Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το οποιο ακομα δεν εχει χτιστει....

 

και τα 1,5 δις για καφεδες..... :lol:

 

πανω κατω παλικαρια, συμφωνω με τις αποψεις και των 2 σας (random, andreaslam).

 

θεωρω μεγαλο σκανδαλο ομως τα της ΝΕΤ, και τα του γηπεδικου...

 

@antreaslam, αν δεν κανω λαθος, το γηπεδο της λεωφορου, δεν ανηκει στο δημο αθηναιων? εννοω το οικοπεδο οχι το κτηριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

 

πανω κατω παλικαρια, συμφωνω με τις αποψεις και των 2 σας (random, andreaslam).

 

θεωρω μεγαλο σκανδαλο ομως τα της ΝΕΤ, και τα του γηπεδικου...

 

@antreaslam, αν δεν κανω λαθος, το γηπεδο της λεωφορου, δεν ανηκει στο δημο αθηναιων? εννοω το οικοπεδο οχι το κτηριο.

Δεν ξέρω πως μπορεί να συμφωνείς κ με τον ραντομ,κ με εμένα πάντως!

Της νετ, όπως βλέπεις,το θεωρώ κ εγώ μέγα σκάνδαλο.

(αν κ είμαι σίγουρος,ότι για να το βουλώσουν κ στην αεκ,θα της πάρουν κ εκείνης τα δικαιώματα με 3-4 εκατ,έτσι για να βρίσκονται βρε αδερφέ)!

Για το γηπεδικό σου είπα,η μοναδική μου διαφωνία είναι στο ότι οι περιπτώσεις παο-οσφπ είναι τελείως διαφορετικές, μια στον οσφπ χαρίστηκε σε ανώνυμη εταιρεία,κ όχι στον ερασιτέχνη, δημόσια περιουσία,με μόνο ανταποδοτικό όφελος από τον οσφπ το νοίκι για 49 χρόνια, ενώ του δόθηκαν κ . . . ολυμπιακές επιχορηγήσεις(sic!), 9 εκατ ευρώ!

Το οικόπεδο της λεωφόρου , ανήκει στον Παναθηναικό για τους παρακάτω 2 λόγους:

1) όπως προείπα, την αποφαση της Γ εθνοσυνελευσης

2) το δικαίωμα της χρησικτησίας όπου έτσι κ αλλιώς μπορούσε να ασκήσει ο Παναθηναικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα antreaslam θυμάσαι ειδικά εμένα πόσες αψιμαχίες είχα με άλλους παναθηναικους για αυτά που αναφέρετε. Σε αυτό το θέμα δεν με ενδιαφέρει να θίξω συγκεκριμένη ομάδα αλλά τη στάση όλων ανεξαιρέτως των ομάδων γιατί δεν γουστάρω να φτιαχνονται πάνω στην πλάτη μου και στην πλάτη σου. Δεν γουστάρω ρε φίλε να πληρώνω ΕΡΤ για να ακούω τον Αμανατίδη να μου κάνει ανάλυση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω και με τους δυο σας, δεν αναφερομαι ομως σε καθε αποψη, υπαρχουν σωστες, υπαρχουν και λαθος, για αυτο συμφωνω και με τους 2 σας, τεσπα, δεν ειναι αυτο το θεμα...

 

ευχομαι πραγματικα να μην παρει η νετ την αεκ, θα χαρω απο την αποψη οτι θα μπορω να βλεπω επιτελους τον αγωνα απο το σπιτι μου οταν δεν πηγαινω γηπεδο, αλλα οπως λες το να μου δωσουν 3-4 μυρια, σε σχεση με τα 26 του ολυμπιακου για 3 χρονια, ειναι σκανδαλο...αν ειναι να παρουν ολη την Super απατη, και να δειχνουν Σ/Κ μονο μπαλα ολους τους αγωνες και να δωσουν το ταδε ποσο στη Super απατη να το μοιρασει ισοποσα σε ολες τις ομαδες!

 

καλα το καραισκακη, εκτος οτι ηταν παλιοτερα ιδιοκτησιας εθνικου, και με το ετσι γουσταρουμε, εγινε ιδιοκτησιας κοκκαλη, χτιστηκε απο την ολυμπιακη επιτροπη για τους ολυμπιακους, μετα παραδοθηκε στην γενικη γραμματεια αθλητισμου, και μετα στην θρυλος αε προς χρηση, απλα θα πληρωνει ενοικιο οπως ειπες...

 

το αστειο ειναι, οτι αν φυγει ο κοκκαλης απο τον ολυμπιακο, ο ολυμπιακος θα μεινει χωρις γηπεδο...αλλα δεν τα ξερουν αυτα και θα τους ερθει καμπανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..

Σε ρωτάω κάτι,κ δε μου απαντάς? το φωνάζατε,ΝΑΙ Η ΟΧΙ? Γιατί αν δεν το φωνάζατε,βγάζεις ψεύτη ένα ξάδερφο μου αεκτσή, καθώς κ όλους τους δημοσιογράφους της εποχής, συμπεριλαμβανομένους κ τους νεότερους αεκτσήδες δημοσιογράφους που έχουν αναφερθεί κατά καιρούς στο γεγονός...

Δεν φωνάζαμε τίποτα, ειμουν στα περισσότερα ματς της περιόδου μεσα στο γήπεδο, και φυσικα και στο συγκεκριμένο.

Ο ξαδερφός ειτε φώναζε μαζι με αλλους δεκα γραφικούς τροχανάδες, ειτε ειναι ψεύτης. Οπως ψευτες ειναι και οσοι δημοσιογράφοι της εποχής εγραψαν αυτά τα σενάρια, προφανώς εργαζόμενοι σε φώτα, σκοτάδια και ηχιές :)

Ακομα κι αν εχουν υποθει τέτοια πράγματα, - δεν παρακολουθω τις εκπομπές ουτε τα αρθρα τους - .....

Οι αποψεις ατόμων που το πρωί ειναι "αεκτζήδες", και το βράδυ τσατσάδες μια κάποιας πολυεθνικής των μηντια, δεν εχουν καμιά σημασία.

Προφανώς το βιοποριστικό υπερισχύει της "συμπάθειας", οποτε εχουν το ακαταλόγιστο.

 

Κάντζα.

 

 

Να σε ρωτήσω κάτι,ΑΝ ήσουν στο γήπεδο τότε? Αληθεύει ότι τα –ούτε- 500 ατομα-γάβροι που ήταν στο γήπεδο, πανηγύριζαν τα γκολ της αεκ?? Πριν απαντήσεις, σε παρακαλώ, ψαξ΄το. . .

 

Οι γαυροι ηταν 500 αν μετράς και τις οικογένειες που τους περίμεναν στο σπίτι. Μεσα στο γήπεδο, ήταν δεν ήταν 80 ατομα.

Την ωρα των γκολ, προφανώς μεσα σε ενα χαμό απο 18.000 τρελαμένους δεν ηταν δινατό να αντιληφθούμε αν ενα ποντίκι έκλασε ή φταρνίστηκε. δηλ, πως αντέδρασαν οι "ηρωϊκοί 80". Αν εχεις εσυ στιγμιότυπα απο κάμερα, ανεβασε τα στο γιουτουμπ.

 

...εγώ όχι απλά δεν αγοράζω ντέρμπυ κ ηχώ,..

κι ομως, η τσιμενταρισμένη ενίσχυση των ατράνταχτων επιχειρημάτων σου θα έδινε στον καθένα την αντιθετη ακριβώς εντύπωση.

 

2)δεν υπήρξαν λευκά συμβόλαια στους παραπάνω που αναφέρεις! Υπήρξαν μόνο στους μικρούς παίχτες, που έβγαιναν από ακαδημίες ή ερχόντουσαν από μικρές ομάδες.

Ναι,οκ, η γνωστή μαλακία με τον όφη. Που μας πέταξε εκτός ευρώπης...

. . .

Νατα, νάτα...

το οτι η Γη ειναι στρογγυλή, το δεχόμαστε τουλάχιστον, ή να ξεκινήσουμε απο πιο βασικά;

 

 

 

 

Για το γήπεδο του ΠΑΟ δεν πιστευω οτι εχει γινει καποιο σκάνδαλο, προς το παρόν. Αλλα παει πολυ να μας λες οτι εισαι περήφανος, που δεν παιρνετε απο το δημοσιο, και δεν το κράτος, και ειστε Μονοι σας, αυτοκυβερνόμενοι, αυτοδημιούργητοι, δε χρωστατε πουθενα, σας χρωσταμε ολοι, και οποτε θελετε σηκώνετε να' ουμε και μια γηπεδαρα στη υπερκορεσμένη Αθηνα, και λογαριασμο δε δίνετε.

Ειστε μέρος του συστηματος. δεν ειστε συνεργάτες. ειστε στη διεύθυνση του θιάσου. ΠΑΟ-ΟΣΦΠ ειναι ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ. οι δυο οψεις της ιδιας σκουριασμένης δεκάρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γαι τα οικονομικα της ομαδας μας, και κυριως για να εχουμε και μια (σχετικα) σωστη εικονα του τι συμβαινει με το "μπατζετ"

 

απο http://www.balla.gr

 

 

"Το ρίσκο...

Πολλοί είναι αυτοί που υποστηρίζουν ότι στην μεταγραφική περίοδο που μας πέρασε η ΑΕΚ θα μπορούσε να είχε αποκτήσει κάποιους παίκτες ξοδεύοντας μέρος των εσόδων της από το Τσάμπιονς Λιγκ, τα οποία και άγγιξαν τα 11 εκατομμύρια ευρώ. Πράγματι, τα έσοδα της Ένωσης τη φετινή σεζόν είναι εν δυνάμει ένα πολύ δυνατό όπλο στα χέρια της, ωστόσο το γεγονός ότι οι ισολογισμοί των σεζόν 2004-05 και 2005-06 βγήκαν αρνητικοί, είναι φυσιολογικό να φοβίζουν και να μην επιτρέπουν άμεσες αποφάσεις εκροής χρημάτων.

 

Μην ξεχνάμε, άλλωστε, πως παράλληλα με τα λειτουργικά έξοδα της ΑΕΚ, είτε αυτά έχουν να κάνουν με τα συμβόλαια των παικτών, είτε με το νοίκι στο ΟΑΚΑ, τρέχει και το ομολογιακό δάνειο των 9 εκατομμυρίων ευρώ από την Marfin, το οποίο δεν επιτρέπει λανθασμένες επενδυτικές κινήσεις. Έτσι, η απόφαση να επενδύσεις τα έσοδα από το Τσάμπιονς Λιγκ, τα οποία μπορούν να σου εξασφαλίσουν θετικούς ισολογισμούς για δύο τουλάχιστον χρόνια, εμπεριέχει και αρκετό ρίσκο. "

 

 

 

http://www.balla.gr/default.asp?pid=102&la=&clubid=634&artid=16073

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

random ,στοιχεία δεν έχεις τελικά για τίποτα έτσι?

ενα ενα καταρριφθηκαν,κ η μονη διαφωνία μας είναι το "γαυροι αδέρφια", το οποίο,αν πράγματι πιστευεις ότι δεν ειπώθηκε...πράγματι είσια ο μόνος!

(όταν βέβαια οι καραλήδες κ οι μπραουδάκηδες αυτού του κόσμου υπερασπίζονται την αεκ,είναι καλά έτσι?) (υπόψιν, έχω σε εκτίμηση τον καραλή-κ αντίθετα,όχι τον μπραουδάκη)!

κ οσο για το πόσο άνοιξε πόδια ο γάβρος,όποιος θέλει,ας δει το παιχνίδι,ας κ τον καραπιάλη να ζητάει συγγνώμη (εκτός αν σήκωσε το χέρι του για να μυρίσει τη μασχάλη του),κ μετά ας έρθει να μας πει!

anyway....goodbye κ απο αυτό το τόπικ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.sport24.gr/html/ent/176/ent.163176.asp

 

τι γινεται ρε γαμωτο? Τραυματιας και ο Χετεμαι...

 

πανω απο 30 τραυματισμοι φετος, αρνητικο ρεκορ....Τις πταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.sport24.gr/html/ent/176/ent.163176.asp

 

τι γινεται ρε γαμωτο? Τραυματιας και ο Χετεμαι...

 

πανω απο 30 τραυματισμοι φετος, αρνητικο ρεκορ....Τις πταιει?

 

Ο Κοκκαλης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι φταιει, οταν εχεις εναν κορυφαιο γυμναστη σε θεματα φυσικης καταστασης που εχει δουλεψει επιτυχως και στη Γιουβεντους

και εναν προπονητη που δεν δειχνει να υπερφορτωνει τους παικτες με παιχνιδια, εφαρμοζοντας θα ελεγα θετικοτατα το rotation, η λυση μου ειναι πραγματικο μυστηριο...

 

 

PS. δεν ειπα οτι εισαι γαυρος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα ψιλοδιαφωνώ μαζί σου ως προς το ιατρικό επιτελείο.

3 τραυματισμοί προέρχονται από υποτροπιασμό δλδ αν τα λέω καλά επειδή τους έβαλαν να παίξουν νωρίτερα από ότι έπρεπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα απο την αλλη μου φαινεται πως αν κανεις προπονηση σε χαλικια, τραυματισμους θα εχεις μπολικους

 

για αυτο πριν το γηπεδο και πριν τα μεγαλα ονοματα θελω προπονητηριο και οχι το χωραφι στους Θρακομακεδονες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...