Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βασικη ερωτηρη:

 

υπαρχει παε που βγαζει τον μηνιαιο ισολογισμο της στη δημοσιοτητα καθε μηνα?

ναι, μια, η αεκ, απο την στιγμη που ανελαβε ο νικολαιδης.

καμια αλλη, ουτε ολυμπιακος, ουτε παναθηναικος.

 

εμπιστευομαι τον νικολαιδη, οχι επειδη ειμαι αεκτζης, ουτε επειδη ειναι προεδρος της ομαδας μου, απλα επειδη δειχνει και με πραξεις εκτος απο λογια οτι θελει κατι παραπανω απο υγεια, οχι μονο στην αεκ, αλλα και στο ελληνικο ποδοσφαιρο.

ο καθενας εχει την κριση του για το πως θα δει τα πραγματα.

 

οσο, για τα γηπεδα, ειναι χιλιοειπωμενα, βαριεμαι οικτρα να ξανασχοληθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Καλά βρε phovos μας δουλεύεις? Τόσες μεταγραφές έχουμε κάνει.........Τώρα πολεμάμε για Μανού από Benfica και έπεται και συνέχεια. Αν είναι κάθε χρόνο οι παίκτες που παίρνουμε από Benfica να μας βγαίνουν "Μαντούκες" να ψωνίζουμε κάθε χρόνο από εκεί xD.

 

27+σήμερα για να βγει στην αγορά η Ριμποεμφάνιση την adidas μου μέσα. Μια εμφάνιση είχα με όνομα - καταλαβαίνετε όλοι ποιανού - ε φέτος ήρθε η ώρα να πάρω τη δεύτερη, μετά από πολλά χρόνια χωρίς όνομα πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας τα ακρίβυνε λιγάκι από πέρσι αλλά δεν πειράζει θα το αντέξουμε. Έλεγα να πάω πιο κέντρο φέτος αλλά δυστυχώς το πρόγραμμα έχει νέο υπολογιστή και κάποιες καγκουροεπεμβάσεις xD στο αμάξι οπότε πάλι στην 14 με βλέπω να μένω. Ήδη πέσανε τα πρώτα τηλεφωνήματα/μηνύματα με την παρέα. 1η Ιούλη πάμε για την ανανέωση και για την φανέλα του Ρίμπο!!!!! Έλα μωρή ΑΕΚάρα φέτος πρέπει τους πατήσουμε όλους!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ μολις διαβασα το site της ΑΕΚ με τις ανακοινωσεις για τα διαρκειας αλλα λογω καμενου εγκεφαλου απο photoshop δεν μπορω να βγαλω ακρη...

Εγω που δεν εχω διαρκειας και θελω να παρω φετος απο ποτε μπορω και σε ποια θυρα με συμβουλευεται να παρω...(Επειδη λογω πρωσοπικων εμπειριων το ειχα κοψει το γηπεδο απο το 2003, πριν δεν εχανα παιχνιδι στα εντος και ειχα μονιμη θεση στην 11 )....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς φίλε μου από σήμερα να πας κανονικά να πάρεις το διαρκείας σου. Το μόνο κακό για σένα και μέχρι τις 4 Ιουλίου είναι ότι οι θέσεις που αντιστοιχούν στους κατόχους διαρκείας της περσινής σεζόν θεωρούνται "πιασμένες". Δηλαδή αν η θύρα 15 π.χ. πέρσι ήταν full τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή και μέχρι 4/7 εσύ δεν έχεις την δυνατότητα να βρεις θέση στην 15 είτε οι κάτοχοι διαρκείας ανανεώσουν είτε όχι. Εν ολίγοις είσαι περιορισμένος για την ώρα στις θέσεις των διαρκείας που δεν είχαν διατεθεί πέρσι. Λόγω της μαζικής κίνησης που αναμένεται για την απόκτηση τους καλό θα ήταν να κινηθείς νωρίς για να έχεις και κάποιο δικαίωμα επιλογής ανάλογα με την τσέπη και το γούστο σου. Οι περσινές θέσεις φαντάζομαι θα ανανεωθούν, αφού ο κόσμος έδωσε λεφτά για να βλέπει τον Μώρα και τον Κυργιακίδη πέρσι φαντάζομαι θα δώσει και φέτος για να δει τον Ρίμπο, τον Αραμπουαρένα, τον Άλβες και λοιπούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να φανταστείς ότι η 14 στο βάζελο κοστίζει 180-200?!!!!!!

 

Φαντάζομαι ότι στα δικά μας περιλαμβάνετε και το Τσαμπιονλιγκόσιμο (:D) έστω και αν η πρόκριση στους ομίλους φαντάζει βουνό.

 

Εεε οοο φέρτε μας την Liverpool στον προκριματικό εεε οοο μπαλάκια να αρπάξουνε όπως στον τελικό εεε οοο!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου chill

επειδη εξακολουθω να πιστευω οτι οταν βαζω λεφτα καπου θελω να φαινομαι πιστευω οτι ολα αυτα περι επιχειρηματιων ειναι παραμυθια.Αν καλως γνωριζεις η αεκ ακομα και σημερα εχει χρεος.Που ειναι αυτοι οι υποτιθεμενοι επιχειρηματιες?Ονοματα δεν εχουν?Τωρα οσων αφορα τον ισολογισμο του μηνα που λες οτι βγαζει η αεκ πρεπει να ξερεις οτι και να θελει να κανει αλλιως δεν μπορει μιας και ελεγχεται απο ορκοτους λογιστες του κρατους.Ειναι σαν να λεμε υπο επιτηρηση.

Χωρις φραγκ φιλε μου δουλεια δεν γινεται.Παρτε το χαμπαρι.Οταν θα φτασεις στα δικαστηρια με το ριβαλντο για χρεη ελα νε με βρεις...Φανταζεσαι τι εχει να γινει αν δεν περασεις στο τσαμπιονς λιγκ?Πραγμα απιθανο βεβαια αλλα ειναι μια πιθανοτητα...Λοιπον αγοραστε τωρα τα διαρκειας του Ντεμη μπας και αγορασει και αυτος κανενα καινουριο αμαξι μην κυκλοφορει με το ιδιο εδω και τρια χρονια γιατι ειναι αμαρτια.Και θες και μια προβλεψη?Ο Ντεμης θα φυγει νυκτα απο την αεκ..ΘΑ το δεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου chill

επειδη εξακολουθω να πιστευω οτι οταν βαζω λεφτα καπου θελω να φαινομαι πιστευω οτι ολα αυτα περι επιχειρηματιων ειναι παραμυθια.Αν καλως γνωριζεις η αεκ ακομα και σημερα εχει χρεος.Που ειναι αυτοι οι υποτιθεμενοι επιχειρηματιες?Ονοματα δεν εχουν?Τωρα οσων αφορα τον ισολογισμο του μηνα που λες οτι βγαζει η αεκ πρεπει να ξερεις οτι και να θελει να κανει αλλιως δεν μπορει μιας και ελεγχεται απο ορκοτους λογιστες του κρατους.Ειναι σαν να λεμε υπο επιτηρηση.

Χωρις φραγκ φιλε μου δουλεια δεν γινεται.Παρτε το χαμπαρι.Οταν θα φτασεις στα δικαστηρια με το ριβαλντο για χρεη ελα νε με βρεις...Φανταζεσαι τι εχει να γινει αν δεν περασεις στο τσαμπιονς λιγκ?Πραγμα απιθανο βεβαια αλλα ειναι μια πιθανοτητα...Λοιπον αγοραστε τωρα τα διαρκειας του Ντεμη μπας και αγορασει και αυτος κανενα καινουριο αμαξι μην κυκλοφορει με το ιδιο εδω και τρια χρονια γιατι ειναι αμαρτια.Και θες και μια προβλεψη?Ο Ντεμης θα φυγει νυκτα απο την αεκ..ΘΑ το δεις...

 

 

Δεν ειναι αναγκαστικο αν βαζεις λεφτα οτι θα πρεπει και να φαινεσαι ως φυσικο προσωπο...

 

Οπως το εχω ακουσει εγω, το σχεδιο ηταν απο την αρχη, ο Ντεμης και οι συνεργατες-επιχειρηματιες εβαλαν καποια χρηματα για να αγορασουν τις μετοχες της ΠΑΕ, και απο εκει και περα βαζουν χρηματα για καποια εξοδα της ομαδας, αλλα τα χρεη και αυτα πληρωνονται απο τα ταμεια της ομαδας, απο τα εσοδα της κοινως.

 

Τωρα, για το αν θα φυγει ο Ντεμης βραδυ απο την ΑΕΚ, δεν το ξερω, αλλα πιστευω ακριβως το ιδιο για τον Κοκκαλη και τον Ολυμπιακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε chill

δεν μπορεις να ισχυριζεσαι το ιδιο για τον Κοκκαλη γιατι και ετσι να γινει αυτα που εχει δωσει στον Ολυμπιακο ο Ντεμης δεν μπορει καν να τα πλησιασει για την Αεκ.Οποτε μονο αδοξο δεν μπορει να ειναι το τελος του Κοκκαλη στον Ολυμπιακο.Το κακο για μενα δεν ειναι οτι ο Ντεμης δεν εχει κεφαλαια μονο.Ειναι η νοοτροπια που εχουμε στην Ελλαδα να ειμαστε ασοβαροι για πολλα ζητηματα και μεσα σε αυτα και το ποδοσφαιρο.Γιανα φτιαξει το ποδοσφαιρο στην Ελλαδα πρεπει να γινουν ορισμενα απλα αλλα βασικα βηματα.

Καταρχην το οικονομικο.Για να εχεις μια Π.Α.Ε. πρεπει να διαθετεις καποια μπατζετ και καποιες υποδομες σαν ομαδα.

Να επιβαλονται οι ποινες σε παραγοντες,παικτες και φιλαθλους για ποινικα η αθλητικα αδικηματα που συντελουν.

Να γινει επαγγελματικη η διαιτησια.

Αυτα ομως δεν μπορουν να γινουν ακομη.Και μην με παρεξηγεις για τον Ντεμη απλα δεν μπορω να χωνεψω πως εχουμε τετοιους προεδρους σε μια απο τις μεγατυλερη παε της ζωρας και ολοι ξαφνικα εγιναν φιλοντεμικοι χωρις να βλεπουν στο βαθος την κατασταση.Φιλε μου εαν ησουν στην πορτογαλια για να μην σου παω σε ενα πρωταθλημα ανωτερης και πολυ αξιας απο το δικο μας αυτη την στιγμη θα ησουν τριτη εθνικη οπως και ο παοκ και αρκετοι αλλοι.Φαντασου οτι προπερσυ οι μονες ομαδες που δεν ειχαν οικονομικες υποχρεωσεις ηταν ο ολυμπιακος,το αιγαλαιο.ο οφη και η καλιθεα.Μεχρι και ο παναθηναικος ηταν στα δικαστηρια για χρηματα με τον κυριακο και τον σειταριδη.Αρα...Ζουμε σε μια χωρα που ουτε μνημη εχει ουτε εφαρμοζει τους νομους.

Εαν θυμασαι τοτε που κλεγοτανε ο Ντεμης να μην πεσει η Αεκ ελεγε δεν εχουμε χρηματα και ειμαστε ιστορικη ομαδα αρα μην μας ριξετε.Και την αεπομενη μερα της αποφασης για διαγραφη των χρεων η αεκ εκανε μεταγραφες...Δεν ειναι λιγο παραλογο αυτο?Εμενα ερχεται η εφορια και μου λεει ποθεν εσχες καθε χρονο...Και δεν ειναι μονο αυτο.Αξιωνεις πρωταθλημα και διαμαρτηρεσαι και για την διαιτησια.Καλα να διαμαρτηρεσαι για την διατησια μπορει να εχει βαση αλλα να αξιωνεις πρωταθλημα με το μπατζετ που διαθετεις ειναι οτι επαθα εγω φετος στην ευρωπη.Μεχρι και η σαχταρ ηταν πιο ακριβη ομαδα απο εμενα και γιαυτο περασε αλλωστε.Οποτε και το πρωταθλημα να παρεις θα ειναι ενας διατωντας αστερας...Δεν μπορεις να εχεις διαρκεια χωρις τα απαραιτητα κεφαλαια.

Και σου εχω ξαναπει οτι ο ντεμης εδειξε την αγαπη του για την αεκ οταν τη στιγμη που τον χρειαζονταν την εγραψε κανονικα και την εκανε για ισπανια για τα φραγκα.Να σου θυμησω επισης οτι παικτες οπως ο Καραπιαλης εμειναν στον ολυμπιακο απληρωτοι για αρκετα χρονια πραγμα που συμβαινει σημερα με παικτες του παοκ.Αυτο ειναι αγαπη για μια ομαδα...Οχι να το παιζεις προεδρος απο το πουθενα.Και τον προεδρο της original τον Χατζηχριστο μπορει να μην τον γουσταρο αλλα ορισμενα πραγματα που εχει πει κατα καιρους για τον ντεμη εχει δικιο.Χαρα σε σας εαν ξαναμπει στην αεκ ο Μελισανιδης.Ο μονος σοβαρος οικονομικος παραγοντας σε αυτη την ομαδα ισως και σε ολη την ιστορια της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα που λες τα πιστευεις κιολας?

 

Δηλαδη, πραγματικα τωρα, με το χερι στην καρδια τα πιστευεις?

 

Απο που να ξεκινησω και που να τελειωσω...

 

1ον) δεν χρειαζεται ως παραγοντας ομαδας να βαζεις συνεχως χρηματα, δεν ειναι ολοι Αμπραμοβιτς...καποιες φορες οταν δεν υπαρχουν χρηματα, κοιτας να μεγαλωσεις τα εσοδα της ομαδας, ωστε η ομαδα να κανει τα εξοδα της απο τα δικα της ταμεια, αυτο ειναι υγεια σε μια ομαδα...

 

2ον) Ο Μελισανιδης ειχε τσαμπουκα ως προεδρος και τσαγανο, αλλα δεν ηταν τιμιος, ηταν οσο τιμιος ειναι τωρα ο Κοκκαλης και ο Βαρδινογιαννης...

 

3ον) Ο Ντεμης εφυγε για Ισπανια γιατι το συμβολαιο του εληγε αν θυμασαι, και του εκανε πολεμο ο Ψωμιαδης για να φυγει, που εστελνε μπραβους βραδυατικα στο σπιτι του αν θυμασαι...απλα ειχε παχουλο συμβολαιο και τον βολευε τον Ψωμιαδη να την κανει ο Ντεμης απο την ομαδα...

 

4ον) Θα συμφωνησω οτι ως ΠΑΕ θα πρεπει να εχεις μπατζετ για να προχωρησεις, η ΑΕΚ τα τελευταια 3 χρονια ειχε μηδαμινο μπατζετ, για αυτο και μεταγραφες ελευθερων παικτων κατα κυριο λογο και δανεισμοι, για αυτο παιζαμε με Κοντη, Τσανκο, Βενλινσκι και αλλου τετοιου ειδους τελειωμενοι...

 

5ον)Οσο για το να φτιαξει το ποδοσφαιρο, θα πρεπει καταρχας να σταματησει το φαινομενο του φανατισμου, ειδικα αν αυτο δημιουργειται απο αντιπαλες ομαδες μεσω τηλεορασης, ναι σωστα καταλαβες, τον μαλακα τον Τσουκαλα λεω...σταματηστε να τον προβαλετε και να δεις πως σιγα σιγα θα φτιαξει η κατασταση...Γιατι οταν το 12χρονο βλεπει TV-Magic και ακουει τον Τσουκαλα να φωναζει στον αερα, οι κοτες, οι μαλακες, να παν να γαμηθουνε και αλλα τετοια...θα αρχισει να τα λεει και το 12χρονο γιατι θα εχει παρει την επιρροη.

 

6ον) Η συγκριση Κοκκαλη-Ντεμη που κανεις στην αρχη μονο γελοια μπορω να τη χαρακτηρισω...

Ο Κοκκαλης στην αρχη στον Ολυμπιακο κοιταξε να φτιαξει την ομαδα, απο τα μαυρα χαλια που ειχε, και το καταφερε, και του αξιζουν και συγχαρητηρια, αλλα τα τελευταια 5 χρονια, ο Ολυμπιακος εχει γινει μαγαζακι του Κοκκαλη, και τα εσοδα του πολλαπλασιαζονται λογω του κυρους που του προσθετει...αλλά άλλα τοσα συγχαρητηρια πρεπει να δωσουμε στον Ντεμη, γιατι πηρε μια ΠΑΕ και απο τα σκατα την κανει παλι ομαδα.

 

7ον) Λες οτι εγω θα επρεπε να ημουν 3η εθνικη επειδη ειχα χρεη? Ο Ολυμπιακος που θα επρεπε να ηταν με τους τοσο τιμιους προεδρους του και τα χρεη που ειχε αυτος?Θα επρεπε να ειχε διαλυθει? Αλλα εχεις δικιο, και εγω διαφωνω στις ρυθμισεις χρεων που γινονται, απο την αρχη η αποψη μου ηταν και ειναι οτι το κρατος δεν θα επρεπε να ανακατεβετε σε αυτα τα πραγματα, να πεσουν οι ομαδες Δ' Εθνικη και σιγα σιγα να ξανανεβουν...και θεωρω αδικο πως ομαδες που επειδη δεν εχουν το status των 3 μεγαλων ομαδων να τιμωρουνται παραδειγματικα ενω οι μεγαλες ομαδες να βοηθουνται απο το κρατος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...