Προς το περιεχόμενο

πως θα μαθω ρε παιδια τα linux....?προσπαθησα καποια στιγμη.....


geioannou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προσπαθησα καποια στιγμη..... στο παλιο μου μηχανιμα να εγκαταστησω αλλα μολις τελειωνε η εγκατασταση ( ubuntu )και πηγαινε να ανεβει....δεν ανεβαινε ποτε...

προτεινετε καποιο τροπο που να "δουλευει"...........ειτε απο καποιο site η κατι αλλο.....??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις παλιο μηχανημα, αρα εχεις και καινουριο :)

αν το καινουριο σου εχει μπολικη μνημη, (πχ 1 gb), βαλε το vmware και παιξε με το linux εκει. δεν υπαρχει κινδυνος να χαλάσεις τιποτα απο την εγκατασταση windows.

η εκδοση vmware server ειναι δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το vmware τι κανει ακριβος???

κατεβαζω για linux η για windows ????

 

οταν λεω δεν ανεβενει εννοω οτι αφου εχει προχωρισει η εγκατασταση και με εχει ρωτησει για ολα σχετικα με της ρυθμησεις.....οταν παει να ανεβει την πρωτη φορα,(να εμφανιστει η επιφανια εργασιας....)ενω ο υπολογιστης δουλευει πχ. το Caps lock....εχει μαυρη οθονη και δεν κανει τιποτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτου κανεις οποιαδηποτε εγκατασταση καλο ειναι να δοκιμαζεις τα live cd των διανομων να δεις αν σου δουλευουν

αληθεια τι καρτα εχεις?μπορεις να δοκιμασεις και το προσφατο 6.10 ubuntu εχει πιο προσφατο kernel και εχουν αντιμετωπιστει καποιες ασυμβατοτητες η μπορεις να δοκιμασεις και suse ειναι και αυτη μια παρα πολυ καλη διανομη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καρτα μου ειναι Gforse 64MB και η μνημη του μηχανηματος ειναι 376...

οταν λες live cd των διανομων εννοεις να παιξω μια διανομη απο cd???

και που μπορω να το προμηθευτο το cd αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δεν εχω μεγαλη ιδεα μπορεις να μου ποσταρεις το link για καποια διανομη,ουτος οστε να το κατεβασω κατ'ευθειαν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να μου πειτε και αφου το καατεβασω...πως ακριβος θα το δουλεψω..?

φανταζωμε θα το γραψω σε και μετα.....???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...