Προς το περιεχόμενο

The Witcher


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Αν θέλει κάποιος "ανοιχτούς κόσμους" κτλ. και δε φοβάται να πάει μερικά χρόνια πίσω, θα πρότεινα Gothic 2. Πολύ σταθερό και με δέκα δολάρια το βρίσκεις στη gold edition με το expansion από το gog.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 566
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν επιλέγεις new game, έχεις 2 επιλογές: να ξεκινήσεις το παιχνίδι που ήδη έχεις τερματίσεις (με ξαναφτιαγμένους διαλόγους, πΠιο γρήγορο loading, inventroy που ξεχωρίζει items από alchemy items), όπως είπε και ο GhostRiderLSOV και ακόμη μία επιλογή, να παίξεις τα 2 νέα quests.

 

Εγώ που επέλεξα την 1η επιλογή, θα μου εμφανιστούν κατά την διάρκεια του παιχνιδιού οι νέες αποστολές ή θα πρέπει να τερματισω το κανονικό game και μετά να πάω "manually" να παίξω ξεχωριστά τις 2 extra αποστολές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό λέω, στο νέο παιχνίδι επέλεξα να πάω με την story drivern campaign. Αυτό σημαίνει ότι θα μου εμφανίσει τις 2 νέες αποστολές κάπου κατάτ την διάρκεια του παιχνιδιού ή μόλις το τερματίσω θα πάω να παίξω ξεχωριστά και τις άλλες 2?

 

Αν συμβαίνει το 2ο, δεν μου φαίνεται σωστό.. Θα έπρεπε κάπως να τις κάνουν embbed στο story..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ξέχωρες της βασικής ιστορίας. Αντι επιλέγοντας νέο παιχνίδι να πας με την story driven campaign επιλέγεις New adventures νομίζω.

 

Δε διάβασα πιο πίσω, την Enhanced έκδοση έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό λέω, στο νέο παιχνίδι επέλεξα να πάω με την story drivern campaign. Αυτό σημαίνει ότι θα μου εμφανίσει τις 2 νέες αποστολές κάπου κατάτ την διάρκεια του παιχνιδιού ή μόλις το τερματίσω θα πάω να παίξω ξεχωριστά και τις άλλες 2?

 

Αν συμβαίνει το 2ο, δεν μου φαίνεται σωστό.. Θα έπρεπε κάπως να τις κάνουν embbed στο story..

Δεν νομιζω οτι οι ιστοριες που εξιστορουν λαμβανουν χωρα στην ιδια χρονικη περιοδο με το OC. Το The Price of Neutrality είναι παραλλαγη απο ενα short story του Sapkowski

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας η ατμόσφαιρα.. Είναι φοβερή και σε καθηλώνει μαζί με το επίσης πολυ προσεγμένο και απρόβλεπτο σενάριο.

 

Επίσης το soundtrack έιναι απο τα καλύτερα που έχω ακούσει σε παιχνίδι.

Το μόνο καλύτερο που μπορώ να θυμηθώ είναι του Morrowind..

 

O ήρωας (Geralt) είναι από τους πιο cult και γαμάτους ήρωες που έχω συναντήσει σε παιχνίδι-ταινία.

Κι εννοώ από ατάκες και φωνητική χροιά μέχρι εμφάνιση.

Απορώ πως πήρε ο Shepard του ME το βραβείο του πιο αγαπημένου ήρωα κι όχι ο geralt. :P

 

Είναι πολυ ενδιαφέρον και πρωτότυπο το πως γίνεται η κατηγοριοποιηση των τεράτων στο journal σου,

όπου έχει όλα τα στοιχεία του τέρατος μαζί με τρόπους αντιμετωπισής του όπως και τι loots μπορείς να πάρεις αν το κάνεις skin.

 

Όσο το προχωράω είμαι σίγουρος ότι θα ανακαλύψω κι άλλα καλούδια..

Το παιχνίδι είναι διαμάντι απλα, είναι κρίμα να μην το έχει παίξει κάποιος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εμένα μου άρεσε που οι επιλογές που και να ήθελες να τις κάνεις καλός/κακός, έπεφταν τις περισσότερες φορές σε γκρι/γκρι και που οι επιλογές που κάνεις έχουν αντίκτυπο πολύ αργότερα και έχεις ωραίο ζωγραφισμένο "flashback" της επιλογής.

 

Ο Geralt είναι πράγματι γ@μιάς (με όλη την σημασία της λέξης ;)).

 

Σε όλα τα RPGs προσπαθώ να είμαι άγιος, αλλά εδώ βλέπεις ότι η αγιοσύνη απλά δεν κολλάει με το σύμπαν του παιχνιδιού. Όχι πως δοκίμαζα να το παίξω κακός, αλλά ένιωθα πιο... "ελεύθερος".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Sorry για το ξεφτυάρισμα, αλλά έχω κολλήσει.

 

Είμαι σε αυτό το quest και ενώ έχω μαζέψει τα λουλούδια και τα έχω παραδώσει στον Ferryman, όταν πηγαίνω στην περιοχή που μου υποδεικνύει η "track quest" λειτουργία, δεν υπάρχει πουθενά ο Yaren. Έχω δοκιμάσει να πάω οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας (πρωί, μεσημέρι, απόγευμα, μεσάνυχτα) αλλά τζίφος. Απλά δεν είναι εκεί. Εν τω μεταξύ δεν τον έχω ούτε στους characters καταχωρημένο.

 

Είναι φυσιολογικό αυτό? Είναι side quest, αλλά χρειάζομαι οπωσδήποτε τα orens για να πάρω την πανοπλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιό chapter είσαι; 2 ή 3;

 

In other words ας γκρινιάξω λίγο. Ο τριμάλακας είχα βρεί πριν λίγους μήνες στο πλαίσιο την καλή Enhanced Platinum έκδοση, 15€ περίπου. Λέω ντάξει μωρέ την παίρνω άλλη μέρα. Στη βράση κολλάει το σίδερο, δεν την πήρα ποτέ. Και τώρα που βγήκε το 2 και ξαναθυμήθηκε ο κόσμος το 1, εξαφανίστηκε από παντού. Ουτεκάν στο ebay. Θα ξαναβγεί; Κανείς δεν ξέρει. Πάρε τα @@ μου freedubus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...