Προς το περιεχόμενο

The Witcher


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο λέει και η Triss πως για να θυμηθείς, είναι καλύτερα να έχεις κάποια άποψη. Δηλαδή εμμέσως πλην σαφώς, το παιχνίδι σου λέει να διαλέξεις. Έχει σχέση για πιο μετά. Δεν γίνεται να μείνεις neutral απ'όσο ξέρω. Επίσης δεν κατάλαβα το "έναν τερματισμό". Κάποιος κοίταζε το bink file του outro;

 

 

oxi apla to teliosa kai meta tsekara sto youtube an iparxei ki allos termatismos gia na to ksekiniso apo thn arxi alla distixos iparxei mono enas..Aneksartita apo tis epiloges sou..Thesi perneis meta otan pas sto lakeside(3,4 kefalaio),mporeis na epilekseis neutral(ginete xamos)order h scoiatel.

 

 

Den einai kapos xazo na vazoume spoil eno kseroume oti oi pantes tha tsekaroun na doune ti grafoume? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 566
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Αν κάποιος δεν θέλει να δει spoilers, δεν θα πατήσει, απλό.

 

Edit:

Χμ... κοίταξα για να σιγουρευτώ και πράγματι μπορείς να πας neutral. Θα το δοκιμάσω κι έτσι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πάντως πρέπει να έχει διαφορετικά cut-scenes στο τέλος γιατί μπορείς να σκοτώσεις την Strigga ή να την απαλλάξεις απ την κατάρα

 

Ξέρετε αν θα βγει και Witcher 2? η ιστορία έχει περιθώρια ανάπτυξης.

Τελικά ο τελευταίος ο Master of the Flaming Rose είναι ο Alvin μεγάλος? Πως έγινε αυτό?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τελικά ο τελευταίος ο Master of the Flaming Rose είναι ο Alvin μεγάλος? Πως έγινε αυτό?

 

 

Έτσι φαίνεται. Έχει την πέτρα (αν έχεις πάει με την Triss, τότε φάινεται περισσότερο) που σου έδωσε η Triss να του δώσεις για να κρατάει τις δυνάμεις του σε ύφεση. Επίσης όταν εξαφανίζεται πρέπει να πηγαίνει στο μέλλον γιατί πάλι η Triss είχε πει ότι μπορεί να πήγε σε άλλο τόπο ή χρόνο. Σε κάποια φάση ενώ μιλάς με τον Alvin, λέει πως του αρέσει να παίζει με τα άλλα παιδιά και να τον λένε "Grandmaster", στα πνεύματα στο τέλος δεν σου μιλάει και επίσης στον βάλτο που σε σώζει, σου λέει ότι ξεπλήρωσε το χρέος του σε σένα (που τον προστάτευε ο Geralt).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κολλήσει στο Mysterious Tower Quest. Μπορεί κάποιος να μου πει που βρίσκεται το προτελευταίο sephirah?

 

 

Ξέρω ότι το τελευταίο μου το δίνει ο ντετέκτιβ, στο σημείο που βρίσκομαι όμως μου λείπουν 2 και ο χάρτης με στέλνει στο κέντρο των βάλτων σε ένα stone golem, όπου δε μπορώ να κάνω τίποτα. Φαντάζομαι ότι δε μπορώ να κάνω τίποτα, επειδή αυτό που θα έπαιρνα από το golem, το έχω πάρει από το νοσοκομείο, ο χάρτης όμως μου έχει κολλήσει εκεί και δε μπορώ να καταλάβω τι πρέπει να κάνω και από τα tutorials που βρίσκω στο internet.

 

 

Που είναι το sephirah? οεο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Patch 1.2 Major Fixes

======================================================

 

Gameplay and text bugs fixed:

- Fixes for Alina not being at her home when she should (Act 4).

- Wife's Tears Potion fixes.

- Fixes for usable doors on the swamps (Act 5).

- Fixes for Alchemist in manufacture giving quest items to Geralt (Act 3).

- Fixes for some items to be found in Fields (Act 4).

- Fixes for a disappearing enemy in quest Haunted House (Act2).

- Fixed problems with Alvin's spawn (Act 1).

- Few minor text fixes for all languages.

 

Code bugs fixed:

- Loading times are much faster!

- Saving is much faster!

- Another portion of stability improvements.

- Fix for rare "red rectangle" effect on loading bar.

- Quest tracking fixes.

- Some cursor fixes connected with finishers in tight places.

- Quest now won't update when Geralt is dead causing multiple problems.

- Autosave mechanism fixes (numeration).

- Savegame files fixes – some irrelevant information was sometimes generated inside.

- The game won't make an autosave if Geralt has an effect preventing him from talking (like knockdown, stun, push) - the result would be no talking at all for the rest of the game.

- Now you can't attack neutral NPCs if you input the second (etc.) sword sequence in them, while first attacking a hostile.

- Dandelion's music won't be 'echoed' while changing location twice.

- The game can handle broken savegames now – it returns to main menu.

- Motion blur effect won't stay active despite Blizzard potion wearing off – drinking, then changing location, then cutscene.

- Final fixes for weapons disappearing from enemiesʼ hands.

- Grass and small stones being multiplied – fixed.

- Fixes for receiving damage from Striga while being far away.

 

Art bugs fixed:

- Few level decoration fixes.

- Fixes for barghest attack animation.

 

p.s. No walk toggle.Fukc CDproject. Oti egrapsa kai sto official " im going to sell my copy, download the game and hand copies in the street for free to everyone".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κολλήσει στο Mysterious Tower Quest. Μπορεί κάποιος να μου πει που βρίσκεται το προτελευταίο sephirah?

 

 

Ψάξτο από το glossary entry "Kalkstein notes". Εγώ έτσι τα βρήκα όλα. Σου δίνει κάποια hint για το καθένα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως με το δεύτερο patch τα loadings και τα saves καμία σχέση.

Στο quest Mysterious Tower Quest το μόνο sephirah που δισκολεύτηκα να βρω ήταν αυτό που έπαιρνα από το άγαλμα της θεότητας στο νοσοκομείο. Επίσης, την μαύρη στολή πότε τη παίρνω και πώς; Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως με το δεύτερο patch τα loadings και τα saves καμία σχέση.

Στο quest Mysterious Tower Quest το μόνο sephirah που δισκολεύτηκα να βρω ήταν αυτό που έπαιρνα από το άγαλμα της θεότητας στο νοσοκομείο. Επίσης, την μαύρη στολή πότε τη παίρνω και πώς; Thanks

 

 

Iparxei quest pou perneis pros to telos tou paignidiou,eidalos mazeveis orhen gia na pareis ayth pou polane ta magazia(5k),gnomi mou,agorase to ksifos sto lakeshore kai perimene na ftiakseis to ravens armour,me to dmg pou tha koveis de tha exeis kanena provlima,episis pare th sintagi full moon pou sou anevazei to con 3 fores, gia 18 ores!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κολλήσει στο Mysterious Tower Quest. Μπορεί κάποιος να μου πει που βρίσκεται το προτελευταίο sephirah?

 

 

Ξέρω ότι το τελευταίο μου το δίνει ο ντετέκτιβ, στο σημείο που βρίσκομαι όμως μου λείπουν 2 και ο χάρτης με στέλνει στο κέντρο των βάλτων σε ένα stone golem, όπου δε μπορώ να κάνω τίποτα. Φαντάζομαι ότι δε μπορώ να κάνω τίποτα, επειδή αυτό που θα έπαιρνα από το golem, το έχω πάρει από το νοσοκομείο, ο χάρτης όμως μου έχει κολλήσει εκεί και δε μπορώ να καταλάβω τι πρέπει να κάνω και από τα tutorials που βρίσκω στο internet.

 

 

Που είναι το sephirah? οεο?

 

 

Πρέπει να ξυπνήσεις το golem να το σκωτόσεις για να πάρεις το sephirah.Μϊλα στον alchemist να σου πει την διαδικασία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paides exw kollisi sena bug tou paixnidiou,den mporw na brw to 5 kommati tou kafrefti

den einai ekei pou prepei

kanw girw girw apo ton milo k den fenete tpt eno kanonika 8a eprepe na itan ekei

to patch den mporw na to perasw epidi den exw to original paixnidi.mipws mporeite na m steilete ena save opou 8a exw k ta 5 kommatia tou kafrefti sti katoxi mou.na mporw epitelous na to sinexisw.steilte m to sto mail ([email protected])

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...