Προς το περιεχόμενο

Υπάρχει καποιος Αξιόλογος Download Manager???


The_Mentor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που να υποστηρίζει και Rapishare premium???

Για τα απλά downloads χρησιμοποιώ το wget και Aria αλλά για τα πολλά σε αριθμό αρχεία τι κάνουμε?

Χρησιμοποιώ Fedora 6...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To wget mporei na katevasei polla arxeia mazi. Ftiaxneis ena scriptaki me ta full links twn arxeiwn pou theleis na katevaseis:

 

>wget -c ftp://ftp.ntua.gr/file1
wget -c ftp://ftp.ntua.gr/file2
wget -c ftp://ftp.ntua.gr/file3

 

Protimw na exw mia consola anoixti kai na katevazw me wget para enan download manager. To kako einai pws den mporeis na katanimeis to bandwidth me to wget (diladi den exw vrei tropo egw).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που κάνω είναι να χρησιμοποιώ konqueror και kget (νομίζω έχει αλλάξει όνομα πλέον). Έχει ένα κουμπί στην main toolbar για το kget και πατώντας list all links, εμφανίζει μια λίστα από όλα τα links που υπάρχουν στην εκάστοτε ιστοσελίδα. Απλά επιλέγεις ποια θες και που θες να τα κατεβάσεις και αυτή ήταν.

Τώρα για rapidshare premium δεν ξέρω ακριβώς τι ζητάς να κάνει ο download manager.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ χρησιμοποιώ το wget για τα απλά download αλλά για τα premium Rapidshare πρέπει σε κάθε αρχείο να δηλώσεις το username & Password. Με το wget δεν γίνεται αυτό...

Σκεφτόμουν download manager ώστε να μπορεί να δεχτεί username & Pass για το rapidshare με σκοπό να του βάζω πχ 200 αρχεία και να ξεκινήσει χωρίς πολλά-πολλά τη δουλειά.

Τη στιγμή αυτή χρησιμοποιώ windows (!) 2000 AS ώστε μαζί με το flashget να κάνει πολλαπλά downloads (τη στιγμή αυτή έχει 604 αρχεία σε σειρά)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρησιμοποιεί standard authentication ώστε να χρησιμοποιήσεις --http-user και --http-passwd στο wget; jsmith6 δεν είναι ανάγκη για script, υπάρχει και η -i στο wget που παίρνει αυτόματα 1 url per line από αρχείο txt ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...