Προς το περιεχόμενο

The Witcher


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμπαθητικό παιχνίδι αλλά με τεράστια probs ήτοι crashes κάθε τρεις και λίγο. Είναι από τα παιχνίδια που ευχαρίστως θα ξεζούμιζα αλλά στην παρούσα φάση θα μείνει στην απόξω. Στα loading screens δεν αντιμετώπισα πρόβλημα όπως αναφέρετε, μια χαρά τα βρίσκω, γρήγορα, αλλά αυτά τα crashes στο desktop μου χουν σπάσει τα νεύρα στην κυριολεξία. Μόνο στο prelude έφαγα 5 crashes και με το που πάω να ξεκινήσω το chapter one τρώω στο cutscene ένα frame rate της τάξης 3-5 fps. Συνέβη και στο prelude το πρόβλημα λύθηκε κλείνοντας το παιχνίδι από τον task manager και ξαναφορτώνοντας το :/. Αν είναι τις μισές μου ώρες να τις αναλώσω σε save loads και κλείσιμο του game από τον task manager κάθε φορά που τραβάει κόλλημα ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω. Αποτι βλέπω και σε ξένα forums όλοι με vista έχουν τα ίδια προβλήματα σε μικρότερο ή μεγαλύτερο βαθμό. Ελπίζω το patch να τα διορθώνει όλα αυτά, γιατί πραγματικά θέλω να το παίξω. Πάντως ωραία την έχουν βρει οι εταιρίες, beta testing κάνει ο τελικός καταναλωτής...Πάλι καλά που δεν το αγόρασα και ήδη "κλαίω" τα 5 ευρώ της ενοικίασης. Πραγματικά με έχει κουράσει αυτή η πολιτική από τις εταιρίες... Στα διαλα :P!!!!

 

Καταρχήν, έχεις βάλει τα 2 - αν θυμάμαι καλά - patch που έχουν βγει??

 

Γιατί τελείωσα το παιχνίδι χωρίς ούτε 1 crash in-game, 3-4 φορές στο κλείσιμο μόνο κράσαρε. Και γενικά ελάχιστα άτομα παραπονιούνται για crash στο συγκεκριμένο παιχνίδι, για δες αν έχεις τα patch. Με τους 169.04 το παίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 566
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
θα πάρω βελόνα και μαλλί και θα αρχίσω να πλέκω σαν την θεία μου την Κατίνα....

 

Μπορώ να παραγγείλω μερικές στολές για τις Απόκριες; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τι animation είναι αυτό που έχουν φτιάξει.Φοβερο ιδίως εκεί στην ταβέρνα που ρίχνεις μπουνιές είναι το κάτι άλλο.Γενικά πάντως οι φωνές των npc αλλά και οι κινήσεις τους είναι απίστευτες.Εριξα και ένα μεθύσι και είδα τον ουρανό ανάποδα.

Μου φένετε για πρώτη φορά αυτό που είδα στο manual ισχύει.Οτι το game το έχουν φτιάξει ανθρώποι που αγαπάνε τα rpg.Mόνο κάποιος που έχει ασχοληθεί και έχει αγαπήσει αυτό το είδος θα μπορούσε να φτιάξει τέτοιο game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω φτασει στο 4 chapter χωρις κανενα crash to desktop. το παιχνιδι ειναι πολυ καλο οντως. απο την εισαγωγη σε πορωνει. το συστημα μαχης ειναι πρωτοτυπο και μου αρεσει. το παιχνιδι ειναι φοβερο. πολυ καλη δουλεια μπραβο στην εταιρια αυτη. (επισης και το two worlds που αναφερθηκε = πολυ καλο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε man τι λες τώρα;Το παιχνίδι φαίνεται ότι έχει γερές bugιές..

 

Που τις είδες τις bugies και τόσα άτομα σε άλλα φόρουμ το τερμάτισαν χωρίς προβλήματα??

 

Σας λέω, βάλτε τους 169.04 beta αν έχετε nvidia.

 

Επίσης, αν το παίζετε σε Vista πρέπει να βάλετε και τα hotfix που προτείνει και η Nvidia.

 

Τέλος, μη ξεχάσετε να παίζετε με το τελευταίο patch.

 

 

@ Chill - Δοκίμασε τους 169.04 , είναι "παλιοί" πλέον οι 163.75

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to hotfix einai aparetito sta 32bit alla ginete auto apo to Win update...ego pou to epeksa mexri ena simeio mou crashare mono otan ekana quit pou mou itan kai telios adiaforo...ta bugs tou einai midamina se sxesi me ola ta proigoumena rpg...period.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε EKTELESTES έψαξα πριν απαντήσω.Σε όλα τα forums υπάρχουν άτομα που τους παίζει άψογα και άτομα που τους crashάρει, τι να κάνουμε τώρα.Και υπάρχουν και άτομα σαν εσένα που παίζουν με τον πόνο μας επειδή δεν μας πιστεύουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρότεινα πριν μερικά πράγματα να βοηθήσω και ο Chill πχ, δε τα έχει κάνει. (drivers 169.04 πχ )

 

Είπες "το παιχνίδι έχει γερές bugies" και τόσο εγώ, όσο και Τdi σου απαντήσαμε οτι τα bugs του είναι μηδαμινά σε σχέση με άλλα παιχνίδια. Το ίδιο έχω δει και σε άλλα φόρουμ, ελάχιστα άτομα να παραπονιούνται.

 

Γιατί πετάς τέτοια ατάκα και δε λες το σύστημα σου, τι δοκίμασες απο όσα πρότεινα και τι ακριβώς πρόβλημα έχεις μπας και το λύσουμε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς υπερβολές τα έχω δοκιμάσει όλα.Μα καλά λες να θέλω εγώ να έχει bugs?

Αφου υπάρχει πολύς κόσμος που έχει πρόβλημα όχι με το loading μόνο αλλά και με crashαρίσματα.Εγώ αυτά για bugs τα ξέρω.

Η ασυμβατότητα έτσι είναι.Σε άλλους τρέχει ρολόι και δεν καταλαβαίνουν τίποτα και άλλοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι και το τι κουβαλάει το λειτουργικό σου μέσα.Είχα ανάλογη εμπειρία με το oblivion όταν είχε βγεί αρνιόταν πεισματικά να τρέξει στο pc.Ti driver δοκίμασα τι patch αυτό δεν έπαιζε με τίποτα.Τελικά αναγκάστηκα να κάνω format στα windows λόγο ότι έιναι γαμώ τα συστήματα και μετά από αυτό έπαιξε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς υπερβολές τα έχω δοκιμάσει όλα.Μα καλά λες να θέλω εγώ να έχει bugs?

Αφου υπάρχει πολύς κόσμος που έχει πρόβλημα όχι με το loading μόνο αλλά και με crashαρίσματα.Εγώ αυτά για bugs τα ξέρω.

Η ασυμβατότητα έτσι είναι.Σε άλλους τρέχει ρολόι και δεν καταλαβαίνουν τίποτα και άλλοι...

 

Μπορεί σε σενα να έχει κάποιο πρόβλημα αν δοκίμασες όλα τα παραπάνω. Αλλά συνήθως οι περισσότεροι που κάνουν ποστ έχουν πρόβλημα γιατί είτε δεν έχουν τις απαιτήσεις, είτε γιατί δεν έχουν drivers/ patches / fixes κλπ , είτε γιατί είναι άσχετοι τελείως. Ειδικά τα ηλίθια ποστς του στυλ :" Έχω fx5200, γιατί δε τρέχει το παιχνίδι?? "

 

Τώρα στη περίπτωση σου, θα δοκίμαζα να ψάξω στο επίσημο φόρουμ και να δω τι γίνεται. Υπάρχουν άτομα από την τεχνική υποστήριξη που απαντάνε σε χρήστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mia sumvouli...gia min xreiazete na kaneis format kai defragment kathe fora pou vazeis ena game, kalutero tha itan na kanete auto pou kano ego...dual boot. Ena os gia ta panta kai ena os mono gia games,px ego exo Vista 32 gia OS kai 64 gia games.Etsi me auton to tropo kratas ton ena boot katharo xoris installed programata.. ;)

 

Kai btw otan den sou pezei to game i se petaei ekso legete crash kai oxi bug...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...