Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειρωνικά το είπα. Σαφώς και δεν αρκεί. Για μένα ήταν η μόνη μαλακία μεταγραφή για φέτος. Πιό μαλακία και από του Μορέτο. Απο αγωνιστικής πλευράς εννοείται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators

Δε νομίζω ότι ρεαλιστικά μπορούσε να περιμένει κανείς πρόκριση της ΑΕΚ. Βέβαια, ένα καλύτερο αποτέλεσμα, ίσως Χ με σκορ ή και κάποια νίκη με ένα γκολ διαφορά δεν αποκλειόταν, όμως με τη Σεβίλη να προέρχεται από την κατραπακιά της Μίλαν, δύο σερί ήττες θα τους έβαζαν σε μπελάδες.

 

Γενικά δεν ήταν κακή η ΑΕΚ, ενώ είχε και παίκτες που ξεχώρισαν θεαματικά.

 

Ριβάλντο και Λυμπερόπουλος είναι απελπιστικά αργοί για Ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο, τουλάχιστον σε τέτοιο επίπεδο. Ο Ριβάλντο θα σου πάρει κάποια ματς σε Ελλάδα με τα στημένα ή κάποιο ελεύθερο σουτ, αλλά στην Ευρώπη θαύματα δεν μπορεί να κάνει, κυρίως όταν δέχεται σοβαρή πίεση. Πάντως είναι σημαντικό ότι στα φάουλ τον φοβούνται ακόμη, κάτι λέει αυτό.

 

Θα συμφωνήσω με το σχόλιο για το θέμα του Σορεντίνο και της αντικατάστασής του. Κάκιστοι χειρισμοί, από αυτούς που δε μπορεί να εξηγήσει κανείς λογικά. Πάντως, η ΑΕΚ μου φάνηκε η πιο έτοιμη από τους τρεις "μεγάλους" και πιστεύω ότι θα έχει ενδιαφέρον η φετινή χρονιά, τουλάχιστον στο εσωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη ήταν πράγματι καλή εκτέλεση.

Αλλά κατά τα άλλα, έχω την εντύπωση πως κρύφτηκε λίγο μέσα στο παιχνίδι.

Δεν ξέρω αν το πρώτο αρκεί για να ισορροπήσει το δεύτερο.

 

Δε μου φάνηκε πως κρύφτηκε, απλά ο ρυθμός που δίνει στο παιχνίδι η Σεβίλλη είναι τόσο γρήγορος (ακόμη και όταν αμύνεται, το κάνει με τέτοιο τρόπο που αν δεν παίξεις με τη μια τη μπάλα την έχεις σίγουρα χάσει), που δεν ευνοεί παίχτη του στυλ του, που θέλει να παίζει με τη μπάλα στα πόδια. Επιπλέον, κάθε αντίπαλος της ΑΕΚ στην Ευρώπη, τον αντιμετωπίζει (και είναι κι όλας) σαν τον πιο επικίνδυνο παίχτη, οπότε λογικό είναι να τον παίζουν πιο προσεκτικά. Και είναι και ο μοναδικός μας παίχτης που σες τέτοιο επίπεδο μπορεί να βάλει (με οποιονδήποτε τρόπο) γκόλ.

 

Αυτός που δεν έχει τέτοια ελαφρυντικά είναι ο Λυμπερόπουλος. Δεν ευθύνεται αυτός -αφού δεν είναι κλασικός σεντερ-φορ- αλλά δεν μπορεί να παίξει μόνος του στην επίθεση. Είναι αργός, δεν έχει αίσθηση του γκόλ (από τις 7-8 φάσεις που έκανε η ΑΕΚ ήταν μέσα σε μια) και αν παίζει μαζί με τον Ρίμπο καθυστερούν πολύ το παιχνίδι, το οποίο είναι για ελληνικά δεδομένα πολύ γρήγορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοση ειρωνια για τον Ολυμπιακο του CL απο μια ομαδα που εχει αν θυμαμαι καλα 1 ολη κι ολη νικη στο θεσμο?

 

Πρώτον, από τη στιγμή που ο πρόεδρος του Ολυμπιακού λέει ότι στόχος του είναι να παίξει σε μερικά χρόνια στον τελικό του ΤΣ.Λ. και ο μεγάλος Γιώτης Τσαλουχίδης είχε πει ότι το ΟΥΕΦΑ είναι μικρός θεσμός για τον Ολυμπιακό, και λίγα ακούτε.

 

Δεύτερον, με τη λογική σου δεν πρέπει να τη λέτε στους βάζελους για ότι κάνουν στην Ευρώπη, εκτός αν πιστεύεις ότι το 7-0 και το 0-6-31 είναι αντίστοιχου επιπέδου με 2 προκρίσεις σε ημιτελικά πρωταθλητριών.

 

Και τρίτον, έχουμε 2 ολόκληρες νίκες (ήταν να μην πάρουμε φόρα). Μη μας κλέβεις το 50% των επιτυχιών μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι κι εμεις οι ιδιοι τους κραζουμε οταν φερνουμε εστω και χ στην εδρα μας με τη Ρεαλ ή τη Μαντσεστερ

δε διανοούμαι να τρωω 4 και να πανηγυριζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεμε και καμμια μ@λ@κι@ γιατι δεν εχουμε τι να πουμε.

παλι καλα που έδειξαν έλεος και σταμάτησαν στα 4

Μ@λ@κία είναι το κεφάλι σου μπορώ να πω.Και ναι βλέπω ότι λες μ@λ@κιες για να περνάς την ώρα σου.Αλλά εμείς τι φταίμε να σε ακούμε.

 

Και ποιος σου είπε ρε μεγάλε παντογνώστη ότι "έδειξαν έλεος"?Απλά δεν βάλαν άλλα γκολ.ΑΝ είχαμε φάει 6 θα έλεγες"καλα που δείξαν έλεος και δεν σας βάλαν 8".Αν είχαμε φάει 8 θα έλεγες για 12.Αντε γεια ρε φίλε...Τι πίνεις για να καταλάβω.Να σε δικαιολογήσω ρε αδερφέ...:mrgreen:

Άλλωστε λογικό είναι δεν μπορείς να παίζεις σε όλο τον αγώνα στο φούλ.Αλλά εσύ το θεωρείς ότι δείξαν έλεος.Μήπως είσαι ο προπονητήτης της Σεβίλλης και έδωσες στους παίχτες εντολή να δείξουν έλεος??:confused::confused:

Πετάς μια μ@λ@κία όπως είπες και τέλος.Ωραίος.Και εις ανώτερα!!:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα μου άρεσε η κερκίδα ειλικρινά. Εγώ θα την χειροκροτώ την ομάδα και 5 και 6 και 7 και 100 αν φάει. Είναι η ομάδα μου, πάω να την ενισχύσω όχι για να την καταρρακώσω. Αυτό μπορεί αυτό δίνει, χάνει κερδίζει η συμπεριφορά μου θα είναι η ίδια. Και όχι γιατί δεν έχω απαιτήσεις αλλά γιατί η γιούχα και το κράξιμο μόνο κακό μπορεί να της κάνει. Είτε στο Champions League είτε στο UEFA είτε στο....Intertoto μαζί σου ΑΕΚάρα. Δεν ξενερώνουμε ποτέ με την πάρτι σου.

 

Aragorn το videάκι με τον δικέφαλο, μπορούμε να το βρούμε κάπου? 2 φορές το έχω δει με Λιβόρνο και σήμερα, δεν το χορταίνω το άτιμο.

 

Here you go, αν και τραβηγμένο με κάμερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ@λ@κία είναι το κεφάλι σου μπορώ να πω.Και ναι βλέπω ότι λες μ@λ@κιες για να περνάς την ώρα σου.Αλλά εμείς τι φταίμε να σε ακούμε.

 

Και ποιος σου είπε ρε μεγάλε παντογνώστη ότι "έδειξαν έλεος"?Απλά δεν βάλαν άλλα γκολ.ΑΝ είχαμε φάει 6 θα έλεγες"καλα που δείξαν έλεος και δεν σας βάλαν 8".Αν είχαμε φάει 8 θα έλεγες για 12.Αντε γεια ρε φίλε...Τι πίνεις για να καταλάβω.Να σε δικαιολογήσω ρε αδερφέ...:mrgreen:

Άλλωστε λογικό είναι δεν μπορείς να παίζεις σε όλο τον αγώνα στο φούλ.Αλλά εσύ το θεωρείς ότι δείξαν έλεος.Μήπως είσαι ο προπονητήτης της Σεβίλλης και έδωσες στους παίχτες εντολή να δείξουν έλεος??:confused::confused:

Πετάς μια μ@λ@κία όπως είπες και τέλος.Ωραίος.Και εις ανώτερα!!:mrgreen:

 

 

μου αρεσει που γραφεις μ@λ@κι@ και οχι μαλακια. πως κανεις ετσι ρε μεγαλε.

και βεβεα κατεβασε στροφες η σεβιλλη γιατι εχει και πριμερα ντιβιζιον το σκ αλλοιως πηγαινες για αλλα τοσα τοσο δυσκολο ειναι να το χωνεψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σταμάτησε η Σεβίλλη.... γι'αυτό ακριβώς το γήπεδο ήταν κατηφορικό προς την πλευρά μας το τελευταίο 20λεπτο....

 

με οτι ρυθμο και να επαιζε ετσι και αλλοιως κατηφορικο ηταν. ρε παιδια μετα απο αυτη την ομαδα που ειδατε δεν μπορειτε να καταλαβετε οτι στην ελλαδα δεν πρεπει να ασχολουμαστε με μπαλα? αλλο αθλημα παιζανε τα παλικαρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ στον 1980.Τα παλικάρια παίζουν μπάλα από άλλο πλανήτη και το μόνο που μπορούσανε να κάνουν οι φίλοι της Αεκ ήταν να πανηγυρίζουν για να δώσουν κουράγιο στους παίχτες για τα επόμενα ματς.Πιστεύω ότι αν έπαιζε ο οσφπ η ο παό θα τρώγανε από 5 και πάνω για πλάκα.Εδώ που τα λέμε δεν νομίζω ότι θα βρεθεί ομάδα στην Ευρώπη που να περάσει εύκολα από την Σεβίλη.Αν σκεφτούμε τα πέντε που κέρασε στην Ρεάλ η Αεκ μια χαρα στάθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ στον 1980.Τα παλικάρια παίζουν μπάλα από άλλο πλανήτη και το μόνο που μπορούσανε να κάνουν οι φίλοι της Αεκ ήταν να πανηγυρίζουν για να δώσουν κουράγιο στους παίχτες για τα επόμενα ματς.Πιστεύω ότι αν έπαιζε ο οσφπ η ο παό θα τρώγανε από 5 και πάνω για πλάκα.Εδώ που τα λέμε δεν νομίζω ότι θα βρεθεί ομάδα στην Ευρώπη που να περάσει εύκολα από την Σεβίλη.Αν σκεφτούμε τα πέντε που κέρασε στην Ρεάλ η Αεκ μια χαρα στάθηκε.

 

και η ρεαλ κερασε 5 την βιγιαρεαλ μετα μεσα στην εδρα της ...φαντασου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...