Προς το περιεχόμενο

ISDN provlimata...


NeTeD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Xeretw :)<P>Anaferw kapoio provlima pou antimetopizw me tin ISDN.. opoios mporei as voithisei :\<P>Exoume loipon panw sto netmod, dyo eksodous kanonikes, kai dyo psifiakes.. Vgazoume apo tin mia kanoniki eksodo kalwdio pou paei se 56ari modem, kai aptin alli kanoniki eksodo exoume mia tilefoniki syskeyh. Episis exoume mia tilefoniki syskeyi kai stin mia psifiaki eksodo..<P>Otan loipon eimai sto internet kai pairnei kapoios tilefwno, xtypane kanonika ta dyo tilefwna kai meta apo ligo me petaei eksw..<P>Exoume egatastisei dyo ISDN se dyo diaforetikous xwrous, kai ayto parousiazetai mono stin mia egatastasi..<P>Thanks :)<BR>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιό πιθανό είναι να έχεις ενεργοποιημένη την <u>αναμονή κλήσης</u>. <BR>Δοκίμασε να την απενεργοποιήσεις και τότε μπορεί να λυθεί το πρόβλημά σου.<P>Βέβαια σε εμένα συμβαίνει το εξής:<P>Όταν απενεργοποιήσα την αναμονή κλήσεις, αν κάποιος έπερνε πολλές φορές τηλ. και το σήμα έδειχνε ότι μιλάει μετά αν επέμενε , με πέταγε έξω.<P>Έτσι το έβαλα να όταν είμαι internet να περνάει στον τηλεφωνητή (του ΟΤΕ) και από τότε δεν έχω κανένα πρόβλημα.<BR>Το δικό μου είναι σε απλή γραμμή.<P>Πάντως στις ISDN συνήθως η αναμονή κλήσης είναι default.<P><BR> smile.gif Sakis smile.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ego den exo kanena apolitos problhma ite mpeno me thn ISDN sindesh ite me thn PSTN.<BR>Bebea otan protosindethika me PSTN kai dokimasa na paro apo to kinhto moy na do an tha xtipisei kanonika h allh gramh tote me petaxe amesos giati htan energopiimenh h anamonh. <BR>Alla apo tote poy thn apenergopiisa kai sta dio analogika pots ola htan entaxi kai as xtipagan 300 fores. <BR>H entolh gia apenergopiisi einai #43# kai gia energopiisi *43# kai an theloyme na thn en/apenergopiisoyme kai stis dio analogikes tha prepei na dosoyme thn entolh kai stis dio grames. <P>------------------<BR>Filika Leonidas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν κάτι τέτοια κουφά συμβαίνουν και σε μένα. Ακόυστε και μετά μπορούμε να βαρέσουμε όλοι μαζί το κεφάλι μας στον τοίχο. Βασικά να πω ότι έχω συνδέσει απευθείας το PC στο ΝΤ και χρησιμοποιώ και τις 2 RJ11 για τα τηλέφωνα. Λοιοόν ακόυστε.<BR>1)Θέτω συσκευή ανάγκης τη συσκευή που είναι στο πρώτο ΡΟΤS, βγάζω το ρεύμα και καλό από το κινητό μου. Θαύμα: χτυπούσαν και οι 2 συσκευές που ήταν σε διαφορετικά POTS.<BR>2)Είμαι συνδεδεμένος στο Internet (1 B channel free δηλαδή). Χτυπάει τηλέφωνο και ακόυγεται και από τα δύο τηλέφωνα!!!!!!<BR>3)Δεν είμαι στο Internet και μιλάω στο ένα τηλέφωνο. Μου έρχεται σήμα αναμονής και πάω να την σηκώσω (τι το 'θελα). Και την αναμονή δεν πήρα και την κλήση μου έχασα!!!<BR>Τώρα που πήρα και φόρα θα ήθελα κάποιος να μου πεί αν γίνεται το εξής: Μια εισερχόμενη κλήση που την παίρνω από ένα τηλέφωνο που είναι στο 1ο POTS μπορώ να την περάσω στην άλλη συσκευή που είναι στο άλλο POTS. Δεν έχω MSN.<BR>Αυτά.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...