Προς το περιεχόμενο

The Witcher


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρε κανένας την νέα έκδοση? Θέλω να μάθω αν το πρόσθετο υλικό είναι στην κλασσική dvd case ή αν έχει μεγάλο κουτί. Το περιμένω από μέρα σε μέρα από το play.com και αναρωτιέμαι αν χωράει στο γραμματοκιβώτιο :s.

 

Δεν την έχω αγοράσει, έχω την 1η έκδοση. Aλλά σύμφωνα με την εικόνα (http://www.rpgcodex.net/images/news/The%20Witcher%20EE%20visual2.jpg), το κουτί φαίνεται να είναι τεράστιο για να χωρέσουν όλα τα dvds, χάρτες κ.α..

Μάλλον δεν θα χωρέσει στο γραμματοκιβώτιο σου ;)

Σε βλέπω να τρέχεις σε ταχυδρομείο (εκτός και αν το play.com στέλνει με courier).

 

 

Ps. Επειδή δεν έχω κάνει ακόμη την αναβάθμιση σε Enhanced Edition, οι extra αποστολές είναι ενσωματωμένες στο παιχνίδι και εμφανίζονται κάποια στιγμή στην πορεία ή μπορείς να τις παίξεις ανεξάρτητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 566
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε βλέπω να τρέχεις σε ταχυδρομείο (εκτός και αν το play.com στέλνει με courier).

 

Δυστυχώς είχες δίκιο :P. Με χάλασε το χάρτινο περίβλημα στην συσκευασία μιας που για ακόμη μια φορά μου ήρθε ελαφρά χτυπημένο. Δεν έχουν ανακαλύψει τα μεταλλικά κουτιά γαμώτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασα το update από το επίσημο site και δυστυχώς έχω πρόβλημα. Το έχω κάνει 3 φορές εγκατάσταση και μου κολλάει κάθε φορά κατά τη διάρκεια video. Κάθε φορά και σε διαφορετικό. Δεν μπορώ να πατήσω ούτε Ctrl+Alt+Del, ούτε Alt+Tab για να βγω σε περιβάλλον windows και να 'σκοτώσω' την εφαρμογή. Χρειάζεται να το κάνω από τον διακόπτη :mad:

Τελευταία φορά μου έβγαλε και blue screen :fear:

Δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα με τις εκδόσεις 1, 1.2, 1.3, όταν όλους τους άλλους τους crashαρε στα windows και έχω με την 1.4 :shifty:

 

Aπογοήτευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγκατέστησα την enhanced edition, μαζί με το price of neutrality και το side effects. Μετά, για να είμαι απόλητα σίγουρος, έτρεξα το update utility από το αρχικό μενού και μου βγάζει ότι έχω την έκδοση 1.4.5.1282 και μου προτείνει να κατεβάσω το 1.4 version patch. Το ζήτημα είναι ότι το link με στέλνει σε ένα site από όπου κατεβάζεις την enhanced έκδοση.

 

Το ερώτημα είναι το εξής: η 1.4.5.1282 είναι η τελευταία έκδοση, ή υπάρχει και μεταγενέσερη; Αν ναι, πού μπορώ να τη βρω;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το ξανάβαλα κι εγώ, αφού μου άρεσε πολύ και την πρώτη φορά. :)

Είναι φυσικά πιο καλό που φορτώνει πιο γρήγορα και μου αρέσει που το inventory είναι πιο τακτοποιημένο. Αυτή τη φορά το πάω για το ουδέτερο path (κατάρα που νόμιζα ότι δεν είχε, αλλά το όλο παιχνίδι για "γκρι" καταστάσεις δεν είναι; :P).

Btw, σε default controls, OTS camera και walk δεν βρήκα... :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω Ghost...κάποιος ετοιμάζει να βγάλει ένα modaki για walk...προσωρινά μπορείς σε low iso cam να έχεις το pointer πολύ κοντά στον Geralt πατημένο...έτσι περπατάει...και απλά κανεις ένα bind ένα key για OST όταν fight.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλά, εγώ μόνο OTS παίζω και δεν με ενοχλεί που δεν περπατάει.

Απλά ενημέρωση (ειδικά για σένα ;)) έκανα. :)

Πάντως το ότι βγάζει κάποιος mod για να σε βολέψει (και άλλους που δεν τους άρεσε) είναι καλό. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με τη θολούρα μετά τα Cutscenes το έχετε όλοι;

 

Βλέπω έχει πέσει μεγάλη γκρίνια γι αυτό, ενώ στο αρχικό παιχνίδι ήταν όλα οκ, εδώ κατάφεραν να δημιουργήσουν bugs...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, είναι μεγάλη θολούρα σχεδόν παντού ΜΟΝΟ μετά απο Cutscenes και αν κάνεις save και load φεύγει, αλλά επανέρχεται στο πρώτο cutscene ξανά.

 

Έχει γίνει μεγάλο θέμα στο επίσημο forum, το έχουν σχεδόν όλοι άσχετα με κάρτα γραφικών και οδηγούς.

 

Μόνο με φωτισμό στο χαμηλό επίπεδο λένε ότι φτιάχνει κάπως και ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ αν έχεις Depth of field on / off, το κάνει ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...