Προς το περιεχόμενο

The Witcher


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 566
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Είναι σίγουρα διαφορετικό από άλλα RPGs. Ελπίζω πως θα σου αρέσει. Εμένα σίγουρα μου άρεσε. Και το 2. :D

 

Έχει φάση ότι δεν έχει άσπρο/μαύρο στις επιλογές του. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

καλυσπερα!!

ειπα να το ξεκινησω κι εγω το παιχνιδι μετα απο τη τοση αναβολη που εφαγε :P

λοιπον στο θεμα μας,μπορειτε να που προτεινετε μερικα καλα mods,πραγματικα ειναι η πρωτη φορα που ασχολουμε με mods και θελω λιγο τα φωτα σας! :-D

πχ αυτό ειναι καλο?

   ή αυτό εδω?

 

επιπλεον παρατηρησα οτι το παιχνιδι χρησημοποιει μονο τον ενα πυρηνα...μπορει αυτο να αλλαξει με καποιο τροπο?

αν και γενικα ξερω οτι δεν γινεται, με παρεξενευσε το γεγονος οτι στα Recommended ζητα dual core , αρα λογικα θα μπορει να εκμεταλευτει 2 πυρηνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

bump για να θυμηθουμε τα καλα....

 

Το story του Witcher 1 ειναι ενα απτα καλυτερα που εχουν ειπωθει σε rpg...σε αυτο βεβαια βοηθα το οτι ενα μεγαλο μερος του βασιζεται σε βιβλια και δε φτιαχτηκε με βαση το παιχνιδι,αλλα το παιχνιδι φτιαχτηκε με βαση την ιστορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Ξεκίνησα εδώ και κάποιες ημέρες τη σειρά the witcher και για να μην έχω κενά στην υπόθεση, πήρα πρώτα αυτό. Δεν ξέρω αν φταίει ότι δεν έχω παίξει κανένα σύγχρονο rpg μετά το Titan Quest πριν κάτι χρόνια, αλλά μου φαίνεται εξαιρετικό κι ας έχουν περάσει 10 χρόνια από την κυκλοφορία του. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα εδώ και κάποιες ημέρες τη σειρά the witcher και για να μην έχω κενά στην υπόθεση, πήρα πρώτα αυτό. Δεν ξέρω αν φταίει ότι δεν έχω παίξει κανένα σύγχρονο rpg μετά το Titan Quest πριν κάτι χρόνια, αλλά μου φαίνεται εξαιρετικό κι ας έχουν περάσει 10 χρόνια από την κυκλοφορία του. 

 

εξαιρετική η πλοκή οταν μπαινεις μέσα στη Βιζιμα και ρωτας τον έναν και τον άλλο προσπαθώντας να εξιχνιάσεις την δολοφονία, φοβερο role playing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα, θα ήθελα και γω να ρωτήσω αν έχετε να προτίνεται κανα mod μιας και ειπα να ξεκινησω και γω αυτη την σειρα σιγα σιγα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, θα ήθελα και γω να ρωτήσω αν έχετε να προτίνεται κανα mod μιας και ειπα να ξεκινησω και γω αυτη την σειρα σιγα σιγα 

 

To Combat Rebalance Mod είναι must αλλά απευθύνεται σε πραγματικά έμπειρους παίκτες, δε θα στο συνιστούσα αν δεν είσαι αποφασισμένος.

 

EDIT

 

Για να κάνω τη ζωή σου ευκολότερη, εδώ είναι (καλύτερα να το βάλεις σε normal δυσκολία)

 

http://www.moddb.com/mods/full-combat-rebalance1

 

και το μόνο mod του Nexus που αξίζει, κατά τη γνώμη μου

 

http://www.nexusmods.com/witcher/mods/669/?

Επεξ/σία από Tobajara
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει καποτε να το τιμησω με τα 2 παραπανω mods,μιλαμε για παιχνιδι που το ριχνουν μονο τα γραφικα και το λιγο περιεργο combat system.

 

Εξαιρετικο game που φτιαχτηκε με πολυ αγαπη απτους devs

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα γραφικά έχουν βγει κάποια πράγματα αλλά με βάση την custom Aurora Engine μην περιμένεις πολλά πέρα από textures. Επίσης δεν ξέρω αν αυτά τα δύο mods είναι συμβατά μεταξύ τους. Αν είναι θα το λένε στα σχόλια ή στην περιγραφή.

 

Είχα δοκιμάσει το Combat Rebalance κοντά στην τελευταία μάχη και πήγα άκλαφτος, δεν καταλάβαινα τι γινόταν. Πρέπει να το ξαναπροσπαθήσω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα γραφικά έχουν βγει κάποια πράγματα αλλά με βάση την custom Aurora Engine μην περιμένεις πολλά πέρα από textures. Επίσης δεν ξέρω αν αυτά τα δύο mods είναι συμβατά μεταξύ τους. Αν είναι θα το λένε στα σχόλια ή στην περιγραφή.

 

Είχα δοκιμάσει το Combat Rebalance κοντά στην τελευταία μάχη και πήγα άκλαφτος, δεν καταλάβαινα τι γινόταν. Πρέπει να το ξαναπροσπαθήσω :D

Νομίζω οτι θα το ξεκινησω vanila και ισως αργότερα (πιθανόν σε δευτερο playthrough ) βάλω το rebalance. Ευχαριστω για τις προτάσεις tobajara

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...