Προς το περιεχόμενο

laser printer


aspirin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν ξέμεινα από εκτυπωτή κ ήρθε η μεγάλη στιγμή να παραγγείλω. Καταρχήν είμαι φαν της αναγόμωσης. Γι'αυτό θέλω έναν πολύ φθηνό laser printer ο οποίος να είναι σκυλί κ να αναγομώνεται εύκολα κ αξιόπιστα. Μεταξύ των φθηνών μοντέλων ΗΡ-Epson-Samsung-Canon-Lexmark-Konica ποιός πληρεί τα παραπάνω κριτήρια?

Θα με ενδιέφερε κάποιος δικτυακός εκτυπωτής αλλά ανεβαίνει πολύ η τιμή οπότε το αφήνω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.405459

 

αυτός ο εκτυπωτής λέει τίποτα? Το καλό είναι πως μπαίνει στο δίκτυο, αλλα με φοβίζει η μάρκα! Αναγομώνεται εύκολα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα τον 6200 της Epson. Τιμη γυρω στα 119 ευρω και το toner κανει γυρω στα 80 ευρω αλλα ειναι για 3.000 σελιδες.. Ειναι ασπρομαυρος βεβαια.

 

Τιμη απο Πλαισιο (κωδ. προιοντος 648264)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι μεταξύ Epson 6200L (120euro) και Samsung 1610(78euro). Πιστεύω πώς ο πρώτος είναι too much για μένα. Πιστεύω πως ο Samsung είναι αρκετά γρήγορος και για τα λεφτά του είναι διαμάντια. Έχω μια βδομάδα να αποφασίσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δει ποσο κοστιζει το toner του Samsung? Για δες και ποσες σελιδες εκτυπωνει το toner του και μετα αποφασισε. Αν ειναι στα ιδια επιπεδα με του Epson τοτε θα κανεις καλη επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ το τόνερ του samsung είναι για 3000 σελίδες κ κοστίζει 80 ευρώ. Πιστεύω είναι καλύτερη λύση με το μόνο αρνητικό ότι ο τροφοδότης φύλλων δέχεται μόνο 150 Α4 κ κάθε τόσο θέλει τάϊσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

τον εχει τον σαμσουνγκ ενας φιλος και δεν βλεπει την ωρα να του τελειωσει το τονερ να τον πεταξει και να παρει αλλον (με τοσο που κανει το τονερ,παιρνεις καινουργιο εκτυπωτη με μαμισιο τονερ,και πουλας αυτον που εχεις...)

δες καλυτερα σε αλλες μαρκες,η σε καλυτερα μοντελα της σαμσουνγκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηηηηηηηηηηη τον πετάξει. Έχει θησαυρό. Πάρε γραφίτη, ξεβίδωσε 2 βίδες και τον έχεις γεμίσεις μέσα σε 5 λεπτά.

 

Έχω τον HP 1018... Πόσο κοστίζει ο γραφίτης και πόσο μια αναγόμωση σε κατάστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hp laserjet 1022

 

στην κατηγορία των φθηνών laser εκτυπωτών νομίζω οτι είναι ο καλύτερος. οικονομικός, γρήγορος, μεγάλη ανάλυση, 2 θήκες χαρτιού, ποιότητα ασπρόμαυρων εκτυπώσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πρίν αγοράσετε κάτι διαβάστε πολλά ξένα review από το νετ. Όταν έψαχνα για το δικό μου εκτυπωτή οι hp δεν έβγαιναν τόσο καλοί κ γρήγοροι. Επίσης τσεκάρετε κόστος ανα σελίδα εάν δεν έχετε σκοπό να κάνετε αναγόμωση. Αν το πάρετε και μελλοντικά το γεμίζετε με κάρβουνο!!! αυτή η παράμετρος δεν υπολογίζεται.

Αν η δικτυακοί εκτυπωτές ήταν πιο φθηνοί ρε γμτ θα ήταν τέλεια. Αλλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι φθηνότεροι αυτή τη στιγμή είναι οι Samsung 1610 και HP 1018 με τον πρώτο λίγο ταχύτερο (16 προς 12 σελίδες ανά λεπτό, κάτι που δεν έχει ιδιαίτερη σημασία για οικιακή χρήση) αλλά με "χωρητικότητα τροφοδότη: 150 φύλλα στην είσοδο, 50 φύλλα στην έξοδο", έναντι 150 στην είσοδο αλλά 100 στην έξοδο του HP. Η τιμή και η ποιότητα εκτύπωσης είναι στα ίδια επίπεδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε πιστεύω πώς η ποιότητα του samsung είναι στα ίδια επίπεδα με τον 1018. Μπορεί άνετα να συγκριθεί με πιο ακριβά μοντέλα. Φτάνει με τη διαφήμιση που κάνω στον samsung. Θα παρεξηγηθώ!

Πάντως με την αναζήτηση που έκανα πρόσφατα διαπίστωσα ότι πρόκειται για ένα διαμαντάκι. Χώρια που ο 1018 από κοντά δε μου γέμισε το μάτι. Ήταν πολυ μικρό κ δε μου έδωσε την εντύπωση μιας στιβαρής κατασκευής. Τέσπα όπως το βλέπει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...