Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εχω δει τις φασεις.

Σε μερικα site πχ sportime, sportfm γραφει οτι ο Κονε πρωτου ανατραπει κανει χερι. ειναι ακουσιο?

 

καθαρο κοντρολ με το χερι κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Καλησπερα...

-Ειδα πριν λιγο τις δηλωσεις του φερερ και εχω μπερδευτει.Απο τη μια λεει οτι στην ελλαδα η διαιτησια διαμορφωνει τα αποτελεσματα και κρινει τον πρωταθλητη και απο την αλλη οτι θελει να μεινει για πολλα χρονια στη ελλαδα και να ανανεωση την συνεργασια του με την ΑΕΚ.Ειναι τοσο καλος ανθρωπος που θελει να βοηθησει την πατριδα??

-Για τον χθεσινο αγωνα οντως ηταν πεναλτυ του Κονε και γκολ του Τσιριλο.Θυμαται ομως κανεις αλλη επιθετικη προσπαθεια της ομαδας??Με τον εργοτελη παιζεις...

-Με τον γαυρο σε αδικησε η διαιτησια??Ολα τα πεναλτυ που ζητησες ητανε με βαση τον κανονισμο αλλα σε ντερμπι παιδια δε δινονται...

-Με τον ηρακλη τα ιδια, η ομαδα πολυ μετρια με εναν ηρακλη που φετος ειναι ανυπαρκτος.

-Οντως οι τραυματισμοι εχουν επηρεασει την ομαδα αλλα η διαιτησια οχι.Μην κλαιγεστε λοιπον λορεντσο και ντεμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως λοιπόν ανέφερα και πριν, άντε να εξηγήσεις σε Ολυμπιακάκια ότι η διαιτησία δεν κάνει να σε αδικεί, ακόμα και όταν παίζεις άσχημα.

 

Πληροφοριακά, ούτε ο Ολυμπιακός παίζει καμιά φοβερή μπάλα. Απλά τη νίκη από την ισοπαλία, τις χωρίζει ένα γκολ. Με ένα σφυριγματάκι λοιπόν, νίκησες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα προβλήματα τραυματισμών(θλάσεις) έχουν να κάνουν με την κακή εκγύμναση και επίσης ένα άλλο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορεί να προβλεφθεί σωστά ο χρόνος αποθεραπείας (ιατρικό), όσο για την διαιτησία πάντα λίγο πολύ αυτά είχαμε, γιατί να αλλάξει κάτι τώρα; ο ντέμης από παίχτης ακόμα δεν είχε καμία προστασία απο τούς διαιτητές, υπάρχει κανείς που να πιστεύει, πως υπάρχει περίπτωση, να μπορέσει ποτέ να επηρεάσει διαιτητές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθαρο κοντρολ με το χερι κανει

 

Οπότε έπρεπε είτε να έχει κόψει τη φάση στο χέρι είτε να δώσει το πέναλτι. Το ότι έδειξε 'παίζετε' προφανώς είναι διπλό λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά που το είδατε το εσκεμένο χέρι, αν είναι δυνατόν. Η μπάλα πάει στο χέρι και όχι το αντίστρωφο. και είναι πολύ κοντά για να γίνει εσκεμένα. μήν πέφτευται στο κόλπο που πάνε να δημιουργήσουν και να δώσουν έμφαση στα ''υποτυθέμενα'' σφυρίγματα ή μη υπέρ μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή στην φάση του Κονέ υπάρχει χέρι και δεν έπρεπε να συνεχιστεί γιατί υπάρχει παράβαση. Άσχετα αν είναι ακούσιο. Στην φάση που έγινε στο ματς με τον Ολυμπιακό όμως στο χέρι του Ριβάλντο (ο οποίος βάζει επίτηδες το χέρι να σταματήσει τη μπάλα μην του χαλάσει τη μούρη) δεν υπάρχει παράβαση. Λίγο περίεργα μου φαίνονται αυτά τα κριτήρια. Τέλος πάντων.

Είναι γεγονός ότι η ομάδα σε άλλο ένα ματς ήταν κάκιστη. Δεν υπάρχει όμως κανονισμός που να λέει ότι όταν δεν παίζεις μπάλα απαγορεύεται να σου δίνουν πέναλτι και επιβάλλεται να σου ακυρώνουν και γκολ.

Δεν ξέρω πλέον αν αξίζει τον κόπο και αν υπάρχει λόγος να παρακολουθεί κανείς το ελληνικό πρωτάθλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη φάση με το ακυρωθέν γκολ δεν την είδα καλά, οπότε δεν έχω γνώμη. Την φάση με τον Κονέ, νομίζω ότι έπρεπε να έχει δώσει φάουλ. Συνήθως, όταν ο επιτηθέμενος πέρνει τη μπάλα με το χέρι, ακόμα και ακούσια δίνεται. Αν δεν το είδε όμως ή θεώρησε ότι δεν πήγε στο χέρι του, σαφώς και έπρεπε να δώσει πέναλτι γιατί ήταν καθαρό. Το ότι δεν έδωσε τίπότα ήταν μια μαλακία και μισή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο γκολ ειναι οφσαιντ 2 αλλοι παικτες πολυ κοντα στον τσιριλο (και σιγουρα επηρεαζουν τη φαση) ο εποπτης σωστα σηκωνει γιατι δεν ξερει σε ποιον απο τους 3 θα παει η μπαλλα

απο κει και περα ειναι θεμα του διαιτητη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφως και ηταν δυο παιχτες οφσαιντ αλλα εφοσον το βαζει ο Τσιριλο που δεν ηταν και οι αλλοι δυο ουτε καν μπηκαν στη φαση, επρεπε να μετρησει ναι ή οχι? Η φαση του πεναλτυ ξεκιναει οντως απο χερι του Κονε, το οποιο ειναι ακουσιο, αλλα εφοσον το αφηνει να εξελιχθει και στην εξελιξη γινεται πελαντυ επρεπε να το δωσει ναι ή οχι?

Εγω δε καλυπτω την κακιστη κατασταση της ομαδας μου, η οποια ξεχωρα απο αυτες τις 2 φασεις, δεν αξιζε να κερδισει βασει της μπαλας που επαιξε. Ομως οταν σου ακυρωνει κανονικο γκολ ειναι ή δεν ειναι αλλοίωση αποτελεσματος? Απλα τα πραγματα. Δειτε τη συνεχεια του χτεσινου εργου στο σημερινο φιλικο που γινεται στο ΟΑΚΑ για να επαληθευσετε τα οσα λεω κι αν ο Φερερ αυτα που ειπε χτες τα βγαλε απο το κεφαλι του και ελεγε ασυναρτησιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δειτε τη συνεχεια του χτεσινου εργου στο σημερινο φιλικο που γινεται στο ΟΑΚΑ για να επαληθευσετε τα οσα λεω κι αν ο Φερερ αυτα που ειπε χτες τα βγαλε απο το κεφαλι του και ελεγε ασυναρτησιες.

 

Είχαν πει στο Σηφάκη που θα πάει ο φάουλ και γι' αυτό το έπιασε στο παραθυράκι...

 

Edit: Και φυσικά, το φιλικό τελείωσε ισόπαλο επειδή ο Παναθηναϊκός δεν χρειάζονταν τους βαθμούς.

 

Τελείωσε η ιστορία με τα παραρτήματα ή θα τη συνεχίσουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι θα συνεχιστει αν εχει Βασσαρα την αλλη Κυριακη οποτε το σημερινο οικογενειακο διπλο θα ειναι ως μη γενομενο. Αν και στο τσακ το γλυτωσε σημερα το χατρικ ο Σαλπιγγιδης απο πεναλτυ...:lol::lol:Μου θυμισε το Τζολε περσι που παραλιγο να βγει πρωτος σκορερ μονο απο τα πεναλτυ που βαραγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...