Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στον λογαριασμό μου στο Paypal χρησιμοποιώ το 2FA με αποστολή sms στο κινητό μου.
Πριν από λίγο προσπάθησα να μπω στο λογαριασμό μου και δεν μου ήρθε κανένα sms!
Πρέπει να πάτησα 5-6 φορές το resend χωρίς επιτυχία!
Τελικά τα sms ήρθαν όλα μαζεμένα μετά από 10-15 λεπτά!
Τώρα προσπαθώντας να μπω στο λογαριασμό μου μου βγάζει το εξής μήνυμα:
"Password tried too many times, please try again later or change your password"

Γνωρίζει κάποιος πόσο είναι αυτό το "later"?
Από μια γρήγορη αναζήτηση στο internet...
Κάποιοι μιλάνε για 2-6 ώρες...
Κάποιοι για 24 ώρες...
Κάποιοι ότι ο λογαριασμός έχει κλειδωθεί και θα πρέπει να μιλήσω με την εξυπηρέτηση πελατών...

Έχει συμβεί σε κανέναν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sakis_Spooky είπε

Στον λογαριασμό μου στο Paypal χρησιμοποιώ το 2FA με αποστολή sms στο κινητό μου.
Πριν από λίγο προσπάθησα να μπω στο λογαριασμό μου και δεν μου ήρθε κανένα sms!
Πρέπει να πάτησα 5-6 φορές το resend χωρίς επιτυχία!
Τελικά τα sms ήρθαν όλα μαζεμένα μετά από 10-15 λεπτά!
Τώρα προσπαθώντας να μπω στο λογαριασμό μου μου βγάζει το εξής μήνυμα:
"Password tried too many times, please try again later or change your password"

Γνωρίζει κάποιος πόσο είναι αυτό το "later"?
Από μια γρήγορη αναζήτηση στο internet...
Κάποιοι μιλάνε για 2-6 ώρες...
Κάποιοι για 24 ώρες...
Κάποιοι ότι ο λογαριασμός έχει κλειδωθεί και θα πρέπει να μιλήσω με την εξυπηρέτηση πελατών...

Έχει συμβεί σε κανέναν?

Όση ώρα περίμενες τον κωδικό έβαλες κανένα τυχαίο από μόνος σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, minotavros είπε

Όση ώρα περίμενες τον κωδικό έβαλες κανένα τυχαίο από μόνος σου?

Όχι... Απλώς πάτησα το resend! Στη συνέχεια αφού δεν ερχόταν κανένας κωδικός το παράτησα! 

Όταν άρχισαν να έρχονται οι κωδικοί, έβαλα username και password και μου έβγαλε το μήνυμα ""Password tried too many times, please try again later or change your password".

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sakis_Spooky είπε

Όχι... Απλώς πάτησα το resend! Στη συνέχεια αφού δεν ερχόταν κανένας κωδικός το παράτησα! 

Όταν άρχισαν να έρχονται οι κωδικοί, έβαλα username και password και μου έβγαλε το μήνυμα ""Password tried too many times, please try again later or change your password".

Δοκίμασε αύριο πάλι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, spartak1 είπε

Δοκίμασε αύριο πάλι

Περίμενα να περάσουν ακριβώς 24 ώρες!

Δοκίμασα και μπήκα! Άρα καλό είναι σε περίπτωση που "κλειδωθείτε" να δοκιμάσετε μετά από 24 ώρες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και από μένα το ίδιο....

".....PayPal Posting Date:Mar 16, 2020;Payment from:Paypal;Refund for Pricing issue 19 August 2019 to 5 March 2020, when the User Agreement was corrected...."

ανάλογα το νόμισμα που χρησιμοποίησες έχεις κάποιες "διορθώσεις"....

Απο το λίγο που έψαξα κάτι λάθος είχαν κάνει στις χρεώσεις και προσπαθούν να το προλάβουν πριν τις μυνήσεις....πάντως δεν υπάρχει ξεκάθαρη εξήγηση....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, aoc4000 είπε

Και από μένα το ίδιο....

".....PayPal Posting Date:Mar 16, 2020;Payment from:Paypal;Refund for Pricing issue 19 August 2019 to 5 March 2020, when the User Agreement was corrected...."

ανάλογα το νόμισμα που χρησιμοποίησες έχεις κάποιες "διορθώσεις"....

Απο το λίγο που έψαξα κάτι λάθος είχαν κάνει στις χρεώσεις και προσπαθούν να το προλάβουν πριν τις μυνήσεις....πάντως δεν υπάρχει ξεκάθαρη εξήγηση....

Α να σαι καλά ,👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Έκανα PayPal και δεν ήξερα την διαδικασία ταυτοποίησης λογαριασμού τραπέζης και έκαψα και τις 3ης προσπάθειες που μου έδωσε πως μπορώ να ξαναβάλω τον λογαριασμό δεν βρίσκω άκρη από το support του PayPal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα έχω συνδέσει στο PayPal μια χρεωστική κάρτα της Εθνικής καθώς επίσης και τον τραπεζικό μου λογαριασμό στην Εθνική. Μου βγάζει ένα μήνυμα για αποδοχή εξουσιοδότησης άμεσης χρέωσης για τον λογαριασμό. Εντολή άμεσης χρέωσης SEPA λέγεται. Αυτό τι ακριβώς κάνει; Στέλνει χρήματα απευθείας από τον τραπεζικό λογαριασμό στο balance του PayPal; Υπάρχει κάποιος λόγος να το ενεργοποιήσω αφού έχω ήδη την χρεωστική;

Επεξ/σία από alexpag80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, alexpag80 είπε

Καλημέρα έχω συνδέσει στο PayPal μια χρεωστική κάρτα της Εθνικής καθώς επίσης και τον τραπεζικό μου λογαριασμό στην Εθνική. Μου βγάζει ένα μήνυμα για αποδοχή εξουσιοδότησης άμεσης χρέωσης για τον λογαριασμό. Εντολή άμεσης χρέωσης SEPA λέγεται. Αυτό τι ακριβώς κάνει; Στέλνει χρήματα απευθείας από τον τραπεζικό λογαριασμό στο balance του PayPal; Υπάρχει κάποιος λόγος να το ενεργοποιήσω αφού έχω ήδη την χρεωστική;

Με επιφύλαξη...

Πιθανόν να σου ζητάει εξουσιοδότηση για να κάνεις αγορές με χρέωση απευθείας του τραπεζικού λογαριασμού, χωρίς χρήση κάρτας. Είχα διαβάσει εδώ στο φόρουμ πως πλέον γίνεται και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, alexpag80 είπε

Καλημέρα έχω συνδέσει στο PayPal μια χρεωστική κάρτα της Εθνικής καθώς επίσης και τον τραπεζικό μου λογαριασμό στην Εθνική. Μου βγάζει ένα μήνυμα για αποδοχή εξουσιοδότησης άμεσης χρέωσης για τον λογαριασμό. Εντολή άμεσης χρέωσης SEPA λέγεται. Αυτό τι ακριβώς κάνει; Στέλνει χρήματα απευθείας από τον τραπεζικό λογαριασμό στο balance του PayPal; Υπάρχει κάποιος λόγος να το ενεργοποιήσω αφού έχω ήδη την χρεωστική;

Αυτο που σου λέει ο doubt είναι. Η υπηρεσία όμως έχει κάποια χρέωση κάθε φορά που χρεώνεται ο λογαριασμός σου. Για περισσότερα απευθύνσου στην Εθνική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...