Προς το περιεχόμενο

Drivers για Nvidia 8800 και SuSE 10.2 ?


Greek_Tornado

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

Υπάρχουν drivers για την 8800; Επίσης για το 965 northbridge που έχω, δε βλέπει το dvd για να ξεκινήσω την εγκατάσταση, προφανώς λόγω της έλλειψης driver για τον RAID controller στον οποίο είναι τα IDE DVD μου... Τι μπορώ να κάνω για να βάλω SuSE 10.2 στο μηχάνημά μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Υπάρχουν drivers για την 8800; Επίσης για το 965 northbridge που έχω, δε βλέπει το dvd για να ξεκινήσω την εγκατάσταση, προφανώς λόγω της έλλειψης driver για τον RAID controller στον οποίο είναι τα IDE DVD μου... Τι μπορώ να κάνω για να βάλω SuSE 10.2 στο μηχάνημά μου;

 

Driver υπάρχει, αλλά αν δεν χρειάζεσαι 3D accelleration, δεν χρειάζεται καν να βάλεις, θα την δει μόνο του το Suse. Τι Raid controller έχεις, δεν μας είπες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέλω το 3d acceleration γι'αυτό και θέλω drivers. Πού υπάρχουν λοιπόν; Γιατί στην Nvidia οι Linux drivers είναι μέχρι και 7900 GTX κάρτες αλλά για γενιά 8800 δεν έχω βρει τίποτα...

Από controllers βρήκα ότι πρέπει να ναι ένας "JMicron JMB363 PATA and SATA controller" εκτός αν τα IDE μπαίνουν σε άλλο... Μπορώ να κάνω τίποτα; Με το 965 Intel northbridge δεν υπάρχει άλλο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...