Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιατι θεωρουμε καλο προπονητη τον φερερ???

 

γιατι εχει δωσει στην ομαδα εναν αλλο αερα, να παιζει επιθετικο ποδοσφαιρο (οχι το συγκεκριμενο διαστημα, αλλα τουλαχιστον στο πρωτο μισο του πρωταθληματος, χαιρομουν να βλεπω μπαλα)

 

ενω πιο πριν με τον σαντος βαριομασταν και περιμεναμε να ερθει το 90 για να πανηγυρισουμε κανα γκολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ακριβως.."ξυπνηστε με το 85' να δω αν θα παρουμε το παιχνιδι"

 

ηταν 2 χρονια ξερα...

 

γενικα πολυ ηττοπαθης

 

ισως...ισως με την ιδια ομαδα (καλη ψυχολογια + αποδοση στο 1ο γυρο και πεσιμο στο 2ο ) ο Σαντος να ειχε παρει μερικα αποτελεσματα περισσοτερο (λογω αμυντικου παιχνιδιου) αλλα εμενα ο Φερρερ μου εδωσε χαρα.

εστω κι αν κρατησε 1 γυρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια γιατι τετιος πολεμος οι εφημεριδες σας στον ντεμη? αντιπροσωποι της

 

οριτζιναλ ειναι? ρε μονο στην ελλαδα γινονται αυτα. τι πρωτοσελιδα ηταν αυτα σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν και καποιο δικιο αλλα απο την αλλη εχουν και καποιο αδικο

 

τι εννοω? πραγματι εχει αρχισει να καθαριζει την ομαδα απο τη βρωμα και τη δυσωδια αλλα περιμενουν και αποτελεσματα

 

ασε που θελουν και να πουλησουν

 

(ο Ντεμης δεν εχει καμια φυλλαδα που μπορει να ελεγχει γκουχου γκουχου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν και καποιο δικιο αλλα απο την αλλη εχουν και καποιο αδικο

 

τι εννοω? πραγματι εχει αρχισει να καθαριζει την ομαδα απο τη βρωμα και τη δυσωδια αλλα περιμενουν και αποτελεσματα

 

ασε που θελουν και να πουλησουν

 

(ο Ντεμης δεν εχει καμια φυλλαδα που μπορει να ελεγχει γκουχου γκουχου)

 

 

μην βηχεις, ετσι ειναι...μην κρυβομαστε και πισω απο τα δαχτυλα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω να φυγει, δεν το ευχομαι κιολας...

 

τα καμαρια της οριτζιναλ ζητανε απο τωρα παλι μελισσανιδη...ξεχνουν ομως ευκολα τι λαμογιο ηταν και αυτος και πως ειχε φαει λεφτα και αυτος απο την αεκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος είναι εναντίων του Ντέμη είναι επικίνδυνος και κυρίως είναι εναντίων της ομάδας. Τίγρης, γατάκια και μαλακίες........... Όσο είναι ο Ντέμης μπορεί να με πονάνε οι 4άρες αλλά δεν φοβάμαι, κοιτάω μπροστά γιατί ξέρω ότι με αυτόν στο τιμόνι θα έρθουν καλύτερες στιγμές.

 

Μην είμαστε αγνώμονες έλεος δηλαδή, ο Ντέμης μας έσωσε όταν κάποιοι άλλοι σωτήρες (βλέπε Μελλισανίδη) άκουγαν ΑΕΚ και κρυβόντουσαν. Και μην ξεχνάτε ότι επί Μελλισανίδη-Καρρά ναι μεν παίρναμε τίτλους αλλά σε ποιανού τα χέρια παρέδωσαν την ομάδα μας όταν αποχώρησαν? Από κει άρχισε η κατάρρευση........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πόσο έιχαν χρεώσει την ΑΕΚ!Μετά από Μπάρλο δεν είχαμε άλλη διοίκηση. Και αντε να συμφωνήσω με τις φυλλάδες, ότι ο Ντέμης δεν κάνει για διοίκηση.

ΠΟΥ ήταν όλοι όταν πέφταμε τέταρτη έθνικη;Εύκολα τα λέμε αλλά στη πράξη είναι δύσκολα τα πράγματα. Δεν είπε ποτέ ο άνθρωπος ότι είναι Αμπράμοβιτς. Με αυτά που έχουμε (είναι λίγα όντως!) πορευόμαστε!

Εγώ δεν θέλω κανέναν άλλον για διοίκηση από γάτες και μάκαρους. Φτανει πια με τα λαμόγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, απ''οσα έχω δει στο γήπεδο, σχεδόν όλος ο κόσμος στηρίζει τον Ντέμη. Μόνο η original (για τους γνωστούς λόγους, τους έκοψε τα χρήματα) και οι γνωστοί δημοσιγράφοι-φίλοι του Μελισσανίδη (Κάραλης, Μπραουδάκης και λοιποί) είναι αυτοί που είναι εναντίον του.

 

Όσο για όλους αυτούς που βγαίνουν και κατηγορούν τον Φερέρ, που ήταν τον Νοέμβριο και τον Δεκέμβριο να μας πουν για τα χάλια της ΑΕΚ;

 

P.S. Παραθέτω κείμενο του Χελάκη:

"Όποιος βιαστεί να τα φορτώσει όλα στον Φερέρ κάνει τεράστιο λάθος. Η «Ενωση» παρατάχθηκε στο ντέρμπι χωρίς Δέλλα, Γεωργέα, Λάκη, Εμερσον, Χετεμάι, Παουτάσο. Από τους έξι οι τρεις είναι βασικοί και αναντικατάστατοι. Οι άλλοι τρεις μπαινοβγαίνουν στην ενδεκάδα. Ο Ολυμπιακός μία φορά έπαιξε χωρίς τους βασικούς και διασύρθηκε στα Γιάννενα."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ κι εγώ ότι ο κόσμος υποστηρίζει το ντέμη αλλά πιο πολύ επικεντρώνονται τα πράγματα σε αυτούς που δεν τον θέλουν.

κι ο μελλισανίδης καμάρωνε προχθές στο γήπεδο,αλλά μου φαίνεται πολύ άδικο για το ντέμη να τ'ακούει από τη στιγμή που προσπαθεί να βοηθά την ομάδα που γουστάρει.κι είναι αυτό που λέγατε παραπάνω,τόσοι άλλοι έφαγαν το καταπέτασμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ντέμης, θερίζει αυτό ακριβώς που έσπειρε! Συγνώμη αν θα στεναχωρήσω κάποιους φίλους της ΑΕΚ, αλλά, σαν ουδέτερος (Παναθηναϊκός γαρ), αυτό παρατηρώ απο τη στιγμή που ανέλαβε ο Ντέμης την ΑΕΚ. Πέρα απο το γεγονος οτι όντως καθάρισε την ομάδα απο τα κοράκια που είχαν πέσει απο πάνω της και την κατασπάραζαν, δεν είναι απόλυτα αθώος στην κατάσταση που έχει δημιουργηθεί ανάμεσα σε αυτόν και την original. Μην ξεχνάμε πως έφυγαν κάποιοι παίχτες το καλοκαίρι που ανέλβε τη διοίκηση και τι συνέβη στους Θρακομακεδόνες απο μέλη της original, εναντίον όσων θέλησαν να διεκδικήσουν κάποια πράγματα. Όταν ανέλαβε ο Ντέμης, εκμεταλεύτηκε τις καλές του σχέσεις με τον Γκαγκάτση και τον Ορφανό, λόγω Euro 2004. Όλα ξεκίνησαν ρόδινα για την ομάδα, ο κόσμος γέμιζε το γήπεδο, η ατμόσφαιρα ήταν για να ζηλεύουμε όλοι εμείς οι υπόλοιποι, η ομάδα έκανε αξιοπρεπέστατη πορεία, τηρουμένων των αναλογιών και όλα έδειχναν ιδανικά, μέχρι που αποφάσισε (ο Ντέμης) να απδυναμώσει την original. Απο τη στιγμή εκείνη, οι μέχρι πρότεινος κολλητοί του, άρχισαν να στρέφονται εναντίον του, έχοντας πάρει το δικαίωμα, απο τη στιγμή που τους χρησιμοποίησε για να φέρει την κατάσταση εκεί που την ήθελε. Όσο θα τεντώνει το σχοινί και απο τις δύο πλευρές, θα υπάρχει αυτή η κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα και σωστα ολα αυτα

η πικρα ομως μενει οταν αδυνατει ο προεδρος να φερει και λεφτα (αρα και να ενισχυσει εμψυχα την ομαδα)

εχουμε συνιθισει ο προεδρος να ειναι ενας λεφτας (τυπου Αμπραμοβιτς-Κωκαλη {ΧΟ-ΧΟ-ΧΟ} και Τζιγκερ) που "δινει" και "δινει"

ο Ντεμης ειναι αλλος τυπος προεδρου (σωστοτερος για μενα γιατι οταν ο "θειος" αγοραζει οτι του κατεβει και μετα για να το πουλησει γραφει οτι γουσταρει εκεινος στις φυλαδες του για να μη μιλησει κανενας δεν αντιδρα κανεις) και νομιζω πως θα "πιασει"

 

ποτε ομως?

οι ελληνες ειμαστε και λιγο ανυπομονοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε νομίζω ότι θέλει να αποδυναμώσει την ορίτζιναλ,απλά δε θέλει να υπάρχουν άλλο τα παιδάκια ''κουκουλώνομαι και πάω να σπάσω'' και πληρώνει μετά πρόστιμα η ομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά νομίζω ότι είναι ώρα να σταματήσουμε να τα ρίχνουμε στον Ντέμη. Φωνάζουν όλοι ότι δεν έκανε μεταγραφές τον Δεκέμβρη και τον Γενάρη. Ρωτάω λοιπόν εγώ: "Ποιος έκανε;" Μόνο ο Ολυμπιακός πήρε τον Τοροσίδη για τον οποίο προσπάθησε και η ΑΕΚ. Τελικά πήγε στον Ολυμπιακό. Όταν όλοι βλέπανε ότι παίζαμε ωραία μπάλα πριν την διακοπή δεν φώναζε κανένας. Με τους ίδιους παίζαμε. Εξάλλου φέτος έχουμε συνηθίσει να παίζουμε χωρίς τους μισούς παίχτες. Και μην ξεχνάμε ότι ο Ντέμης είχε πει για 5 χρόνια να μην περιμένουμε τίποτα. Κι εγώ βλέπω μια ομάδα που την είχαν όλοι ξεγραμμένη, την πρώτη χρονιά να χάνει για λίγο το πρωτάθλημα και με τον Βασσάρα την έξοδο στο CL. Την δεύτερη χρονιά βγαίνει στο CL. Την τρίτη φτάνει μια ανάσα να περάσει ακι από τους ομίλους και να παίζει και επιθετικά με ένα φτωχό μπάτζετ. Δηλαδή βλέπει κανένας να υπάρχει καμιά τραγική διαφορά ανάμεσα στην ΑΕΚ που έχει ρίξει λίγο χρήμα σε παίχτες και στους άλλους που έχουν δώσει τα κέρατά τους; Ναι, η ομάδα δεν πάει καλά αυτή τη εποχή. Αλλά είμαστε ΑΕΚ και στα δύσκολα. Ειδικά εκεί πρέπει να είμαστε κοντά στην ομάδα. Και όσο για διάγορα που ακούω για τίγρηδες, λιοντάρια και καμηλοπαρδάλεις έχω μια απορία. Που ήταν όλοι αυτοί όταν η ΑΕΚ κινδύνευε να πέσει ακόμα και στην Δ' Εθνική; Τώρα που ο Ντέμης πήρε όμως την ομάδα και είναι στο σωστό δρόμο για να την καθαρίσει κάποιοι τους νοσταλγούν. Ο Ντέμης ήρθε χωρίς φράγκο (για τα ποδοσφαιρικά δεδομένα) και είχε τα άντερα να πει ότι παίρνει πάνω του την ομάδα και το ρίσκο. Όλοι συμφωνήσανε. Αλλά μάλλον ξεχνάμε πολύ γρήγορα και γινόμαστε αχάριστοι. Μιλάω πάντα για συγκεκριμένη μερίδα. Κι εγώ θα ήθελα να βλέπω την ομάδα να πηγαίνει τραίνο, αλλά ξέρω ότι δεν έχουμε αυτή τη δυνατότητα για οικονομικούς λόγους. Ας κάνουμε λοιπόν λίγη υπομονή. Και μην μου πει κανέις ότι έχουμε 15 χρόνια χωρίς πρωτάθλημα. Και με τους άλλους τους λεφτάδες τόσα είχαμε και αυτόι οι άλλοι μας τάζανε μεγάλα πράγματα.

Τέλος να αναφερθώ λίγο και στο γηπεδικό και στο θάμε του προπονητικού κέντρου. Τι έγινε ρε παιδιά και φωνάζουμε για προπονητικό; Τόσα χρόνια γιατί δεν μιλούσε κανένας; Τώρα προέκυψε αυτό το πρόβλημα; Τόσα χρόνια στους Θρακομακεδόνες δεν ήμασταν; Αλλά και γι αυτό φταίει ο Νικολαϊδης που δεν κάνει τίποτα, ενώ τα περασμένα χρόνια είχαν γίνει τεράστιες προσπάθειες, Όλοι θυμόμαστε τις μεγάλες επενδύσεις για προπονητικό κέντρο. Εκατομμύρια είχαν πάει σε καφέδες και βουτηματάκια.

Όσον αφορά το γήπεδο είχε πει η ερασιτεχνική ότι θα αναλάβει πρωτοβουλία και θα το κάνει στη Ν. Φιλαδέλφεια (εκεί το θέλω κι εγώ όπως όλοι μας) και έιπε ο Ντέμης σε συνέντευξη τύπου ότι θα περιμένει την ερασιτεχνική. Αυτό είχε γίνει πριν ένα χρόνο και περισσότερο. Τι έγινε από τότε; Ενημέρωσε η ερασιτεχνική για καμία εξέλιξη; Γιατί δεν ακούω κανέναν να ζητάω τον λόγο από τον Ανατολιωτάκη; Υπάρχει όμως ο εύκολος στόχος.

Το θέμα είναι να είμαστε όλοι ενωμένοι (παίχτες, προπονητές, διοίκηση και κερκίδα). Οι διαφορές που έχει η Original με τον Ντεμη καλό θα είναι να λυθούν εκτός γηπέδου με μία συνάντηση για να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα και να μην τρωγόμαστε ματαξύ μας. Και ο ίδιος ο Χατζηχρήστος θυμάμαι ότι έιχε πει ότι η Original θα ξεκαθαρίσει τα όποια προβλήματα έχει με τον Ντέμη απευθείας μαζί του. (Και όταν λέω Original δεν αναφέρομαι σε αυτούς που πάνε και τα σπάνε στους αγώνες. Αυτούς ξέρω ότι δεν τους θέλει η Original.)

Συγνώμη που επεκτάθηκα πολύ και ίσως έγινα κουραστικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...