Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα σπάνιο e-book ντοκουμέντο.

 

 

 

Η Ιστορία της ΑΕΚ

 

βιβλίο του 1953, έκδοση της εφημερίδας Αθλητική Ηχώ

 

http://www.aek.com/AEKhistory/history_ixo1953.pdf (PDF)

http://rapidshare.com/files/29187363/AEK.pdf.html (PDF mirror)

 

http://www.4shared.com/file/15158796/348ed18f/___.html ( .JPG scans)

το βρήκα στο aek.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Παιδιά έτσι όπως έχουν έρθει τα πράγματα το βλέπω πιθανόν τις προσεχείς ημέρες να ανακοινώνεται η απόκτηση του. Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ ή όχι, η ζυγαριά είναι κάπου στην μέση αλλά με Ριβάλντο και Λύμπε στην ίδια εντεκάδα πολύ φοβάμαι ότι θα με πάρει ο ύπνος.......Αν ωστόσο ρίξει νερό στο κρασί του δηλώνοντας υποταγή στις εντολές του Φερέρ η πλάστιγγα γέρνει στο να έρθει. Αν μείνει ως έχει δηλαδή "θέλω να παίζω σε κάθε μάτς, θέλω να έχω γνώμη για τα πάντα στην ομάδα" τότε μακριά γιατί μόνο προβλήματα θα δημιουργήσει. Θα μου πείτε στον 35άρη θα αλλάξεις τα χούγια? Πολύ πιθανόν να το καταφέρει αυτό ο Φερέρ, γιατί είναι προπονητής με @@ και αξίζει σεβασμό εν αντιθέσει με τον αντιβεντέτα βάτραχο, τον παγκοσμίως άγνωστο γραφιά της πλάκας Σόλιντ και τον Sir Τάκη........ Επιπλέον σκεφτείτε σε τι κατάσταση θα φέρουμε τους γαύρους με μια τέτοια κίνηση.........Ντουντού, Τουνξάι κλπ παίχτες μεγάλης αξίας θεωρώ δεδομένο ότι δεν θα πάνε στον γαύρο αφού ο πράκτορας έχει καβούρια (εν συγκρίσει με τον παλιό καλό του εαυτό πάντα που ξόδευε τρελά φράγκα) - η sportday γράφει 9 εκατομμύρια πρόταση στον Τούρκο αλλά δεδομένου ότι η συγκεκριμένη εφημερίδα μας εμφάνισε τον Μπόρχα ως μαύρη κόμπρα (ax0a0x0ax0a0x0a0xa) και τον Ντούντου ως παίχτη του Ολυμπιακού από τον Φλεβάρη την αντιμετωπίζω ως δεύτερο "Πρωταθλητή" , για πτωχούς τω πνεύματι γαύρους - και σίγουρα κανένας ελπιδοφόρος παίχτης δεν θα θέλει να αγωνιστεί στην ομάδα της ευρωσφαλιάρας (εκτός και αν στόχο καριέρας έχει να χάσει με 9-0 ax0ax0a0xa0x0a0xa). Εφόσον ως ομάδα δεν μπορείς να ανταγωνιστείς τον Ολυμπιακό (δεν εννοώ στο μπάτζετ αλλά στα κέντρα αποφάσεων......) χτύπα τους με αντάρτικες μεθόδους και φέρε αναστάτωση - ακόμα μεγαλύτερη - στους κόλπους της ομάδας τους.

 

Εμείς είμαστε ΑΕΚτζίδες εξάλλου δεν περιμένουμε κανέναν Ρίμπο για να αγοράσουμε διαρκείας. Και φέτος θα μα στε ΟΑΚΑ είτε με Ρίμπο στην 11άδα είτε με Κυργιακίδη (το παράχεσα το ξέρω xD)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν παντως θελουμε να φτιαξουμε μεγαλη ομαδα δεν πρεπει να τον παρουμε.

 

Υπαρχει καποιος καλυτερος στην ΑΕΚ ωστε να εχει την πολυτελεια καποιος ετσι απλα να πει οτι δε χρειαζεται ???Επισης Αν δε κανω λαθος και ο Ζηκος τα χει τα χρονακια του αλλα μολις ηρθε βασικος επαιξε απουσια καλυτερου .... το ιδιο και ο Εμερσον μια χαρα χρονακια εχει αλλα οσο ελειψε το "πληρωσατε" .... Στην τελικη παρθενογεννεση καλων παικτων δε γινεται ετσι απλα , καλυτερα να εχεις καποιες ποιοτικες κολωνες για να βοηθησουν τους υποσχομενους, εστω και στο παγκο (αλλου παπα ευαγγελιο το αν θα κατσει) παρα να πηγαινεις με την παρι και να ξεκουραζεις του βασικους γιατι δεν εχεις παγκο .....

Και μια αλλη οπτικη γωνια που σιγουρα κανει καλο στην αεκ αν γινει αυτο ειναι οτι οσο να ναι προσφερει πρεστιζ στην ομαδα ακομα και τωρα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έτσι όπως έχουν έρθει τα πράγματα το βλέπω πιθανόν τις προσεχείς ημέρες να ανακοινώνεται η απόκτηση του. Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ ή όχι, η ζυγαριά είναι κάπου στην μέση αλλά με Ριβάλντο και Λύμπε στην ίδια εντεκάδα πολύ φοβάμαι ότι θα με πάρει ο ύπνος.......Αν ωστόσο ρίξει νερό στο κρασί του δηλώνοντας υποταγή στις εντολές του Φερέρ η πλάστιγγα γέρνει στο να έρθει. Αν μείνει ως έχει δηλαδή "θέλω να παίζω σε κάθε μάτς, θέλω να έχω γνώμη για τα πάντα στην ομάδα" τότε μακριά γιατί μόνο προβλήματα θα δημιουργήσει. Θα μου πείτε στον 35άρη θα αλλάξεις τα χούγια? Πολύ πιθανόν να το καταφέρει αυτό ο Φερέρ, γιατί είναι προπονητής με @@ και αξίζει σεβασμό εν αντιθέσει με τον αντιβεντέτα βάτραχο, τον παγκοσμίως άγνωστο γραφιά της πλάκας Σόλιντ και τον Sir Τάκη........ Επιπλέον σκεφτείτε σε τι κατάσταση θα φέρουμε τους γαύρους με μια τέτοια κίνηση.........Ντουντού, Τουνξάι κλπ παίχτες μεγάλης αξίας θεωρώ δεδομένο ότι δεν θα πάνε στον γαύρο αφού ο πράκτορας έχει καβούρια (εν συγκρίσει με τον παλιό καλό του εαυτό πάντα που ξόδευε τρελά φράγκα) - η sportday γράφει 9 εκατομμύρια πρόταση στον Τούρκο αλλά δεδομένου ότι η συγκεκριμένη εφημερίδα μας εμφάνισε τον Μπόρχα ως μαύρη κόμπρα (ax0a0x0ax0a0x0a0xa) και τον Ντούντου ως παίχτη του Ολυμπιακού από τον Φλεβάρη την αντιμετωπίζω ως δεύτερο "Πρωταθλητή" , για πτωχούς τω πνεύματι γαύρους - και σίγουρα κανένας ελπιδοφόρος παίχτης δεν θα θέλει να αγωνιστεί στην ομάδα της ευρωσφαλιάρας (εκτός και αν στόχο καριέρας έχει να χάσει με 9-0 ax0ax0a0xa0x0a0xa). Εφόσον ως ομάδα δεν μπορείς να ανταγωνιστείς τον Ολυμπιακό (δεν εννοώ στο μπάτζετ αλλά στα κέντρα αποφάσεων......) χτύπα τους με αντάρτικες μεθόδους και φέρε αναστάτωση - ακόμα μεγαλύτερη - στους κόλπους της ομάδας τους.

 

Εμείς είμαστε ΑΕΚτζίδες εξάλλου δεν περιμένουμε κανέναν Ρίμπο για να αγοράσουμε διαρκείας. Και φέτος θα μα στε ΟΑΚΑ είτε με Ρίμπο στην 11άδα είτε με Κυργιακίδη (το παράχεσα το ξέρω xD)

 

Αν πιστεύεις οτι ο Ρίμπο θα αλλάξει μυαλά επειδή θα έχει απέναντί του τον Φερέρ είσαι γελασμένος.Εδώ πλακώθηκε με κοτζάμ Φαν Γκάαλ, προπονητή της Μπαρτσελόνα,και οχι κάποιας ΑΕΚ,στη Μίλαν ήταν στα μαχαίρια με τον Τερίμ και στην Ελλάδα έκανε τα ίδια.Είναι τεράστιος παίκτης,ο μεγαλύτερος που έχει έρθει στην Ελλάδα αλλά όπως όλες οι βεντέτες έχει τα κουσούρια του.

Εγώ προσωπικά και πολλοί ακόμα γαύροι δεν θα κάτσουμε να κλάψουμε για κανένα Ριβάλντο,γιατί προσωπολάτρες δεν υπήρξαμε ποτέ.Θα έρθει στο Καραισκάκη με τα κίτρινα,θα τον αποθεώσουμε αλλά μέχρι εκεί.Πολύ πιο εύκολα απομυθοποιείτε κάποιος όταν τον έχεις αντίπαλό σου παρά όταν φεύγει για μια ξένη χώρα και μένεις με την ανάμνηση να τον έχεις παίκτη της ομάδας σου.Από καθαρά αγωνιστικής άποψης η φυγή του Ριβάλντο θα κάνει καλλό σε εμάς υπο την προυπόθεση οτι θα αντικατασταθεί από παίκτες αξίας και μικρότερης ηλικίας.Είναι τυχαίο οτι στα παιχνίδια του Ολυμπιακού που απουσίαζε φέτος ο Ρίμπο η ομάδα έπαιζε πιο γρήγορα?Ξαναλέω,είναι τεράστιος παίκτης αλλά όχι για να ξεκινάει το χτίσιμο μιας ενδεκάδας επάνω του.Αυτό γινόταν φέτος στον Ολυμπιακό και όλοι είδανε τα χάλια μας!

 

ΥΓ.Βλέπω και εσύ και πολλοί άλλοι να απογοητεύεστε από τον πράκτορα αυτό το καλοκαίρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ταχύτητα του Ρίμπο δεν τίθεται θέμα. Το πρώτο σχόλιο που έγραψα εξάλλου αφορούσε την ταχύτητα της ΑΕΚ με Ριβάλντο και Λύμπε στην 11άδα......πιο αργά και απο επιτάφιο :D.

 

Μα και φυσικά η ομάδα είναι ανώτερη από τον κάθε παίχτη που περνάει από αυτήν. Και φυσικά δεν πρέπει να στεναχωρηθείς για κανέναν Ρίμπο η Ζιό αλλά για την "προεδράρα" που σου του τάζει λαγούς με πετραχήλια και σου φέρνει μαύρες κόμπρες χωρίς δόντια και δηλητήριο, Ντάνιδες, Ντομίδες, Λέμενς και Sir Τάκηδες..........Θα μου πεις ποιοι θα έρθουν για να κοντραριστούν με τον τρισμέγιστο Μώρα και τους 10rivaldo στην συσκευασία του ενός aka Gonzales? Δεν θα έχεις άδικο αλλά εφόσον άμεσος στόχος του πράκτορα είναι να κάνει τον Ολυμπιακό ευρωπαϊκό κολοσσό περιμένεις να δεις πράγματα και τελικά τι βλέπεις? Να διώχνεις κλοτσηδόν έναν παγκόσμιο γίγαντα ο οποίος σε ξελάσπωσε 3 χρονιές σε πρωτάθλημα και σε γλίτωσε από τις ευρωπαϊκές ξεφτίλες. Και δεν σου λέω ότι σου πρόσφερε το κάτι παραπάνω στην ευρώπη αλλά τουλάχιστον δεν γέλαγε όλη η υφήλιος μαζί σου (μόνο οι Έλληνες που κρατάμε πρακτικά του 0-5-τριανταφεύγα xD). Όχι ότι η ομάδα θα έπρεπε να χτιστεί πάνω του - αν είναι δυνατόν παππούς είναι εξάλλου και με τη βούλα - αλλά θα μπορούσες να αποκομίσεις τεράστια οφέλη από τη στιγμή που θα έβγαινε στην σύνταξη (η μπάλα δεν ξεχνιέται και στην Λατινική Αμερική το όνομα Rivaldo παραμετράει....).

 

ΥΓ. Ότι και να φέρεις τον Δεκέμβρη θα είσαι 4ος στο CL ενδεχομένως έχοντας καταρρίψει το προηγούμενο ρεκόρ σου (Aka 7-0)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά και πολλοί ακόμα γαύροι δεν θα κάτσουμε να κλάψουμε για κανένα Ριβάλντο,γιατί προσωπολάτρες δεν υπήρξαμε ποτέ.

 

Τον Ζιο τον λατρεψατε, οποτε μην λες πως δεν ειστε προσωπολατρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Ζιο τον λατρεψατε, οποτε μην λες πως δεν ειστε προσωπολατρεις...

 

 

Kαι πολλόυς ακόμα,όχι μόνο το Ζιο.Τους λατρέψαμε γιατι έδωσαν τα πάντα για την ομάδα και κυρίως γιατί φόραγαν την ερυθρόλευκη.Προσοπωλάτρης είναι αυτός που θα συνεχίσει να τον λατρεύει και όταν τον βρει αντίπαλό του.Αυτό δεν έγινε με κανέναν.Από τη στιγμή που θα αλλάξει ομάδα τέλος η λατρεία.Εκτίμηση ναι,λατρεία όχι.

Δές τι γίνεται αυτές τις μέρες με τον Κόκκαλη.Τον είχαμε πολύ ψηλά,από τη στιγμή που πάει να μας τα πεί αλλιώς η λατρεία πάει περίπατο.Αν ξαναγίνει ο παλιός ο Κόκκαλης πάλι θα τον αποθεώσουμε γιατί θα βοηθάει την ομάδα.Αυτό μας νοιάζει πάνω από όλα,η ομάδα όχι τα πρόσωπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκουστάβο για 3 χρόνια στα κιτρινόμαυρα και μόλις σκάσει μύτη ο Ντέμης από Ισπανία ανακοινώνεται όπως όλα δείχνουν και ο Ρίμπο. Θα πάρουμε όπως όλα δείχνουν Ενσαλίβα και Νούνιεζ..........κανέναν Έλληνα θα πάρουμε όμως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν Ολυμπιακός φίλαθλος, και όχι οπαδός, έχω να πω πως με αυτά που έγιναν έχασα κάθε ενδιαφέρον για το επόμενο πρωτάθλημα και την ομάδα του Ολυμπιακού.

 

Όποια ομάδα παίζει την καλύτερη μπάλα, αυτήν θα απολαμβάνω. Και ο Ριβάλντο φέτος ήταν 1 ομάδα μόνος του.

 

Είναι καραγκιόζηδες, τελεία και παύλα. -

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω κατά πόσο αληθεύει αλλά φαίνεται να χάνουμε τον Καπάνταη εξαιτίας του ότι ζήτησε αύξηση στις μηδαμινές αποδοχές του. Καλά κινείτε η ομάδα στις μεταγραφές αλλά αν είναι να βρει τα φράγκα του Ρίμπο ας βρει και 100.000 για τον Λέο. Αν μη τι άλλο το παλικάρι δουλεύει σκληρά, έχει κάνει τεράστια άλματα και φέτος πρόσφερε πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...