Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά δεν υπάρχει λόγος να μαστε στεναχωρημένοι.Καλύτερα έτσι.Μόνο κερδισμένη βγήκε η ΑΕΚ.Νιώθω μεγάλη περηφάνεια για αυτήν την ομάδα και αυτό δεν μπορεί να μου το χαλάσει ούτε το ξεβράκωμα της Μίλαν.Άλλωστε δεν περιμέναμε τίποτα από αυτούς.Το χε πει και ο Κακά όταν είχαν έρθει στην Ελλάδα ότι θέλουν την Λίλ δεύτερη και απλά το απέδειξαν.Δεν πειράζει όμως τον Σέζαρ θα τον θυμούνται γιατί τους έτσουξε. Να στε περήφανοι αδέλφια για την ομάδα μας. Χτές κέρδισε πολλούς καινουργιους φιλάθλους.Εγώ προσωπικά έβλεπα Ντελίμπασιτς και Χετεμάι να παίζουν με αίματα και ράματα και να κάνουν τάκλιν και να τρέχουν σαν τρελοί και πήγαινα να δακρύσω.Μόνο κερδισμένη βγήκε η ομάδα μας χτες. Όλα είναι δανεικά.Αυτό που έγινε χτες μεγάλωσε την ιστορία της ομάδας μας αλλά και την ίδια την ομάδα.Μπράβο ρε Τσιρίλο ψυχάρα.Μπράβο σε όλα τα παιδιά.Καλή μας συνέχεια.Μπορεί να πετύχει πολλά αυτή η ομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Καλημερα παλικαρια...

 

απο χτες βραδυ δακρυζω μεν απο την συγκινηση και την ενταση του αγωνα και την ιστορικη αυτη ανατροπη που σημειωθηκε και δε δακρυζω απο θυμο για τους πουστηδες τους Ιταλους...

 

γ@μω το κατενατσιο τους ρε.....αλλα δεν θα ερθουν το καλοκαιρι για διακοπες? Θα σας δειξω εγω ρεεεεε, θα δειτε τι θα παθετε, ανοιξανε τα ποδια τους ρε, ντροπη τους για τη φανελα που κουβαλανε και φορανε...

 

Αδικια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παλικαρια...

 

απο χτες βραδυ δακρυζω μεν απο την συγκινηση και την ενταση του αγωνα και την ιστορικη αυτη ανατροπη που σημειωθηκε και δε δακρυζω απο θυμο για τους πουστηδες τους Ιταλους...

 

γ@μω το κατενατσιο τους ρε.....αλλα δεν θα ερθουν το καλοκαιρι για διακοπες? Θα σας δειξω εγω ρεεεεε, θα δειτε τι θα παθετε, ανοιξανε τα ποδια τους ρε, ντροπη τους για τη φανελα που κουβαλανε και φορανε...

 

Αδικια...

 

Δεν έκαναν ούτε μια ευκαιρία χθες οι Ροσσονέρι.Εντελώς απροκάλυπτα έδειξαν ότι το πούλησαν το ματς.Και δε σου κρύβω οτι πολλά χρόνια τώρα υποστηρίζω τη Μίλαν,αλλά χθες ειλικρινά απογοητεύτηκα καθότι είναι μια ομάδα με πολύ μεγάλη ιστορία που χθες όμως δεν τη τίμησε.......:evil: :evil:

Δεν πειράζει όμως.Αυτό δεν αλλάζει τη μεγάλη επιτυχία της ομάδας σας και συγχρόνως και του ελληνικού ποδοσφαίρου. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποια σχόλια:

1)ίσως η 1η φορά σε όσα χρόνια παρακολουθώ ποδόσφαιρο,που χάρηκα για γκολ άλλης ομάδας εκτός παο (του τσιρίλο,τον οποίο αν κ δολοφόνος,τον πάω τρελά)

2)δε θεωρώ ότι άξιζε την πρόκριση η αεκ,πολύ απλά γιατί μια ομάδα που στο ελληνικό πρωτάθλημα θα έβγαινε 4η,ελλείψει πέμπτου,δεν την κέρδισε καμία φορά

3)μου έβγαλε τα μάτια ο τόζερ,όσο άντεχε!

4)η μίλαν δεν είναι η 1η φορά που το κάνει,αλλά η 3η (έχει ξανανοίξει πόδια,πάλι τελευταία αγωνιστική,πάλι μέσα στο μιλάνο, μια με την λα κορουνια κ μια με τη θέλτα)

5)δεν πρέπει να ψάξουμε ΠΟΣΟ υποανάπτυκτους μας θεωρούν,που όλες οι συνωμοσίες της τελευταίας αγωνιστικής,μας έχουν εμάς ως χαμένους (χθες,παλαιότερα οσφπ-γιούβε,ενώ ο οσφπ είχε δώσει μια πρόκριση στη γιούβε,όταν χρειάστηκε βαθμούς έγαφε 7)κλπ?

6)ο λάκης με δικαιώνει ότι είναι ΠΟΛΥ καλός παίχτης,αρκεί να μην περιμένετε να σας βγάζει 1 γκολ σε κάθε 2 αγώνες

7)πολύ τον πάω τον φερέρ,όχι γιατί είνια απαραίτητα καλός προπονητής,αλλά γιατί είναι προπονητής με αρχ*δια!

8)ο μπορμπόκης,όσο αντιπαθητικός ήταν ως παίχτης,τόσο αντιπαθητικός είναι κ ως σχολιαστής

9)θεωρώ πραγματικά μαύρη σελίδα στην ιστορία της μίλαν τη χθεσινή ήττα,και αντίστοιχα,ενώ ως αποτέλεσμα ΔΕΝ είναι επιτυχία το Χ στο βέλγιο,ο τρόπος με τον οποίο ήρθε,είναι μεγάλη επιτυχία,κ μεγάλη μαγκιά

10)η διαφορά του ντέμη με τους υπόλοιπους,είναι ότι πραγματικά πιστεύω ότι αυτός θα επανεπενδύσει τα έσοδα του τσου λου!

11)ο γεωργέας,πρέπει να είναι σαν τον οβελίξ...μικρός πρέπει να έπεσε μέσα στη ντόπα!τι εμφανίσεις κάνει το παληκάρι??μπορεί να είναι άτεχνος,αλλά παίχτης του 5,που να παίζει εδώ κ 2 χρόνια στο 7,είναι μια χαρά παίχτης!

12)δωστε τον τερματοφύλακα της αντερλεχτ στον τσιρίλο,να τον δαγκώσει!!!

13)αυτά...καλή επιτύχια στη συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ρε πούστη μου είναι ποδόσφαιρό.

Έβλεπα το παιχνίδι με τον βάζελο τον κολλητό μου.

"Εντάξει τι θέλουνε τώρα; Να πάνε να γαμηθούνε. Ας αποκλειστούνε άμα είναι να κρέμονται από το αποτέλεσμα της Μίλαν" μου είπε όταν έφαγε η ΑΕΚ και το δεύτερο.

Ε, με την εμφάνιση που έκανε η ΑΕΚ στο δεύτερο ημίχρονο, πήδαγε στον καναπέ λες και έπαιζε η ομάδα του.

Κοπανιότανε, έβριζε, άναβε δυο τσιγάρα μαζί.

Αν ήμουν ΑΕΚτζής θα ήμουν περήφανος για χθες. Κατανοώ απόλυτα την πίκρα. Αλλά για μένα αξίζει περισσότερο να πετυχαίνεις με τις δυνάμεις σου.

Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι άν η Μίλαν κέρδιζε από το 30' με 2-0 χθες, δεν υπήρχε περίπτωση να βλέπαμε αυτή την υπερπροσπάθεια από την ΑΕΚ.

Μπορεί να είχε φάει και 3 γκολ και απλά να βασάνιζε τη μπάλα στο κέντρο. Και να πέρναγε στο CL.

 

Ε, ρε πούστη μου είναι καλύτερα να κερδίζεις με τη μαγκιά σου την αναγώριση από εχθρούς και φίλους, παρά να πάρεις μία διάκριση με βαρετή σκοπιμότητα.

 

Συγχαρητήρια στην ΑΕΚ που μου θύμισε γιατί βλέπουμε ποδόσφαιρο. Και γιατί είναι αντρικό άθλημα.

 

Μην το χαλάτε, μουρμουρίζοντας για την Μίλαν. Στην τελική και οι Γάλλοι όφειλαν να κάνουν την υπέρβασή τους. Και αυτοί έπαιζαν την πρόκριση. Βρήκαν μία χαραμάδα και την πάλεψαν.

Ποιος ΑΕΚτζής θα στεκόταν στο πως κατέβηκε η Μίλαν, αν ήταν η ΑΕΚ χθες στο Μιλάνο και κατάφερνε να κερδίσει 0-2 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμάστε τι έγινε εδώ με τις εφημερίδες όταν η ΑΕΚ νίκησε τη Μίλαν;

Φαντάζεστε να ήταν στη θέση της λιλ τώρα η άεκ; θα της δίναμε το τσάμπιονς λίγκ απο τώρα. χεχε

 

απίστευτο ματς, στο 2-0 ούτε κρύο ούτε ζέστη. στο 2-2 γουσταρα να το πετάξει το τεμάχιο. Την ένταση που έζησα χτες στο τελευταίο 10λεπτο έχω να τη ζήσω απο ματς της δικιάς μου ομάδας στο μπαρτσελόνα-παναθηναικός 3-1 το τελευταίο 10λεπτο πάλι.

 

όσο για την πρόκριση όπως είπε και κάποιος παραπάνω η άεκ όχι δεν ηταν καλύτερη απο τη λιλ για να άξιζε την πρόκριση. Μ'αρέσει που στην τηλεόραση λέγαν το ακριβώς αντίθετο... ότι να ναι βλέπουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο στην Αεκ. Εδειξε χαρακτηρα χθες!

Μπραβο στην Αντερλεχτ. Εδειξε οτι σεβεται στην ιστορια της.

Ουστ στην Μιλαν!!! Επαψε να θεωρειται μεγαλη ομαδα για μενα απο χθες.

 

VAMOS ARIS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εντάξει βρίζουμε τη Μίλαν ότι πουλήθηκε. Μήπως ξεχάσατε πόσες φορές έχει πουληθεί. Μιλάμε για μια ομάδα που δεν έπρεπε να παίζει στην πρώτη Ιταλίας εξαιτίας πουλήματος παιχνιδιών για το στοίχημα.

Αντίθετα ένα τεράστιο μπράβο στην Αντερλεχτ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη ειναι η μπαλα μαγκες.Οποιος ευχαριστηθηκε το χτεσινο παιχνιδι ειναι πραγματικος φιλαθλος και αυτοι πρεπει να πηγαινουμε στο γηπεδο , οτι ομαδα και να ειμασταν.Χτυπιομουν χτες στο παιχνιδι. Η Αεκ μπηκε πολυ καλα στο 1ο 20 λεπτο και συγκινητικη στο τελευταιο 20 λεπτο.Για μενα το παιχνιδι κριθηκε στο 1ο γκολ που εφαγε που ηταν τυχερο (ποσες κοντρες κερδισαν οι Βελγοι..).Αν επαιζε ο Δελλας εχω την εντυπωση οτι δεν θα το ετρωγε , καθως ο Τραινος μιλαει και κατευθυνει την αμυνα...Πιστευω οτι η προκριση χαθηκε στο 1ο ματς με την Αντερλεχτ στην Αθηνα...ομως η Αεκ δεν ηταν σε φορμα εκεινη την εποχη.....Μακαρι ολες οι ελληνικες ομαδες να παιζουν ετσι και ας μην προκρινονται...Ομως να φτυνουν αιμα οι αντιπαλοι τους για να κερδισουν....Επισης πιστευω οτι αν η ΑΕΚ ειχε τον Λυμπεροπουλο σε καλυτερη μερα (ηταν αφαντος στο παιχνιδι ) θα ειχε κερδισει....Για την Μιλαν δεν θα αναφερθω...απλα θα παω οτι η ιστορια εχει δειξει οτι αυτα.....γυρνανε μπουμεραγκ.....Με οποια ομαδα και να παιξει.....θα αποκλειστει ειμαι 100% σιγουρος....

Τελος να ανεφρθω προσωπικα σε καποιους απο τους συντελεστες αυτης της εμφανισης.

1.Ο Φερερ.Κυριος στον παγκο.Κοσμημα για την ΑΕΚ που εχει αυτον τον προπονητη.Ζουσε καθε λεπτο το ματς, ενω στο 1ο γκολ που εφαγε η ομαδα , μου φανηκε οτι βουρκωσε....

2.Παπασταθοπουλος....Αν και φταιει στο 2ο γκολ....Σε ολες του τις αμυντικες προσπαθειες ηταν συγκλονιστικος.....Η Αεκ βρηκε τον επομενο Μανωλα...

3.Τσιριλο.Τι να πεις για αυτον τον παικτη....? Δεν με ενδιαφερει που ειναι σκληρος...Στο κατω - κατω Ιταλος ειναι ....ουτε βρωμικος....Οι αμυντικοι πρεπει να ειναι ετσι μερικες φορες...Ρε τι παθος ειναι αυτο..?..Ποιος απο τους ξενους παικτες του Ολυμπικαου ειχε τετοιο παθος? Ποιος?

4.Σορεντινο .Παρολο που εφαγε 2 γκολ...Τα εφαγε με την 2η προσπαθεια.!!! Το 1ο σουτ το επιανε...παντα...Παικτης που ειναι σιγουρο οτι θα φυγει...να παιζει τοσο καλα...

5.Τοζερ. Το παιδι ξερει κανταρια μπαλα....Πιστευω οτι οταν μεγαλωσει και αποκτησει χαρακτηρα(πιστευω οτι μονο αυτο του λειπει..ειναι παιδακι ακομα..)....θα γραψει ιστορια...Μπαλιες διαβητης....

 

Ζηκος.Ηταν παντου .Μπροστα - Πισω...εκοβε - εραβε....ΡΕΧΑΓΚΕΛ!!!!!!!!!! ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ. ΞΥΠΝΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ....Τι πρεπει να κανει αυτος ο παικτης πλεον....Τι?

Τελικο Τσαμπιονς Λιγκ επαιξε και δεν τον καλεσε...Ελεος πλεον με την κωλο κλικα....

 

 

Και ολοι οι αλλοι παικτες φυσικα...

Εχει μελλον η Αεκ ....και πιστευω οτι θα παει καλα και στο Κυπελο Ουεφα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

the_player συμφωνώ μαζί σου αλλά βάλε και τον Έμερσον! Ο Κυριακίδης δεν έπαιξε καλά χτες. Μόνο κερδισμένοι είμαστε. Συγχαρητήρια στα παιδιά διαφήμισαν το ποδόσφαιρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο στην Αεκ κ απο μενα,για την καταπληκτικη εμφανιση.Ωστοσο,ηταν μεγαλη ατυχια,γιατι τετοιες ευκαιριες δεν ερχονται καθε μερα.Δηλαδη,και μεγαλες ευρωπαικες ομαδες,δεν περνανε στη 2η φαση καποιες φορες.Ποσο μαλλον μια ομαδα με απειρια στην Ευρωπη και βεβαια με πολυ χαμηλοτερο μπατζετ οπως η Αεκ.Κριμα...

 

υγ:Οχι βεβαια οτι το uefa σας χαλασε,ισα-ισα εκει μπορειτε να πατε πιο ψηλα κιολας.

υγ2:Ο Ζηκος δεν εχει δηλωσει οτι δε θελει να παιξει στην Εθνικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες ομάδες σέβονται την ιστορία τους. Κάποιες άλλες όχι (ονόματα δεν λέμε. Εξάλλου πολλές φορές τα γεγονότα ΜΙΛΑΝε από μόνα τους. Αλλά είπαμε δεν λέμε ονόματα).Είμαι υπερήφανος που είμαι ΑΕΚ. Από εχθές το βράδυ είμαι ακόμα περισσότερο. Όσο για την ξεφτιλισμένη (ή τον καρκίνο του ποδοσφαίρου αν προτιμάτε).... μακάρι να περάσει στον τελικό και να έρθει στο ΟΑΚΑ. Θα έχει πολύ θερμό καλωσόρισμα!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας ερθουν....το παλιο καρκινωμα...

 

ας ερθουν με την μπαρτσα μαζι (για να ξεχρεωσει η μπαρτσα τον προηγουμενο τους τελικο στην αθηνα)...να δουνε τι εστι βερικοκο και αγγουρι ελληνικης καταγωγης...

 

milan milan favanculo milan...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να συμπληρώσω και να θυμίσω και κάτι άλλο. Στο euro 2004 οι Ιταλοί είχαν το θράσσος να σηκώσουν ένα πανό που έγραφε "Σουηδία - Δανία 2-2" και φώναζαν για την ακατάφορη αδικία εναντίον της εθνικής τους ομάδας. Κοίτα ποιοι μιλάνε για στημένα!!!!!!!!!

Τέλος θα ήθελα να πω ένα μεγάλο μπράβο στην Μίλαν που προφανώς ζήλεψε την προσφώνηση της Γιουβέντους "Μεγάλη κυρία". Μπράβο σου Μιλανάρα. Τα κατάφερες. Έγινες κι εσύ κυρία. Και τι κυρία... εταίρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...