Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ποιοτικότερη ομάδα δε κερδίζει στα χαρτιά αλλά στο γήπεδο.

 

Όχι πάντα έχει και το γήπεδο πολλές παγίδες χωρίς να δίνω κύριο ρόλο μόνο στην διαιτησία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Με την διαιτησία σταματήστε την καραμέλα, έχει δημοσιευθεί φωτογραφία που δείχνει καθαρότατα τράβηγμα στον Edinho. Πάρτε χαμπάρι οτι με κότερα και φρου φρου δεν γίνονται ομαδες!!!

 

 

ΑΕΚ για μια ζωή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η score έχει την φώτο και φαίνεται καθαρά το τράβηγμα τελικά. Ίσως ο όλος ντόρος που δημιουργήθηκε τελικά να οφείλεται στο γεγονός ότι όλοι μίλησαν για χέρι (που δεν φαίνεται να υπάρχει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την διαιτησία σταματήστε την καραμέλα, έχει δημοσιευθεί φωτογραφία που δείχνει καθαρότατα τράβηγμα στον Edinho. Πάρτε χαμπάρι οτι με κότερα και φρου φρου δεν γίνονται ομαδες!!!

 

Μα δέν είπα άνθρωπε μου οτι είναι ευνοημένη η ΑΕΚ απο την διαιτησία, άλλη μεγάλη ομάδα εννοούσα την γνωστή την πιό μεγάλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η score έχει την φώτο και φαίνεται καθαρά το τράβηγμα τελικά. Ίσως ο όλος ντόρος που δημιουργήθηκε τελικά να οφείλεται στο γεγονός ότι όλοι μίλησαν για χέρι (που δεν φαίνεται να υπάρχει).

 

Με την διαιτησία σταματήστε την καραμέλα, έχει δημοσιευθεί φωτογραφία που δείχνει καθαρότατα τράβηγμα στον Edinho. Πάρτε χαμπάρι οτι με κότερα και φρου φρου δεν γίνονται ομαδες!!!

 

 

ΑΕΚ για μια ζωή

 

ρε παιδιά, δίκαια κερδίσατε, αλλά με αυτές τις π@π@ριες ότι είναι καθαρό πέναλτυ, νομίζετε ότι διαφέρετε από τους οπαδούς/τσουκαλάδες του οσφπ που κοροιδεύουμε?

σε 358 λήψεις, κανείς δε μπορεί να διακρίνει πέναλτυ-χέρι ή ανατροπή-, (Αντίθετα με το μαύρο χέρι που κινείται προς τη μπάλα κ ίσως τη βρίσκει), και βγαίνει ο αντίστοιχος πρωταθλητής σε κίτρινο, και λέει είναι πέναλτυ, και εσείς συμφωνείτε?

Κατά 99% παλι θα κερδίζατε το συγκεκριμένο παιχνίδι, αλλά αν θέλουμε να λέμε ότι είμαστε σοβαροί οπαδοί, τότε δε μπορούμε να στηρίζουμε την επιχειρηματολογία μας σε κότερα και πέναλτυ που δεν τα σφύριζε ούτε ο ....νικολαίδης...

αλλωστε, αυτό που δείχνει η φυλλάδα αυτή στο εξώφυλλο, δε φανερωνει ΠΟΥΘΕΝΑ ανατροπή (απλά 2 παίχτες πεσμένους δείχνει)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι μας λες ρε μεγαλε.. δλδ ο ο ολυμπιακος η ομαδα με το ποιοτικοτερο ροστερ στην Ελλαδα δεν το αξιζει.. το αξιζει το αεκακι που κερδισε τον παο μετα απο Χ χρονια και χαρηκανε που ο τυφλος κερδισε τον κουτσο.. εμπρς της αεκ λαε:eek:

 

 

Το ακριβότερο ρόστερ δεν σημαίνει πως ειναι και το ποιοτικότερο.

Το γεγονός πως ο Ολυμπιακός δεν έχει σαφές αγωνιστικό πλάνο, και μία μεταγραφή τον χρόνο σώζει την κατάσταση είναι η απόδειξη.

 

Από εκεί και πέρα μικρέ, (γιατί για να μιλάς απαξιωτικά για μία από τις μεγαλύτερες ομάδες στην Ελλάδα, σίγουρα μικρός είσαι τουλάχιστον σαν ανθρωπος), ξαναρίξε μια ματιά στο ρόστερ της ΑΕΚ, και πες μου πού υστερεί σημαντικά σε σχέση με την "τεράστια" ομάδα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υπεροψία απο τις Ευρωπαικές επιτυχίες δέν οδηγεί σε καλό, εδώ κοτζάμ Ολυμπιακός παρά το ότι θεοί και δαίμονες ήταν υπέρ του στο πρωτάθλημα πέρσυ ήταν για αρκετό καιρό δεύτερος επειδή μιά φορά στο εκατομύριο τύχαινε να πάει καλά στην Ευρώπη. Ας κοιτάξει η ΑΕΚ να πάρει κεφάλι απο την αρχή γιατί ο Παναθηναικός όσο θα προχωράει στην Ευρώπη φαίνεται οτι θα βγεί γρήγορα έξω απο την κούρσα, να μήν το ξαναπάρει ο Ολυμπιακός γιατί δέν το αξίζει.

 

Αυτό μόνο, τίποτα άλλο, τέλος. Ο Ολυμπιακός δεν το αξίζει, επειδή δεν θέλει ο Berolinezos κι ο κάθε Berolinezos.

Όταν λέμε ότι δεν υπάρχει άλλη ομάδα πέρα από τον Ολυμπιακό και τον αντι-Ολυμπιακό στα μυαλά κάποιων, μας την πέφτετε.

Berolinezo, ετοιμάσου να τσούξει για 12η φορά σε 13 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ακριβότερο ρόστερ δεν σημαίνει πως ειναι και το ποιοτικότερο.

Το γεγονός πως ο Ολυμπιακός δεν έχει σαφές αγωνιστικό πλάνο, και μία μεταγραφή τον χρόνο σώζει την κατάσταση είναι η απόδειξη.

 

Από εκεί και πέρα μικρέ, (γιατί για να μιλάς απαξιωτικά για μία από τις μεγαλύτερες ομάδες στην Ελλάδα, σίγουρα μικρός είσαι τουλάχιστον σαν ανθρωπος), ξαναρίξε μια ματιά στο ρόστερ της ΑΕΚ, και πες μου πού υστερεί σημαντικά σε σχέση με την "τεράστια" ομάδα σου.

 

Εμένα πάντως η ΑΕΚ μου φαίνεται καλύτερη από πέρυσι. Έδιωξε και τη χολέρα τον Ριβάλντο και ενισχύθηκε πολύ σε θέσεις που πονούσε.

Πέρα από αυτό όμως, συνεχίζω να πιστεύω ότι υπολείπεται του Ολυμπιακού, καθώς δεν έχει παίχτες που μπορούν να πάρουν παιχνίδια μόνοι τους, όπως ο Galleti, ο Ντάρκο, ο Μπελούτσι (αν σταθεροποιήσει την αποδοσή του) και τέτοιος φαίνεται να είναι κι ο Ντιόγκο.

Όπως και να'χει, είναι πολύ νωρίς για να κρίνουμε τις ομάδες. Σε ένα μήνα περίπου θα έχουμε μία πιο ξεκάθαρη εικόνα, ενώ ασφαλή συμπεράσματα για όλες τις ομάδες θα μπορούν να εξαχθούν στο τέλος του Α΄ γύρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περα απο τη χλευη, παιχνιδι μπορει να παρει μονος του ο Εντινιο και ο Σκοκο και ο Μπασινας (γιατι παιχνιδι να παρεις μονος σου δε σημαινει απλα να βαλεις το γκολ)...

αυτο ελπιζω σαν αεκτζης, γιατι τετοιες ενδειξεις εχω...

 

αλληθεια, ποσα παιχνιδια πηρε ΜΟΝΟΣ του ο κουασιμοδος? (συγγνωμη αλλα τετοια καμπουρα που εχει ο Νταρκο μονο αυτο μου θυμιζει...)

Σεντρες του εστελνε ο Γκαλετι και επαιρνε κεφαλιες...

το να εισαι τοσο καλος στο ψηλο παιχνιδι, αυτοματα σε αναδεικνυει σε ΠΑΙΚΤΗ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ και οτι πηρες μονος σου ολο το ματς? νομιζω πως το "τοπι" ειναι πιο ουσιαστικο για να δεχεται τετοια σχολια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περα απο τη χλευη, παιχνιδι μπορει να παρει μονος του ο Εντινιο και ο Σκοκο και ο Μπασινας (γιατι παιχνιδι να παρεις μονος σου δε σημαινει απλα να βαλεις το γκολ)...

αυτο ελπιζω σαν αεκτζης, γιατι τετοιες ενδειξεις εχω...

 

αλληθεια, ποσα παιχνιδια πηρε ΜΟΝΟΣ του ο κουασιμοδος? (συγγνωμη αλλα τετοια καμπουρα που εχει ο Νταρκο μονο αυτο μου θυμιζει...)

Σεντρες του εστελνε ο Γκαλετι και επαιρνε κεφαλιες...

το να εισαι τοσο καλος στο ψηλο παιχνιδι, αυτοματα σε αναδεικνυει σε ΠΑΙΚΤΗ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ και οτι πηρες μονος σου ολο το ματς? νομιζω πως το "τοπι" ειναι πιο ουσιαστικο για να δεχεται τετοια σχολια...

 

Να σου θυμίσω 2 ματσάκια μάνι μάνι? Ολυμπιακός - ΑΕΚ και Ηρακλής - Ολυμπιακός. Μόνος του τα πήρε ο, σύμφωνα μ' εσένα, Κουασιμόδος.(κι εμένα ο Εντίνιο μου θυμίζει πίθηκο, αλλά δεν μπαίνω στη διαδικασία να τον χαρακτηρίσω). Ο Μπασινάς τώρα ήρθε στην ΑΕΚ, ποιό παιχνίδι πήρε μόνος του? Υποθέτεις προφανώς ή ελπίζεις...

Για τον Σκόκο δεν έχω άποψη, θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@antonl:

[...]άλλωστε, αυτό που δείχνει η φυλλάδα αυτή στο εξώφυλλο, δε φανερωνει ΠΟΥΘΕΝΑ ανατροπή (απλά 2 παίχτες πεσμένους δείχνει)...

 

Δεν το συνεχίζω γιατί σβηστηκε το post του Tezas, οπότε και το σχόλιό μου πιο πάνω φαίνεται άτοπο. Anyway...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...