Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

όχι, έπρεπε να πάρει παίχτες. Αλλά τη χρονιά που ενταχθήκατε στο 44,κανονικά, ΔΕΝ έπρεπε να μπορείτε να συνάψετε καινούργιες συμφωνίες! Σκέψου ότι σου χρωστάω 10.000.000 ευρώ. σου ζητάω να μου χαρίσεις τα 9.300.000 ευρώ, προκείμενου να μην κηρύξω πτώχευση κ χάσεις κ τα 10 εκατ.

Τι να κάνεις εσύ ο καημένος,δέχεσαι,κ την επόμενη ημέρα,με βλέπεις να κυκλοφορώ με μια καινουργια πόρσε,που την παρκάρω στην νέα μου βίλα.

Δεν είναι κοροιδία αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσον αφορά τα κρατικά χρήματα δεν μπορείτε να μιλάτε εσείς που τόσα χρόνια έχετε ως βασικό χορηγός σας τον ΟΤΕ (ή μήπως δεν είναι κρατικός οργανισμός ε?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Όταν και στα δύο φετινά παιχνίδια έχεις αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό με δέκα παίκτες σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο... Όταν ο αντίπαλός σου μένει με δέκα παίκτες στο 2-2 και αμέσως μετά, με αριθμητικό μειονέκτημα, καταφέρνει και πάλι να πάρει το προβάδισμα στο σκορ... Όταν στο χθεσινό ντέρμπι στην έδρα σου ο αντίπαλός σου κάνει δώρο τα δύο από τα τρία γκολ που πετυχαίνεις και τα βάζει μόνος του... (....) Όταν μετά απʼ όλα αυτά τα... Όταν η ΑΕΚ και πάλι δεν καταφέρνει να κερδίσει τον Ολυμπιακό (πετυχαίνοντας στην ουσία μόλις ένα γκολ από τα έξι συνολικά ενός χορταστικού –από κάθε άποψη- ντέρμπι), η προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι το ανέβασμα των τόνων για την διαιτησία του Μπριάκου (...) προσφέρεται περισσότερο για άλλοθι παρά για την ουσία».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε αλσος, ρε αλσος, μας ριξατε τριαρα στο καραισκακη και δε το θυμαμαι?

μουφα φαουλ και αυτογκολ δεν ηταν το ματς?

 

μηπως καναμε προθερμανση με τα αντικειμενα που επεφταν?

 

και δεν με νοιαζει, γιατι το εχω παραδεχτει, ειμαστε ποιοτικα σαν ροστερ πιο κατω απο σας, αλλα απο την αλλη δε με πολυνοιαζει γιατι ειστε σαν συλλογικοτητα οι πιο εγκεφαλικα νεκροι οπαδοι, ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ να συννενοηθεις με γαυρους

με ενα κολλητο μου ημουν σπιτι και το εβλεπα, αντικειμενικος τυπος αλλα τον ορκιζα να παραδεχτει την αγκωνια του καστιγιο και το πεναλντυ του σεζαρ στον καμπανταη και δεν τα εβλεπε, ενω πιο πριν μιλαγαμε μια χαρα και αντικειμενικα, του ειχα πει κι ολας οτι το οφσαιντ ηταν απολυτως οριακο και δεν περιμενα απο κανεναν εποπτη να το εχει δει

τι περιμενεις...ειστε (σαν οπαδοι) για κλαματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσον αφορά τα κρατικά χρήματα δεν μπορείτε να μιλάτε εσείς που τόσα χρόνια έχετε ως βασικό χορηγός σας τον ΟΤΕ (ή μήπως δεν είναι κρατικός οργανισμός ε?)

 

Σκεφτόμαστε λίγο πριν μιλήσουμε. Αν δεν είχε ρε φιλαράκο τον ΟΤΕ, δεν θα είχε άλλο χορηγό; δεν θα τα έπαιρνε από εκεί, έστω και κατάτι λιγότερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσον αφορά τα κρατικά χρήματα δεν μπορείτε να μιλάτε εσείς που τόσα χρόνια έχετε ως βασικό χορηγός σας τον ΟΤΕ (ή μήπως δεν είναι κρατικός οργανισμός ε?)

μάλιστα...κ που βρίσκεις το παράξενο?

είναι το ποσό υπέρογκο?ΟΧΙ! Τόσα έπαιρνε κ ααπό την ιντεραμέρικαν πιο πριν. Κ επίσης, ο οτε,ειδικά τα τελευταία χρόνια,έχει ανάγκη από διαφήμιση,αν θες να το πάμε με ιδιωτικοοικονομικά κριτήρια.Κ δεν υπάρχει καμία λαμογιά ή κλοπή επ αυτού!

(μάθε να φωνάζεις για σωστά πράγματα τουλάχιστον!!!φώναξε για τη συμφωνια με τη νετ,που είναι πράγματι κλοπή δημοσιου χρήματος)!

αλλά βλέπεις,εκεί περιμένεις να γίνει συμφωνία κ με τους δικούς σου,κ μετά δε θα έχεις τα αντερα να παραδεχθείς ότι κ αυτό είνια κλοπή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλιστα...κ που βρίσκεις το παράξενο?

είναι το ποσό υπέρογκο?ΟΧΙ! Τόσα έπαιρνε κ ααπό την ιντεραμέρικαν πιο πριν. Κ επίσης, ο οτε,ειδικά τα τελευταία χρόνια,έχει ανάγκη από διαφήμιση,αν θες να το πάμε με ιδιωτικοοικονομικά κριτήρια.Κ δεν υπάρχει καμία λαμογιά ή κλοπή επ αυτού!

(μάθε να φωνάζεις για σωστά πράγματα τουλάχιστον!!!φώναξε για τη συμφωνια με τη νετ,που είναι πράγματι κλοπή δημοσιου χρήματος)!

αλλά βλέπεις,εκεί περιμένεις να γίνει συμφωνία κ με τους δικούς σου,κ μετά δε θα έχεις τα αντερα να παραδεχθείς ότι κ αυτό είνια κλοπή![/QUO

 

έχει σημασία δηλαδή αν παίρνεις λιγότερα χρήματα σε αντίθεση με κάποιον ιδιώτη? όχι φίλε δεν κάνω την πάπια για την νετ επειδή περιμένω να πάω και εγώ εκεί να πάρω το μπαγιόκο απλά μια ζωή πάω με τον σταυρό στο χέρι και οι άλλοι γελάνε με την πάρτη μου και το παίζουν έξυπνη. πιστεύω (χωρίς να θέλω να κλαφτώ και ίσα ίσα που είμαι υπερήφανος γι' αυτό) ότι σε βαθμό εύνοιας είμαι η λιγότερο ευνοούμενη ομάδα από τις 3 μεγάλες (?). ξέρω ότι δεν πρόκειται να το παραδεχθείτε και δεν με πειράζει καθόλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρτο οπως θες, παρτο οπως σε βολευει... αφου οτι σε βολευει λες... παρτο οπως θες

 

Στα είπα και αλλού!εδω μιλάμε με επιχειρήματα!Αν δεν μπορείς δεν είναι κακό να παραιτηθείς από τη κουβέντα. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

random , φήμη είναι ότι το φωνάζατε αυτό?θα μας τρελλάνεις?

φήμη είναι ότι αποκαλούσατε 1 εβδομάδα πριν,και κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού , τους γάβρους,ΑΔΕΡΦΙΑ?

φημη είναι ότι το μονάδικο πέναλτυ ..........καραπιάλη?

φήμη είναι ........σήκωσε το χέρι προς την κερκίδα κ ζήτησε συγγνώμη????

επίσης,.....ενταχθήκατε στο 44, και σας χαρίστηκαν όλα τα χρέη,...

Η μήπως είναι φήμη,ότι σβήσατε τα φώτα κάποτε?

 

Δεν υπάρχει η λέξη "φήμη" στο ποστ μου. δικά σου φυτευτά.

αναφερθηκε κανείς στο 44, στον καραπιάλη, και τα φώτα;

καλα το καταλαβα, εχεις πιάσει ολα τα φύλλα της Ηχους απο το '21 και δώθε, και ψάχνεις να βρεις...

 

ξεχασες το 1940... ειχε παρει 3 πέτσινα πεναλτι τοτε η ΑΕΚ.

 

δεν πειράζει θα τα πιασουμε ενα,ενα γιατι εχω όρεξη αποψε.

 

 

 

ποιος σου ειπε οτι φωνάζαμε; και αν το ακουσε καποιος να μας πει ποιοι το φώναζαν... εσυ ερχόσουν στο Γκούμας το '93; ΑΕΚτζης εισαι και μας το κρυβες :) Στη σκεπαστή, ή στην 21 σύχναζες;

 

ή καποιος γνωστός σου, καθοταν διπλα σε καναν παππού στη 18, και αναπολούσαν "τον παλιο καλο καιρό, που πηγαιναμε μαζι με γαυροβάζελους γήπεδο πλάϊ-πλάϊ και φιλοι και καλα"; μηπως τον λέγαν Τροχανά κιολας;

Εγώ να σου πώ ποιοι τα γράφουν αυτα... οι τσάτσοι του Βαρδή που αρθρογραφούσαν στην τότε Ηχώ, και μερικοί λεχρίτες του Φωτός που τους προτιμούν να περάσουν στην ιστορία το ματς σαν "το δώσαμε", παρά σαν το "μας κανανε τα τρία, δύο πριν βγουμε απο τα αποδυτήρια".

εξ αλλου οι παικτες και οι προπονητές φεύγουνε, και μαζι και η ρετσινιά.

 

Τα μόνα ΑΔΕΡΦΙΑ των γαύρων που ξέρω, φοράνε πράσινες (λαχαννννί σήμερα) φανελίτσες.

Το θυμαμαι κι εγώ το '21 όποτε με συμφέρει. θυμαμαι οτι χρωστατε στους γάυρους μια ΜΗ-πτώση στη Β' για κατι λελούδια.

 

 

παρκάτω...

υποθεση Καραπιάλης. γιατι αραγε σηκωσε το χέρι του; ηξερε κάτι; μυστηριο. Θα ρωτησω τον Γκόντζο, το μεντιουμ να μας πει.

γιατι εκανε πεναλτι; ειναι τελικά ΑΕΚάρες ο Κωνσταντίνου και ο Νικοπολίδης; ισως. ολα παιζουν σε Τσουκαλένια μυαλά χωρις περιεχόμενο.

 

 

 

 

 

παρκάτω...

Ο νομος 44, υπήρχε πριν η ΑΕΚ αντιμετωπίσει αυτα τα προβλήματα στο μεγιστο βαθμο, πριν αναλάβει ο Νικολαϊδης, και πριν κανουμε αιτηση να υπαχθουμε. Αντιθετα με αλλη παε, για την οποια φτιάχτηκε σε μια νυχτα νόμος. Αυτοι που μας δάνεισαν τα χρήματα, δεχτηκαν να τα παρουν μειωμένα ή καθόλου, αυτο ειναι το 44. και αν δεν γνωρίζεις οτι αυτοι που τα "δανειζαν" απο τη μια τσέπη, η Ενικ και η Νετμεντ δηλαδή, ήταν και αυτοι που τα έτρωγαν (χωρις εισαγωγικά) απο την άλλη τσέπη, ειναι φυσιολογικο να σου φαινεται σκάνδαλο.

Το 44 το χρειαστηκαμε για να μην παμε Δ', αλλα το 44 ειναι ο ιδιος λογος που βολευόμαστε με μεταγραφές απο το καλάθι. γεμισαμε δανεικούς και "ελπιδοφόρα ταλέντα", γιατι δεν υπάρχει σάλιο. και για τίτλος ουτε συζήτηση με τετοιες μεταγραφές.

 

Ευρώπη ναι βγήκαμε. τι ειναι αυτό σκάνδαλο??????????

για να βγεις 3ος ή 4ος, ουεφα αρκει να περάσεις τον ανυπαρκτο ΠΑΟΚ.

 

Για να βγεις 2ος, πάνω απο τον χωρις κανενα οικονομικο προβλημα ΠΑΟ, με το γηπεδό του, με 10 μεταγραφές καθε καλοκαίρι, ΑΥΤΟ μάλιστα, ειναι σκανδαλο!!

σκάνδαλο για την ομάδα σου, και ψάχτε να βρειτε πως τα καταφερατε.

 

για εμας ηταν απλα μια ευχαριστη έκπληξη.

 

 

 

 

 

 

παρκάτω...

Οταν έσβησαν τα φώτα ή επεσαν δακρυγόνα... (2 φορές), φίλτατε, εγιναν επαναλήψεις των αγώνων. Στη μια επαναληψη χάσαμε, ο θρηνος δικαιώθηκε στο γήπεδο.

Στην αλλη επαναληψη κερδίσαμε, τερματισαμε 3οι νομιζω, και μια ομαδα με πράσινα πηρε το πρωτάθλημα. Ρωτα κανα γαυρο, για το ποιον θεωρουν υπευθυνους για τις διακοπες, τις επαναληψεις, και την απώλεια τίτλου. βρήτε τα μόνοι σας.

 

παρκάτω...

Το τι κανατε με την παναχαϊκη και τον αστέρα ποσώς ενδιαφέρει. Μυστήριαι αι βουλαί του Κυρίου Β. για ταις τύχαις των 10αδων υποκαταστημάτων του.

 

και φυσικά μια ειναι η ΚΑΘΑΡΗ και ξαστερη παε, στο greek mussaka soccer, και ολη τη γνωρίζουν. που ποτέ δεν εφαγε λεφτά απ το δημόσιο.

ειναι η παε με τα λευκά συμβόλαια, η τόσο ένδοξη φανέλλα για την οποια "παικτες της σειράς", σα να λεμε Σαραβακος, Αντωνιου, Ζαετς, Σαργκανης, Δημοπουλοι, κ.λ.π ερχονταν με παρακάλια στα γόνατα του καπετάνιου να παιξουν για 50 χιλιαρικα το μήνα, με κλειστα 5ετή, και πριμ μεταγραφής μια σακούλα πασατέμπο.

κι οποιος ειχε πρόβλημα, επαιρνε δώρο και πληρωμένες διακοπές δια βιου στο χωριό του. Πάρι σε ξέχασαν.

 

Η παε που ποτε δεν ειχε καμια σχέση με ορισμους διαιτητών, "κληρώσεις" διαιτητών, και εξαφανίσεις διαιτητών οταν δεν υπολογιζαν σωστά τη φορά του ανέμου στις ελεύθερες πτώσεις των πράσινων μπερέδων.

Μια οικογένεια, 2 ΠΑΕ, 10 δορυφόροι. Μια θεωρία : "αγορασέ τους, πριν τους αγοράσει ο Άλλος".

Οταν άρχισαν τα ιδια κολπα οι κοσκωτάδες, και οι κοκκαλαίοι, πολύ γέλασε ο καθε πικραμένος. Να ακους Παναθηναϊκό να ζητάει το "50-50" και την "ισονομία" ητανε πραγματικά πρωτόγνωρο.

 

Φανελλα ΟΤΕ.

Τηλεοραση; ΝΕΤ. με τίμημα; ε, κατι θα ξερουν που δωσαν τόσα. δημοσιοι υπάλληλοι είναι, δεν μπορεί, τα "πονάνε" τα δημοσια χρήματα.

Γήπεδο; ολοι μαζι να δωσουμε ενα χεράκι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει η λέξη "φήμη" στο ποστ μου. δικά σου φυτευτά.

αναφερθηκε κανείς στο 44, στον καραπιάλη, και τα φώτα;

καλα το καταλαβα, εχεις πιάσει ολα τα φύλλα της Ηχους απο το '21 και δώθε, και ψάχνεις να βρεις...

Η ηχώ σταμάτησε να υπάρχει στη ζωή μου,μαζί με τον αυνανισμό,στην τρυφερή ηλικία των 16... Υπάρχουν απλά κάποιοι που τα συνεχίζουν κ τα 2,σε καθημέρινη βάση...Δε φταίω εγώ...

 

 

ποιος σου ειπε οτι φωνάζαμε; και αν το ακουσε καποιος να μας πει ποιοι το φώναζαν... εσυ ερχόσουν στο Γκούμας το '93; ΑΕΚτζης εισαι και μας το κρυβες :) Στη σκεπαστή, ή στην 21 σύχναζες;

Σε ρωτάω κάτι,κ δε μου απαντάς? το φωνάζατε,ΝΑΙ Η ΟΧΙ?

Γιατί αν δεν το φωνάζατε,βγάζεις ψεύτη ένα ξάδερφο μου αεκτσή, καθώς κ όλους τους δημοσιογράφους της εποχής, συμπεριλαμβανομένους κ τους νεότερους αεκτσήδες δημοσιογράφους που έχουν αναφερθεί κατά καιρούς στο γεγονός (καραλής, μπραουδάκης). Με τη δική σου καταπληκτική λογική,τώρα πια, ένας γάβρος μπορεί να ισχυριστεί ότι η σφαγή δημητρόπουλου ή παπουτσέλη,δεν έγινε ποτέ. . .

 

 

Εγώ να σου πώ ποιοι τα γράφουν αυτα... οι τσάτσοι του Βαρδή που αρθρογραφούσαν στην τότε Ηχώ, και μερικοί λεχρίτες του Φωτός που τους προτιμούν να περάσουν στην ιστορία το ματς σαν "το δώσαμε", παρά σαν το "μας κανανε τα τρία, δύο πριν βγουμε απο τα αποδυτήρια".

Χαχαχαχαχα. . . τελικά μοιάζεις απίστευτα σε νοοτροπία,με τους γάβρους. Ακριβώς τις ίδιες μπαρούφες άκουσα κ στη ριζούπολη!

Να σε ρωτήσω κάτι,ΑΝ ήσουν στο γήπεδο τότε? Αληθεύει ότι τα –ούτε- 500 ατομα-γάβροι που ήταν στο γήπεδο, πανηγύριζαν τα γκολ της αεκ?? Πριν απαντήσεις, σε παρακαλώ, ψαξ΄το. . .

 

εξ αλλου οι παικτες και οι προπονητές φεύγουνε, και μαζι και η ρετσινιά.

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό! Κάπως έτσι λοιπόν, την εποχή του βαρδινογιαννισμού που κατηγορείς πιο κάτω στο μήνυμά σου, ο καπετάνιος που όλα τα είχε στηλιτεύσει κ (κατα)δυναστεύσει, πήρε 7 πρωταθλήματα σε 20 χρόνια!!!!!!!

 

Τα μόνα ΑΔΕΡΦΙΑ των γαύρων που ξέρω, φοράνε πράσινες (λαχαννννί σήμερα) φανελίτσες.
Το άλλο με τον τότο πως το είπες?

(ερώτηση σοβαρή: Φαντάζομαι ότι σε ενοχλεί πραγματικά ο αλληλοσεβασμός μεταξύ των οπαδών παο-οσφπ έτσι?-δε μιλάω για κάτι τσουτσέκια εδώ μέσα,αλλά για τους πραγματικούς οπαδούς).Φαντάζομαι ότι για κάποιο ανεξήγητο λόγο, έχεις πρότυπό σου τον ιζνογκούντ,που θέλει να γίνει χαλίφης στη θέση του χαλίφη χρησιμοποιώντας όλα τα μέσα- εξού κ τα ντου όταν πήρες το πάνω χέρι του μελισσανίδη,οι κουμπούρες των μπράβων του,κ μετέπειτα οι άλλες κουμπούρες του ψωμιάδη,εξού κ τα ντου σε κλειστούς συνδέσμους,ή τα ντου με κασκόλ άλλων ομάδων-. . .

 

Το θυμαμαι κι εγώ το '21 όποτε με συμφέρει. θυμαμαι οτι χρωστατε στους γάυρους μια ΜΗ-πτώση στη Β' για κατι λελούδια.
Στην οποία ο ίδιος ο πρόεδρος του οσφπ,βγήκε κ μίλησε ΓΙΑ ΑΣΤΕΙΟΤΗΤΕΣ,εξού κ ψήφισε κατά του υποβιβασμού! Κ δεν ήταν κανάς τροχανάς ή ψωμιάδης ο πρόεδρος του οσφπ τότε. . .

 

 

παρκάτω...

υποθεση Καραπιάλης. γιατι αραγε σηκωσε το χέρι του; ηξερε κάτι; μυστηριο. Θα ρωτησω τον Γκόντζο, το μεντιουμ να μας πει.

Εσύ μήπως ξέρεις γιατί?

Ή μήπως με τη γνωστή τακτική του :"λέγε ,λέγε, κάτι θα μείνει", θέλεις να διαστρεβλώσεις κ αυτό? (ξέρεις ποια είναι η ειδοποιός διαφορά μας? Ότι εγώ όχι απλά δεν αγοράζω ντέρμπυ κ ηχώ,αλλά γουστάρω που οι οπαδοί σε ΚΑΘΕ ΕΥΚΑΙΡΙΑ δίνουν στεγνά τους δημοσιογράφους της πλάκας, ξεκινώντας από το πιο απλό,τα αυτοκόλλητα που τους «επικύρηξαν», μέχρι το πανό στο γήπεδο που έβγαλε στη σέντρα τον γκόντζο).

γιατι εκανε πεναλτι; ειναι τελικά ΑΕΚάρες ο Κωνσταντίνου και ο Νικοπολίδης; ισως. ολα παιζουν σε Τσουκαλένια μυαλά χωρις περιεχόμενο.
Συγγνώμη που ανέφερα τη συγκλονιστική συμπτωση ένας παίχτης που δεν έχει ΥΠΟΠΕΣΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΠΕΝΑΛΤΥ στην καριέρα του,κ που μπροστά του ο τσαρτας φαινόταν ο νέος μακελελέ αμυνόμενος, ΕΤΥΧΕ να κάνει πέναλτυ σε εκείνο το ΚΑΘΑΡΟΤΑΤΟ παιχνίδι,που ως γνωστόν, ο οσφπ κατέβηκε να καθαρίσει,αλλά η υπερηχητική αεκ,του έκανε όπως λες τα 3 δύο. . .

 

 

 

 

παρκάτω...

Ο νομος 44, υπήρχε πριν η ΑΕΚ αντιμετωπίσει αυτα τα προβλήματα στο μεγιστο βαθμο, πριν αναλάβει ο Νικολαϊδης, και πριν κανουμε αιτηση να υπαχθουμε. Αντιθετα με αλλη παε, για την οποια φτιάχτηκε σε μια νυχτα νόμος. Αυτοι που μας δάνεισαν τα χρήματα, δεχτηκαν να τα παρουν μειωμένα ή καθόλου, αυτο ειναι το 44. και αν δεν γνωρίζεις οτι αυτοι που τα "δανειζαν" απο τη μια τσέπη, η Ενικ και η Νετμεντ δηλαδή, ήταν και αυτοι που τα έτρωγαν (χωρις εισαγωγικά) απο την άλλη τσέπη, ειναι φυσιολογικο να σου φαινεται σκάνδαλο.

1) Δε με ενδιαφέρει αυτό! Σου χαρίστηκαν ΚΑΙ εσένα, ΤΟΚΟΙ! Επίσης, φαντάζομαι ότι το κράτος,αν ο νόμος ΙΣΧΥΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ,θα δεχόταν κ τον όφη,σωστά?

2) Αρα, μπορώ να ανοίξω κ εγώ άφοβα μια επιχείρηση,να χρεωθώ μέχρι το λαιμό,κ μετά τραβάω ένα 44,κ σώθηκα! Τι χαζός που ήμουν τόσο καιρό!

3) Το 44 υποχρεώνει το κράτος να μην προβεί σε διακανονισμό οφειλών της εταιρείας,αλλά να σβήσει το % εκείνο των χρεών που δέχθηκαν όσοι τους οφείλονταν χρήματα να χαριστεί.

4) Σε ρωτάω: αν αυτό συνέβαινε στον Παο, θα το θεωρούσες ΜΕΓΑ ΣΚΑΝΔΑΛΟ?

5) Αλήθεια, τόσα σαίνια στην κυβέρνηση, τόσα σαίνια στον οσφπ , κανείς δεν βρήκε το 44 να μπει κ εκείνος, να χρησιμοποιεί τις ίδιες δικαιολογίες με την αεκ για το χάρισμα μεγάλου μέρους των χρεών?

 

 

Το 44 το χρειαστηκαμε για να μην παμε Δ', αλλα το 44 ειναι ο ιδιος λογος που βολευόμαστε με μεταγραφές απο το καλάθι. γεμισαμε δανεικούς και "ελπιδοφόρα ταλέντα", γιατι δεν υπάρχει σάλιο. και για τίτλος ουτε συζήτηση με τετοιες μεταγραφές
.

Ας έπεφτες Δ τότε,να ανέβαινες σε 3 χρόνια Α, (=εξυγίανση), να μπορείς να πάρεις όποιον θέλεις! ( βέβαια,αν σε έριχναν Δ, θα έκαιγες τη μισή αθήνα από τα συλλαλητήρια)! (α,κ κάτι ακόμα. . . Νομίζεις πραγματικά ότι το 44 φταίει? Σε όλες τις επιχειρήσεις του κόσμου,πρώτα επενδύεις χρήματα από την τσέπη σου,κ μετά προσδοκάς έσοδα κ κέρδη. Μόνο στην αεκ, κάνουν ανακύκλωση του χρήματος που εισπράτουν,κ αυτή όχι ολική –χρήματα τσου λου για παράδειγμα).

 

 

Ευρώπη ναι βγήκαμε. τι ειναι αυτό σκάνδαλο??????????

για να βγεις 3ος ή 4ος, ουεφα αρκει να περάσεις τον ανυπαρκτο ΠΑΟΚ.

Ναι,σκάνδαλο είναι,όταν αντί για Δ εθνική βγαίνει Ευρώπ

 

 

 

 

παρκάτω...

Οταν έσβησαν τα φώτα ή επεσαν δακρυγόνα... (2 φορές), φίλτατε, εγιναν επαναλήψεις των αγώνων. Στη μια επαναληψη χάσαμε, ο θρηνος δικαιώθηκε στο γήπεδο.

Δε με ενδιαφέρει ποιος δικαιώθηκε στο γήπεδο. . . Αλλά το τι κάνατε πριν από αυτό!

 

Στην αλλη επαναληψη κερδίσαμε, τερματισαμε 3οι νομιζω, και μια ομαδα με πράσινα πηρε το πρωτάθλημα. Ρωτα κανα γαυρο, για το ποιον θεωρουν υπευθυνους για τις διακοπες, τις επαναληψεις, και την απώλεια τίτλου. βρήτε τα μόνοι σας.
Όπως προείπα,δε με ενδιαφέρει επίσης! Αλλά υπάρχει κάποιον ον με νοημοσύνη, που να πιστεύει ότι αυτή η διακοπή ήταν δάκτυλος Παο? Incredible!!!!

 

παρκάτω...

Το τι κανατε με την παναχαϊκη και τον αστέρα ποσώς ενδιαφέρει. Μυστήριαι αι βουλαί του Κυρίου Β. για ταις τύχαις των 10αδων υποκαταστημάτων του.

Ειλικρινά, ούτε σε stand up comedy δεν έχω γελάσει τόσο! Σου μιλάω για το ότι κάποτε,κερδίζοντας τη λάρισα,χαρίσαμε πρωτάθλημα στον οσφπ, και κερδίζοντας τον εθν.αστέρα, σώσαμε την παναχαική,σε αντίθεση με άλλα σωματεία που ανοίγουν πόδια,κ εσύ απαντάς αλλα ντʼάλλα της παρασκευής το γάλα!(άσε που έγινε ελαφρώς αβαβά η σύγκριση των παιχνιδιών με τις κόκκινες κ τα . . .πέστε κάτω)!

 

και φυσικά μια ειναι η ΚΑΘΑΡΗ και ξαστερη παε, στο greek mussaka soccer, και ολη τη γνωρίζουν. που ποτέ δεν εφαγε λεφτά απ το δημόσιο.

ειναι η παε με τα λευκά συμβόλαια, η τόσο ένδοξη φανέλλα για την οποια "παικτες της σειράς", σα να λεμε Σαραβακος, Αντωνιου, Ζαετς, Σαργκανης, Δημοπουλοι, κ.λ.π ερχονταν με παρακάλια στα γόνατα του καπετάνιου να παιξουν για 50 χιλιαρικα το μήνα, με κλειστα 5ετή, και πριμ μεταγραφής μια σακούλα πασατέμπο.

κι οποιος ειχε πρόβλημα, επαιρνε δώρο και πληρωμένες διακοπές δια βιου στο χωριό του. Πάρι σε ξέχασαν.

1)στον πάρι, το πρόβλημα δεν ήταν το λευκό συμβόλαιο, αλλά ότι ζήτησε 3ετές,που η παε δεν έκανε τότε (βλακωδώς)!

2)δεν υπήρξαν λευκά συμβόλαια στους παραπάνω που αναφέρεις! Υπήρξαν μόνο στους μικρούς παίχτες, που έβγαιναν από ακαδημίες ή ερχόντουσαν από μικρές ομάδες.

3) επίσης, επειδή πριν είπες επί λέξη: εξ αλλου οι παικτες και οι προπονητές φεύγουνε, και μαζι και η ρετσινιά. Μπορείς λοιπόν,μια που κολλάς τη ρετσινιά, να το αποδείξεις κιόλας?

 

 

Η παε που ποτε δεν ειχε καμια σχέση με ορισμους διαιτητών, "κληρώσεις" διαιτητών, και εξαφανίσεις διαιτητών οταν δεν υπολογιζαν σωστά τη φορά του ανέμου στις ελεύθερες πτώσεις των πράσινων μπερέδων.

Ναι , βέβαια! Γιαυτό κ όταν ρωτήσεις κάποιον,να σου θυμίσει κάποια περιστατικά, λένε όλοι τον σπανέα για το γελοίο πέναλτυ,για τη φάση που φάνηκε το πιστόλι του μπαρμπαγιωργου,κ αφού θυμηθούν άλλο ένα παιχνίδι το πολύ, αρχίζουν,τα κάνατε αυτά όταν πέρνατε πρωταθλήματα κλπ!

Ακόμα κ την περιόδο του βαρδινογιαννισμού,υπήρξε ο κουκούλας έτσι?

Κ επιτέλους,για πες μας,εξαφανίσεις διαιτητών ???τι εννοεί ο ποιητής?

Μια οικογένεια, 2 ΠΑΕ, 10 δορυφόροι. Μια θεωρία : "αγορασέ τους, πριν τους αγοράσει ο Άλλος".
Ναι,οκ, η γνωστή μαλακία με τον όφη. Που μας πέταξε εκτός ευρώπης. Που μας κέρδισε στο οάκα 2-5. Που μας στέρησε ένα πρωτάθλημα. Που φέτος ΠΑΛΙ δεν περάσαμε από την έδρα του σε αντίθεση με άλλους. Που στο καραισκάκη, αντιστέκεται τόσο σθεναρά, που σε 10 παιχνίδια έχει γκολ 30-2.

 

 

 

Φανελλα ΟΤΕ.

Τηλεοραση; ΝΕΤ. με τίμημα; ε, κατι θα ξερουν που δωσαν τόσα. δημοσιοι υπάλληλοι είναι, δεν μπορεί, τα "πονάνε" τα δημοσια χρήματα.

Γήπεδο; ολοι μαζι να δωσουμε ενα χεράκι...

1)για την τηλεόραση κράζω κ εγώ μαζί σου,αλλά θα ήθελα να σε δω,ΟΤΑΝ (όχι αν,αλλά ΟΤΑΝ), αγοράσει την αεκ,αν θα κράζεις κ εσύ μαζί μου.

2)αν θέλεις να μιλήσουμε σοβαρά,το ζήτημα της φανέλας δεν μπαίνει ΚΑΝ σε συζήτηση! Εκτός αν διαφωνείς ότι η φανέλα μιας εκ των μεγαλυτέρων ομάδων, δεν είναι καλη διαφήμιση για ένα οργανισμό που χάνει το μονόπωλιό του,που αναπτύσσεται στα βαλκάνια-ευρώπη-. Κ αν θεωρείς ότι αυτό είναι σκάνδαλο, τότε πραγματικά κακώς μπήκα στον κόπο να γράψω όλα τα παραπάνω

3)γήπεδο:

α)Το οικόπεδο της αλεξάνδρας,μαζί με το γήπεδο,ανήκουν στον παναθηναικό , από τη Γ εθνοσυνέλευση (νομίζω το 1929). Δίνοντας τα στο κράτος, φαντάζομαι ότι καταλαβαίνει κανείς πόσο μεγάλη αξία έχει ένα τέτοιο οικόπεδο στο κέντρο της αθήνας

β)Είτε πάει ο Παο στον βοτανικό-ελαιώνα είτε όχι,τα έργα ανάπλασης έχουν προγραμματιστεί να γίνουν,στα πλαίσια αναβάθμισης της περιοχής

γ)Το ότι πάει ο Παο, φαντάζομαι να καταλαβαίνεις πόσο σημαντικό είναι ώστε να γίνουν τα έργα πιο γρήγορα απλά!

Δ)το γήπεδο δε θα ανήκει στον παο, ενώ οι εμπορικές του χρήσεις για πολλά χρόνια, δε θα του ανήκουν επίσης,ενώ θα πληρώνει και υψηλό νοίκι.

Ε)την ίδια ώρα,του οσφπ του χαρίστηκε γήπεδο του κράτους ΜΕΣΑ στις περιοχές του, ενώ κ η αεκ θέλει να φτιάξει γήπεδο(=>συντελεστή δόμησης υψηλό, για να κάνει και πολλές εμπορικές χρήσεις) ΜΕΣΑ στις περιοχές της (και καλά κάνει). Όταν ο Παο ζήτησε βύθιση της αλεξάνδρας ώστε να φτιάξει το γήπεδό του εκεί,χωρίς να έχει κανεναν ανάγκη, κ τα έξοδα της βύθισης να τα αναλάβει ο ίδιος,έφαγε άκυρο! Τώρα,έρχεται το υπεχωδε,κ λέει ότι θα βυθίσει την αλεξάνδρας! Κ τέλος,την ίδια ώρα, στο γουδί, που δε δινόταν γήπεδο,έχει γίνει ένας πολύ ωραίος χώρος πρεζονιών. . .

Στ) Κ σε αυτό είμαι μαζί σου όμως. Ούτε ευρώ δεν πρέπει να πάρει κάποια παε για γήπεδο. Αλλά εσύ νομίζεις ότι ο δήμος δε θα βγει κερδισμένος?

 

Αυτά . . . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@antreaslam έγραψες πάρα πολλά και δεν μπορούσα να τα παρακολουθήσω. Συμφωνώ απόλυτα ότι δεν θα πρέπει καμία ΠΑΕ να πάρει από κράτος χρήματα για κανένα λόγο!Ειλικρινά σου μιλάω!Γίνονται ποδοσφαιρικές ανώνυμες εταιρίες και μετά περιμένουν από το κράτος να τους φτιάξει γήπεδα. Το δέχομαι μόνο αν ελέγχονται σωστά οι ΠΑΕ.

Κάνενας έλεγχος δεν γίνεται σε αυτές τις...ΠΑΕ. Θα ξεχάσω το πρόεδρο της NETMED που πήρε δάνειο από την ομάδα του!!! Ή θα ξεχάσω τα του μάκαρου 2 δις το προπονητήριο στους Θρακομακεδόνες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@antreaslam έγραψες πάρα πολλά και δεν μπορούσα να τα παρακολουθήσω. Συμφωνώ απόλυτα ότι δεν θα πρέπει καμία ΠΑΕ να πάρει από κράτος χρήματα για κανένα λόγο!Ειλικρινά σου μιλάω!Γίνονται ποδοσφαιρικές ανώνυμες εταιρίες και μετά περιμένουν από το κράτος να τους φτιάξει γήπεδα. Το δέχομαι μόνο αν ελέγχονται σωστά οι ΠΑΕ.

Κάνενας έλεγχος δεν γίνεται σε αυτές τις...ΠΑΕ. Θα ξεχάσω το πρόεδρο της NETMED που πήρε δάνειο από την ομάδα του!!! Ή θα ξεχάσω τα του μάκαρου 2 δις το προπονητήριο στους Θρακομακεδόνες!

 

το κόλπο που παίζετε, είναι ότι τα γήπεδα ανήκουν στον ερασιτέχνη, κ άρα δικαιούνται επιδοτήσεων (εκτός καραισκάκη βέβαια,που ΔΕΝ ανήκει στον ερασιτεχνη για τα επόμενα 49 χρόνια,αλλά στην θρυλος ΑΕ)!

Σόρρυ που έγραψα πολλά,αλλά αναφέρθηκαν απίστευτες ανακρίβειες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...