Προς το περιεχόμενο

The Witcher


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν πα με τους order τι γίνετε σεναριακά.Την απάντηση βάλτη σε spoiler όμως :P.Kαι εγώ δεν είχα τα πολλά crash που λένε αν και αντιμετώπισα μερικά στην old visima

 

 

Δεν ξέρω ποιες ακριβώς οι διαφορές με τις άλλες 2 επιλογές, αλλά όπως καταλαβαίνεις έχεις επιλέξει να είσαι με τους Order, οπότε έχεις για εχθρούς τους Scoia'tael. Σαν αποστολή έχεις να σκοτώσεις όσους περισσότερους Scoia'tael μπορείς από την White Rayla, και να φτιάξεις την πανοπλία στον Order Armorer, αφού πρώτα έχεις βγάλεις την αποστολή St. Gregory's Littany (βρίσκεις τα κομμάτια την πανοπλίας σε διαφοερετικά μέρη, ένα από αυτά μέσα στηλιά της Striga). Στον επίλογο ο Siegfried θα πολεμήσει μαζί σου, ενώ θα μονομαχήσεις με το φάντασμα του Yaevinn. Τέλος εγώ είχα επιλέξει να δώσω τον Alvin στην Shani, οπότε στον επίλογο σε 'βοηθάει' προσπαθώντας να σκοτώσει κάποιους. Αυτά τα ολίγα μπορώ να θυμηθώ.

Ps. Δεν ήξερα πώς στο διάολο γιατρεύεται η Striga και την σκότωσα :o Την επόμενη φορά θα την θεραπεύσω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 566
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Ps. Δεν ήξερα πώς στο διάολο γιατρεύεται η Striga και την σκότωσα :o Την επόμενη φορά θα την θεραπεύσω.

 

 

Όπως λέει και στην εισαγωγή, πρέπει να περάσεις μια νύχτα μαζί της. Όσο παλεύεις, σβήνουν τα κεριά που δείχνει ότι ξημερώνει, οπότε κάτσε εκεί, απέφευγε τις κινήσεις τις και βάρα την λίγο αλλά μην την σκοτώσεις, μέχρι να σβήσουν όλα. (βασικά δεν θυμάμαι αν σβήνουν ή ανάβουν, magic stuff. :P)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς σας βρήκα και Καλή Χρονιά. Είναι το 1ο μου μήνυμα στο forum.

Για το παιχνίδι θα ήθελα να πω ότι είναι απλά καταπληκτικό, ενώ όσον αφορά τα crash που αναφέρουν κάποιοι μάλλον ήμουν από τους λίγους τυχερούς που δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα με το παιχνίδι, ασχέτως ποιο patch είχα εγκατεστημένο.

 

Και μια ερώτηση σχετικά με:

 

 

Μόλις τελείωσα το παχνίδι αποφασίζοντας να είμαι με το μέρος του Order, ενώ τα έκανα 'πλακάκια' με την Triss. Σίγουρα θα το παίξω άλλες 2 φορές για να κάνω διαφορετικές επιλογές. Aλλά την 2η, 3η , 4η και πάει λέγοντας φορά που το παίζεις, ο χαρακτήρας σου γίνεται δυνατότερος ή όχι; Δηλαδή αν κατάλαβα καλά από τα λεγόμενα του EKTELESTES, κρατάς τις αναβαθμίσεις που έχεις από τον προήγουμενο τερματισμό του παιχνιδιού όπως γινόταν στα DIABLO, TITAN QUEST;

 

 

Καλή χρονιά φιλαράκι! Και εγώ είχα ελάχιστα crash με το 1.1 patch.

 

Όχι, απλά τη 2η φορά ξέρεις που να πας, τι εχθρούς συναντάς κλπ και φτιάχνεις τον χαρακτήρα σου ανάλογα. Και το stun skill είναι σχεδόν cheat :lol:

 

Είναι απίστευτα πιο εύκολο, ξέρεις σχεδόν τα πάντα πλέον, ΑΝ και υπάρχουν μερικές αναπάντεχες εκπλήξεις ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το stun skill είναι σχεδόν cheat :lol:

 

Kαι να φανταστείς ότι με το stun skill δεν είχα ασχοληθεί καθόλου. Έτσι εξηγείται το ότι δεν είχα σχεδόν κανένα fatality/instant kill. Τώρα το ξέρω και θα πράξω ανάλογα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν πα με τους order τι γίνετε σεναριακά.Την απάντηση βάλτη σε spoiler όμως :P.Kαι εγώ δεν είχα τα πολλά crash που λένε αν και αντιμετώπισα μερικά στην old visima

 

Υπαρχει και η δυνατοτητα να μεινεις ουδετερος.

 

 

 

Στο 4 κεφαλαιο εχεις επιλογη η να βοηθησεις την ομαδα που βοηθησες πριν η κανεναν. Τους αφηνεις να σκοτωθουνε και φευγεις γιατι πλεον ολοι ειναι εχθροι σου. Πας και λες στην white rayla οτι εφυγες και δεν ξερεις ποιος νικησε (συνηθως οι order νικανε)

 

Στο 5 μετα ειναι λιγο δυσκολα γιατι ολοι σου επιτιθενται. Η αποστολη σου ειναι να συνοδευσεις 2 νοσοκομες στο νοσοκομειο, μετα να το προστατευσεις απο την εισβολη πρωτα των elves και μετα των order και τελος να φυγαδευσεις τη shani στο swamp cemetery.

 

Την πανοπλια στη φτιαχνει ο kalkstein και ειναι μαλλον η καλυτερη απο τις 3. Η χειροτερη εκδοση ειναι αυτη των elves. Μαζι σου μεχρι το αρχηγειο των order ειναι η triss

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη πανοπλία είναι τις Order.

Ravenʼs Armor of the Elves

 

You get it when you complete Q4.95. Armor, if you supported the Squirrels.

3 potion slots

2 short blade slots

Damage received -20%

Sign Intensity +10%

Endurance +25

Endurance Regeneration +10%

 

 

 

Ravenʼs Armor

 

You get it when you complete Q4.95. Armor, if you remained neutral.

3 potion slots

2 short blade slots

Damage received -20%

Vitality +75

Endurance +15

Vitality and endurance regeneration +5%

All resistances +25%

 

 

 

Ravenʼs Armor of the Order

 

You get it when you complete Q4.95. Armor, if you supported the Order.

3 potion slots

2 short blade slots

Damage received -30%

Damage +10%

Vitality +150

Endurance +15

Vitality regeneration +10%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμω την ουδετερη λογω των resistances και γενικως γιατι ειναι η πιο ισορροπημενη. Της Order ειναι καλυτερη αμα δεν χρησιμοποιησεις πολυ τα signs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι αφού τελειώσω το παιχνίδι να παίξω μόνο με τα signs χωρίς όπλα (με ένα dagger μόνο για τις εκτελέσεις, όσο γίνεται δηλαδή, γιατί στην αρχή πριν πάρω το Igni kai δυναμώσει το Aard θα είναι δύσκολα). Ένας τύπος στο επίσημο forum ήθελε να παίξει χωρίς signs αλλά μόνο με όπλα και αυτό μου φαίνεται ψιλοεύκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

What?Πως γίνετε να παίξεις χωρίς swords?Και βασικά ποιος ο λίγος να το κανεις...παρέπι δεν γίνετε να κανεις finishing move μονο με dagger...με sword γίνετε και τραβάει αυτόματα το dagger.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ άμα το dagger δεν κάνει finishing είναι λίγο σπάσιμο αλλά εντάξει κάπως θα την παλέψω.Κατά τα άλλα η ιδέα είναι και να δυσκολέψει το παιχνίδι και να χρησιμοποιήσω μερικές διαφορετικές στρατηγικές για τη μάχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ άμα το dagger δεν κάνει finishing είναι λίγο σπάσιμο αλλά εντάξει κάπως θα την παλέψω.Κατά τα άλλα η ιδέα είναι και να δυσκολέψει το παιχνίδι και να χρησιμοποιήσω μερικές διαφορετικές στρατηγικές για τη μάχη.

 

Δηλαδη το τελειωσες στο hard και παλι ηταν τοσο ευκολο που προσπαθεις να βρεις τροπους να το δυσκολεψεις?

 

Εγω το επαιξα στο Normal και απο το 3ο chapter και μετα αρχισε να γινεται ολο και πιο ευκολο, αλλα νομιζω οτι στο hard η δυσκολια πρεπει να ειναι ok.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Geralt υποτίθεται ότι είναι master swordsman και το magic είναι βοηθητικό...το θεωρώ χαζό και αδύνατο να παίξεις στο hard χωρίς όπλα. Τζάμπα θα κουράσεις σώμα και πνεύμα με τα continue.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στο hard παίζω και οι πολλές επιλογές που σου δίνει το παιχνίδι τελικά σε κάνουν τελείως overpowered.Έχω καταλήξει το potions να τα χρησιμοποιώ μόνο για την ευκολία και την ταχύτητα που προσφέρουν και όχι επειδή τα χρειάζομαι πραγματικά.Είμαι στο τέλος του 4ου act και το πιο δύσκολο act μου φάνηκε το πρώτο.

Πάντως ίσως και να έχετε δίκιο παιδιά ότι είναι χαζομάρα να παίζει κανείς χωρίς swords, αλλά λέω να το δοκιμάσω και να σας πω αν γίνεται και αν είναι ευχάριστο ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...