Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ φοβάμαι μη γελάει πάλι ο κόσμος με την πάρτη μας. Πάλι τα ίδια βλέπω να έχουμε με βατράχια στισ εξέδρες και ατέλειωτο βρισίδι. Το μισό γήπεδο με τον Μπάγεβιτς και το άλλο μισό να τον κράζει. Και ο μόνος χαμένος από την όλη υπόθεση θα είναι πάλι η ΑΕΚ.

Τελικά τα προβλήματα τα δημιουργούμε μόνοι μας. Αν ήμασταν ενωμένοι όλοι οι ΑΕΚτζήδες και δεν τρωγόμασταν μεταξύ μας, θα κάναμε μεγάλα πράγματα. Εύχομαι να υπάρξει ψυχραιμία μήπως βρει η ομάδα τον δρόμο της και όταν πάμε στο γήπεδο να ασχολούμαστε μόνο με την ομάδα και όχι με διοίκηση, προπονητή κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Καλά γελάτε τώρα είμαι απο τους λίγους

 

Ποιος λίγους ρε συ?

Σε άλλο κόσμο ζεις?

Όλοι Ντούσκο δαγκωτό είναι, εκτός από τα φανταράκια της γνήσιας στρατιάς... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικος.

 

frog.jpg

 

 

-----Προστέθηκε 18/11/2008 στις 10 : 02 : 27-----

 

 

Καλορίζικος.

 

frog.jpg

 

κοροιδευε αλλα ουτε εσεις ουτε εμεις(Ολυμπιακος) εχουμε καλυτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω οι oRIGINAL να καταλάβει ότι εάν θέλει να δει η ομάδα ασπρη μέρα μόνο ο συγκεκριμένος μπορεί. Και ναι είναι η καλύτερη λύση . ! Τους έλλους τους βλέπετε ? ten kate ο ενας βαλβέρδε ο άλλος και είναι ποιο χάλι και από τα χάλια .Γιαυτο ας ρίξουν όλοι νερό στο κρασί τους ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ φοβάμαι μη γελάει πάλι ο κόσμος με την πάρτη μας. Πάλι τα ίδια βλέπω να έχουμε με βατράχια στισ εξέδρες και ατέλειωτο βρισίδι. Το μισό γήπεδο με τον Μπάγεβιτς και το άλλο μισό να τον κράζει. Και ο μόνος χαμένος από την όλη υπόθεση θα είναι πάλι η ΑΕΚ.

Τελικά τα προβλήματα τα δημιουργούμε μόνοι μας. Αν ήμασταν ενωμένοι όλοι οι ΑΕΚτζήδες και δεν τρωγόμασταν μεταξύ μας, θα κάναμε μεγάλα πράγματα. Εύχομαι να υπάρξει ψυχραιμία μήπως βρει η ομάδα τον δρόμο της και όταν πάμε στο γήπεδο να ασχολούμαστε μόνο με την ομάδα και όχι με διοίκηση, προπονητή κλπ.

 

+21

 

Δεν παίζει όμως.

 

Δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ είμαι υπέρ του Μπαγιεβιτς. Αυτά τα κολλήματα μερικών δεν μπορώ να τα καταλάβω.

 

Δηλαδή αν μας φτιάξει ομάδα και καταφέρει να σώσει τη χρονιά (οτι σώζεται τελος πάντων), μας χαλάει;;

 

Πόσο ΑΕΚτζήδες είναι αυτοί οι ανεγκέφαλοι που αντί να εμψυχώνουν την ομάδα ασχολούντε με τον προπονητή και τον κάθε πρόερδο; Ελεος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας ρίξουν όλοι νερό στο κρασί τους ......

με παρέμβαση πάτερ Νικόλα, γεννηθήτω το θέλημά Σου

 

paparazzi_contrabajevicprwto1.jpg

 

 

στα επόμενα εντός έδρας παιχνίδια, η διοίκηση του ΟΑΚΑ θα μοιράσει στους φιλάθλους το match program με ειδικό αφιέρωμα:

Ο έρωτας στα χρόνια της χολέρας, Marquez Gabriel Garcia

 

Ο κεραυνός που χτυπάει τις καρδιές του νεαρού Φλορεντίνο Αρίσα και της συνομήλικής του Φερμίνα Δάσα διακόπτεται απότομα από τη σφοδρή αντίδραση του πατέρα της και ακυρώνεται με το πέρασμα του χρόνου, όσον την αφορά. Ο Φλορεντίνο θα παραμείνει συναισθηματικά ανάπηρος σχεδόν για όλη του τη ζωή, μη μπορώντας να την ξεχάσει. Η Φερμίνα, αντίθετα, υποκύπτει στα θέλγητρα ενός γοητευτικού και έμπειρου γιατρού, φτιάχνει οικογένεια και εκλογικεύει την απώλεια του πρώτου άντρα στη ζωή της. Με φόντο τις ακτές της Καραϊβικής και δαμόκλειο σπάθη την τρομερή αρρώστια της εποχής, τη χολέρα, οι δύο πρωταγωνιστές επιζούν σαν να είναι απρόσβλητοι από την επιδημία, λόγω της δύναμης με την οποία ερωτεύτηκαν. Θα συναντηθούν μόνον όταν ο σύζυγος της Φερμίνα πεθάνει και το πεδίο για τον Φλορεντίνο είναι και πάλι ελεύθερο. Όχι μόνο δεν την ξέχασε -μετά από 51 χρόνια, 9 μήνες και 4 ημέρες που έχουν περάσει- αλλά δεν την ξεπέρασε ποτέ, και το ψήγμα της ελπίδας μέσα του έμεινε ζωντανό και ενεργό...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οπως παντα και οι πιο καθυστερημενοι οπαδοι ειναι αυτοι που οταν κενταγε οι ΑΕΚ στο γηπεδο οι αλλοι ειχαν το μυαλο τους πως θα βριζουν τα πιο ιερα που εχει ο Μπαγεβιτς για να τον κανουν να φυγει....

Ειστε αξιοι της μοιρας σας κυριοι κ αν κανετε παλι τα ιδια θα με θληβει μια ΑΕΚ που θα παιζει για την κατηγορια...

Εσεις την καταντησατε την ΑΕΚ εκει που την καταντησατε

Σε ολους ριξατε ευθυνες εκτος απο τον ευατο σας που αντι να πιασετε αυτους που εβριζαν Μπαγεβιτς καποτε Ντεμη τωρα και να πατε να τους ριξετε στο λιμανι...

Αυτοι ειναι που αγαπουν την ΑΕΚ αυτα τα κατακαθια μονο κακο κανουν στην ΑΕΚ

 

Υ.Γ.Δεν ειμαι αεκτζης απλα φιλαθλος του ποδοσφαιρου για να μην παρεξηγουμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν κενταγε οι ΑΕΚ στο γηπεδο οι αλλοι ειχαν το μυαλο τους πως θα βριζουν τα πιο ιερα που εχει ο Μπαγεβιτς

χμ... δεν θα έλεγα οτι κένταγε ακριβώς, αλλα αφου δεν εισαι φίλος της ομάδας, δικαιολογήσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Λέτε γι'αυτό ο ΧουΧου βγήκε στον NSFM και είπε πως δεν θέλει αποδοκιμασίες και διχασμό; :P

 

Χατζηχρήστος: "Πάνω από όλους η ΑΕΚ"

 

Η επιστροφή του Ντούσαν Μπάγεβιτς, είναι γεγονός (απομένουν τα τυπικά) αλλά κανείς δεν γνωρίζει αν το κλίμα στην "Ένωση" θα αλλά ξει προς το καλύτερο, καθώς η κόντρα τον οργανωμένων με τον Σερβοέλληνα τεχνικό δεν έχει... σβήσει. Το μήνυμα όμως εστάλει, από τον Δημήτρη Χατζηχρήστο, αργά το βράδυ της Τρίτης (18/11): "Να μην αποδοκιμάσει κανείς. Πάνω από όλους η ΑΕΚ".

 

Ο πρόεδρος της ερασιτεχνικής, Δημήτρης Χατζηχρήστος, με δηλώσεις του στον Nova ΣΠΟΡ FM 94,6, μίλησε για τη δεύτερη επιστροφή του Ντούσαν Μπάγεβιτς στην ΑΕΚ. Δήλωσε μεν αντίθετος για τη συγκεκριμένη κίνηση, αλλά στάθηκε στο πλευρό... της ΑΕΚ και έστειλε μήνυμα προς όλες τις κατευθύνσεις: "Όποιος δεν μπορεί να δεχτεί τη συγκεκριμένη απόφαση, καλύτερα να κάτσει σπίτι του. Δεν αντέχει η ΑΕΚ εσωτερικά μέτωπα".

 

Αναλυτικά οι δηλώσεις του προέδρου της ερασιτεχνικής ΑΕΚ:

 

- Για την επιλογή Μπάγεβιτς:

 

"Όσον αφορά στο θέμα της επιλογής αυτής, το "βάρος" το παίρνει η διοίκηση των ανθρώπων, που όλα αυτά τα χρόνια στήριζαν τον Ντέμη Νικολαϊδη. Τώρα, πλέον, καλούνται να σηκώσουν τον …σταυρό μόνοι τους. Και ο "σταυρός" είναι και ο …σταυρός των επιλογών. Καταλαβαίνεις ότι, άνθρωποι, που δεν έχουν και άμεση σχέση με το αντικείμενο, όταν έχουν να πάρουν τόσο σοβαρές και κρίσιμες αποφάσεις, είναι, πραγματικά, πάρα πολύ δύσκολο. Δε θα ήθελα να είμαι, σε καμία περίπτωση, στη θέση τους.

 

Μόνο λύπη και απογοήτευση μου προκαλεί το γεγονός ότι χρειαζόμαστε έναν …Μπάγεβιτς, για να νικήσουμε τον Θρασύβουλο, την Παναχαϊκή, τη Δόξα Δράμας και όλες αυτές τις ομάδες που ήρθαν και μας ταλαιπώρησαν μέσα και έξω από το ΟΑΚΑ. Ξέρω ότι πέρασαν πέντε χρόνια και –όπως μου είπε και ένας φίλος μου-, που να φανταζόταν ο Ντέμης ότι θα έκλεινε έτσι το πενταετές πρόγραμμα, που μας είχε πλασάρει...".

 

- Για τη στάση της "Original":

 

"Η αλήθεια είναι ότι, κάθε είδους κόντρα, μετά από τόσες που έχει περάσει η ΠΑΕ, είναι πολυτέλεια. Και όταν μπαίνουμε σε μία διαδικασία αντιπαράθεσης μεταξύ των οπαδών της ΑΕΚ, νομίζω ότι αυτό είναι ό,τι χειρότερο. Έχω την εντύπωση ότι μόνο κακό θα κάνει. Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα. Πιο άσχημο πράγμα –και από την επιστροφή του Μπάγεβιτς-, είναι να βλέπεις ΑΕΚτζήδες να τσακώνονται στο γήπεδο και να βλέπεις εσωτερικά μέτωπα… Αυτό είναι το χειρότερο.

 

Αν υπάρχουν τώρα ΑΕΚτζήδες –ανεξαρτήτου ηλικίας-, που τους αρέσει να έρχονται στο γήπεδο και να δημιουργείται ένα χάος, εξαιτίας της πρόσληψης του Μπάγεβιτς, τότε, νομίζω, ότι θα είναι καλύτερο, αυτοί να κάτσουν στο σπίτι τους. Γιατί, όπως έχουμε ξαναπεί, οι παίκτες, τουλάχιστον, δε νομίζω πως φταίνε σε τίποτα. Το βάρος της επιλογής πέφτει στους μετόχους, οι οποίοι ευελπιστώ να θέλουν, όσο και εμείς, την ενότητα στην ΑΕΚ.

Το θέμα του Μπάγεβιτς είναι μια ιστορία που δεν κλείνει έτσι εύκολα και απλά. Ο κόσμος είναι κόσμος. Και όλοι αυτοί που βγαίνουν στα τηλέφωνα και έχουν άποψη, το δικαιούνται. Τους καταλαβαίνω. Όλοι, αυτήν τη στιγμή, είμαστε "πονεμένοι". Είτε θέλουμε τον Μπάγεβιτς, είτε όχι. Δεν παύει να υπάρχουν άνθρωποι, που του πέταγαν αυγά και τώρα να λένε εντάξει, να δούμε τι θα γίνει, πως θα πάει η ομάδα’’. Βλέπεις μεταστροφές. Σε εμάς, μεταστροφή δεν υπάρχει σε κάτι τέτοιο.

 

Η θέση η δική μας δεν αλλάζει. Έχω την εντύπωση πως, όσο πιο αδιάφορα και απαρατήρητα περάσει ο Μπάγεβιτς από το ΟΑΚΑ, τόσο καλύτερα θα είναι για την ΑΕΚ. Αν τώρα, για μια ακόμη φορά, ο Μπάγεβιτς γίνει πόλος και αφορμή αντιπαραθέσεων, που μόνο κακό θα κάνουν, τόσο το χειρότερο. Να πάνε τα αποτελέσματα καλά για να περάσει όλη αυτή η ιστορία απαρατήρητη. Γιατί, σε διαφορετική περίπτωση…".

 

- Για τις διαφορές επί εποχής Ψωμιάδη:

 

"Όταν η ιστορία επαναλαμβάνεται, την πρώτη φορά επαναλαμβάνεται σαν φάρσα. Τη δεύτερη, όμως, σαν τραγωδία. Εγώ, δε θέλω να πω ότι είναι τραγωδία η επιστροφή του Μπάγεβιτς. Δε θέλω να τη συγκρίνω με την προηγούμενη φορά. Τότε, υπήρχε ο χαρακτήρας του Ψωμιάδη. Υπήρχε η τοποθέτηση του Μπάγεβιτς, που από εκεί ξεκίνησαν όλα. Εμείς είχαμε προσπαθήσει να διαμαρτυρηθούμε ειρηνικά.

 

Η ουσία είναι ότι αυτοί οι άνθρωποι που έχουν μείνει, είναι στο "πόδι" του Νικολαϊδη. Οι άνθρωποι που ηγούνται της νέας φιλοσοφίας, της συνέχειας αυτής του Νικολαϊδη -δεν ξέρω πως το χαρακτηρίζουν και οι ίδιοι-, τέσσερα χρόνια επιμελώς κρύφτηκαν. Η συμφωνία, που φερόταν να υπήρχε, ήταν μπαρούφα. Έπρεπε κάθε στιγμή που έβλεπαν κάποια πράγματα που δεν τους άρεσαν και δε συμφωνούσαν με τον Νικολαϊδη, να το λένε.

 

Κάνω έκκληση στον κόσμο να καταλάβει ότι δεν υπάρχουν άλλα περιθώρια διχασμού, έριδας και αντιπαράθεσης μέσα στο γήπεδο. Φυσικά, σε καμία περίπτωση, δεν είμαστε χαρούμενοι με την επιστροφή του Μπάγεβιτς. Εγώ ποτέ δε θα έπαιρνα κάποιον: έναν ποδοσφαιριστή, έναν προπονητή κτλ, που θα ήξερα ότι, αν μην τι άλλο, θα διχάσει τον κόσμο της ΑΕΚ.

 

Απλά, είναι κρίμα για όλον αυτόν τον κόσμο, που στήριξε και στηρίζει, αυτή η αγωνιστική κατάπτωση, αυτό το αγωνιστικό συνονθύλευμα, που κάθε Κυριακή γίνεται πιο έντονο. Και είναι κρίμα και για τον Δώνη, ο οποίος –όχι φυσικά, ότι ήταν καλύτερος από τον Κωστένογλου-, αλλά ξεκίνησε με τόσα όνειρα και φιλοδοξίες, όπως και αρκετός κόσμος, που τον πίστεψε και δεν τα κατάφερε.

 

Αν οι μέτοχοι ήταν λίγο πιο διορατικοί, θα είχαν φέρει έναν προπονητή, που θα μπορούσε να μη διχάσει. Έχουμε δικαίωμα να κάνουμε νέα λάθη. Το πρόβλημα είναι να μην κάνουμε τα ίδια λάθη, συνέχεια".

 

- Για την ενημέρωση από τους μετόχους:

 

"Η πρώτη φορά που το συζήτησα μαζί τους ήταν σήμερα (δηλ: την Τρίτη). Χωρίς να είναι υποχρεωμένοι να με ενημερώσουν, το έμαθα απ τους ίδιους, πριν από λίγες ώρες. Πάνω απ την ΑΕΚ, βάζω την αξιοπρέπειά της. Και ανησυχώ που το λέω, αλλά, περνώντας τα χρόνια, διαπιστώνω ότι η μόνη της ελπίδα είναι τα παιδιά στην κερκίδα. Θεωρούσα ότι το "κεφάλαιο" Μπάγεβιτς είχε "κλείσει" για την ΑΕΚ. Είχα ξεχάσει ότι, καν, υπάρχει. Νόμιζα ότι είναι προπονητής στον Ερυθρό Αστέρα ακόμα.

 

Δε ξέρω τι μας ξημερώνει. Ο Θεός να βάλει το χέρι του. Γιατί, εκτός από τα πρόσωπα που γράφουν ιστορία, υπάρχει και η ίδια ιστορία της ΑΕΚ: η φανέλα της και τα σχετικά".

:shock:

 

:whistle:

 

Δημήτρη; Αγόρι μου; Τι έπαθες; Είσαι καλά; Τί σου κάνανε;

 

:fear:

 

ps: all the money τα υπογραμμισμένα... ρε καλά το λεω εγώ ADD...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πότε μίλησαν ρε Γιώργη? πρίν, ή μετά τον (ξανα)πεί κομπλεξικό?

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/AEK/220965.html

Ο Μπάγεβιτς έχει κόμπλεξ. Πέρυσι με τον Αρη έδινε εντολές για να βάλει και 5ο γκολ η ομάδα του στην ΑΕΚ Πανηγύρισε έξαλλα το γκολ στο 1-1

Holly Shit!!! πανηγύρισε το γκολ της ομάδας του! :lol: :lol:

 

 

 

 

 

Αν υπάρχουν τώρα ΑΕΚτζήδες που τους αρέσει να έρχονται στο γήπεδο και να δημιουργείται ένα χάος, εξαιτίας της πρόσληψης του Μπάγεβιτς, τότε, νομίζω, ότι θα είναι καλύτερο, αυτοί να κάτσουν στο σπίτι τους. Γιατί, όπως έχουμε ξαναπεί, οι παίκτες, τουλάχιστον, δε νομίζω πως φταίνε σε τίποτα.

 

ενας άλλος που έλεγε οτι πριν βγάλουν τις φανέλες οι παίκτες, πρεπει πρώτα κάποιοι άλλοι να βγάλουν τα κασκολ, έφυγε νύχτα

@ ΧαΧα... δεν πας να δεις αν φεύγεις ? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μόνο οι Παναθηναϊκοί και οι Ολυμπιακοί του insomnia να πάμε να ψηφίσουμε το "Δεν ξέρω/Δεν απαντώ", μπορούμε να βγάλουμε πόρισμα ότι "οι Αεκτζήδες δεν ξέρουν τι τους γίνεται"!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε καλα εκει 100 ατομα ψηφισαν, αν θελει ο χατζηχρηστος με την παρεα του τους τρωνε :D

 

Ψηφίστε και εσείς. Όσο περισσότεροι ψηφίσουν, τόσο πιο κοντά στην πραγματικότητα το δείγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...