Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

περα απο τη χλευη, παιχνιδι μπορει να παρει μονος του ο Εντινιο και ο Σκοκο και ο Μπασινας (γιατι παιχνιδι να παρεις μονος σου δε σημαινει απλα να βαλεις το γκολ)...

αυτο ελπιζω σαν αεκτζης, γιατι τετοιες ενδειξεις εχω...

 

αλληθεια, ποσα παιχνιδια πηρε ΜΟΝΟΣ του ο κουασιμοδος? (συγγνωμη αλλα τετοια καμπουρα που εχει ο Νταρκο μονο αυτο μου θυμιζει...)

Σεντρες του εστελνε ο Γκαλετι και επαιρνε κεφαλιες...

το να εισαι τοσο καλος στο ψηλο παιχνιδι, αυτοματα σε αναδεικνυει σε ΠΑΙΚΤΗ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ και οτι πηρες μονος σου ολο το ματς? νομιζω πως το "τοπι" ειναι πιο ουσιαστικο για να δεχεται τετοια σχολια...

 

Μεσα σε 2 ματς προκριματικων και μια αγωνιστικη ειδες εσυ οτι ο εντινιο μπορει να παρει μονος του παιχνιδι?? χλωμο σε κοβω.. πολυ νωρις για τετοια συμπερασματα.. που ηταν ο εντινιο στα ματς με την Ομονοια? Γιατι δεν τα πηρε μονος του?

 

Ο Νταρκο εδωσε μισο τιτλο στον ολυμπιακο περισυ.. δευτερος σκορερ με πολλα καθοριστκα γκολ.. αυτη ειναι η δουλεια ενος σεντερ φορ.. ενας παιχτης που μπορει να ονομαστει ΠΑΙΚΤΗΣ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ δεν σημαινει οτι εκανε περισσοτερη δουλεια απο εναν αλλο που εβαλε το νικητηριο γκολ.. φρουφρου και αρωματα φαση.. δωστε τιτλους να γουσταρουμε..!

 

και αμα ο νταρκο σου θυμιζει Κουασιμοδο.. ο Κυριακος και ο Καφες τι σου θυμιζουν? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

και αμα ο νταρκο σου θυμιζει Κουασιμοδο.. ο Κυριακος και ο Καφες τι σου θυμιζουν? :lol:

 

Πάντως ο Κυργιάκος ήταν μοντέλο του Armani.

 

Οπότε λίγα τα λόγια σας για το μοντέλο, κακόγουστοι... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που ηταν ο εντινιο στα ματς με την Ομονοια? Γιατι δεν τα πηρε μονος του?

 

Τραυματίας...

 

 

Ο Νταρκο εδωσε μισο τιτλο στον ολυμπιακο περισυ.. δευτερος σκορερ με πολλα καθοριστκα γκολ.. αυτη ειναι η δουλεια ενος σεντερ φορ.. ενας παιχτης που μπορει να ονομαστει ΠΑΙΚΤΗΣ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ δεν σημαινει οτι εκανε περισσοτερη δουλεια απο εναν αλλο που εβαλε το νικητηριο γκολ.. φρουφρου και αρωματα φαση.. δωστε τιτλους να γουσταρουμε..!

 

Ναι, αλλα τα εβαλε τα γκολ απο ομαδικες ενεργειες, οχι πως πηρε μπαλα ή εκανε κουλα σουτ και εβαζε τα γκολ. Νομιζω πως αυτο εννοει ο Str.

Απο σεντρες και κεφαλιες, αντε και ενα δυο προβολες εκανε και εβαζε τα γκολ ο Νταρκο, (δεν λεω πως δεν ειναι παιχτουρα, παιχτουρα ειναι για μενα), αλλα δεν ειναι ο παικτης που με δικη ατομικη ενεργεια μπορει να γυρισει ενα παιχνιδι και να χαρισει μια νικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά βοηθήστε με λίγο.

 

Οι εφημερίδες της ΑΕΚ ήταν οι εξής : Ώρα, Score, Ένωση

 

Σήμερα μπαίνοντας στο contra να δω τα πρωτοσέλιδα έπεσα πάνω στον "Πρωταθλητή".

 

Ιδού σε όσους δεν το έχουν δει....

 

PROTA8LHTHS_b.jpg

 

Και ερωτώ, αποκτήσαμε και νέα εφημερίδα xD? Να την πάρω? Είναι καλή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως η ΑΕΚ μου φαίνεται καλύτερη από πέρυσι. Έδιωξε και τη χολέρα τον Ριβάλντο και ενισχύθηκε πολύ σε θέσεις που πονούσε.

Πέρα από αυτό όμως, συνεχίζω να πιστεύω ότι υπολείπεται του Ολυμπιακού, καθώς δεν έχει παίχτες που μπορούν να πάρουν παιχνίδια μόνοι τους, όπως ο Galleti, ο Ντάρκο, ο Μπελούτσι (αν σταθεροποιήσει την αποδοσή του) και τέτοιος φαίνεται να είναι κι ο Ντιόγκο.

Όπως και να'χει, είναι πολύ νωρίς για να κρίνουμε τις ομάδες. Σε ένα μήνα περίπου θα έχουμε μία πιο ξεκάθαρη εικόνα, ενώ ασφαλή συμπεράσματα για όλες τις ομάδες θα μπορούν να εξαχθούν στο τέλος του Α΄ γύρου.

 

Aν μη τι άλλο, η ΑΕΚ έχει στο ρόστερ της τον πρώτο σκόρερ της περσινής περιόδου, και δίπλα του πλέον έναν ακόμα που έβαλε 14 γκολ και μοίρασε και 6 ασσίστ πέρσι.

 

Έχει δείγματα από τον Σκόκο ότι το κατέχει πολύ καλά το τόπι, μένει να το αποδείξει και μέσα στο γήπεδο.

 

Έχει έναν Μπασινά, που θα δείξει σε τι κατάσταση βρίσκεται, αν φτάσει στα στάνταρ του είναι σημαντικότατος σε μία νευραλγική θέση με την εμπειρία του.

 

Έχει και τον πιο κ@υλωμένο σέντερ μπακ του πρωταθλήματος.

 

 

Μεσα σε 2 ματς προκριματικων και μια αγωνιστικη ειδες εσυ οτι ο εντινιο μπορει να παρει μονος του παιχνιδι?? χλωμο σε κοβω.. πολυ νωρις για τετοια συμπερασματα.. που ηταν ο εντινιο στα ματς με την Ομονοια? Γιατι δεν τα πηρε μονος του?

 

Ο Εντίνιο είναι από πέρσι στην ΑΕΚ και έχουμε δείγματα γραφής του.

Είναι πολύ καλός σκόρερ, με πολύ καλά σωματικά προσόντα, λίγο φλύαρος μακριά από την περιοχή, πολύ νευρικός.

 

Με την Ομόνοια ήταν τραυματίας. Αν έπεζε, δεν λέω πως η θα είχε πάρει τα παιχνίδια μόνος του, αλλά σίγουρα θα είχε προκαλέσει πολλά ρήγματα στην κλειστή άμυνα των Κυπρίων.

 

Ο Νταρκο εδωσε μισο τιτλο στον ολυμπιακο περισυ...

 

Τον άλλο μισό ο Βάλνερ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στο thread της ΑΕΚ, για να μην συνεχίσουμε το off topic και κάνε μου σούμα τους αγώνες που έπαιξες μπάλα.

 

Εμ, είμαι ΑΕΛ, οπότε άμα γράψω τους αγώνες που παίξαμε μπάλα, θα είμαι offtopic.

 

Παρόλα αυτά αδυνατώ να καταλάβω που μπερδεύεσαι. Πήρατε ή δεν πήρατε λιγότερους βαθμούς από την ΑΕΚ στο γήπεδο; Πήρατε. Πού κολλάς λοιπόν; Ο κανονικός πρωταθλητής είναι η ΑΕΚ.

 

Τώρα ο Ολυμπιακός τυπικά, το πήρε για ηθικούς λόγους. Οπότε ο ψευτοηθικός πρωταθλητής είναι ο Ολυμπιακός. Η ΑΕΚ είναι ο ουσιαστικός.

 

Το αναφέρω γιατί έλεγες:

 

Τέτοια ώρα πάντως έχει πλάκα να διαβάζεις παραμύθια περί ηθικής πρωταθλήτριας.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ, είμαι ΑΕΛ, οπότε άμα γράψω τους αγώνες που παίξαμε μπάλα, θα είμαι offtopic.

 

Παρόλα αυτά αδυνατώ να καταλάβω που μπερδεύεσαι. Πήρατε ή δεν πήρατε λιγότερους βαθμούς από την ΑΕΚ στο γήπεδο; Πήρατε. Πού κολλάς λοιπόν; Ο κανονικός πρωταθλητής είναι η ΑΕΚ.

 

Τώρα ο Ολυμπιακός τυπικά, το πήρε για ηθικούς λόγους. Οπότε ο ψευτοηθικός πρωταθλητής είναι ο Ολυμπιακός. Η ΑΕΚ είναι ο ουσιαστικός.

 

Αμ δεν είσαι ΑΕΛ, αντιΟλυμπιακός είσαι, η ομάδα με τους περισσότερους και φανατικότερους οπαδούς στην Ελλάδα.

 

Αν λοιπόν θέλεις να παίρνεις ηθικά πρωταθλήματα, θα πρέπει, πριν μπείς να παίξεις μπάλα, να ξέρεις ότι το ποδόσφαιρο έχει κανονισμούς. Το πόσο ηθικό είναι να ζητάς να πάρεις ένα πρωτάθλημα, επειδή μία ανταγωνιστριά σου ομάδα εκμεταλλεύτηκε την ηλιθιότητα μίας άλλης, εγώ δεν μπορώ να το δώ κατά πώς στέκει.

Αντί λοιπόν να κλαίγεσαι και να οδύρεσαι για τον κακό Ολυμπιακό που έκλεψε από την αγαθή και τίμια ΑΕΚ το πρωτάθλημα, μάθε ότι και οι βαθμοί στα χαρτιά γράφονται. Ακόμη και τα γκολ.

 

Σας έπιασε όλους τους φυγόπονους η ηθική σας αλλοοφροσύνη.

Ευχαριστούμε, δεν θα πάρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμ δεν είσαι ΑΕΛ, αντιΟλυμπιακός είσαι, η ομάδα με τους περισσότερους και φανατικότερους οπαδούς στην Ελλάδα.

 

 

O μονος τροπος που μπορω να αιτιολογησω αυτες τις αποψεις σαν και την παραπανω, ειναι πως οσοι τις εκφραζουν ειναι full of κομπλεξ κατωτεροτητας (οσον αφορα την ομαδα τους), και θελουν να πιστευουν πως σωνει και καλα καποιος ασχολειται μαζι τους (την ομαδα τους)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O μονος τροπος που μπορω να αιτιολογησω αυτες τις αποψεις σαν και την παραπανω, ειναι πως οσοι τις εκφραζουν ειναι full of κομπλεξ κατωτεροτητας (οσον αφορα την ομαδα τους), και θελουν να πιστευουν πως σωνει και καλα καποιος ασχολειται μαζι τους (την ομαδα τους)...

 

Δεν μπορώ να εξηγήσω αλλιώς το γεγονός ότι ένας οπαδός της ΑΕΛ, όπως ο ίδιος δηλώνει, μπαίνει στο thread του Παναθηναϊκού, για να δηλώσει ότι δεν πρέπει επ' ουδενί να ξαναπάρει το πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός και εν συνεχεία το γυρίζει στο αεκτζίδικο για να περισώσει τα προσχήματα.

Αν αυτό δεν είναι κόμπλεξ, με αντιολυμπιακή μάλιστα χροιά, τότε πώς θα μπορούσε να το ερμηνεύσει αλλιώς η επιστήμη liopyr?

 

Η παρατηρησή μου αφορούσε μόνο τον συγκεκριμένο και όχι όποιονδήποτε άλλο, ο οποίος ευχαριστιέται τις επιτυχίες της ομάδας του, περισσότερο από τις αποτυχίες του αντιπάλου.

Νομίζω καταλαβαίνεις τη διαφορά και δεν υπονοώ τπτ για εσένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να εξηγήσω αλλιώς το γεγονός ότι ένας οπαδός της ΑΕΛ, όπως ο ίδιος δηλώνει, μπαίνει στο thread του Παναθηναϊκού, για να δηλώσει ότι δεν πρέπει επ' ουδενί να ξαναπάρει το πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός και εν συνεχεία το γυρίζει στο αεκτζίδικο για να περισώσει τα προσχήματα.

Αν αυτό δεν είναι κόμπλεξ, με αντιολυμπιακή μάλιστα χροιά, τότε πώς θα μπορούσε να το ερμηνεύσει αλλιώς η επιστήμη liopyr?

 

 

Δεν έχω διαβάσει την κουβέντα που είχατε στα άλλα thread, αλλά από ένα quote εσύ τον παρότρυνες να συνεχίσει την κουβέντα εδώ.

 

**************************

 

Από εκεί και πέρα λες:

 

Η παρατηρησή μου αφορούσε μόνο τον συγκεκριμένο και όχι όποιονδήποτε άλλο...

 

αλλά λίγο πιο πριν έλεγες:

 

Αμ δεν είσαι ΑΕΛ, αντιΟλυμπιακός είσαι, η ομάδα με τους περισσότερους και φανατικότερους οπαδούς στην Ελλάδα.

 

Αυτό σταθηκε σαν αφορμή να μιλήσω για κόμπλεξ.

Ούτε οι περισσότεροι είναι, ούτε και οι φανατικότεροι.

Ούτε και η γη γυρίζει γύρω από τον Ολυμπιακό.

 

Απλά τυχαίνει ο Ολυμπιακός να είναι μπροστάρης στο προσκήνιο (και το παρασκήνιο) τα τελευταία χρόνια, και όπως και να το κάνουμε δημιουργεί εχθρούς.

 

Και να στο πω και αλλιώς:

 

Περσι χάρηκα που είχατε καλή παρουσία στο τσου-λου.

Όπως χάρηκα επίσης που αποκλειστήκατε φέτος. Σαν "Θεία" δίκη ένα πράγμα, για τις αμαρτίες σας, καθώς εξ'αρχής δεν θα έπρεπε να ήστασταν εσείς αυτοί που παίζουν προκριματικά με την Ανόρθωση.

 

Έτσι φτιάχνεις εχθρούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να στο πω και αλλιώς:

 

Περσι χάρηκα που είχατε καλή παρουσία στο τσου-λου.

Όπως χάρηκα επίσης που αποκλειστήκατε φέτος. Σαν "Θεία" δίκη ένα πράγμα, για τις αμαρτίες σας, καθώς εξ'αρχής δεν θα έπρεπε να ήστασταν εσείς αυτοί που παίζουν προκριματικά με την Ανόρθωση.

 

Έτσι φτιάχνεις εχθρούς...

 

Όπως τελικά φάνηκε, η θεία δίκη δεν κάνει εξαιρέσεις κι έστειλε και την ΑΕΚ εκτός Ευρώπης.

Εκτός αν εδώ έχουμε να κάνουμε με ένα ατυχές αποτέλεσμα, ενώ στην περίπτωση του Ολυμπιακού, με θεία δίκη.

 

Τώρα για τα περί αντιΟλυμπιακού, ακόμη κι όταν ο Ολυμπιακός δεν ήταν ούτε στο προσκήνιο, ούτε στο παρασκήνιο, είχε να αντιμετωπίσει ακριβώς τις ίδιες λογικές με τις παραπάνω. Ο Ολυμπιακός να χάνει, όπως και να χάνει και δεν με νοιάζει, ακόμη κι αν η ομάδα μου παίζει Γ' εθνική.

Αμφιβάλλεις ότι υπάρχουν τέτοια μυαλά σε όλες τις ομάδες πλήν του οπαδού του Ολυμπιακού, του οποίου δεν του καίγεται καρφί, για το τι θα κάνουν οι υπόλοιποι, εφόσον η ομάδα του πάει καλά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τελικά φάνηκε, η θεία δίκη δεν κάνει εξαιρέσεις κι έστειλε και την ΑΕΚ εκτός Ευρώπης.

Εκτός αν εδώ έχουμε να κάνουμε με ένα ατυχές αποτέλεσμα, ενώ στην περίπτωση του Ολυμπιακού, με θεία δίκη.

 

Δεν σου λέω πως ήταν "Θεία δίκη" τα αποτελέσματα.

Ανικανότητα ήταν και τα δύο.

Εγώ απλά σου λέω πως μπορεί να τα αντιληφθεί ο καθένας μέσα του, να νιώσει μία δικαίωση.

Αν εσύ νιώθεις δικαιωμένος που αποκλείστηκε η ΑΕΚ από το uefa, πες μου και τον λόγο.

Τώρα για τα περί αντιΟλυμπιακού, ακόμη κι όταν ο Ολυμπιακός δεν ήταν ούτε στο προσκήνιο, ούτε στο παρασκήνιο, είχε να αντιμετωπίσει ακριβώς τις ίδιες λογικές με τις παραπάνω. Ο Ολυμπιακός να χάνει, όπως και να χάνει και δεν με νοιάζει, ακόμη κι αν η ομάδα μου παίζει Γ' εθνική.

Διαφωνώ κάθετα.

Κάνενας δεν τα είχε με τον Ολυμπιακό όταν δεν πρωταγωνιστούσε σε προσκήνιο και παρασκήνιο...

Αν εσύ θυμάσαι κάτι παραπάνω, πες μου.

Αμφιβάλλεις ότι υπάρχουν τέτοια μυαλά σε όλες τις ομάδες πλήν του οπαδού του Ολυμπιακού, του οποίου δεν του καίγεται καρφί, για το τι θα κάνουν οι υπόλοιποι, εφόσον η ομάδα του πάει καλά?

 

Εννοείται πως υπάρχουν τέτοια μυαλά σε όλες τις ομάδες.

Και φυσικά και στον Ολυμπιακό.

Δεν ξέρω τι αντιλαμβάνεσαι εσύ από τους τριγύρω σου Ολυμπιακούς, εγώ πάντως έχω ακούσει πολλές φορές από φίλους μου Ολυμπιακούς φράσεις τύπου:

-"Eμείς με την ΑΕΚ δεν έχουμε πρόβλημα.

Οι Βαζέλες να φάνε φούτσα στην Ευρώπη γιατί έχουν βγάλει γλώσσα"...

(φαντάζομαι πως οι ίδιοι θα λένε ακριβώς τα αντίστοιχα όταν μιλάνε με κάποιον Παναθηναικό για την ΑΕΚ, χρησιμοποιώντας και υποκοριστικά).

 

Αν εσύ πιστεύεις πως μόνο το κοινό του Ολυμπιακού ασχολείται μόνο με την ομάδα του, και δεν ενδιαφέρεται για το τι κάνουν οι άλλοι, το ευγενικότερο που μπορώ να πω είναι πως είσαι αθεράπευτα αφελής, και δεν το συνεχίζω, είναι ωραίο να ζεις στον κόσμο σου καμμιά φορά... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...