Προς το περιεχόμενο

The Witcher


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 566
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν έχω βρει κάτι ακόμα, τώρα θα παίξω λίγο, σήμερα δε πρόλαβα καθόλου! Ναι, έχει πολύ χιούμορ σε κάποια σημεία, γι αυτο σου πα να το παίξεις κι άλλο.

 

Και ο νάνος κ η ταβερνιάρισσα όλα τα λεφτά ε?? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, ξέχασα να πω οτι το patch 1.1 (120mb) είναι έτοιμο για κατέβασμα εδω και μερικές ωρίτσες.

 

Μπορείτε να δοκιμάσετε το εν λόγω λινκ:

 

ftp://ftp.download-center.com/international/TheWitcher/TheWitcherPatch_1.1.exe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το παιξα απο την αρχή. Λέει μόνο για κάποια πράγματα θέλει απο την αρχή, δε διευκρινίζει τι ακριβώς όμως.

 

Λοιπόν, βρήκα δαυλό που ήθελες. Το θέμα είναι το εξής, μου έβγαλε μαύρη οθόνη και μου σπασε τα νεύρα. Με το νέο patch αυτό. Αντε να δω πότε είχε γίνει το τελευταίο save.

 

Εν τω μεταξύ, έχει πολύ αργό φόρτωμα ρε γμτ, ήμαρτον δηλ. 2 γίγα ραμ και δε του φτάνουν να φορτωσει γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως φιλαράκι, και εγώ περίμενα ένα Oblivion Killer + σε κάτι πιο κλασσικό rpg και έχω ψιλοφάει ήττα.

----------------

*********************SPOILERS*************

 

 

 

 

 

 

- δεν πηδάει

-δε περπατάει αργά/στις μύτες

-δε κολυμπάει

-δε κλέβει πορτοφόλια

-δεν ανοίγει κλειδαριές

-πολύ περιορισμένα όπλα

-δεν εξερευνείς παρα μόνα σε στάνταρ μέρη και απο στάνταρ δρόμους

-δεν έχει fast travel

-παίρνεις ό,τι θες απο τα σπίτια / μαγαζιά και δε σου λένε τπτ

-δεν έχει factions να μπεις ( οκ στάνταρ ιστορία, αλλά λέμε τώρα )

-όταν πίνεις κάποια απο τα φίλτρα που φτιάχνεις, άντε και περίμενε να συνέλθεις - και δε λέω μόνο για το αλκοόλ.

-οι χαρακτήρες είναι τα ίδια και τα ίδια, πολλές φορές εντελώς πανομοιότυποι στο ίδιο μέρος. Μέχρι και τα ίδια ρούχα - έλεος.

-πολύ αργά φορτώματα, πολύ εκνευριστικά.

- κάποια bugs se χαρακτήρες που ενώ τους έχεις σώσει τη ζωή, λίγες ώρες μετά δε σε ξέρουν καν ( ενώ στο Oblivion - Ahh, my dear friend you're back!! :lol: )

-Δε μπορείς να μιλάς σε όλους τους χαρακτήρες, ούτε μπορείς να δοκιμάσεις δωροδοκήσεις όλους τους χαρακτήρες.

-Δε ξέρω αν έχει πανοπλίες κλπ, δεν έχω δει τπτ ως τώρα.

- και πολλά άλλα που δε μου ρχονται τώρα λόγω ώρας, αλλά μου έκανε άσχημη εντύπωση να λείπουν από τέτοιο παιχνίδι.

 

-----------------------------------------

 

Άντε να δούμε πόσο μπορεί να το κρατήσει η πολύ καλή του ιστορία και κάποια άλλα καινοτόμα στοιχεία του, γιατί ούτε mods βλέπω να υπάρχει δυνατότητα να γίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια τι ελλειψεις και προβληματα,δε ξερετε τι λετε...κορυφαιο ειναι το παιχνιδι,εκπληξη σα το gothic πριν απο χρονια.

Βγηκε ενα κανονικο RPG και δε το καταλαβαινουμε,με τις βλακειες που μας ταιζουν τοσο καιρο...

Και καλο story εχει, και η μαχη ειναι ενδιαφερουσα(οχι κλικ κλικ μεχρι να πεθανουν ολοι,βλ. oblivion),αρκει να το βαλει κανεις στο δυσκολο επιπεδο.Αν το βαλατε στο ευκολο κακο του κεφαλιου σας...

Επιλογες,μεγαλοι διαλογοι, ψαγμενο gameplay και ενας κοσμος που σε πειθει...

το μονο κακο που βρισκω ειναι τα loading times,που οντως ειναι τραβηγμενα(bugs δεν μου εχουν τυχει).

Και συγκρισεις με το oblivion δε εχουν νοημα,μιας και το oblivion δεν ειναι rpg...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια τι ελλειψεις και δε προβληματα,δε ξερετε τι λετε...κορυφαιο ειναι το παιχνιδι,εκπληξη σα το gothic πριν απο χρονια.

Βγηκε ενα κανονικο RPG και δε το καταλαβαινουμε,με τις βλακεις που μας ταιζουν τοσο καιρο...

Και καλο story εχει, και η μαχη ειναι ενδιαφερουσα(οχι κλικ κλικ μεχρι να πεθανουν ολοι,βλ. oblivion),αρκει να το βαλει κανεις στο δυσκολο επιπεδο.Αν το βαλατε στο ευκολο κακο του κεφαλιου σας...

Επιλογες,μεγαλοι διαλογοι, ψαγμενο gameplay και ενας κοσμος που σε πειθει...

το μονο κακο που βρισκω ειναι τα loading times,που οντως ειναι τραβηγμενα(bugs δεν μου εχουν τυχει).

Και συγκρισεις με το oblivion δε εχουν νοημα,μιας και το oblivion δεν ειναι rpg...

 

apo ta liga atoma se ayto to site pou grafoun kati tis prokopis,oloi oi alloi lene blakeies gi ayto kai stamatisa na mpaino.Min theoreite to oblivion metro sygkrisis ,einai prosboli pros ta rpg.Den einai open-ended to witcher,einai pio story-driven gi ayto kai den mpaineis pantou kai etsi.Gia to oti den pidas px xestika,mono gia tin plaka to ekana sta pio polla paixnidi ante kai gia na skarfalono kana bouno.An einai kai megalo to witcher tha einai teleio giati pleon einai kai mikra ta paixnidia.Ase pou exei kai story se antithesi me to oblivion pou den eixe kan senario i mallon eixe mia ypotipodi blakeia pou tin mathaines se 5 lepta kai olo to paixnidi teleione se 4 meres.Opoios ksanapei oti to Oblivion einai paixnidara na anatinaxthei to pc tou kai na ton kanei xilia kommatia.Den eimai elder scrolls hater,to morrowind to theoro paixnidara alla to Oblivion einai prosboli stin klironomia ton elder scrolls.Kai apoti fainetai i bethesda den tha balei myalo(blepe ti tha kanoun sto fallout me to fallout 3),opote paei kai deytero agapimeno franchise

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apo ta liga atoma se ayto to site pou grafoun kati tis prokopis,oloi oi alloi lene blakeies gi ayto kai stamatisa na mpaino.

 

Kakos pou ksanampikes giati tha sunexizoume na leme "vlakeies"...ean den sou aresei kati gnomi sou...kapious allous tous aresei...kai alloi zitan alla apo to kathe game...bb...

 

Mandos kanenas den eipe oti game einai kako, antithetos einai arketa kalo...alla gia mena toulaxiston to walk einai polu simantiko...ta alla sta @@ mou stin teliki...auto vasika pou exo na po oti me exei ekpliksei einai oti exei sxedon zero bugs...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...