Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Βεβαια το οτι ειμαστε η μοναδικη ομαδα που ανεβαζει τον μεσο ορο των εισητιριων της ας το πεταξουμε απο το παραθυρο...

Αντιαεκτζη, ε αντιαεκτζη....

(καταλαβες αυτο που σου ελεγα στο τοπικ του ολυμπιακου τωρα???)

 

Για να μιλάς για γήπεδο 50-60 χιλιάδων θέσεων ο μέσος όρος σου πρέπει να είναι τουλάχιστον 40.000 και οχι 17.Μακάρι να κάνετε γήπεδο όχι 60,αλλά 80 χιλιάδων να μαζεύεστε αυτοί οι 17-20 χιλιάδες και να είναι σαν να παίζετε σε ουδέτερο!`

 

Καλά ο όρος αντιαεκτζής δεν χρειάζεται σχολιασμό μιλάει από μόνος του.

Λές και έχω εγώ κανέναν λόγο να είμαι εναντίον του δευτερότριτου.Με τον πρώτο τα βάζουν όλοι,όχι με τους από κάτω.

 

Ζηλεύουν οι Ολυμπιακοί, γι' αυτό λένε όλα όσα λένε :P

 

Το βρήκες.Έχουμε μαραζώσει από τη ζήλια που ο Θρύλος μας δεν έιναι αεκ:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μιλάς για γήπεδο 50-60 χιλιάδων θέσεων ο μέσος όρος σου πρέπει να είναι τουλάχιστον 40.000 και οχι 17.Μακάρι να κάνετε γήπεδο όχι 60,αλλά 80 χιλιάδων να μαζεύεστε αυτοί οι 17-20 χιλιάδες και να είναι σαν να παίζετε σε ουδέτερο!

 

Λοιπόν, ο Ολυμπιακός όταν έπαιζε στο ΟΑΚΑ είχε μέσο όρο εισιτηρίων:

 

1996/97 : 316.023 ( 18.589 )

1997/98 : 276.031 ( 16.237 )

1998/99 : 188.446 ( 11.085 )

1999/00 : 243.748 ( 14.338 )

2000/01 : 186.837 ( 12.455 )

2001/02 : 263.633 ( 20.279 )

 

Άρα το Καραϊσκάκη είναι υπεραρκετό για γήπεδο. Και μιλάμε για χρονιές που ο Ολυμπιακός έπαιρνε το πρωτάθλημα και έκανε μεταγραφές τύπου Τζιοβάνι, Ζάχοβιτς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, ο Ολυμπιακός όταν έπαιζε στο ΟΑΚΑ είχε μέσο όρο εισιτηρίων:

 

1996/97 : 316.023 ( 18.589 )

1997/98 : 276.031 ( 16.237 )

1998/99 : 188.446 ( 11.085 )

1999/00 : 243.748 ( 14.338 )

2000/01 : 186.837 ( 12.455 )

2001/02 : 263.633 ( 20.279 )

 

Άρα το Καραϊσκάκη είναι υπεραρκετό για γήπεδο. Και μιλάμε για χρονιές που ο Ολυμπιακός έπαιρνε το πρωτάθλημα και έκανε μεταγραφές τύπου Τζιοβάνι, Ζάχοβιτς.

 

καταρχήν πιστευω θα ήταν καλό να μας γράψεις την πηγή σου για τους μ.ο. που αναφερεις.

επισης την περιοδο 1996/97 ο ολυμπιακος αγωνιζοταν σιγουρα στο παλιο καραισκακη και οχι στο οακα οπως αναφερεις και δεν ειμαι σιγουρος και για 1997/98,δεν μπορω τωρα να θυμηθω.

επισης αν παλι θυμαμαι καλα υπαρχουν καποιες χρονιες που η παε δεν υπολογιζε τα διαρκειας στα εισιτηρια του καθε αγωνα.ηταν το συστημα που κανανε μια τρυπα στην καρτελα του διαρκειας και δε δινανε αποκομα εισιτηριου(αρα δε γινοταν να υπολογισθουν).

τελος δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση οακα με καραισκακη. οακα τοτε για να παω εγω και οποιος ηταν απο πειραια και γυρω περιοχες,ηθελα 15-20' μεχρι το λιμανι και μετα 50' με τραινο,συνολο 1+κατι ωρα για το πηγαινε.. στο καραισκακη θελω 10 λεπτα για να παω....

αντιθετα οι χανουμοπεριοχες ειναι 15-20' απο οακα,δλδ πολυ πιο ευκολο για σας να πατε.

επισης αφου για τον ολυμπιακο που κοβει τοσο λιγα εισιτηρια ειναι υπεραρκετο το καραισκακη , συμφωνα με τη λογικη σου οι υπολοιπες ομαδες που κοβετε λιγοτερα εισιτηρια απο ολυμπιακο (αφου καθε χρονο ο ολυμπιακος ειναι πρωτος σε μ.ο.) πρεπει να φτιαξετε μικροτερα γηπεδακια... αρα η αεκ πρεπει να φτιαξει μικροτερο απο 30.000 ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, ο Ολυμπιακός όταν έπαιζε στο ΟΑΚΑ είχε μέσο όρο εισιτηρίων:

 

1996/97 : 316.023 ( 18.589 )

1997/98 : 276.031 ( 16.237 )

1998/99 : 188.446 ( 11.085 )

1999/00 : 243.748 ( 14.338 )

2000/01 : 186.837 ( 12.455 )

2001/02 : 263.633 ( 20.279 )

 

Άρα το Καραϊσκάκη είναι υπεραρκετό για γήπεδο. Και μιλάμε για χρονιές που ο Ολυμπιακός έπαιρνε το πρωτάθλημα και έκανε μεταγραφές τύπου Τζιοβάνι, Ζάχοβιτς.

 

Πού τα βρήκες ρε φίλε αυτά τα στοιχεία?Καταρχάς το 1996-97 παίζαμε στο Καραισκάκη.

 

Το 98-99 που η ομάδα έπαιξε την καλύτερη μπάλα της τελευταίας εικοσαετίας,με ντάμπλ και έφτασε στους 8 του Τσου-λου εσύ δίνεις μέσο όρο 11.000?Έλεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ρε γαυρακια , γιατι δεν κοιτατε την παρτη σας?εχετε παρει πρεφα οτι ο λεμονης δεν ειναι βατραχος να σασ φτιαξει ομαδα ?η νομιζετε οτι ο τζολε θα παιζει μεχρι τα 60 ??

κακομοιρηδες ...δεν φανταζεστε τι σας περιμενει

οπως λεει το συνθημα...σας εχει βαλει σε κλουβια σας δινει και καλα λεφτα

αντε γεια και του χρονου με λεμονη στο ιντερτοτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχήν πιστευω θα ήταν καλό να μας γράψεις την πηγή σου για τους μ.ο. που αναφερεις.

επισης την περιοδο 1996/97 ο ολυμπιακος αγωνιζοταν σιγουρα στο παλιο καραισκακη και οχι στο οακα οπως αναφερεις και δεν ειμαι σιγουρος και για 1997/98,δεν μπορω τωρα να θυμηθω.

επισης αν παλι θυμαμαι καλα υπαρχουν καποιες χρονιες που η παε δεν υπολογιζε τα διαρκειας στα εισιτηρια του καθε αγωνα.ηταν το συστημα που κανανε μια τρυπα στην καρτελα του διαρκειας και δε δινανε αποκομα εισιτηριου(αρα δε γινοταν να υπολογισθουν).

τελος δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση οακα με καραισκακη. οακα τοτε για να παω εγω και οποιος ηταν απο πειραια και γυρω περιοχες,ηθελα 15-20' μεχρι το λιμανι και μετα 50' με τραινο,συνολο 1+κατι ωρα για το πηγαινε.. στο καραισκακη θελω 10 λεπτα για να παω....

αντιθετα οι χανουμοπεριοχες ειναι 15-20' απο οακα,δλδ πολυ πιο ευκολο για σας να πατε.

επισης αφου για τον ολυμπιακο που κοβει τοσο λιγα εισιτηρια ειναι υπεραρκετο το καραισκακη , συμφωνα με τη λογικη σου οι υπολοιπες ομαδες που κοβετε λιγοτερα εισιτηρια απο ολυμπιακο (αφου καθε χρονο ο ολυμπιακος ειναι πρωτος σε μ.ο.) πρεπει να φτιαξετε μικροτερα γηπεδακια... αρα η αεκ πρεπει να φτιαξει μικροτερο απο 30.000 ε?

 

Η λογική "αφού έχετε 20.000 διαρκείας τι θέλετε μεγάλο γήπεδο" δεν είναι δική μου, ήταν απάντηση σε αυτο το post:

 

Για να μιλάς για γήπεδο 50-60 χιλιάδων θέσεων ο μέσος όρος σου πρέπει να είναι τουλάχιστον 40.000 και οχι 17.Μακάρι να κάνετε γήπεδο όχι 60,αλλά 80 χιλιάδων να μαζεύεστε αυτοί οι 17-20 χιλιάδες και να είναι σαν να παίζετε σε ουδέτερο!

 

Για το μέσο όρο του 99-2000, ήταν όντως λάθος, από ΒΗΜΑ:

http://tovima.dolnet.gr/print_article.php?e=B&f=12640&m=A65&aa=1

ο Ολυμπιακός είχε 212.000 εισιτήρια (12.470 μέσο όρο). Τώρα για τα διαρκείας, από:

http://www.hri.org/E/1999/99-02-03.dir/keimena/sport/sport3.htm

ο Ολυμπιακός είχε 10.000 διαρκείας, άρα μέσο όρο συνολικά 22500 περίπου, στη σεζόν που πήγε στους 8. Όσο για την απόσταση, θες να πεις ότι η ομάδα με τους περισσότερους οπαδούς στην Ελλάδα, όπως λέτε, δεν μπορεί να μαζέψει πάνω από 20.000 άτομα που δεν μένουν πειραιά; Ή λες όσοι πήραν διαρκείας στην ΑΕΚ να είναι από Φιλαδέλφεια; Γιατί εγώ ξέρω άτομα από Γλυφάδα και Περιστέρι που πήραν. Αυτοί πως πάνε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ρε γαυρακια , γιατι δεν κοιτατε την παρτη σας?εχετε παρει πρεφα οτι ο λεμονης δεν ειναι βατραχος να σασ φτιαξει ομαδα ?η νομιζετε οτι ο τζολε θα παιζει μεχρι τα 60 ??

κακομοιρηδες ...δεν φανταζεστε τι σας περιμενει

οπως λεει το συνθημα...σας εχει βαλει σε κλουβια σας δινει και καλα λεφτα

αντε γεια και του χρονου με λεμονη στο ιντερτοτο

 

Έτσι να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους. Περιμένω στο ντέρμπι Oλυμπιακού - Άεκ να φάνε γκολ οι ερυθρόλευκοι από φάουλ του Ribo. Ε ρε γέλια που θα πέσουνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λογική "αφού έχετε 20.000 διαρκείας τι θέλετε μεγάλο γήπεδο" δεν είναι δική μου

ειλικρινα δεν το καταλαβαινω αυτο ως απαντηση σε αυτο που ειχα ποσταρει....

 

 

Όσο για την απόσταση, θες να πεις ότι η ομάδα με τους περισσότερους οπαδούς στην Ελλάδα, όπως λέτε, δεν μπορεί να μαζέψει πάνω από 20.000 άτομα που δεν μένουν πειραιά; Ή λες όσοι πήραν διαρκείας στην ΑΕΚ να είναι από Φιλαδέλφεια; Γιατί εγώ ξέρω άτομα από Γλυφάδα και Περιστέρι που πήραν. Αυτοί πως πάνε;

 

καταρχην απο περιστερι κτλ,αστο τωρα πια στα μπαμ,περνεις εθνικη και βγαινεις στην 5λεπτη.

ειναι λογικη όμως τωρα αυτη???? κιεγω ξερω παιδια απο κρητη ,απο πατρα ,απο λαμια και υπαρχουν και αλλοι απολυ πιο μακρια με διαρκειας και που τραβιουνται και καθε κυριακη γηπεδο,τι να λεει αυτο...

η εδρα καθε ομαδας εχει καποιο λογο που βρισκεται σε καποιο μερος. δλδ θαταν λογικο να καναμε γηπεδο στην πατρα? αφου κιεκει εχουμε κοσμο πχ και μπορουμε να γεμισουμε γηπεδο και σιγα τι ειναι,2,5 ωρες απο πειραια...

και οσο για την τοποθεσια που βρισκεται το οακα,ναι φιλε μου στο ξαναλεω,ηταν εμποδιο για πολυ κοσμο... πρωτο παραδειγμα εχω πχ τον πατερα μου και τους φιλους του που οακα και ριζουπολη δεν πατησαν ποτε,ενω μεχρι τοτε πηγαιναν μαζι καθε κυριακη καραισκακη. οταν μιλαμε για αποσταση κτλ μη φερνεις στο νου σου εσενα,εμενα και μονο πιτσιρικαδες γενικα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ρε γαυρακια , γιατι δεν κοιτατε την παρτη σας?εχετε παρει πρεφα οτι ο λεμονης δεν ειναι βατραχος να σασ φτιαξει ομαδα ?

καταρχην τι θα κανουμε και κουμαντο που θα κοιταμε κτλ σε κανα φιλαρακι σου και αν σε παιρνει κιεκει....

καταδευτερον,ο λεμονης της πλακας προπονητης ειναι αλλα με λεμονη στον παγκο σε ειχα γλεντησει πολυ καλα αποτι θυμαμαι....

 

νομιζετε οτι ο τζολε θα παιζει μεχρι τα 60 ??

κακομοιρηδες ...δεν φανταζεστε τι σας περιμενει

αχαχαχααχαχαχαχα γιατι ρε κατακαημενε ο ριμπο ποσο ειναι???? δελας,αρουμπα πως τον λενε, λυμπε,σεζαρ, ζηκος???? αυτοι ειναι πιτσιρικια???? αχαχαχα

ρε κακομοιρογλου,μπερδεψες τις χρονιες και νομιζεις οτι εχεις παλι πιτσιρικαρια??? συγκεντρωσου....

 

σας εχει βαλει σε κλουβια σας δινει και καλα λεφτα

αντε γεια και του χρονου με λεμονη στο ιντερτοτο

 

κοιτα να δεις που αποταν εφυγε ο big mac βγαλανε και συνθηματακια τα ατιμα τα χανουμια... ασχολησου τωρα με το δικο σου το ρουφ τον κοντο,γιατι αυτο σας βαζει σε κλουβια....ξερεις με τις κασετες κτλ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...