Προς το περιεχόμενο

S3 Trio3D/2X & Via Chip Problems


sakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κολορίζικη η αναβάθμιση. Είναι πάρα πολύ ζόρικη.<P>Λοιπόν, για να μην σας αφήσω παραπονεμένους σας βάζω πιό κάτω ένα γρίφο.<P>Έχω ένα motherboard Elite ver 1.3 με Chipset Via και μία κάρτα οθόνης όπως την περιγράφω πιό πάνω. <BR>Ρε παιδιά 5 ώρες προσπαθούσα να την εγκαταστήσω χωρίς καμία ελπίδα. Τι κι αν κατέβασα νέους drivers, τι κι αν έβαλα τους νέους 424 drivers της Via, τίποτα.<BR>Όταν για πρώτη φορά γίνεται εγκατάσταση και ζητάει επανεκίνηση, μου λέει ότι η κάρτα δεν είναι σωστά εγκατεστημένη, δεν δουλευει σωστά και ότι γενικά είναι σαν να μην την έβαλα καθόλου.<BR>Αυτό συμβαίνει σε 7 ίδια μηχανήματα που έφτιαξα. Σε ένα από αυτά έβαλα την παλιά μου Trident 9750 και δούλεψε τέλεια. <BR>Ξέρει κανείς κάτι γι'αυτό ?<P> smile.gif Sakis smile.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ sakis πιστεύω ότι ωφείλεται σε ασυμβατότητα της μητρικής με την κάρτα. Μάλιστα επειδή την έχω δουλέψει αυτή την μητρική μου είχε τύχει και εμένα με μερικές κάρτες γραφικών. Δεν ξέρω, αλλά έχεις δοκιμάσει να βάλεις κανένα patch της κάρτας γραφικών ?<BR>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί φίλοι δοκίμασα όλα τα παραπάνω δεν έγινε τίποτα. Το μόνο που δεν δοκίμασα είναι το Ultrex. Το πιό πιθανό είναι να τις στείλω πίσω και να ψάξω να βρω καμιά άλλη. (Αν βρω.)<P>Ευχαριστώ πάντως.<P> smile.gif Sakis smile.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...