Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
ελατε Αυριο Οακα Να βοηθησετε Την Ομαδα Οσοι Πιστευετε Οτι Υπαρχει Πολεμικη Στο Ντεμη Και Αφηστε Τισ Μεμψιμοιριεσ...το Θεμα Ειναι Ομωσ Να Φωναζετε αεκ Και Οχι Νικοο-λαϊδησ!!!

 

Φίλε μου αν εννοείς εμένα να ξέρεις ότι ποτέ στο γήπεδο δεν έχω φωνάξει Νικολαΐδης. Πάντα ΑΕΚ φωνάζω. Την ομάδα αγαπάω και την ομάδα θέλω να στηρίζω.

Αλλά και αυτοί που φωνάζουν Νικολαΐδης, φωνάζουν επειδή έχει προηγηθεί άλλο σύνθημα.

Καλό είναι τις όποιες διαγορές και παράπονα έχουμε να μην τα μεταδίδουμε στην ομάδα με το να μην ασχολείται μεγάλο κομμάτι της κερκίδας με τον αγώνα και ειδικά σε κρίσιμα σημεία του πρωταθλήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και Παναθηναϊκός, Ευάγγελε, θυμήσου οτι όταν έφυγε απο την ΑΕΚ ο BIG Μάκης, είχε γίνει ντόρος για το πως βρέθηκε ξαφνικά στο σπίτι του Ντέμη. Τότε,και όταν ανέλαβε ο Ντέμης ακόμα περισσότερο, τρέξατε όλοι να κράξετε τον Ψωμιάδη και να δώσετε πλάτες στο Ντέμη, για να καθαρίσει η ομάδα. Μπράβο σας γι'αυτό και καλά κάνατε. Όταν όμως φτάνετε στο σημείο να λέτε, σαν Original, όσα λες κι εσύ, δικαιώνετε τον Ψωμιάδη. Και, επειδή κάτι τύποι σαν αυτόν την έχουν στημένη στη γωνία για να ξαναπιάσουν τα πόστα, λίγο απέχει απο το να ξανέρθει σαν σωτήρας και αυτός. Δεν στηρίζω τον Ντέμη, δεν έχω και λόγο να το κάνω. Θέλεις όμως εσύ αλήθεια, να ξαναδείς στην ομάδα τον Μάκαρο;

 

Ελπίζω να καταλαβες πια είναι η ειρωνία και πια όχι στα λόγια μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.sports24.gr/html/ent/005/ent.167005.asp

 

Η ΑΕΚ είναι η κορυφαία ελληνική ομάδα του τελευταίου έτους σύμφωνα με την θέση που κατέλαβε στην παγκόσμια κατάταξη συλλόγων.

 

Η βαθμολογία αφορά το χρονικό διάστημα από 1η Μαρτίου 2006-28 Φεβρουαρίου 2007. Οι "κιτρινόμαυροι" κατετάγησαν στην 55η θέση, ενώ ο Παναθηναϊκός είναι 57ος.

 

Ο πρωταθλητής Ολυμπιακός κατέλαβε την 88η θέση, ενώ στις 350 καλύτερες ομάδες του κόσμου συμπεριλαμβάνονται οι Λάρισα (274), Ξάνθη (314) και Ηρακλής (330).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλαράκο και εγώ δεν έχω την καλύτερη γνώμη για τον σέζαρ αλλά εχθές ήταν από τους καλύτερους σου πάιχτες. Επίσης, δεν έχεισ πολλούς παίχτες με την ποιότητα του σέζαρ αν και τις περισσοτερες φορές την κουράζει αφάνταστα την μπάλα. Αλλά επαναλαμβάνω ότι εχθές ήταν ίσως ο δεύτερος καλύτερό σου παίχτης μετά τον Καπετάνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να καταλαβες πια είναι η ειρωνία και πια όχι στα λόγια μου

 

Έτσι όπως έχουν έρθει τα πράγματα με τις ομάδες μας φίλε μου, η ειρωνεία πρέπει να δηλώνεται εκ των προτέρων. Αλλιώς, λίγο θέλει να γίνει το κακό. Είδες και τα χθεσινά με τον αγώνα των μικρών των δικών μας με τους ακατανόμαστους. Απο κάποια ειρωνεία, πλάκα, ή ατάκα ξεκινάμε πάντοτε και γινόμαστε... δεν το λέω, γιατί θα λογοκριθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Κοίταξε, Manuel.

 

Όταν οι παίκτες σου επιτίθενται σε αντίπαλο για οποιονδήποτε λόγο (κάνει καθυστέρη, δεν τους αρέσουν τα μούτρα του, κτλ, κτλ), αυτό φίλε μου είναι απευθείας κόκκινη. Τον πέτυχαν, δεν τον πέτυχαν. Έβαλαν δύναμη, δεν έβαλαν δύναμη. Φυσικά, δε βγήκε ούτε κίτρινη.

 

Αφενός ΒΓΗΚΕ κίτρινη. Συμφωνώ για απ' ευθείας κόκκινη στον Καλαντζή (κάπως αυστηρή γιατί δεν πήγε να τον χτυπήσει), σύμφωνα με τον κανονισμό, ο οποίος όμως έχει πολυυυυύ καιρό να εφαρμοστεί στην Ελλάδα. Δικαιοσύνη δε θα πει εφαρμόζουμε τους κανονισμούς όποτε μας αρέσει (άσε που γράφουμε στο τόπικ της ΑΕΚ η οποία μόνο αθώα δεν είναι σ' αυτήν ειδικά την αγωνιστική). Plus, άσε τα "δεν του άρεσαν τα μούτρα του". Είχε αισχρή συμπεριφορά ο άνθρωπος. Όταν προκαλεί ο άλλος και μάλιστα όπως προκαλεί, έχει και αυτός κάποιο μερίδιο ευθύνης (όπως για παράδειγμα Zidane - Materazzi). Εξακολουθώ να μη θυμάμαι φάση όπου έκανε ο Αλωνεύτης κάτι. Δεν προσπαθώ να δικαιολογήσω τα αδικαιολόγητα, αλλά σε σχέση με όσα έχουμε δει να γίνονται, αυτό ήταν πραγματικά τίποτα. Δεν είμαστε και στην Αγγλία για να δίνονται σ' αυτά κόκκινες κάρτες.

 

Οι μάγκες στις εξέδρες πέτυχαν δύο φορές τον επόπτη με αντικείμενα. Ο άνθρωπος απομακρύνθηκε και ο διαιτητής τον έστειλε ξανά πίσω. Αν ήθελε να σε θάψει, τη δεύτερη φορά το διέκοπτε (χυδαίες βρισιές, αντικείμενα) το έχανες 0-2 και σου αφαιρούσαν πόντους. Καλή ώρα όπως στον Ιωνικό. Οπότε, όταν μιλάς για αδικίες, να το βλέπεις και από τις δύο πλευρές, όχι μόνο από εκεί που σε συμφέρει.

 

Δεν ξέρω τι βλέπεις από την τηλεόραση, αλλά τα πράγματα δεν έγιναν καθόλου έτσι (κάθομαι πάντα ακριβώς στην εξέδρα απ' όπου πετάχτηκαν τα αντικείμενα, θύρα 10). Αντικείμενα με πραγματική πρόθεση να χτυπήσουν τον επόπτη πετάχτηκαν μόνο μία φορά (εκεί που διακόπηκε το ματς) και φυσικά δεν τον πέτυχαν, που και να τον πετύχαιναν δεν θα πάθαινε τίποτα. Δεν πέταγαν cd α λα Καραϊσκάκη. Άδεια μπουκάλια ήταν. Με το που πετάχτηκαν 4-5 μαζεμένα προς τη μεριά του επόπτη, αυτός έφυγε από τη θέση του και έγινε χαμός στην εξέδρα με φωνές "σταματήστε να πετάτε" και τέτοια. Μετά ήρθαν και οι παίχτες και ζήτησαν να σταματήσουν οι όποιοι ήταν που πετούσαν (γιατί μιλάμε για ελάχιστα άτομα) και ο διαιτητής είπε να συνεχιστεί ο αγώνας. Μην το παρουσιάζεις λες και πήγε με κίνδυνο της ζωής του ή τίποτα τέτοιο. Απλά τα αντικείμενα σταμάτησαν αμέσως γιατί τους σταμάτησαν.

 

Συγκρίνεις αυτό που έγινε με τον Ιωνικό; Ο Ολυμπιακός έπρεπε να είχε πέσει κατηγορία τότε. Δεν έχω δει ποτέ αγώνα στο Καραϊσκάκη που να μην γίνονται απείρως χειρότερα. Το Αλκαζάρ είναι εκκλησία σε σχέση με άλλα γήπεδα. Μη το συζητάς καθόλου αυτό.

 

Η Λάρισα μείωσε στο 69' και τι έκανε στη συνέχεια; Όποτε πατούσε επιθετικός στην περιοχή, έπεφτε κάτω και ζητούσε πέναλτι.

 

Αφού τους πέταγαν κάτω μωρέ; Τι να κάνουν; Και μάλιστα σε δύο περιπτώσεις όπου ήταν και τα δύο πεντακάθαρα πέναλτι (αλλά είπαμε, στην μια ήταν offside μούφα). Εκτός από αυτές τις ευκαιρίες, είχαμε και ένα γυριστό του Αντσουέ που έφυγε άουτ και ένα τετ-α-τετ του Κόζλεϊ. Εξακολουθείς να λες "και τι έκανε η Λάρισα μετά;". Θα σου κατεβάσω το βίντεο του αγώνα γιατί θα με τρελάνεις εσύ. Μέσα σε 20 λεπτά 4 καλές ευκαιρίες δεν λέγεται "και τι έκανε". Ειδικά όταν ο ΟΦΗ έκανε ελάχιστες (αν όχι καμία) ευκαιρίες εκτός από το γκολ - offside και το κανονικό γκολ σε ΟΛΟ το παιχνίδι.

 

Τώρα, το να συζητάς ότι η Καλαμαριά σας έβαλε καθαρό γκολ αλλά το φάουλ δεν ήταν, ε, τι να σου πω, μην πληγωθείς αλλά ούτε που το θυμάμαι το ματς Λάρισας-Καλαμαριάς.

 

Εννοείται ότι δεν το θυμάσαι, γιατί ποτέ δε συζητιούνται αυτά τα πράγματα. Όταν πάντως ο αντίπαλος δε μπορεί να μπει στην περιοχή σου σε όλο το παιχνίδι με τίποτα όσο και να παιδεύεται και τελικά σε μια και μόνη φάση βρίσκεται εκεί και πετυχαίνει γκολ, δε μπορώ να ξεχάσω πως ξεκίνησε αυτή η ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΗ φάση (και μιλάμε για πολύ καθαρή περίπτωση, όχι απλά "ε, εντάξει μωρέ, μπερδεύτηκε ο διαιτητής", αλλιώς δε θα το συζητούσα)

 

Και βέβαια, όπως έχει η Λάρισα παράπονα, έτσι έχουν όλες οι ομάδες. Είσαι σίγουρος ότι τα δικά σας είναι περισσότερα και βασιμότερα από του Άρη, λ.χ.;

 

Πάρα πολύ σίγουρος, γιατί όλες οι ομάδες έχουν ΚΑΙ ευνοηθεί από τη διαιτησία. Εμείς πλην της μιας περίπτωσης στην πρεμιέρα, δε θυμάμαι δεύτερη. Όπως είπα δε και νωρίτερα, ανέφερα μόνο τις βάσιμες περιπτώσεις όπου αδικηθήκαμε. Έχω αφήσει απ' έξω όλα τα "ε, μπορεί και να μην ήταν άμα το δεις από μια περίεργη σκοπιά" καθώς και τα παιχνίδια όπου τελικά κερδίσαμε.

 

Αλήθεια, τι ακριβώς συνιστά απαξίωση της γνώμης του συνομιλητή; Το να ξεκινάς το μήνυμά σου με τη φράση "Πλάκα κάνεις", μήπως;

 

Nope. Αυτό συνιστά έκπληξη από την άποψη του συνομιλητή. Δε θα σου απαντούσα αν δεν έδινα αξία στην άποψη σου, όπως δεν απαντάω στον evagelos_21 που υπερασπίζεται την αντικειμενικότητα της Αθήνας σε σχέση με την επαρχία με φράσεις του τύπου "Ασε μας ρε φίλε με την λάρισα. Ποιός ασχολείτε τώρα με σας. πηγένετε αρπαχτήτε με τη Νική Βόλου"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Προσθέτω: για να μην λέτε ότι τα λέμε μόνο εμείς:

 

- Ζολώτας (Λάρισα - ΟΦΗ 1-2): Εννέα κίτρινες, μία κόκκινη, ένα γκολ του ΟΦΗ οφσάιντ, δύο πέναλτι που δεν έδωσε στη Λάρισα, ένα γκολ που ακύρωσε: το αστέρι της ProZone σε ατελείωτες περιπέτειες. Αλλοίωσε το αποτέλεσμα, αλλά τουλάχιστον δεν φοβήθηκε να βγάλει νικητή.

 

από http://www.sport-fm.gr/news.jsp?newsID=77342

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...