Προς το περιεχόμενο

The Witcher


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια είναι τα καλύτερα mods  για το Witcher 1;

επειδη θελώ να αρχισω  να παιζω το  wither 1 πια εινε τα καλυτερα mods ? για να κανει το παιχνιδι πιο ομορφο αλλα να εχει και καλυτερο gameplay?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 566
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω ξεκινησει να ασχολουμαι με το συγκεκριμενο παιχνιδι. Παρατηρω οτι υπαρχουν αρκετα mods. Αξιζει να εγκαταστησω καποια απο αυτα;  Βλεπω στο παρακατω λινκ στο reddit, ο φιλος προτεινει να εγκατασταθουν τα πρωτα 18(!!) mods, τα οποια αλλαζουν τα γραφικα και εχουν καποια bug fixes.

https://www.reddit.com/r/witcher/comments/bwpkia/the_witcher_enhanced_edition_updated_2019_modding/

Επισης υπαρχει καποια ρυθμιση ωστε με καποιο κουμπι να εμφανιζονται τα αντικειμενα που υπαρχουν στο γυρω περιβαλλον; Βλεπω επιλογη ειτε για να μην τα δειχνει καθολου, ειτε να τα δειχνει παντα, το οποιο ειναι σπαστικο, καθως περπατας και σου δειχνει ολα τα ονοματα, ακομα και των ανθρωπων που περιφερονται.

Επισης ειναι λιγο πολυπλοκο ολο αυτο με την αλχημεια και εχει παρα πολλα αντικειμενα, τα πιο πολλα σου δινουν ενεργεια. Τα πουλαω καπου ολα αυτα; Επισης, τα βιβλια, οταν τα διαβαζω και μου προσθετουν πληροφοριες στο Joyrnal, μετα μπορω να τα κανω drop;

Γενικα καποια tips για αρχαριους παικτες;

Τελος, διαβαζω οτι μπορεις να κανεις import τα saves μεταξυ witcher 1,2,3 και σου δινει επιπλεον μπονους ετσι; Γνωριζει κανεις κατι σχετικο; Αξιζει;

Επεξ/σία από Veggie_Chia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 ώρες πριν, Veggie_Chia είπε

Τελος, διαβαζω οτι μπορεις να κανεις import τα saves μεταξυ witcher 1,2,3 και σου δινει επιπλεον μπονους ετσι; Γνωριζει κανεις κατι σχετικο; Αξιζει;

Κάποιοι διάλογοι και επιλογές περνάνε από παιχνίδι σε παιχνίδι. Αξίζει νομίζω για την συνοχή, αν και κάποια πράγματα/χαρακτήρες π.χ. από το TW2 στο TW3 απλά "κόπηκαν".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για αντικείμενα και χρυσάφι ούτε και το 1->2 αξίζει ιδιαίτερα. Γενικά τα κορυφαία σπαθιά του 1 είναι για τα μπάζα στο 2. Από τον χρυσό κρατάς το 1% μόνο.
Η λίστα που έχει διορθώσεις με τα bug στα quest νομίζω δεν είναι πλήρης, αλλά αυτό το λέω από μνήμης, δεν είναι 100% σίγουρο.

Επεξ/σία από G.TH.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμβουλή όταν τελειώσεις με τον πρόλογο και το Chapter 1 και φύγεις από τα περίχωρα θα συναντήσεις έναν ντετέκτιβ (δεν βάζω spoiler γιατί από τώρα δεν μπορείς να καταλάβεις τίποτα) τότε καλό είναι να διαβάσεις έναν οδηγό στο ίντερνετ για τα quests (την σειρά κτλ) που σχετίζονται με αυτόν γιατί υπάρχει περίπτωση να χάσεις λίγο την μπάλα (ίσως το μοναδικό φάουλ στο σενάριο του παιχνιδιού). 

Επεξ/σία από liakinen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, liakinen είπε

Συμβουλή όταν τελειώσεις με τον πρόλογο και το Chapter 1 και φύγεις από τα περίχωρα θα συναντήσεις έναν ντετέκτιβ (δεν βάζω spoiler γιατί από τώρα δεν μπορείς να καταλάβεις τίποτα) τότε καλό είναι να διαβάσεις έναν οδηγό στο ίντερνετ για τα quests (την σειρά κτλ) που σχετίζονται με αυτόν γιατί υπάρχει περίπτωση να χάσεις λίγο την μπάλα (ίσως το μοναδικό φάουλ στο σενάριο του παιχνιδιού). 

Μάλλον εκεί είμαι φίλε και έχω πάρει καμία 15αρια quests! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, liakinen είπε

Ένα άριστο Walkthrough για το παιχνίδι. 

https://gamefaqs.gamespot.com/pc/950892-the-witcher-enhanced-edition/faqs/64245

Θέλω χωρίς walk through, να το απολαύσω. Δεν ξέρω μόνο αν χρειαστεί να βάλω κάπου συγκεκριμένα τα points όταν κάνω level up. 

Επεξ/σία από Veggie_Chia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • 11 μήνες μετά...
Στις 21/6/2020 στις 11:03 ΜΜ, Lazostat είπε

Μάλλον εκεί είμαι φίλε και έχω πάρει καμία 15αρια quests! 

ΑΧΑΧΑΧΑΧ!! Τωρα εβλεπα ξανα το θεμα. Εχθες μπηκα Chapter 2 στον ντεντεκτιβ. Το ειχα παρατησει το game 1 χρονο, ειχα κολλησει με το lol.. Τωρα το επιασα ξανα, τελειωσα με Chapter 1 και πηγα στο 2. Γινεται ενας χαμος με τα quests, προσπαθω να κανω ολα τα secondary για αρχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Lazostat είπε

ΑΧΑΧΑΧΑΧ!! Τωρα εβλεπα ξανα το θεμα. Εχθες μπηκα Chapter 2 στον ντεντεκτιβ. Το ειχα παρατησει το game 1 χρονο, ειχα κολλησει με το lol.. Τωρα το επιασα ξανα, τελειωσα με Chapter 1 και πηγα στο 2. Γινεται ενας χαμος με τα quests, προσπαθω να κανω ολα τα secondary για αρχη.

Ήρωας όποιος καταφέρνει πλέον αυτόν τον χειρισμό μετά από τόσα χρόνια εξέλιξης του.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...