Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προτού μιλήσεις φιλαράκο για κακομοιριά μάθε οτι ο ορισμός του κακομοίρη είναι αυτός που κάνει κηδείες με ξένα κόλυβα.Αφού το αεκάκι σου δεν σου χαρίζει χαρές κοιτάς να χαρείς με τον Ολυμπιακό της Ευρώπης.Σηκώσανε κεφάλι ποιοί,οι αεκτζήδες που έχουν να δούνε πρωτάθλημα από την εποχή του Μελισσανίδη,14 ολόκληρα χρόνια.Και η ξεφτίλα σας είναι τόσο μεγάλη που φτάνετε στο σημείο να λέτε "τι να το κάνω το πρωτάθλημα όταν....".Και τολμάτε ρε να μιλάτε για ευρώπη εσείς που χρειαστήκατε 30 παιχνίδια για να κάνετε μία (1)νίκη?Να μιλήσουν οι βάζελοι οκ το δικαιούντε..Εσείς τι να πείτε?Απλά σκέψου οτι αν εγώ,που παρόλες τις ξεφτίλες μου έχω να επιδείξω και μια 6άρα στη φιναλίστ του Τσ.Λιγκ,νίκες με Πόρτο,Άγιαξ,Λίβερπουλ,Βαλένθια,Λα κορούνια κλπ,αν εγώ είμαι Προοδευτική της Ευρώπης εσύ που χρειάστηκες 30 αγώνες για νίκη,που αποκλειστηκες από κάποια ΑΙΚ Στοκχόλμης και κάποια Ζενίτ,που έιχες 5 ήττες στους ομίλους του ΟΥΕΦΑ,που σε κέρδισε μέχρι και ομάδα Β' Γερμανίας (Ααχεν)τι είσαι?Μήπως o Πανθρακικός της Ευρώπης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

μια παρατηρηση να κανω ειναι και η δικη μας διοικηση για γελια που πηγε να βγαλει φανελα με τρια αστερια για τις ευρωπαικες πορειες μας..... αλλα αυτο το μπλουζακι αεκ μιλαν 1-0 και το μπλουζακι για την ισοπαλια με την ρεαλ δεν μπορω να μην το χαρακτηρισω......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε antreaslam

αντι να σε απασχολει η ορθογραφια μου θα επρεπε να σε απασχολουν περισσοτερο αυτα που γραφω.Τον ριβαλντο τον ελεγαν παλτο κατι τυποι σαν και σενα πριν τρια χρονια και ξαφνικα ξανανιωσε...Στον τελευταιο που λες θελω να σου πω οτι αφενος ενας κουκος δεν φερνει την ανοιξη και αφετερου να δω ποιος θα ειναι διπλα στον ριβαλντο ετσι ωστε αυτο να μπορει να κανει και σας να παραμιλατε οπως εκανε με εμας.

Και επειδη ακουσα και αλλα εξυπνα.Ποια ομαδα πηρε ο ντεμης απο μπουρδελο και την εκανε μοντελο.Θεωρειτε μοντελο την αεκ.Με χρεη και παιχτακια.Οσο για την ευρωπη εγω και να μην παω δεν εχω προβλημα γιατι δεν ζητιανευω λευτα για να ζησω σαν μερικους μερικους ονοματα δεν λεμε...

Και να ξερεις οτι για να βγεις στην ευρωπη πρεπει να εισαι πρωταθλητης στην χωρα σου.Τωρα πως γινεται να απαξιωνεις το πρωταθλημα σου και να κοιτας την ευρωπη.Και επειδη φιλε antreaslam ξερω και γω μερικες παροιμιες ακουσε κανα δυο.Καλυτερα πρωτος στον χωριο παρα τελευταιος στην πολη.Οσα δεν φτανει η αλεπου...

Και τελος επιεδη ειπωθηκε οτι ο καλος ο ντεμης που δινει τους χουλιγκαν θυμαται κανενας οτι σε αυτους στηριχτηκε για παρει την προεδρια?Θυμαται μηπως κανεις ποιος εδωσε εισητηρια σε αυτους στα επεισοδια στην λειβαδια.Θυμαται κανεις ποιος πανηγυριζε με αυτους στην σκεπαστη?Τοσο πολυ τους εδωσε που κανεις δεν μπηκε μεσα.Και να εισαι προεδρος σε μια εταιρια οπως ειναι η αεκ πρεπει να εχεις και κεφαλαια...Δεν εισαι διακοσμητικος εκτος και αν περιμενει να βγαλει καινουριο δισκο η δεσποινα για κανει και αλλες μεταγραφες.Ας ειαμστε σοβαροι...Θελουμε να φτιαξουμε και πρωταθλημα.Πως χωρις κεφαλαια.Και επισης ειναι και τοσο σοβαρος που κανει δηλωσεις για διαιτιτικα λαθη μονο στα ματσ με τον ολυμπιακο....Μια ζωη αεκακι.Εγω ειχα πετρινα χρονια αλλα τα δικα σας μαλλον ειναι απο μπετον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ντέμης είναι διαχειριστής, δεν βάζει τα δικά του φράγκα και αν το κάνει βάζει ελάχιστα. Έχει όμιλο επιχειρηματιών από πίσω του που μένουν αφανείς προφανώς γιατί δεν αποζητούν δημοσιότητα και πάτημα για να κάνουν τις (βρωμό)δουλειές τους.

 

Ο Ντέμης τα έβαλε με τους συνδέσμους ναι αλλά γιατί τον κατηγορείτε για αυτό? Επειδή πριν "έπαιζε μαζί τους μπάλα"? Ε και τι να λέει αυτό? Δηλαδή άπαξ και κάτι αποδειχτεί σαθρό επειδή κάποτε το στηρίζαμε πρέπει να το κάνουμε εσαεί? Λογικές του τύπου "αυτούς έχουμε με αυτούς θα πορευτούμε" είναι για άλλες ομάδες όχι για μας. Για ομάδες που συντηρούν κανάλι που θρέφει τον φανατισμό και δίνει πάτημα σε μαγκάκια τύπου Τσουκαλά και λοιπούς.......

 

Η ΑΕΚ από τη στιγμή που δεν έπαιζε στο CL κάθε χρόνο είναι λογικό να μην έχει τόσες ευκαιρίες για νίκη που είχατε εσείς.......Όχι ότι κάναμε τίποτα σπουδαίο αλλά τουλάχιστον δεν έγινε το όνομα της ομάδας μας συνώνυμο της χειρότερης ομάδας του CL (βλέπε δηλώσεις Φέργκισον). Και επιπλέον ποτέ δεν ξεκινάγαμε το Σεπτέμβρη με φιλοδοξίες να κατακτήσουμε το CL γιατί πολύ απλά πατάμε στη γη και δεν τρώμε κουτόχορτο. Εσείς δοκιμάσατε τα πάντα, από μέλη (σαν τα πρόβατα..........) μέχρι μεγάλα ονόματα στο ρόστερ και αποτύχατε παταγωδώς. 11 χρόνια περίγελος της Ευρώπης, μέχρι και στα καιρικά φαινόμενα το ρίξατε για να δικαιολογήσετε τα αδικαιολόγητα.

 

Και φυσικά ο "μύθος" που χτίσατε γνωρίζουν και οι πέτρες με τι μεθόδους χτίστηκε. Και γω δεν λέω ότι δεν είχατε την καλύτερη ομάδα την δεκαετία που πέρασε αλλά τα αίσχη που κάνατε παρασκηνιακά για να ανοίξει ο δρόμος της καταξίωσης ακυρώνουν τα πάντα. Από που να ξεκινήσει και που να τελειώσει κανείς.........Μπορεί να παίρνω πρωτάθλημα κάθε 20χρόνια αλλά τουλάχιστον το παίρνω "με μπάλα" και όλος ο κόσμος παραδέχεται ότι το άξιζα ότι ήμουν η καλύτερη ομάδα ότι...... ότι......Τα ίδια ισχύουν και για τον βάζελο..........Και δεν θα το παίξω "παρθένα". Προφανώς θα έχω κάνει και εγώ τις πουστιές μου όμως όχι με τέτοιο τρόπο ώστε το πρωτάθλημα να έχει φτάσει στο χειρότερο του σημείο, στο ναδίρ του, στην πλήρη απαξίωση του. Στην καταστροφή του σπορ που αγαπάμε ναι το παραδέχομαι είστε ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ. Συγχαρητήρια!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok, το εκανα το τεστ ιδου τα αποτελεσματα

 

ΒΑΘΜΟΙ 8-12: Τα ποσοστά Ριβαλτσχάιμερ στον εγκέφαλό σου είναι σε αρκετά υψηλό επίπεδο. Είσαι ο τύπος που έχεις πάντα δίκιο. Είσαι ο χαρακτηριστικός τύπος οπαδού που όποια και να είναι η απόδοση του Ριβάλντο, πολύ καλή ή μαύρα χάλια, εσύ θα πεις «το έλεγα εγώ»… *

 

* αυτο νου συμβαινει και σε καθημερινη βαση, εχω παντα δικιο :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η ΑΕΚ από τη στιγμή που δεν έπαιζε στο CL κάθε χρόνο είναι λογικό να μην έχει τόσες ευκαιρίες για νίκη που είχατε εσείς.......Όχι ότι κάναμε τίποτα σπουδαίο αλλά τουλάχιστον δεν έγινε το όνομα της ομάδας μας συνώνυμο της χειρότερης ομάδας του CL (βλέπε δηλώσεις Φέργκισον). Και επιπλέον ποτέ δεν ξεκινάγαμε το Σεπτέμβρη με φιλοδοξίες να κατακτήσουμε το CL γιατί πολύ απλά πατάμε στη γη και δεν τρώμε κουτόχορτο. Εσείς δοκιμάσατε τα πάντα, από μέλη (σαν τα πρόβατα..........) μέχρι μεγάλα ονόματα στο ρόστερ και αποτύχατε παταγωδώς. 11 χρόνια περίγελος της Ευρώπης, μέχρι και στα καιρικά φαινόμενα το ρίξατε για να δικαιολογήσετε τα αδικαιολόγητα.

 

Και φυσικά ο "μύθος" που χτίσατε γνωρίζουν και οι πέτρες με τι μεθόδους χτίστηκε. Και γω δεν λέω ότι δεν είχατε την καλύτερη ομάδα την δεκαετία που πέρασε αλλά τα αίσχη που κάνατε παρασκηνιακά για να ανοίξει ο δρόμος της καταξίωσης ακυρώνουν τα πάντα. Από που να ξεκινήσει και που να τελειώσει κανείς.........Μπορεί να παίρνω πρωτάθλημα κάθε 20χρόνια αλλά τουλάχιστον το παίρνω "με μπάλα" και όλος ο κόσμος παραδέχεται ότι το άξιζα ότι ήμουν η καλύτερη ομάδα ότι...... ότι......Τα ίδια ισχύουν και για τον βάζελο..........Και δεν θα το παίξω "παρθένα". Προφανώς θα έχω κάνει και εγώ τις πουστιές μου όμως όχι με τέτοιο τρόπο ώστε το πρωτάθλημα να έχει φτάσει στο χειρότερο του σημείο, στο ναδίρ του, στην πλήρη απαξίωση του. Στην καταστροφή του σπορ που αγαπάμε ναι το παραδέχομαι είστε ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ. Συγχαρητήρια!!!!!

 

Mε λίγα λόγια μου λές οτι ο Κόκκαλης και ο Ολυμπιακός κατέστρεψαν το ποδόσφαιρο.Εγώ απλά θα σου πώ οτι τους παίκτες που έφερε ο Κόκκαλης δεν τους έβλεπε το ελληνικό ποδόσφαιρο όυτε στα πιο τρελά του όνειρα.Ζιοβάνι,Καρεμπέ,Ριβάλντο,Ζάχοβιτς,Ζε Ελίας,Μπερμούδες (αρχηγός στη Μπόκα Τζούνιορς)δεν φέρνει κάποιος που θέλει να καταστρέψει το ποδόσφαιρο.Επίσης δεν χρεώνετε κάποιος για να χτίσει το πλέον σύγχρονο γήπεδο της χώρας του και προπονητικό κέντρο υψηλού επιπέδου.

Ο Κόκκαλης όμως επειδή είναι έξυπνος και επειδή επί 4 χρόνια (1992-1996) έβλεπε οτι στην Ελλάδα για να πάρεις κούπα δεν φτάνουν μόνο οι επενδύσεις πήρε την απόφαση να προστατέψει την επένδυσή του όσο πιο καλά μπορούσε.

Είναι τυχαίο οτι ο παο μεγαλούργησε στην εποχή της παντοδυναμίας του Βαρδινογιάννη,η αεκ όταν Καρράς-Μελισσανίδης έλυναν και έδεναν?Απλά ο Κόκκαλης ευνοήθηκε από τις συνθήκες.Άραγε φταίει αυτός που ο Τροχανάς πήρε την αεκ την διέλυσε και μετά η enic την αποτελείωσε?Φταίει ο Κόκκαλης που Βαρδινογιάννης διέλυσε την ομάδα που το 96 είχε φτάσει ημιτελικό Τσ.-Λιγκ και μετά την άφησε στην τύχη της?Έπαιζε ουσιαστικά μόνος του και για αυτό κυριάρχησε.

Και κάτι τελευταίο.Ποιό ήταν το επίπεδο του ελληνικού ποδοσφαίρου προ Κόκκαλη και ποιό είναι σήμερα?Μήπως είχαμε κανένα ανταγωνιστικό πρωτάθλημα και ήρθε αυτός και το διέλυσε?Μήπως η εθνική ελλάδος πήγαινε από θρίαμβο σε θρίαμβο?Μήπως οι ομάδες μας φτάνανε στα προημιτελικά των ευρωπαικών διοργανώσεων κάθε χρόνο?

Τίποτα από όλα αυτά.Αντίθετα στα τέλη της δεκαετίας του 80 έπεφτε απίστευτο ξύλο στα γήπεδα.Η απαξίωση προέρχετε από το ότι εδώ και μερικά χρόνια ο μέσος φίλαθλος έχει άμεση επαφή μέσω της τηλεόρασης με τα προηγμένα πρωταθλήματα,τον πλημμυρίζουν από παντού εικόνες προηγμένου ποδοσφαίρου και λογικό είναι να κάνει την σύγκριση με τη δική μας κακομοιριά.Εγώ με το σαραβαλάκι μου ήμουν ικανοποιημένος.Όταν όμως οδήγησα ένα κάμπριο καμιά δεκαριά φορές το σαραβαλάκι δεν μου άρεσε πλέον.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους παίχτες δεν τους έφερε ο Κόκκαλης αλλά τα λεφτά του Champions League στο οποίο συμμετείχες κάθε χρόνο ως ισόβιος πρωταθλητής με άνομα μέσα. Με έτοιμα φράγκα ξέρω και γω να κάνω τον μάγκα.

 

Για το γηπεδάκι γνωρίζουν και οι πέτρες πόσο βρώμικα χτίστηκε, πως μπήκε ως σπόντα ως ολυμπιακό έργο κλπ. Δεν μπορώ να πω περισσότερο γιατί μπορεί να με περιμένει κανένας τραμπούκος - από τους πολλούς που διαθέτετε όπως αποδεικνύουν και πρόσφατα γεγονότα - έξω από το σπίτι και μένα όπως τον άμοιρο τον δημοσιογράφο που τα αποκάλυψε με το ν και με το σ. Και μην ξεχνάς πως το λυόμενο δεν ανήκει σε καμία ερασιτεχνική και σε καμία Παε. Ανήκει στην Θρύλος ΑΕ συμφερόντων ποιου άλλου...... με ότι αυτό συνεπάγεται. Βέβαια έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα δεν σκάω. Σε λίγα χρονάκια θα έχουμε υπερσύγχρονο γήπεδο (εντός του μηνός οι ανακοινώσεις.......) και εσείς θα λιώνετε στις λαμαρίνες του 30.000 θέσεων λυομένου που στην τελική και μεγάλο σας πέφτει αφού ούτε αυτό γεμίζετε.

 

Ξύλο έπεφτε, πέφτει και θα πέφτει όταν υπάρχουν άτομα που θεωρούν "ιερό καθήκον" να σκοτώνονται για την ομάδα τους. Το κανάλι του θείου τροφοδοτεί κατά την άποψη μου την βια. Όταν δίνει βήμα σε κατακάθια της κοινωνίας τα οποία και συντηρεί προφανώς και έχει ως στόχο τα καφριλίκια. Και παρόλο που επεισόδια υπήρχαν πάντοτε δεν νομίζω κανένας "υπάλληλος" του Παναθηναϊκού ή της ΑΕΚ να συμμετείχε σε αυτά πόσο δε μάλλον να αφαίρεσε ζωή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους παίχτες δεν τους έφερε ο Κόκκαλης αλλά τα λεφτά του Champions League στο οποίο συμμετείχες κάθε χρόνο ως ισόβιος πρωταθλητής με άνομα μέσα. Με έτοιμα φράγκα ξέρω και γω να κάνω τον μάγκα.

 

καταρχην πεσμου τα ανομα και ενομα μεσα.... επισης,ετοιμα φραγκα???? τα λεφτα του ch.l. φταναν δλδ για όσα έδωσε για το γηπεδο(οσα,δεν ξέρω και δε με νοιαζει ποσα) και για όσα εδωσε για το γηπεδο της ριζουπολης και για οσα εδωσε για το προπονητικο κεντρο κτλ και για ολους τους παιχταραδες που έφερε τοσα χρονια κτλ?φιλαρακο για ολυμπιακο μιλαμε,οχι για τσελσι και μαντσεστερ που καθε χρονο πανε στους 4 και κανουν και καμια 10ρια νικες τη χρονια.... το οτι ο φρυδιας αυτη τη στιγμη δε βαζει φραγκα και τον κραζουμε δε σημαινει οτι πριν λιγα χρονια δεν ταχωνε χοντρα και τα περισσοτερα απτην τσεπη του και γιαυτο η ομαδα εβγαινε με ελλειμα καθε χρονο...ενημερωσου λιγο πριν μιλησεις..

 

Για το γηπεδάκι γνωρίζουν και οι πέτρες πόσο βρώμικα χτίστηκε, πως μπήκε ως σπόντα ως ολυμπιακό έργο κλπ. Δεν μπορώ να πω περισσότερο γιατί μπορεί να με περιμένει κανένας τραμπούκος - από τους πολλούς που διαθέτετε όπως αποδεικνύουν και πρόσφατα γεγονότα - έξω από το σπίτι και μένα όπως τον άμοιρο τον δημοσιογράφο που τα αποκάλυψε με το ν και με το σ.

 

καταρχην κακως ξαναπιανεις το θεμα με τα γεγονοτα που εγιναν πριν λιγο καιρο,αλλα να σου θυμησω οτι οπαδοι δικοι σας πριν 2-3χρονια πριν τον αγωνα αεκ-ολυμπιακος στη ν.σμυρνη,σε πεσιμο στα πατισια,περισσο δε θυμαμαι τωρα,μαχαιρωσαν δικο μας οπαδο στο στηθος,λίγα χιλιοστα απτην καρδια.επομενως την ηθικολογια κτλ αστην στην ακρη..

επισης,σιγα ρε φιρματε μην σε ψαξουν να σε βρουν κιολας να σε κανουν ντα...ελεος...... και αφου ξερεις τοσα πολλα και δεν τα λες γιατι φοβασαι για τη ζωη σου,γιατι δεν τα λες σε μενα μεσω pm και θα τα πω εγω δημοσιως που δε τους φοβαμαι...

 

Και μην ξεχνάς πως το λυόμενο δεν ανήκει σε καμία ερασιτεχνική και σε καμία Παε. Ανήκει στην Θρύλος ΑΕ συμφερόντων ποιου άλλου...... με ότι αυτό συνεπάγεται. Βέβαια έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα δεν σκάω. Σε λίγα χρονάκια θα έχουμε υπερσύγχρονο γήπεδο (εντός του μηνός οι ανακοινώσεις.......) και εσείς θα λιώνετε στις λαμαρίνες του 30.000 θέσεων λυομένου που στην τελική και μεγάλο σας πέφτει αφού ούτε αυτό γεμίζετε.

 

1)αφου χρωστατε ποσα φραγκα και αποτι ξερω ο βανδης δεν ειναι και κανας κροισος,πως θα χτισετε αυτη την υπερσυχρονη γηπεδαρα που τυφλα ναχει το νεο γουεμπλει????μηπως θα βαλει φραγκα το κρατος????? αρα γιατι μας το παιζεις αδικημενος????? μηπως και η ν.φιλαδελφεια (το οικοπεδο ή και ολο το γηπεδο,δε θυμαμαι ακριβως) ηταν χαρισμα απτο κρατος στους προσφυγες???για μενα μακαρι να σας βοηθησει και το κρατος να φτιαξετε γηπεδαρα νανεβει και το ποδοσφαιρο,αλλα μην τα λεμε οπως θελουμε..

2)για τις λαμαρινες κτλ που λες,θα σου προτεινα να επισκεφτεις καποια στιγμη το καραισκακη.. κατσε να δεις που ειναι λιιιγο διαφορετικο.....

3)ποτε ειδες να μη γεμιζει???(και μη μου πεις τους 3 τελευταιους αγωνες...)

 

 

Ξύλο έπεφτε, πέφτει και θα πέφτει όταν υπάρχουν άτομα που θεωρούν "ιερό καθήκον" να σκοτώνονται για την ομάδα τους. Το κανάλι του θείου τροφοδοτεί κατά την άποψη μου την βια. Όταν δίνει βήμα σε κατακάθια της κοινωνίας τα οποία και συντηρεί προφανώς και έχει ως στόχο τα καφριλίκια. Και παρόλο που επεισόδια υπήρχαν πάντοτε δεν νομίζω κανένας "υπάλληλος" του Παναθηναϊκού ή της ΑΕΚ να συμμετείχε σε αυτά πόσο δε μάλλον να αφαίρεσε ζωή.

 

ακομα και για τα επεισοδια ψαχνεις τροπο να βγαζεις λαδι αυτα που σε βολευει..δες γενικα, κεφαλια συνδεσμιτες του παο,αεκ κτλ,πεσμου που βρισκουν τα φραγκα και μετα ξανακανουμε την κουβεντουλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εσύ θεωρείς ότι πήρες τα πρωταθλήματα καθαρά? Ξεχνάς τα "ο Ολυμπιακός και το Αιγάλεω να κερδίζουν" και όλοι οι άλλοι να πα να γ..........."? Τα ματς που χρειαζόσουν τα έπαιρνες είτε το άξιζες είτε όχι. Από το 96 μέχρι και φέτος......Στο μεταξύ μας ντέρμπυ αν δεν έχανες τελείωνες την ΑΕΚ από την υπόθεση τίτλου. Ε δεν έχασες, ο 12ος σου παίχτης με τα μαύρα καθάρισε για πάρτι σου (σου θυμίζω 2 καθαρά γκόλ ακυρώθηκαν).

 

Ειρωνικά το είπα φυσικά το ότι θα με περιμένει κάποιος απ' έξω θέλοντας να τονίσω σε τι μονοπάτια βαδίζει η ομάδα σας. Δεν γνωρίζω κάτι περισσότερο από όσα έφερε στην επιφάνεια ο Συρίγος και νομίζω θυμάσαι πως πλήρωσε αυτές του τις αποκαλύψεις.

 

Το δρόμο ο "Βανδής" τον βρήκε. Εκμεταλλεύτηκε νόμο του κράτους για τις ΑΕ και όχι νόμο που δημιουργήθηκε συγκεκριμένα για την ΑΕΚ και την έσωσε την δουλειά. Για πήγαινε πίσω στις αρχές 90 να δεις πως σώθηκες εσύ (αρχείο ελευθεροτυπίας 27/7/1993) και μετά συζητάμε ότι θες για το οικονομικό επίπεδο.

 

Το γήπεδο αν έχεις ακούσει θα χτιστεί από πολυεθνικές και επειδή η απόσβεση για την ανέγερση του πρέπει να γίνει από την ίδια την ΠΑΕ ψάχνεται μεγάλη έκταση η οποία θα μπορέσει να στεγάσει εκτός των αθλητικών εγκαταστάσεων και πλήθος μαγαζιών, εστιατορίων, κινηματογράφων κλπ. Εξαιτίας αυτού έχει ξεσπάσει και η κόντρα με όσους εμμένουν στην λύση της Φιλαδέλφειας.

 

Στο λυόμενο έχω βρεθεί πολλάκις, όντας μέλος ολυμπιακής οικογένειας. Αν η κατασκευή του δεν σου μοιάζει για προκάτ πάω πάσο........

 

Στον τρίτο χρόνο λειτουργίας του άρχισε και σπάει η κίνηση. Το βλέπω στην τηλεόραση - καμία σχέση η εικόνα του 2004 με τη σημερινή - μου το μεταφέρουν οι φίλοι μου ολυμπιακοί. Με διαρκείας 2 εξ' αυτών ζήτημα να πήγαν σε 5 ματς φέτος επειδή έχουν ξενερώσει.

 

Μα δεν νομίζω να είπα πουθενά ότι μόνο οι Ολυμπιακοί έχουν αλήτες ή ότι εμείς όλοι είμαστε καλά παιδιά, προς Θεού. Σκατά υπάρχουν σε όλους. Το θέμα είναι ότι η δική σας ΠΑΕ συντηρεί αυτά τα ανθρωπάκια. Μήπως είδες ποιες είναι οι ιδιότητες των κατηγορουμένων του φονικού? Μήπως ήταν κάτι περισσότερο από ηλίθιοι φανατισμένοι οπαδοί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εσύ θεωρείς ότι πήρες τα πρωταθλήματα καθαρά? Ξεχνάς τα "ο Ολυμπιακός και το Αιγάλεω να κερδίζουν" και όλοι οι άλλοι να πα να γ..........."? Τα ματς που χρειαζόσουν τα έπαιρνες είτε το άξιζες είτε όχι. Από το 96 μέχρι και φέτος......Στο μεταξύ μας ντέρμπυ αν δεν έχανες τελείωνες την ΑΕΚ από την υπόθεση τίτλου. Ε δεν έχασες, ο 12ος σου παίχτης με τα μαύρα καθάρισε για πάρτι σου (σου θυμίζω 2 καθαρά γκόλ ακυρώθηκαν).

δλδ απτο 96 μεχρι και φετος ναναι καλα η διαιτησια... οκ τι να πω,πασο..... της κοντης ψ...ς της φταιν οι τριχες που λεει κι ο λαος...

sorry παντως,αλλα δεν προκειται να μπω σε διαδικασια διατητοκουβεντας,δε με απασχολει το θεμα...

παντως ρωτηστε και το νεο σας αποκτημα το ριβαλντο αν συμφωνει...

 

Ειρωνικά το είπα φυσικά το ότι θα με περιμένει κάποιος απ' έξω θέλοντας να τονίσω σε τι μονοπάτια βαδίζει η ομάδα σας. Δεν γνωρίζω κάτι περισσότερο από όσα έφερε στην επιφάνεια ο Συρίγος και νομίζω θυμάσαι πως πλήρωσε αυτές του τις αποκαλύψεις.

 

αυτα (κακως) τα παθαινουν πολλοι και τα παθαιναν απο αρκετα παλια...

 

Το δρόμο ο "Βανδής" τον βρήκε. Εκμεταλλεύτηκε νόμο του κράτους για τις ΑΕ και όχι νόμο που δημιουργήθηκε συγκεκριμένα για την ΑΕΚ και την έσωσε την δουλειά. Για πήγαινε πίσω στις αρχές 90 να δεις πως σώθηκες εσύ (αρχείο ελευθεροτυπίας 27/7/1993) και μετά συζητάμε ότι θες για το οικονομικό επίπεδο.

 

καταρχην δε νομιζω σε καποιο μυνημα μου να με απασχολησε τι εγινε με το 44

ή με τα χρεη που ειχε ο ολυμπιακος. τεσπα.. παντως υπαρχουν πολλα απο πισω για το οτι μπηκε η αεκ στο 44 ενω αλλες ομαδες οχι... anyway ειναι κατι που δεν μπορουμε να ξερουμε σιγουρα αρα αδικα το συζηταμε...

 

Το γήπεδο αν έχεις ακούσει θα χτιστεί από πολυεθνικές και επειδή η απόσβεση για την ανέγερση του πρέπει να γίνει από την ίδια την ΠΑΕ ψάχνεται μεγάλη έκταση η οποία θα μπορέσει να στεγάσει εκτός των αθλητικών εγκαταστάσεων και πλήθος μαγαζιών, εστιατορίων, κινηματογράφων κλπ. Εξαιτίας αυτού έχει ξεσπάσει και η κόντρα με όσους εμμένουν στην λύση της Φιλαδέλφειας.

 

καταρχην δεν τοχα ακουσει καν,καθως δε μεχει απασχολησει ιδιαιτερα πως θα χτισετε το γηπεδο(δεν το λεω ειρωνικα,αυτα ειναι θεματα που δε με πολυνοιαζουν..). αλλα μου δημιουργειται μια απορια, ισως επειδη δεν εχω ασχοληθει με το θεμα..το γηπεδο δλδ,μεχρι να ξεχρεωθει θα ανηκει στις πολυεθνικες και οχι στην αεκ?και αν η αεκ βαρεσει χρεωκοπια σε καποια φαση,πως θα ξεπληρωσει το γηπεδο ωστε να της ανηκει?μην ξεχνας μιλαμε για πολλα μυρια ?...

 

Στο λυόμενο έχω βρεθεί πολλάκις, όντας μέλος ολυμπιακής οικογένειας. Αν η κατασκευή του δεν σου μοιάζει για προκάτ πάω πάσο........

 

επειδη και εγω εχω βρεθει πολλακις(σχεδον σε ολους τους αγωνες) οχι δε μου μοιαζει με λυομενο με λαμαρινες κτλ...δεν ειμαι και πολ.μηχανικος για να ξερω αλλα πες μου αν μπορεις τι εννοεις προκατ λυομενο κτλ.. γιατι επειδη μενω κοντα στην περιοχη περναγα παρα πολυ συχνα απο κει και εβλεπα το πως χτιζοταν δε νομιζω ναταν λυομενο.....

 

Στον τρίτο χρόνο λειτουργίας του άρχισε και σπάει η κίνηση. Το βλέπω στην τηλεόραση - καμία σχέση η εικόνα του 2004 με τη σημερινή - μου το μεταφέρουν οι φίλοι μου ολυμπιακοί. Με διαρκείας 2 εξ' αυτών ζήτημα να πήγαν σε 5 ματς φέτος επειδή έχουν ξενερώσει.

 

η κινηση εσπασε μετα απο μια σειρα κακων εμφανισεων και αποτελεσματων σε συνδιασμο με τα παρα πολυ ακριβα εισιτηρια(απτα ακριβοτερα της ευρωπης)..

επισης για τα φιλαρακια σου,κριμα που δεν τους ξερω "τους πανηγυρτζηδες"(ετσι λεω εγω αυτους που δεν πατανε επειδή και καλα έχουν ξενερώσει) να μου διναν κανα διαρκειας να πηγαινω τσαμπα αφου αυτοι δεν παταγαν,καθως εγω και φετος εχασα 2-3αγωνες... να σου θυμησω επειδη μιλησες για κοσμο οχι ποσο κοσμο ειχαμε στους τελευταιους αγωνες,αλλα ποσο κοσμο ειχαμε στα πετρινα χρονια(καθε αγωνα γεματο) και ποια ομαδα εχει το μεγαλυτερο μ.ο. εισιτηριων εδω και παρα πολλα χρονια...

 

Μα δεν νομίζω να είπα πουθενά ότι μόνο οι Ολυμπιακοί έχουν αλήτες ή ότι εμείς όλοι είμαστε καλά παιδιά, προς Θεού. Σκατά υπάρχουν σε όλους. Το θέμα είναι ότι η δική σας ΠΑΕ συντηρεί αυτά τα ανθρωπάκια. Μήπως είδες ποιες είναι οι ιδιότητες των κατηγορουμένων του φονικού? Μήπως ήταν κάτι περισσότερο από ηλίθιοι φανατισμένοι οπαδοί?

 

ωραια εχουν τα κονε και χωνονται σε καμια θεση για χαρτζηλικι..και? επισης ειδα εναν ταξιτζη και?..ο κοκ του βγαλε την αδεια?οσο για το μελος της παε που λεγεται,ειναι εκλεγμενος απο τις εκλογες των μελων και ειναι εκει δεν τον εβαλε ο κοκ και χλωμο να ηταν στο σκηνικο κιολας... σχεσεις διοικησης οπαδων εχουν ολες οι ομαδες ανεξερετως... και ναι ειναι απλα ηλιθια φανατισμενοι οπαδοι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού όλα με τη διαιτησία τα κάναμε γιατί έχετε τρελαθεί από τη χαρα σας που πήρατε το Ριβάλντο????????Τελικά αυτός έδωσε τα 3 τελευταία πρωταθλήματα στον Ολυμπιακό (και τα προηγούμενα παίκτες ανάλογης ή λιγο πιο μικρής κλάσης Καρεμπέ,Τζιοβάνι,Ζε Ελίας,Γιαννακό,Τζόλε κλπ) ή οι διαιτητές??????

Αποφασίστε για να ξέρουμε και εμείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου chill

ειναι αστειο και μονο να το λες το επιχειρημα οτι πισω απο τον ντεμη κρυβεται ομιλος επιχειρηματιων.Ξερεις κανενα να βαζει λεφτα σε ενα μαγαζι και να μην θελει να φαινεται το ονομα του?Τι ειναι η αεκ εκκλησια?

Ο Ντεμης δεν ηξερα τι καλοπαιδα ηταν η original πριν αναλαβει την διοικηση?Ηξερε αλλα τον συνεφερε να τους εκμεταλευτει...Αν αυτος θεωρειται σοβαρος ανθρωπος και στηριζεις και τις ελπιδες σου επανω του τοτε εγω ειμαι ο Κοπερνικος.Και την αγαπαει τοσο πολυ την αεκ αυτο το παιδι που οταν η αεκ τον ειχε αναγκη και δεν ειχε τα χρηματα που ζητουσε να του δωσει αυτος την εκανε για ισπανια μερια.Τοσο αεκτζης πια...

Αυτα τα 10 χρονια που λες πες μου ποτε ειχες καλυτερη ομαδα και εχασες το πρωταθλημα απο την διαιτησια?Μια χρονια μονο.Μια ζωη καφενειο και εχεις και απαιτηση να με χτυπησεις και να παρεις την κουπα.

Για το 90 και το πως σωθηκα να σου θυμησω λιγο γιατι τα μπερδευεις.Ο Κοκκαλης πληρωνε μεχρι το 1999 το χρεος εκεινο.Πληρωσα το 65% απο το συνολικο χρεος μιας και αφαιρεθηκαν οι τοκοι.Εσυ πληρωσες το 5% απο το συνολικο χρεος σου και μου το αντιπαραθετεις κιολας...Ασε που εξακολουθεις να χρωστας.

Για το γηπεδο τωρα να σου πω καταρχην οτι ειμαι πολιτικος μηχανικος και κατι παραπανω στις κατασκευες ισως να ξερω απο εσενα εαν δεν ειναι το αντικειμενο σου.Το καραισκακη μπηκε στα ολυμπιακα εργα χωρις συνδρομη του κρατους.Ο Κοκκαλης δεν εβαλε λεφτα απο την τσεπη του γιατι πολυ απλα εβαλε μια εκ των εταιριων του ως εγγυητρια για να παρει η παε Ολυμπιακος δανειο απο την Εθνικη τραπεζα 50.000.000 ευρω το οποιο και πληρωνει η παε και οχι ο Σωκρατης.Δεν αφξηθηκε ο συντελεστης δομησης της περιοχης για να το κανει μεγαλυτερο οπως εγινε στο βοτανικο.Υποχρεωθηκε να το γκρεμισει και να το κτισει σε συγκεκριμενο χρονικο διαστημα λογω ολυμπιακων και το ανηκει το κτισμα και οχι το οικοπεδο για 49 χρονια απο την κατασκευη του οση δηλαδη και η διαρκεια ζωης ενος κτισματος.Μετα απο αρκετο καιρο καταφερε να βαλει διακριτικα της ομαδας μεσα στο γηπεδο μια και το ειχε σαν εδρα η εθνικη.Ενα μερος απο τις εισπραξεις του γηπεδου πηγαινει στο κρατος.Και πολλες αλλες λεπτομεριες που θελει χρονο για να τις αναφερω.Και επειδη λογω της επαγγελματικης μου ιδιοτητας ετυχε να γνωρισω και τον αρχιτεκτωνα του γηπεδου και τον επιβλεποντα μηχανικο κατι παραπανω ισως να ξερω.Το σκανδαλο λοιπον ειναι το γηπεδο του παο και οχι το δικο μου.Κοιτα και εσυ τωρα αν μπορεις να κανεις κατι αντιστοιχο και τα ξαναλεμε.

Αυτη η θωλουρα που επικρατει στην αεκ ειναι αλλο πραγμα.Κρυφοι επιχειρηματιες βαζουν λεφτα,ξενη εταιρια θα κανει το γηπεδο.Ρε μπας και εισαστε εξωγηινοι και μας το κρυβετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους επιχειρηματίες της ΑΕΚ έχει γραφτεί κατ' επανάληψη. Ο Ντέμης είναι διαχειριστής. Γιατί πήγε η ΑΕΚ στις ΗΠΑ? Ένας από τους μεγαλομετόχους είναι ελληνοαμερικάνος και ζητήθηκε από την ομάδα να πάει στους ομογενείς.

 

Για το πως θα χτιστεί το γήπεδο ή καλύτερα για το πως θέλει να χτιστεί το γήπεδο ο Ντέμης έχει γνωστοποιήσει το πλάνο του στα έντυπα μέσα εδώ και καιρό.

 

Αν δεν διάβαζες Πρωταθλητή ίσως να ήξερες τα βασικά........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...