Προς το περιεχόμενο

The Witcher


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Ήρωας όποιος καταφέρνει πλέον αυτόν τον χειρισμό μετά από τόσα χρόνια εξέλιξης του.

Δεν παίζουμε όλοι και όλα τα παιχνίδια μόνο για το gameplay. Το παιχνίδι έχει φοβερό σενάριο και OK το σύστημα μάχης είναι ξεπερασμένο άλλωστε και τότε δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο, αλλά όχι ότι είναι και τόσο τραγικό που να σε απωθεί. Θυμάμαι επίσης κάτι παιχνιδάρες της εποχής πχ Gothic 3 που επίσης έπασχαν στον ίδιο τομέα. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 566
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, liakinen είπε

Δεν παίζουμε όλοι και όλα τα παιχνίδια μόνο για το gameplay. Το παιχνίδι έχει φοβερό σενάριο και OK το σύστημα μάχης είναι ξεπερασμένο άλλωστε και τότε δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο, αλλά όχι ότι είναι και τόσο τραγικό που να σε απωθεί. Θυμάμαι επίσης κάτι παιχνιδάρες της εποχής πχ Gothic 3 που επίσης έπασχαν στον ίδιο τομέα. 

 

Σίγουρα έτσι είναι, όμως όταν το '15 τα έκανα run όλα, δε την πάλευα και τόσο μαζί του. Είναι φοβερή πάντως η αλλαγή που γίνεται από το 1 στο 2! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Ήρωας όποιος καταφέρνει πλέον αυτόν τον χειρισμό μετά από τόσα χρόνια εξέλιξης του.

To 2 και το 3 εχουν καλυτερο χειρισμο; Δεν εχω ασχοληθει καθολου με τα αλλα,ισως για αυτο δεν μου κακοφαινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Σίγουρα έτσι είναι, όμως όταν το '15 τα έκανα run όλα, δε την πάλευα και τόσο μαζί του. Είναι φοβερή πάντως η αλλαγή που γίνεται από το 1 στο 2! 

Όντως η αλλαγή από το 1 στο 2 ήταν τεράστια. Ακόμα θυμάμαι την πρώτη φορά που ξεκίνησα το 2 την εντύπωση - έκπληξη - χαρά - βάλε ότι θες 😄 που μου προκάλεσε. Ήταν ωραία χρόνια εκείνα γενικότερα, κακά τα ψέματα 😟

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Lazostat είπε

To 2 και το 3 εχουν καλυτερο χειρισμο; Δεν εχω ασχοληθει καθολου με τα αλλα,ισως για αυτο δεν μου κακοφαινεται.

Ε ναι. Καμία σχέση το πώς πολεμάς και πως κινείσαι. Όταν φτάσεις θα δεις αλλά τελείως animations, γι'αυτό και λέμε για άλμα με τον άλλον φίλο εδω. Και είχαν μόλις 4 χρόνια διαφορά το 1 από το 2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Επιτρέψτε μου να "ξεθάψω" το θέμα, αλλά τώρα τελευταία βρήκα το κουράγιο να ξεκινήσω το παιχνίδι για ένα κανονικό playthrough. Πριν κάτι χρόνια σε λάπτοπ με i7-4700MQ και GT 740M GPU μου πέταγε BSOD και μια-δύο φορές που δούλεψε σερνόταν (πιθανολογώ λόγω overheating).

Θέλω να ρωτήσω το εξής: ξεκίνησα το παιχνίδι στο Steam (αν και το είχα κάνει κι από GOG, όταν το έδιναν δωρεάν), με τικαρισμένο το Director's Cut DLC. Δεν υπάρχει κάποιο censor έτσι; Επειδή διάβασα ότι η Αμερικάνικη έκδοση ήταν censored και το DLC αυτό το αφαιρεί (παρόλο που έχω ευρωπαϊκό account). Το λέω επειδή:

Spoiler

Στο "κουτούπωμα" 😂της Triss στο Prologue, μου πέταξε αθώα κάρτα.

Όσον αφορά το παιχνίδι, μόλις μπήκα στο Chapter 1 κι έχω πάρα πολύ θετικές εντυπώσεις. Σε αντίθεση με την σειρά στο Netflix, εδώ συνδέθηκα αμέσως με το σύμπαν του Witcher.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aμα παίζεις την enhanced edition με το dc dlc τότε σίγουρα δεν παίζει censor και ναι η πρώτη κάρτα της Triss είναι όντως "αθώα". Η επομενη στην μπανιέρα άμα θυμάμαι καλά είχε boobies.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

https://www.thewitcher.com/en/news/46225/the-witcher-remake-is-in-development

We are thrilled to announce that The Witcher Remake is being worked on! That's right, the game that started it all is being rebuilt from the ground up in Unreal Engine 5. 


Επειδή έχει δωθεί και δωρεάν κάποιες φορές δεν περιμένω έκπτωση για τους κατόχους στο GOG. Λογικά θα αλλαχτεί το σύστημα ανάπτυξης του χαρακτήρα μας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...