Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγχαρητήρια στην ΑΕΚ!!! Πραγματικα πολύ μεγάλη νίκη... Άντε να παράσει τουλαχιστον η ΑΕΚ.. Τουλαχιστον να μας έρθειε από εκεί που δεν το περιμέναμε.. Γιατί αμα περιμένουμε από τον Ολυμπιακό μας....ζήτω που καήκαμε..

 

Ο Παναθηναικός που ακριβώς υπάρχει στν Ευρώπη??....

 

Μεγαλος καφρος!

 

1000 μπραβο στην ΑΕΚ που καταφερε μια τοσο μεγαλη νικη με ενα τοσο μικρο budget. Αυτα να τα ακουσει και ο Σολιντ που εχει δηλωσει κατα καιρους οτι του φταινε τα λεφτα.

Απορώ πως δεν βγηκε κανας καφρος έλληνας ακομα να πει "Ελα μωρε τωρα, η Μιλαν σερνεται κτλ κτλ".

Και εις ανωτερα μαγκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Παλι καλα δεν χρειαζεται να μιλησω, αλλα να γραψω...καθως απο χθες βραδυ εχει κλεισει η φωνη μου, ευχομαι το τσαγακι να βοηθησει...

 

Η εκσταση του χθεσινοβραδινου αγωνα με γεμισαν και εμενα περηφανεια οπως και ολους τους ΑΕΚτζηδες σε ολο τον κοσμο...οπως με γεμιζει και περηφανια να βλεπω φιλαθλους αλλων ομαδων να μου δινουν συγχαρητηρια...σας ευχαριστουμε μαγκες!

 

Chilli, πρεπει να ημασταν στην ιδια θυρα, στην 12 ησουν? ή στην 14?

 

Δεν μπορω και εγω να καταλαβω, αυτην την αποκρουση ο Ντιντα πως την εκανε...απογειωθηκε το παλικαρι...περαστικα του!

 

ΑΕΚαρα ομαααδαααραααα, ενωωωσιιις oriiiigiiinaaaal!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονός ότι φοράω ακόμη τις σέξυ πυτζάμες μου, καθότι έμεινα σπίτι λόγω ίωσης, μου επιτρέπει να ποστάρω μερικές σκέψεις ακόμη για τα παρελκόμενα του αγώνα.

Ήμουν στην 26 θύρα και μου έκαναν εντύπωση κάποια πράγματα. Όπως ότι είδα αρκετά ζευγάρια. Επίσης είδα πολλές οικογένειες που πρέπει να ήταν από γιαγιά μέχρι εγγονό. Και παρόλο που κατά βάθος μάλλον είμαι λίγο κάφρος και θεωρώ το ποδόσφαιρο αντρικό προπύργιο, μου άρεσε αυτή η εικόνα της γιορτινής ατμόσφαιρας.

 

Και ένα γενικό σχόλιο, μιας και μιλάμε και για έσοδα, προέδρους, αρπαχτές κλπ. Σαν φίλαθλος ζηλεύω (με την καλή έννοια) δύο πράγματα.

Την ποδοσφαιρική ΑΕΚ και τον μπασκετικό Παναθηναϊκό.

Στην ΑΕΚ ζηλεύω αυτό το παραμυθάκι του πιτσιρικά που έφτασε Πρόεδρος και κατά τη γνώμη μου κάνει ότι καλύτερο, στο μέτρο του εφικτού. Κι αυτό φέρνει αισιοδοξία. Και κάτι ακόμη. Το ποδόσφαιρό είναι συναίσθημα. Και ένας πιτσιρικάς (ακόμη και 30άρης :D ) πιο εύκολα ταυτίζεται με τον Ντέμη παρά με τον Σωφέρ πχ.

 

Στον μπασκετικό βάζελο, ζηλεύω αυτό το ψυχανώμαλο οικογενειακό ντουέτο που κάνει ότι καλύτερο, στο μέτρο του ανέφικτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην 14B ήμουν n1ghtw0lf. Το βιντεάκι από το γκολ είναι από άλλη θύρα γιατί η παρέα μου ήταν χωρισμένη, δεν το τράβηξα εγώ. Να ναι καλά ο τρελός που το πίστεψε και το τράβηξε, χαχα. Όταν το είδα μετά τον αγώνα έπαθα πλάκα, όλα τα λεφτά.

 

Και γω ξενύχτησα χτες από την ένταση (φοιτητής γαρ) μέχρι τις 6 το πρωί. Και τώρα που σηκώθηκα είμαι ψιλοχάλια αλλά δεν βαριέσαι, θα περάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βλεπεις τις Πεμπτες του Φλεβαρη απο την τηλεοραση που ειναι.Αληθεια,μακριμανικη εμφανιση εχεις ή λες "Τι να την κανω,αφου μεχρι αρχες Δεκεμβρη παει παντα η δουλεια'?

 

Να σου πω την αλήθεια δεν την έχω δει ποτέ τα τελευταία χρόνια οπότε δεν ξέρω αν ο Κόκκαλης παραγγέλνει και από αυτές...

 

Μεγαλος καφρος!

 

?????

 

Δεν σε πιάνω ακριβώς... Έκανα λάθος που συνεχάρη την ΑΕΚ ι έκανα λάθος για τον Ολυμπιακό και τον Παναθηναικό?

 

Steven θα σεβαστώ εγώ τη δική σου και των άλλων παιδιών εδώ, μεγάλη χαρά (κι ας μην το κάνεις εσύ) και δε θα σου απαντήσω οδηγώντας σε flames.

 

Και εγώ είμαι χαρούμενος που κέρδισε η ΑΕΚ, είναι πολύ καλό και για την ΑΕΚ και για την Ελλάδα... Απλα ανέφερα μια ανακρίβεια που ειπώθηκε..

 

Γιατί όποιος πιστεύει ότι ζπάρχουν ελληνικές ομάδες στην Ευρώπη είναι κατά την ταπεινή μου άποψη βαθειά γελασμένος... Νομίζετε ότι θα πάμε μακριά φέτος? Καθήστε να δείτε... Να δούμε αν θα χρησιμοποιείσει και ο ΠΑΟ τις μακρυμάνικες... Καλά ο Ολυμπιακός δεν το συζητάω... Η πιθανότητα να βγούμε τέταρτοι είναι πολύ μεγαλύτερη από το να βγούμε τρίτοι...

 

Και αυτοί που νομίζετε ότι η ΑΕΚ θα πάει μακριά...απλά ξυπνίστε... Η νίκη επι τηε Μίλαν ήταν μια πολύ πολύ ευχάριστη έκπληξη, η επερχόμενη πρόκριση θα είναι μια ακόμα μεγαλύτερη έκπληξη, που έχουμε πολύ καιρό να δούμε από ελληνικές ομάδες, λόγω ανικανότητας και ατυχίας... Και εκπλπιξεις γίνονται μόνο στον 1ο γύρο.. Από εκεί και πέρα χρειάζεσαι ομάδα... Και ας μου πει κάποιος με το χέρι στη καρδιά ότι η ΑΕΚ, ο Ολυμπιακός

ή ο Παναθηναικός έχουν ομάδα... Παπάρια έχουμε... Τα τελευταία 3-4 χρόνια μετά την ευρωπαική κατακόρυφη πτώση του Παναθηναικού και μετά το φιάσκο του Liverpool το ποδόσφαιρο πάει από το κακό στο χειρότερο! Το μόνο καλό που μας μένει είναι ο Rivaldo και φεύγει και αυτός..

 

Συγνόμη που σας ξύπνισα από τα όνειρα σας... Καλο είναι να ονειρευόμαστε όλοι αλλά προσγειβθείτε στιν πραγματικότητα.. Οι ελληνικέςομάδες είναι φωτοβολίδες.. Λαμπρή εξαίρεση ο ΠΑΟ εκείνα τα 2-3 χρόνια.. Τώρα δεν υπάρχει ούτε αυτός...

 

Η άλλη λύση είναι να συνεχίσετε να ονειρεύεστε... Στο τέλος θα μείνετε με την πικρία... Και μιλάει ένας Ολυμπιακός που το καλοκαίρι στην προετοιμασία μας κάνουν πρωταθλητές Ευρώπης από τον Αύγουστο... Αμα δεν περιμένεις κάτι από την ομάδα σου, όταν έρθει αναπάντεχα το χαίρεσαι περισσότερο..

 

Αυτά τα ολίγα από τον ''κάφρο'' στο topic της ΑΕΚ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sygnomi pou sas ksypnisa apo ta oneira sas.... Kalo einai na oneireuomaste oloi alla prosgeiotheite ligo stin pragmatikotita... Oi ellinikes omades einai fotovolides.. Lampri eksairesi o PAO ekeina ta 2-3 xronia... Tora den yparxei oute autos...

 

I alli lysi einai na synexisete na oneireueste... Sto telos tha meinete me tin pikria.. Kai milaei enas Olympiakos pou to kalokairi stin proetoimasia oi efimerides mas kanoun protathlites Europis apo ton Augousto... Ama den perimeneis kati apo tin omada sou, otan erthei anapantexa to xairesai perissotero...

 

Auta ta oliga apo ton kafro sto topic tis AEK...

 

 

Συνεχίζεις να είσαι κάφρος όμως, σήμερα πανηγυρίζουμε μια πολλή καλή νίκη μιας ελληνικής ομάδας, τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο. Με το να μπαίνεις εσύ σε ένα τέτοιο εορταστικό κλίμα και να λες αυτά που λές, τι παριστάνεις?

Ή μήπως είσαι από τους τόσο έμπειρους (και ξερόλες) που πίστευες οτι η Εθνική θα έπερνε το Euro ? Άσε μας εμάς (τους λιγότερο ξερόλες) να ελπίζουμε, πριν 2 χρόνια δεν ξέραμε αν θα παίζουμε Α' εθνική και την σήμερον μετράμε ήδη 2 νίκες στο CL και έχουμε και ελπίδες να περάσουμε στην επόμενη φάση.

Το αν εσύ τρως το κουτόχορτο που σε ταίζει η ομάδα σου, διόλου μας ενδιαφέρει. Ταμείο κάνουν όλοι στο τέλος της χρονιάς όχι στην αρχή και στα μέσα. Χτες αποδείξαμε στον κύριο με το μπλοκάκι , οτι δεν χρειάζεται να έχεις το budget της NASA για να πάρεις μια νίκη στο CL. Θες ομαδικότητα, προπονητή που να ξέρει που πάνε τα 4 (και όχι κάποιον τυχάρπαστο που έκανε θητεία στο βέλγιο και την είδε μουρίνιο) και αρκετή τύχη. Γι'αυτό αντί να "ψάχνεις" να βρείς τον παναθηναικό που είναι, ή την ΑΕΚ, κοίτα να υποστηρίξεις την ομάδα σου μπας και κερδίσει σήμερα και πάρουμε και κανα βαθμό στην σχετική βαθμολογία της UEFA.

Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι φέρονται οι σωστοί φίλαθλοι....Εγώ ήμουν και ο πρώτος που σας έδωσε συγχαρητήρια....;-)

 

χωρίς καμία διάθεση πικαρίσματος νώντα,ούτε προσπάθειας δημιουργίας flame μεταξύ μας,δεν νομίζω ότι διεκδίκησε κανείς την πρωτιά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά βοηθήστε με λίγο.Θέλω να ανεβάσω μερικές καλές φωτογραφίες από την ψηφιακή μου χτες από το γήπεδο αλλά ξεπερνούν την χωρητικότητα που ορίζουν οι admin.Πως μπορω να τις ανεβάσω από το rapidshare ρε μάγκες και πως θα εμφανίσω τους κωδικούς για να τις κατεβάσετε και σεις?? Θα ήθελα να ευχαριστήσω και γω όλους τους υγιής φιλάθλους που μας συγχάρηκαν με το παραπάνω.Δεν περίμενα τέτοια απήχηση και τέτοια ανταπόκριση.Μπράβο τους. . . . Καλή επιτυχία σήμερα και στον Ολυμπιακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλος καφρος!

 

1000 μπραβο στην ΑΕΚ που καταφερε μια τοσο μεγαλη νικη με ενα τοσο μικρο budget. Αυτα να τα ακουσει και ο Σολιντ που εχει δηλωσει κατα καιρους οτι του φταινε τα λεφτα.

Απορώ πως δεν βγηκε κανας καφρος έλληνας ακομα να πει "Ελα μωρε τωρα, η Μιλαν σερνεται κτλ κτλ".

Και εις ανωτερα μαγκες.

 

Έλα μωρέ τώρα, ποια Μίλαν, που σέρνεται και θα πέσει στην Ιταλία.

 

Έλα μωρέ με τον Κακά, αν είχα 10 Καστίγιο θα τους έπερνα τα σώβρακα... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Congrats και Well done στην ΑΕΚ, άντε και με γήπεδο.

 

Τώρα που έφυγε και το κόμπλεξ/άγχος της νίκης, θα πάτε καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν για να τελειώνει λίγο το παραμύθι με τις ελληνικές ομάδες στην Ευρώπη θα θυμίσω ότι τώρα είμαστε στην 14 θέση της Ευρώπης. Καλά κακά εκεί είμαστε. Ο Πάο έχει ίσως το μεγαλύτερο μερίδιο θετικής συγκομιδής βαθμών, και είναι κάπου στην Ευρώπη γιατί είχε φτάσει να παίζει Β γκρουπ δυναμικότητας στο cl! Ναι σίγουρα δεν είμαστε πολύ καλά, αλλά όλοι από κάπου ξεκινούν. Αν μηδενίζουμε τις προσπαθειές μας και αυτά που έχουμε καταφέρει τότε θα συνεχίσουμε να είμαστε με σκυμμένο το κεφάλι και να μην παίζουμε στα ίσια ομάδες όπως η Μίλαν!

 

Ρε παιδιά βοηθήστε να ανεβούν οι φωτογραφίες!Είναι η σημαντικότερη νίκη της ΑΕΚ στο cl!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...