Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) Επιμένω για τα όσα σου έγραψα για την διοικητική κατάσταση της ομάδος. Ο Ντέμης είναι πρόεδρος ναι αλλά από πίσω του βρίσκονται φραγκάτοι επιχειρηματίες (όχι μεγέθους Κόκκαλη φυσικά επ' ουδενί). Τα ονόματα τα έχω διαβάσει πολλάκις αλλά ειλικρινά μου διαφεύγουν. Αθλητική εφημερίδα διαβάζω καθημερινά, όταν τα πάρει το μάτι μου πουθενά, θα στα αναφέρω.

2) Η ΑΕΚ εκμεταλλεύτηκε ΝΟΜΟ του κράτους, για τις ανώνυμες εταιρίες και γλίτωσε την πτώχευση. Το αν συμφωνούμε ή διαφωνούμε με την λογική ενός τέτοιου νόμου είναι ένα άλλο ζήτημα. Το 93 δημιουργήθηκε ολόκληρο σχέδιο από την τότε κυβέρνηση ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για την ομάδα του Ολυμπιακού. Αυτά για να μην ξεχνάμε ποια είναι η ομάδα του δημοσίου......

3)Ο Μελισανίδης, πήρε την ΑΕΚ την έφτασε ψηλά (με πολλά χρέη ωστόσο από τι έχω διαβάσει) και την παρέδωσε στα χέρια του Τροχανά από τα χρόνια του οποίου και έπειτα άρχισε η αντίστροφη μέτρηση για την καταστροφή. Όταν αγαπάς κάτι ακόμα και αν δεν ενδιαφέρεσαι επιχειρηματικά πλέον γι' αυτό φροντίζεις να το παραδόσεις σε κάποιον σχετικό με το αντικείμενο, με οικονομική επιφάνεια και όχι στον πρώτο τυχόντα. Και εξάλλου όταν η ομάδα ήταν ένα βήμα πριν την καταστροφή ο Μελισανίδης έκανε την πάπια σφύριζε αδιάφορα, ο "Βανδής", ο "άφραγκος", ο "κοντός" αυτός που "θα φύγει νύχτα" ήταν εκεί και τα κατάφερε. Προτιμώ να μην βγαίνω ούτε καν Uefa με τον Ντέμη στο τιμόνι παρά τα πρωταθλήματα, τα champions league και τα λοιπά του "Τίγρη".

4) Διαρκείας αγοράζω γιατί εμπιστεύομαι τον Ντέμη. Ξέρω τι γίνονται τα λεφτά που δίνω. Δεν με έβαλε να αγοράσω ούτε 3ετές διαρκείας για να μπορέσει να κάνει το κορόιδο τις 2 επόμενες χρονιές και να μου φέρει το κάθε κακομοίρη ποδοσφαιριστή, ούτε απαίτησε να γίνω "μέλος" για να μπορώ να βλέπω την ομάδα μου. Αν είναι τόσο μάγκας και παρ' όλη την διαφάνεια που χαρακτηρίζει αυτή τη στιγμή την ΠΑΕ καταφέρνει και μου τα τρώει, τι να πω μπράβο του!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
2) Η ΑΕΚ εκμεταλλεύτηκε ΝΟΜΟ του κράτους, για τις ανώνυμες εταιρίες και γλίτωσε την πτώχευση. Το αν συμφωνούμε ή διαφωνούμε με την λογική ενός τέτοιου νόμου είναι ένα άλλο ζήτημα. Το 93 δημιουργήθηκε ολόκληρο σχέδιο από την τότε κυβέρνηση ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για την ομάδα του Ολυμπιακού. Αυτά για να μην ξεχνάμε ποια είναι η ομάδα του δημοσίου......

 

Συμφωνώ και επαυξάνω: Στο κάτω κάτω εμείς πληρώσαμε και κάτι παίχτες, δεν το παίξαμε ούτε ΠΑΟΚ, όυτε ΑΡΗΣ!

 

Διαρκείας αγοράζω γιατί εμπιστεύομαι τον Ντέμη. Ξέρω τι γίνονται με τα λεφτά που δίνω. Δεν με έβαλε να αγοράσω ούτε 3ετές διαρκείας για να μπορέσει να κάνει το κορόιδο τις 2 επόμενες χρονιές και να μου φέρει το κάθε κακομοίρη ποδοσφαιριστή, ούτε απαίτησε να γίνω "μέλος" για να μπορώ να βλέπω την ομάδα μου. Αν είναι τόσο μάγκας και παρ' όλη την διαφάνεια που χαρακτηρίζει αυτή τη στιγμή την ΠΑΕ καταφέρνει και μου τα τρώει, τι να πω μπράβο του!!!!

 

Έτσι μπράβο πάρτε κανένα εισητήριο μην είμαστε όλο οι ίδιοι και οι ίδιοι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με έβαλε να αγοράσω ούτε 3ετές διαρκείας για να μπορέσει να κάνει το κορόιδο τις 2 επόμενες χρονιές

 

καταρχην δεν αναγκασε κανενα να αγορασει 3ετες διαρκειας,οποιος ηθελε και ειχε τα φραγκα αγοραζε.κιεγω αν τα ειχα να τα σκασω θαγοραζα. επισης το σκηνικο αυτο με τα 3ετη το καταργησε...

 

ούτε απαίτησε να γίνω "μέλος" για να μπορώ να βλέπω την ομάδα μου.

 

δεν απαιτησε να γινουμε μελη, το ζητησε.υπαρχει διαφορα. επισης μη γραφετε κατι αν δεν το γνωριζετε,ποιος σου ειπε οτι πρεπει νασαι μελος για να πας καραισκακη?εγω που φετος δεν ανανεωσα-δεν ημουν μελος πως πηγαινα δλδ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να παρω ενα επαρχιας, ξερει κανεις τι προυποθεσεις υπαρχουν?

 

1. Να μένεις επαρχία & να το δηλώσεις με Υπέυθυνη δήλωση.

2. Να καταθέσεις τα λεφτά μετρητά σε κατάστημα τραπέζης επαρχίας.

 

Έχε υπόψην σου ότι θα πας υποχρεωτικά στη 16.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην δε χρειαζεσαι διαρκειας για να πας γηπεδο.

εγω μιας και δεν αγοραζω διαρκειας(οικονομικοι λογοι) δεν μπορω να σου πω με σιγουρια.αυτο που ξερω σιγουρα,ειναι κοσμο ναχει αγορασει απο συνδεσμους χωρις ναναι μελη. και παλι το λες και μονος σου.εχουν π ρ ο τ ε ρ α ι ο τ η τ α. οχι οτι αν δεν εισαι μελος δε μπαινεις στο γηπεδο. και η προτεραιοτητα(αν υπαρχει) οφειλεται στο οτι ο μεν σου λεει εγω σκαω το 60αρι καθε χρονο,πρεπει ναχω και καποια προτερηματα.παντως στα απλα εισιτηρια δεν υπαρχει προτεραιοτητα...

επισης προτεραιοτητα(σε ολες τις ομαδες αποτι ξερω) εχουν οι παλιοι κατοχοι διαρκειας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω πως αυτο που εννοει ο chill ειναι οτι το να εισαι μελος ειναι επιπλεον εξοδο που πρεπει να κανεις για να εχεις προτεραιοτητα και ουσιαστικα ανουσιο...

 

γιατι απο οτι εχω καταλαβει, για να παρεις διαρκειας πχ, πρεπει να γινεις μελος, οπως και να αγορασεις ενα απλο εισητηριο, για να εχεις προτεραιοτητα, θα πρεπει να εισαι μελος...

 

αυτο εχω καταλαβει εγω, διορθωσε με αν κανω λαθος φιλε μου..

 

vasso286, σε χιλιοευχαριστω για τις πληροφοριες! vbmenu_register("postmenu_1643038", true);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι πάει να πεί προτεραιότητα?Στα διαρκείας πάντα υπάρχει το σύστημα με την προτεραιότητα.Προτεραιότητα δεν σημαίνει απαγόρευση στα μη μέλη!Και σε έσάς προτεραιότητα έχουν αυτοί που είναι κάτοχοι διαρκείας από πέρυσι.Και όχι μόνο προτεραιότητα αλλά η θέση που είχαν πέρυσι θεωρείτε καπαρωμένη μέχρι και αρχές Ιουλίου.

Όταν δεν ξέρετε κάποια πράγματα μην λέτε οτι ναναι.Θα σου πώ συνοπτικά οτι την πρώτη χρονιά που λειτούργησε το Καραισκάκη (2004-05),τότε που η ιστορία με τα μέλη ήτανε φρέσκια,ναι στο γήπεδο έμπενες μόνο αν ήσουν μέλος.Την επόμενη χρονιά (2005-06) την ημέρα του αγώνα βγαίνανε στα εκδοτήρια όσα εισητήρια είχαν απομείνει για όλους.Δηλαδή ο οποισδήποτε μπορούσε να μπεί και να δει αγώνα.Φέτος από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας των εισητηρίων μπορούσε ο οποιοσδήποτε με έναν από όλους τους τρόπους που υπήρχαν (από ίντερνετ μέχρι πιστωτική) να πάρει το εισητήριό του.

Αυτά,και επειδή όλοι πιπιλάτε την καραμέλα περί μελών-προβάτων και οτι ο Κόκκαλης μας τα τρώει μάθε οτι ενώ το 2004 τα μέλη ήτανε περίπου 85000,σήμερα με το ζόρι φτάνουν τις 20000 και ο αριθμός πέφτει ολοένα.Ξέρετε γιατί?Γιατί πολύ απλά ο κόσμος δεν τρώει κουτόχορτο και παραμυθάκι.Δέχτηκε να συνδράμει σε μια προσπάθεια ενίσχυσης του ερασιτέχνη (γιατί ούτε αυτό δεν ξέρετε,τα λεφτά των μελών ήταν για τα τμήματα του ερασιτέχνη,όχι για την παε)αλλά από τη στιγμή που βλέπει οτι από τη μια τα τμήματα του ερασιτέχνη δεν έχουν καμιά τεράστια πρόοδο και από την άλλη οτι ο Σωκράτης την έχει δει αλλιώς τη δουλειά γενικότερα πολύ απλά σταμάτησε να δίνει αυτά τα 60 ευρώ το χρόνο.

 

Πριν μιλάτε για κάτι που αφορά άλλες ομάδες έχετε και τη στοιχειώδη ενημέρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι N1ghtW0lf κανεις λαθος,ισως μπερδευεσαι(λογικο αφου δε σε αφορα) γιατι αυτο ισχυε την 1η χρονια αν θυμαμαι καλα.εχει παντως καταργηθει,τουλαχιστον για τα απλα εισιτηρια(με διαρκειας δεν ασχοληθηκα,γιατι δεν επαιζε να παρω).εγω ξαναλεω φετος δεν ανανεωσα και ημουν σχεδον συνεχεια μεσα.εισιτηριο επερνα απτην 1η μερα κυκλοφοριας χωρις ναμαι μελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πώ συνοπτικά οτι την πρώτη χρονιά που λειτούργησε το Καραισκάκη (2004-05),τότε που η ιστορία με τα μέλη ήτανε φρέσκια,ναι στο γήπεδο έμπενες μόνο αν ήσουν μέλος.Την επόμενη χρονιά (2005-06) την ημέρα του αγώνα βγαίνανε στα εκδοτήρια όσα εισητήρια είχαν απομείνει για όλους.Δηλαδή ο οποισδήποτε μπορούσε να μπεί και να δει αγώνα.Φέτος από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας των εισητηρίων μπορούσε ο οποιοσδήποτε με έναν από όλους τους τρόπους που υπήρχαν (από ίντερνετ μέχρι πιστωτική) να πάρει το εισητήριό του.

 

Aρρωστος 7,1η φορα που δε συμφωνω απολυτα με οσα λες,ισως μπερδευτηκες λιγο.(κιεγω ταχα μπλεξει αλλα θυμηθηκα εντελει.)

την 1η χρονια (2004-05) εβγαιναν στα εκδοτηρια εισιτηρια για μη μελη το πρωι της ημερας του αγωνα(οσα περισσευαν απτα μελη).

τη 2η χρονια (2005-06) εβγαιναν για μη μελη 1-2 μερες πριν τον αγωνα(θυμαμαι παιζαμε κυριακη και αγοραζα παρασκευη για μη μελη)

και την 3η χρονια(φετος) δεν υπηρχε διαχωρισμος σε μελη και μη μελη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρρωστος 7,1η φορα που δε συμφωνω απολυτα με οσα λες,ισως μπερδευτηκες λιγο.(κιεγω ταχα μπλεξει αλλα θυμηθηκα εντελει.)

την 1η χρονια (2004-05) εβγαιναν στα εκδοτηρια εισιτηρια για μη μελη το πρωι της ημερας του αγωνα(οσα περισσευαν απτα μελη).

τη 2η χρονια (2005-06) εβγαιναν για μη μελη 1-2 μερες πριν τον αγωνα(θυμαμαι παιζαμε κυριακη και αγοραζα παρασκευη για μη μελη)

και την 3η χρονια(φετος) δεν υπηρχε διαχωρισμος σε μελη και μη μελη.

 

Ναι έχεις δίκιο.Όπως και να έχει από τη πρώτη χρονιά και μετα ήταν σχετικά εύκολο να δει κάποιος αγώνα χωρίς να είναι μέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω ομως την απαντηση την δωσατε μονοι σας παιδια!

 

αφου ο αριθμος μειωθηκε, για αυτο βρισκεις πλεον να παρεις εισητηριο χωρις προβλημα και χωρις να εισαι μελος...

 

οσο για το ααν τα λεφτα πηγαν στον ερασιτεχνη, αφηστε με να αμφιβαλλω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω ομως την απαντηση την δωσατε μονοι σας παιδια!

αφου ο αριθμος μειωθηκε, για αυτο βρισκεις πλεον να παρεις εισητηριο χωρις προβλημα και χωρις να εισαι μελος...

 

λοιπον επειδη μαλλον δεν καταλαβες και βγαζεις ψιλοακυρα συμπερασματα θα τα πω πιο λιανα.

την 1η χρονια που ισχυε αυστηρα το μετρο με τα μελη,δεν ειχε να κανει με το ποσα ηταν τα μελη.ηταν 'απλο' το συστημα.. αν εισαι μελος παιρνεις,αν οχι οτι περισσεψει την ημερα του αγωνα.Δλδ.,κυκλοφορουσαν τα εισιτηρια τεταρτη,αν πηγαινες σαββατο πχ να παρεις εισιτηριο χωρις νασαι μελος,ακομα και αν ολα τα εισιτηρια ηταν απουλητα δεν μπορουσες να παρεις,επρεπε να πας την κυριακη,γιαυτο παιζαν μεγαλες ουρες στα εκδοτηρια τις κυριακες(ειχε τυχει να παω σαββατο,οχι για μενα, και ναχουν κατι πακους γεματους και να μη δινουν για μη μελη). απο i-net αν δεν εδινες αριθμο μελους δεν επαιρνες εισιτηριο δεν υπηρχε τετοια δυνατοτητα απο το συστημα.

αυτο δεν εχει να κανει με το ποσα ειναι τα μελη.

και τη 2η χρονια (που ειχε υπαρξει αρχικα ανοδος στα μελη)το συστημα αυτο αρχισε να καταργειται, το μονο που ισχυε ηταν οτι αν πχ βγαιναν τα εισιτηρια τεταρτη,τα μη μελη θα ξεκινουσαν να παιρνουν απο παρασκευη και υπηρχε και ενα minimum ποσοστο που πηγαινε στα μη μελη +αυτα που θα περισσευαν απο τα μελη τις μερες τεταρτη-πεμπτη.υστερα απο τις αντιδρασεις του κοσμου λοιπον και τα κρα που φαγανε,αυτο το πραγμα εχει τωρα πια καταργηθει εντελως. πχ απο i-net ο αρ.μελους ειναι προαιρετικο πεδιο και στα εκδοτηρια οποτε και να πας δε χρειαζεσαι καρτα μελους.

κοινως εισαι δεν εισαι μελος αν προλαβεις παιρνεις εισιτηριο...

επισης οπως ξαναπα δεν εχει σχεση με το ποσα ειναι τα μελη,αφου αρχισε να καταργειται οταν υπηρξε ανοδος στα μελη.

δε νομιζω παλι να μην εγινε κατανοητο το συστημα και να αρχισουν τα λαθος συμπερασματα....

τελος για το που πανε τα φραγκα, ο ολυμπιακος ,εχει κανει ακριβεστατες ενημερωσεις στα μελη (ειτε πρωην ειτε νυν) για το πως δαπανουνται τα λεφτα των μελων. και αυτα ειναι αδιαμφισβητητα στοιχεια (τουλαχιστον οσο αδιαμφισβητητοι ειναι οι ισολογισμοι που δημοσιευει η παε αεκ..).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστέυω οτι ο theos 7 έγινε επιτέλους κατανοητός σχετικά με το σύστημα των εισητηρίων και τα μέλη.

 

Εμένα άλλη είναι η απορία μου:Τι σκάλωμα έχετε φάει με τα μέλη του Ολυμπιακού?Τόσο πολύ νοιάζεστε για τα οικονομικά μας και τα 5 ευρώ το μήνα που δίνουμε?(ή μάλλον δίναμε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...