Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση φωτοτυπικού μηχανήματος...


Icecut

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην προσπάθεια να βοηθήσω και εγώ σε μια νέα επιχείρηση έχω αναλάβει να βρώ ενα φωτοτυπικό μηχάνημα σε καλή τιμή αλλα και αξιόπιστο..επειδή οι τιμές που ακούω έχουνε τρελλές αποκλίσεις θα ήθελα τις γνώμες ανθρώπων που το έχουνε ψάξει ή είναι μέσα στο χώρο και ασχολούνται με φωτοτυπικά κλπ..είμαι ανοιχτός σε κάθε πρόταση και δεν έχω πρόβλημα το μηχάνημα να είναι ακόμα και μεταχειρισμένο ανακατασκευασμένο κλπ!Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

λίγο αργά το θυμήθηκα αλλά ενδιαφέρομαι και εγώ για φωτοτυπικό μηχάνημα, και για μεταχειρισμένο φυσικά...όποιος μπορεί ας δώσει κάποια πληροφορία...για στήσιμο φωτοαντιγραφικού κέντρου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λίγο αργά το θυμήθηκα αλλά ενδιαφέρομαι και εγώ για φωτοτυπικό μηχάνημα, και για μεταχειρισμένο φυσικά...όποιος μπορεί ας δώσει κάποια πληροφορία...για στήσιμο φωτοαντιγραφικού κέντρου

 

Εννοείς για μηχάνημα Kyocera Mita τα οποία βρίσκονται στα φωτοτυπικά κέντρα?

 

Υ.Γ.Η υπογραφή που χρησιμοποιείς νομίζω ότι είναι από ταινία του Στ.Ψάλτη :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ανταγωνισμοσ στην αγορα-πωληση-συντηρηση φωτοτυπικων ειναι μεγαλοσ,αμα ψαξεισ καλα στον χωρο θα βρεισ το καλυτερο για σενα,απο μαρκεσ υπαρχουν χρονια και ειναι αξιοπιστεσ οι ricoh,xerox,kyosera.μπορεισ να το αγορασεισ καινουριο,ανακατασκευασμενο(εχει αποσυναρμολογηθει εχει καθαριστει,εχει ελεγθει,εχουν αλλαξει τα φθαρμενα εξαρτηματα ή και ολοκληρεσ μοναδεσ) και τελοσ μεταχειρισμενο.τα δυο πρωτα εχουν εγγυηση και μαλιστα ιδια συνηθωσ!!!το ανακατασκευασμενο εχει ιδια εγγυηση με ενα καινουριο.η εγγυηση συνηθωσ ειναι αναλογεσ με τισ δυνατοτητεσ του μοντελου π.χ εγγυηση ενα χρονο ή΄120000 αντιγραφα(οτι γινει πρωτο,πχ σε 2 μηνεσ ξεπερνασ τισ 120000 τοτε ληγει η εγγυηση,ή αν το εχεισ 11,5 μηνεσ με 80000 αντιγραφα εχεισ ακομα εγγυηση για 0,5 μηνα).επισης οι δυνατοτητεσ του φωτοτυπικου να ναι ιδιεσ με τισ δικεσ σασ απαιτησεισ!!!αν εσεισ θελετε να βγαζετε μεσο ορο 10000 αντιγραφα το μηνα θα παρετε φωτοτυπικο με παραπλησιεσ δυνατοτητεσ των 10000/μηνα.δεν θα παρετε ενα με 2000/μηνα,αλλα ουτε και ενα με 120000/μηνα,γιατι θα εχετε περισοτερεσ φθορεσ και βλαβεσ.

επισησ κοιτατε και το κοστοσ των μελανιων-τονερ!!!!

 

τελοσ για φωτοτυπικα κεντρα υπαρχουν εταιριεσ που σου τοποθετουν δωρεαν τα φωτοτυπικα και τουσ πληρωνεισ με το μηνα με το αντιγραφο!!π.χ 3 λεπτα ανα αντιγραφο που βγαζεισ(μεσα σε αυτα ειναι το σερβισ,τα ανταλακτικα και τα μελανια).ετσι αν ενα φωτοτυπικο σου εβγαλε 90000 αντιγραφα σε ενα μηνα, εσυ το μονο που κανεισ εναι να δωσεισ στην εταιρεια 90000 χ 3 λεπτα ==270000 λεπτα=2700 ευρο ενω εσυ αν την χρεωνεισ 10 λεπτα κερδισεσ 90000 χ 7 λεπτα== 630000=6300 ευρο.

 

το θεμα ειναι η εταιρεια να ναι σοβαρη,πχ να μην αργουν στισ βλαβεσ,να μην σε στηνουν και καλα περιμενοντασ ενα ανταλλακτικο,ενω εσυ εχεισ το μηχανημα εκτοσ λειτουργιασ κ.τ.λ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...