτος εδρας στης 20 απριλιου με την τοτεναμ και ετσι και νικησει μας φτανει αν εχουμε φερει τα ιδια αποτελεσματα ως τοτε.Και αυτο που μου τη δινει ειναι οτι ο φεργκι μενει αταραχος καθε φορα.Μας ξεφτιλισε ο αχρηστος ο kuyt καλα να μην πω για τον suarez

 

Φταιει και λιγο το προγραμμα να πουμε την αληθεια.

1 μαρτιου τσελσι

6 μαρτιου λιβερπουλ

12 μαρτιου αρσεναλ fa cup

15 μαρτιου μαρσειγ

Τι προγραμμα ειναι αυτο???

Αλλα εχει και αλλο

1 μαιου με αρσεναλ

6 μαιου τσελσι

Παντως εκτος εδρας ειμαστε χαλια εχουμε βαλει 24 γκολ και εχουμε φαει 21 και εχουμε 4 νικες και 3 ηττες και καπου 8-9 ισοπαλιες.

Αν δεν εφερνε x η αρσεναλ με την σαντερλαντ θα ηταν 1η united με ισοβαθμια αλλα με περισσοτερα γκολ και θα ειχε και η αρσεναλ 1 παχνιδι λιγοτερο.

Πρεπει να τους αποκλεισουμε στο fa cup στις 12 για να ανεβει και λιγο η ψυχολογια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας ξεφτύλισε ο απίθανος kuyt καλα να μην πω για τον suarez που πέρασε όλη την άμυνα σαν σταματημένους και πλάσαρε κάτω από τα πόδια του van der sar

FIXEDγρεεκλεμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι το διδυμο Σμολινγκ-Μπραουν συναγωνιζεται επαξια το Σαριεγκι-Βυντρα

Κλασσικές ... κάποιου με τέτοια λογική.Ο Smalling είναι από τους καλύτερους νεαρούς αμυντικούς τωρά με Subotic,Hummels,,Sakho.Με τι κριτήρια κρίνεις;Βασικά εκεί που δεν έχει πρόβλημα η Man Utd είναι στα centerbacks.Ferdinand Vidic βασικοί με Smalling,Evans,Brown,O'Shea μπακ απ.Συγγνώμη αλλά δεν είναι καθόλου άσχημα για αλλαγή πέμπτη επιλογής ο Ο'Shea.Είναι καλύτερος από τον Κυργιάκο που είναι αλλαγή της Λίβερπουλ να μην σου πω είναι καλύτερος και από πολλούς της Άρσεναλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδα την Κυριακη. Μαγεψε το διδυμο

Αν δεν το καταλαβες, η εκφραση πηγαινε για τον συγκεκριμενο αγωνα

 

Αποκει και περα, ο Σμολινγκ ειναι το πιο υποσχομενο απο τα αναπληρωματικα μπακ αλλα αυτη την στιγμη ειναι μεγας χεστης και αμπαλος. Αμυντικα ειναι πολυ καλος αλλα μολις παρει την μπαλα τρεμει, γιατι ειναι νεος και ψαρας. Αν στα τελευταια ματς με Τσελσι, Λιβερπουλ κτλ δεν εχει δει κατι τετοιο, μαλλον αλλον παικτη βλεπεις.

 

Απο ολους τους αλλους που αναφερεις (πλην των βασικων) προφανως τα λες αυτα επειδη παιζουν στην Γιουναιτεντ, επειδη εχεις σκορπιες εικονες, δεν ξερω γω τι, παντως αποκλειεται να τα λες σοβαρα και να εχεις και δικιο.

Κανεις εκ των Εβανς, Μπραουν, Ο'Σει δεν θα επρεπε να λεγεται "σεντερ μπακ της Μαντσεστερ Γιουναιτεντ" και αυτα με τις 5ες αλλαγες και τις 10ες επιλογες δεν τα καταλαβαινω. Το ερωτημα ειναι απλο, κανει ενας παικτης για την Μαντσεστερ Γιουναιτεντ? Αν βρεις 5 "ναι", μετα τα βαζεις σε σειρα και μου λες για την 5η επιλογη. Αλλα εδω δεν εχεις 5 ναι. Μπροστα στον Μπραουν, τον Ο'Σει και τον Εβανς, αυτα τα γατακια, οι Μπεργκ και Γιονσεν που τους θυμομαστε μονο απο τα βιντεακια με τον Ρεδονδο να τους περναει, φαινονται "Καναβαρο στα καλα του"

 

Και παμε στους βασικους

Ο Ριο μεγαλωνει και χαλαει, βγαζει προβληματα. Αν ειναι καλα, μαζι με τον Βιντιτς - ειδικα με την χρονια που κανει - σαφως και εχουμε σουπερ διδυμο. Αλλα οχι οτι θα ειμαι ησυχος με αυτους που εχω απο πισω

 

ΥΓ. Τον Shawcross ξεχασες απο τα ονοματα που γινονται καλοι στο Football Manager. Ο Sakho γύρω στο 2015 μου εβγαλε τραυματισμους εμενα. Ειμαι σίγουρος ότι αν αυτη την κουβεντα την καναμε 2 χρονια πριν αντι για Subotic και Sakho θα μου έλεγες για Kompany και πριν 4 χρονια για Van De Borre

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι ένας ανίδεος κλασσικός,δεν λέω ρατσιστικά πράματα,έλληνας ''φίλαθλος''.Με αυτήν την λογική.Μόνο λίγες περιπτώσεις άλλων βρήκα στο ίντερνετ(ελλήνες εννοείτε)να ξέρουν και να καταλάβουν.Ο Σμόλιγκ είναι σπουδαίος,άπειρος με αλλά με Τσέλσι και Λίβερπουλ κι ολάς έπεξε.Και η Τσέλσι αν έχανε τους βασικούς της δεν θα είχε κανένα.Καλός και με την μπάλα,πάσες,μπαλιές.Έχουμε από τα καλύτερα μπακ απ που θα γίνουν μελλοντικά σέντερ μπακς μας μάλλον.Έβανς αν και πεσμένος είναι ταλέντο,διώξαμε τον Πικέ για χάρη του και τον θέλαν Ρεάλ και Μπαρτσελόνα.Αν και παραδέχομαι πως θέλει ενίσχυση η ομάδα,στο κέντρο ειδικά,δεν συμφωνώ ότι καίγεται και τόσο στην άμυνα προς το παρών.Αλλά και άλλους να φέρναμε,κάτι Μπράουν και έτσι πάλι μπακ απ θα ήταν,πολύ σπουδαία μάλιστα.

 

Ο Μπράουν για μένα είναι φοβερός αλλά ατύχησε με τραυματισμούς.Τι περίμενες με την Λίβερπουλ αν έχει τόσο καιρο να παίξει;Ο Γίονσεν ήταν σπουδαίος αμυντικός αλλά είχε τραυματισμούς.Σαν μπακαπ αυτοί που έχουμε είναι τέλειοι,θα έλεγα ότι έχουμε και ''dream'' άμυνα.

 

Όσο για τους νεαρούς που είπα αυτοί είναι που θεωρούντε οι καλύτεροι νεαροί και ανερχόμενοι.Τον Shawcross τον είχαμε και είναι ένας εξαιρετικός αμυντικός για την Στόουκ τωρά,με Ρεάλ και Λίβερπουλ να δείχνουν ενδιαφέρον.Άλλος καλός είναι ο Κάχιλ(Μπόλτον-μεγαλύτερος όμως).Δεν είναι λόγω FM,τους ξέρω αν και παραδέχομαι δεν τους πολυείδα,απλά από νέα που κοιτάζω και μαθαίνω για διάφορα και ανερχομενους.

 

p.s.δεν προσεξά τα μυνήματα και πίστεψα ότι το είπες γενικά και μάλλον από πριν σαν προκατάληψη.Και πάλι μέσα από ματς να το έλεγες πάλι γενικώς θα το έπαιρνα.

 

Anyway καλοκαίρι,Sanchez,Pastore,Neuer,Rodwell.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος πάντων το θέμα είναι το κέντρο.Εκεί καιόμαστε.Δεν κάνουμε με Κάρικ,Φλέτσερ,ακόμα και με Άντερσον.Ίσως σαν μπακ απ,ροτέισιον αλλά σαν βασικοί όχι.Παστόρε,Σάντσεζ(παραπάνω winger ομώς),Ρόντγουελ,Γκότζε,Καγκάβα,Σαχίν,Χαμσίκ,Μόντριτς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιον θα βλεπατε τον πιθανοτερο αντικαταστατη του Van Der Sar και του Giggs ή μαλλον ποιον θα θελατε να τον αντικαταστησει,κατι απιθανο μαλλον γιατι οπως φαινεται ο giggs θα διαδεχτει απο τα αριστερα απο τον nani και απο δεξια θα παιζει ο valencia και με αλλαγη obertan-park-ji sung,αντε να παρει κανενα νεαρο για χαφ κανενα που δεν τον ξερει ουτε η μανα του σαν τον bebe ή κανενα απο τους νεους,και ο διαδοχος του van der sar θα ειναι ο lindegaard ή o kuszczak.Eχουν ακουστει πολλα για de gea,akinfeev,stekelenburg,reina,neuer,lloris,sanchez,pastore,de rossi,rodwell κ.α.Εγω παντως θα ηθελα πολυ στη θεση του Giggs τον bale ή τον elia(αμβουργο) και στη θεση του van der sar τον lloris .

Τελικα τι εγινε με τον hargreaves???????????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο hargreaves δεν έχει μέλλον.Θα σταματήσει το ποδόσφαιρο ή θα πάει σε καμμία ομάδα άλλη με συμβόλαιο pay as you play.Για αριστερά έχουμε Νάνι αλλά σπουδαίος θα ήταν ο Σάνστεζ καθώς ο Νάνι είναι ανώτερος δεξιά,εκεί που έχουμε και τον Βαλέντσια,άλλο σπουδάιο,υποτιμημένο παίκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...