Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Γιατί τι άλλο μπορεί να κάνει?

 

Να του "τρίξει τα δόντια"?

 

Θα κρατούσες εσύ έναν 37χρονο στην ομάδα, να τον πληρώνεις 1,2εκ. και να μην γουστάρει να παίζει?

 

Πες μας εσύ τι θα έκανες αλήθεια?

 

Καταρχήν δεν θα είχα πάρει παίχτη για ηγέτη στα 35 του στηριζοντας την ομάδα πάνω του.Το λάθος έγινε όταν τον πήραμε.Αλλά να μου πεις η Προεδράρα εισητήρια ήθελε να πουλήσει και να βγάλει λεφτά,δεν πήγε ποτέ να φτιάξει ομάδα.

 

Νομίζω απάντησα,δεν θα υπήρχε καν στην ομάδα στα 37 του,πέρυσι τον παρακαλούσε να μείνει άλλον ένα χρόνο,ας λουστεί τα λάθη του τώρα.

Ε ναι ρε φίλε,οι άλλοι του δίνουν 20 εκ. για δυο χρόνια,μιλάμε για λεφτά,ας έλεγε δεν πας αν δεν πάρω τουλάχιστον 2,τόσο ματζίρης άνθρωπος που είναι θα έκανε τα πάντα για να φύγει,κάτι θα κερδίζαμε κι εμείς.

Ας τον είχαμε να κλαίει στις κερκίδες,εδώ τόσα έδινε για τον Αραμπουαρένα που ούτε αυτός γούσταρε να παίζει,έπαιζε δεν έπαιζε το ίδιο ήταν.Πρώτη φορά θα 'ταν που πληρώνουμε παίχτη να κάθεται;

 

Ρωτάω κι εγώ τώρα.Αφού γνώριζε εδώ και μια βδομάδα για την πρόταση,τι έκανε σε αυτό το διάστημα;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το θέμα με το Ριβάλντο είναι γραφικό(όπως και ο ίδιος ο δημιουργός του άλλωστε....ο γερο Ρίμπο).Απλά τα πράγματα ο Ρίμπο φεύγει γλιτώνουμε το συμβόλαιό του,βάζουμε και κανα ψιλό στην άκρη,''αναγκάζεται'' και η διοίκηση να αναπληρώσει το ''δυσαναπλήρωτο'' κενό και όλα μέλι γάλα.Τώρα το αν είχαν ή δεν είχαν δίκιο οι φίλοι Ολυμπιακοί τι σημασία έχει????νομίζω καμία επι της ουσίας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν δεν θα είχα πάρει παίχτη για ηγέτη στα 35 του στηριζοντας την ομάδα πάνω του.Το λάθος έγινε όταν τον πήραμε.

Ναι ωραία, ούτε εγώ. Ήταν λάθος, (το ότι δεν κρατήθηκε το πλάνο δημιουργίας νέας ομάδας), το παραδέχθηκε και ο ίδιος.

Από εκεί και πέρα τι?

Έθιξες ένα πολύ συγκεκριμένο θέμα, και σε ρώτησα τι θα έκανες σε αυτήν την περίπτωση.

 

Με την ίδια λογική, θα σου έλεγα κι εγώ πως (σύμφωνα με τα λεγόμενά σου), δεν έχεις δικαίωμα να παίρνεις θέση, γιατί εσύ στην θέση του, θα πάλευες ακόμα να ανέβεις κατηγορίες.

 

Αλλά να μου πεις η Προεδράρα εισητήρια ήθελε να πουλήσει και να βγάλει λεφτά,δεν πήγε ποτέ να φτιάξει ομάδα.

Έχεις κάποια βάσιμα οικονομικά στοιχεία για όλα αυτά?

Ή απλά τα υποθέτεις?

 

Νομίζω απάντησα,δεν θα υπήρχε καν στην ομάδα στα 37 του,πέρυσι τον παρακαλούσε να μείνει άλλον ένα χρόνο,ας λουστεί τα λάθη του τώρα.

 

Ναι, πάμε παρακάτω...

Ε ναι ρε φίλε,οι άλλοι του δίνουν 20 εκ. για δυο χρόνια,μιλάμε για λεφτά,ας έλεγε δεν πας αν δεν πάρω τουλάχιστον 2,τόσο ματζίρης άνθρωπος που είναι θα έκανε τα πάντα για να φύγει,κάτι θα κερδίζαμε κι εμείς.

Τον έναν που τα παίρνει τον λες ματζίρη, τον άλλον που δεν τα παίρνει τον "προεδράρα"...

Καταστάλλαξε κάπου.

 

Ας τον είχαμε να κλαίει στις κερκίδες,εδώ τόσα έδινε για τον Αραμπουαρένα που ούτε αυτός γούσταρε να παίζει,έπαιζε δεν έπαιζε το ίδιο ήταν.Πρώτη φορά θα 'ταν που πληρώνουμε παίχτη να κάθεται;

 

Και να έβγαινες μετά και να έλεγες, τι τον κρατάει τον παππού η "προεδράρα", τζάμπα τον πληρώνει κλπ...

 

Σας μάθαμε φιλαράκι.

 

Δεν θέλουμε άλλο.

 

Ρωτάω κι εγώ τώρα.Αφού γνώριζε εδώ και μια βδομάδα για την πρόταση,τι έκανε σε αυτό το διάστημα;;;;

 

Ρωτάς εμένα να σου πω τι έκανε?

Θα σου απαντήσω ειλικρινά.

 

Ιδέα δεν έχω. Θα δείξει το αποτέλεσμα.

 

(περίμενες να γνωρίζω κάτι παραπάνω από αυτό, ή ξέρεις εσύ και δεν μας το λες)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ωραία, ούτε εγώ. Ήταν λάθος, (το ότι δεν κρατήθηκε το πλάνο δημιουργίας νέας ομάδας), το παραδέχθηκε και ο ίδιος.

Από εκεί και πέρα τι?

Πήγαν 4 χρόνια τζάμπα.

Έθιξες ένα πολύ συγκεκριμένο θέμα, και σε ρώτησα τι θα έκανες σε αυτήν την περίπτωση.

 

Με την ίδια λογική, θα σου έλεγα κι εγώ πως (σύμφωνα με τα λεγόμενά σου), δεν έχεις δικαίωμα να παίρνεις θέση, γιατί εσύ στην θέση του, θα πάλευες ακόμα να ανέβεις κατηγορίες.

Η ομάδα μπήκε στο 44 νομιμότατα και τα λεφτά προήλθαν απο τον κόσμο και τον Νοτιά-Γκούμα κυρίως.Κανένας Ντέμης δεν έσωσε την ΑΕΚ,αν δεν ακολουθούσε ο κόσμος και ο μεγαλο-επιχειρηματίας τότε τι θα γινόταν.Αν δεν ήταν ο Ντέμης θα 'ταν κάποιος άλλος,η ομάδα δεν θα έπεφτε(τρανό παράδειγμα τόσα χρόνια ο ΠΑΟΚ),όλα αυτά για Δ΄εθνική είναι μούφες.Στο Ελλάντα αυτό δεν έγινε ποτέ και ούτε θα γίνει,είναι πολλοί οι ψήφοι Άρη.

 

Τον έναν που τα παίρνει τον λες ματζίρη, τον άλλον που δεν τα παίρνει τον "προεδράρα"...

Καταστάλλαξε κάπου.

Ο ένας είναι παίχτης ο άλλος Πρόεδρος,έχει μια κάποια διαφορά.

Επαναλαμβάνω Λύμπε-Δέλλας-Ριβάλντο=0 ευρώ.

Γήπεδο-Προπονητήριο: progress 0% (not responding),press x to cancel

Και να έβγαινες μετά και να έλεγες, τι τον κρατάει τον παππού η "προεδράρα", τζάμπα τον πληρώνει κλπ...

 

Σας μάθαμε φιλαράκι.

 

Δεν θέλουμε άλλο.

 

Σας;;;;Σε αντίθεση με κάποιους δεν προβατοποιούμε,δεν ανήκω ούτε στην αγέλη της Original ούτε στο μαντρί του Ντέμη,όποιος κάνει λάθη πρέπει να τρώει κράξιμο.Οι περισσότεροι νομίζετε ότι επειδή κράζει κάποιος τον Ντέμη είναι με την Original και το αντίθετο.

 

Αλλά να μου πεις η Προεδράρα εισητήρια ήθελε να πουλήσει και να βγάλει λεφτά,δεν πήγε ποτέ να φτιάξει ομάδα.

Έχεις κάποια βάσιμα οικονομικά στοιχεία για όλα αυτά?

Ή απλά τα υποθέτεις?

 

Φέτος είχε ξεπούλημα,όποιος δεν το βλέπει

Η προεδράρα λοιπόν μέχρι τώρα έχει διώξει/πουλήσει:Κατσουράνη,Παπασταθόπουλο,Δέλλα,Λύμπε,Τσιρίλο.

Τσιγκουνεύτηκε για:Ασσουνσάο,Μπρούνο Άλβες

Και πήρε:Ράμος,Μαντούκα,Καφέ,Παππά,Ρίκκα,Εντίνιο,τον Μπασινά για τις ακαδημίες μια που είναι πιτσιρικάς,Κυργιάκο(η μόνη σωστή μεταγραφή)

 

Έχει φτιάξει τρομερή ομάδα

 

Άμυνα:Γεωργέας :lol: , Μαιστόροβιτς :lol: ,Κυριάκος ,Χουνφράν

 

Κέντρο:Μπασινάς :lol: , Καφές :lol::lol::lol:,Μαντούκα 19:lol: , Χετεμάι :lol:

 

Επίθεση:Μπλάνκο,Εντίνιο:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Σκόκο θα δούμε,εκτός αν τον ήξερε κάποιος πριν έρθει

χει και βάθος πάγκου:Ράμος:lol:,Γεράλδο:cry:,Κονέ:cry:,Πλιάτσικα:lol:

 

Η κορυφή του ¨Εβερετστ:

 

Προπονητής:Δώνης :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:.^9

 

Ανέκδοτο:Ήταν τρεις προπονητές κι ο Δώνης:lol:

 

Α ρε Ντέμαρε την πήρες Fiat και την έκανες διαστημόπλοιο :lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέτος είχε ξεπούλημα,όποιος δεν το βλέπει

Η προεδράρα λοιπόν μέχρι τώρα έχει διώξει/πουλήσει:Κατσουράνη,Παπασταθόπουλο,Δέλλα,Λύμπε,Τσιρίλο.

Τσιγκουνεύτηκε για:Ασσουνσάο,Μπρούνο Άλβες

Και πήρε:Ράμος,Μαντούκα,Καφέ,Παππά,Ρίκκα,Εντίνιο,τον Μπασινά για τις ακαδημίες μια που είναι πιτσιρικάς,Κυργιάκο(η μόνη σωστή μεταγραφή)

 

Έχει φτιάξει τρομερή ομάδα

 

Άμυνα:Γεωργέας :lol: , Μαιστόροβιτς :lol: ,Κυριάκος ,Χουνφράν

 

Κέντρο:Μπασινάς :lol: , Καφές :lol::lol::lol:,Μαντούκα 19:lol: , Χετεμάι :lol:

 

Επίθεση:Μπλάνκο,Εντίνιο:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Σκόκο θα δούμε,εκτός αν τον ήξερε κάποιος πριν έρθει

χει και βάθος πάγκου:Ράμος:lol:,Γεράλδο:cry:,Κονέ:cry:,Πλιάτσικα:lol:

 

Η κορυφή του ¨Εβερετστ:

 

Προπονητής:Δώνης :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:.^9

 

Ανέκδοτο:Ήταν τρεις προπονητές κι ο Δώνης:lol:

 

Α ρε Ντέμαρε την πήρες Fiat και την έκανες διαστημόπλοιο :lol::lol::lol:

 

Φίλε μου, κάτι μου λέει, οτι γράφεις απλά για να γράφεις...(όπως λέμε μιλάς απλά για να μιλάς).

 

Τον παπασταθόπουλο και τον κατσουράνη γιατί να μην τους πουλήσει? Να τους κρατήσει καβάτζα για όταν θα τους ζητήσει η Μάντσεστερ και η Μπαρτσελόνα? Ή να τους κρατάει στο σούπερ ελληνικό πρωτάθλημα εσαεί?

Κάποιοι να ξέρεις έχουν φιλοδοξίες στην ζωή τους, και επειδή ο ντέμης έχει παίξει και αυτός μπάλα γνωρίζει οτι δεν θα μπορούσε να σταθεί εμπόδιο στις φιλοδοξίες και των 2 αυτών ποδοσφαιριστών, γιατί οι συγκεκριμένοι 2 που ανέφερες είναι για καλύτερα πράγματα.

 

Με την εντεκάδα που παρέθεσες παραπάνω μου φαίνεται πως ή δεν έχεις πάει ποτέ στο γήπεδο να δεις την ΆΕΚ ή απλά δεν γνωρίζεις απο ποδόσφαιρο.

Γιατί αν πήγαινες στο γήπεδο με τον γεωργέα πχ δεν θα γελούσες (απο τους λίγους που δίνουν το 110% των δυνατοτήτων τους -αν και έχουν περιορισμούς- μέσα στο γήπεδο).

 

Ο ράμος είναι πιτσιρικάς και ή θα μάθει μπάλα και θα γίνει παικτούρα ή δεν θα μάθει και θα πάρει τον πούλο.

'Η μήπως γελάς με τα "γεροντάκια" όπως λες τους 33χρονους και γελάς συνάμα και με τους πιτσιρικάδες που έχουμε?

Γιατί αν περιμένεις να δεις 21χρονο υπερπαίκτη wonderkid να παίζει στην ΑΕΚ και όχι σε Μιλαν Αγιαξ και Μπαρτσελόνα τότε γελάω εγώ (μαζί σου).

Εκτός αν πιστεύεις οτι η ΑΕΚ (και κατ'επέκταση το ελληνικό ποδόσφαιρο) έχει το κύρος να τραβήξει τέτοιου είδους "wonderkids" που θα προτιμήσουν εμάς από άλλες ποιο ανταγωνιστηκές λίγκες.

 

Για τον ριβάλντο πήραμε τελικά κάτι λιγότερο απο 1 εκ ευρώ (κάνοντας απόσβεση τα λεφτά που του δώσαμε πέρυσι περίπου). Για τον λύμπε και τον Δέλλα τί λεφτά ήθελες? Μόνο κάποιος αστείος θα πίστευε οτι θα μας πλήρωναν κιόλας για να πάρουν αυτούς τους παίκτες απο μας....

 

Για την εντεκάδα που παραθέτεις δεν μπαίνω καν στην διαδικασία να σχολιάσω γιατί όπως προείπα δεν πρέπει να παρακολουθείς μπάλα μιας που ο δώνης (που γελάς φυσικά - ενώ πχ ο φερέρ ή ο βαλβέρδε θα σου φαίνονται προπονητάρες οντας και οι 2 ισπανοί ε?) παίζει (ή μάλλον προσπαθεί για την ώρα να παίξει) το 4-3-3 και εσύ μου παραθέτεις εντεκάδα στυλ 4-4-2.

 

Δεν έχει νόημα να γράφεις μόνο και μόνο για να αναπαράγεις τις αστειότητες που ακούς απο δω και απο εκεί, κράτα και μια πισινή γιατί είναι νωρίς ακόμη....

Δεν μπορείς να κρίνεις τον δώνη και τον κάθε δώνη σε ένα μήνα...

 

Ούτε εγώ είμαι οπαδός του ντέμη και με την οριτζιναλ και το αστείο καραφλό ανδρίκελο που την διοικεί ντρέπομαι που υποστηρίζω την ίδια ομάδα με αυτούς.

Αλλά ο οποιοσδήποτε πρέπει να αναγνωρίσει οτι απο την ΑΕΚ μετά την εποχή μελλισανίδη-καρά οι οποίοι ξεκίνησαν και τον οικονομικό κατήφορο της ΑΕΚ, ανέλαβαν οι τροχανάδες οι διάφοροι γραφικοί της Ενικ και οι ψωμιάδηδες που όχι μόνο δεν κατάφεραν να κάνουν κάτι σε ποδοσφαιρικό επίπεδο αλλά έβαλαν και την οικονομική ταφόπλακα στην ομάδα.

Ο ντέμης παρά τα λάθη του (γιατί δεν είναι και μανατζερ ο άνθρωπος) μάζεψε κάπως τα οικονομικά της, και φυσικά ανέλαβε την ομάδα (μαζί με τα άτομα που είχε απο πίσω του) οταν το καράβι βούλιαζε και οι "τίγρηδες" μαζί με τις υπόλοιπες λουκρητίες σφήριζαν αδιάφορα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι ο Ντεμης θα δωσει πολλα millions για την αποζημίωση του Φερρερ δεν σας λεει κατι.Και ο τισριλο δεν επρεπε να φυγει οσο για τους νεους παικτες και τον νεο προπονητη θα τους δουμε επιμονη μετα απο 1 ματς και 4 φιλικα δεν μπορεις να βγαλεις γνωμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά έβλεπα τη φετινή ΑΕΚ και με έπιασε κατάθλιψη. Είναι τραγική η εικόνα της ομάδας, και το χειρότερο είναι πως δεν δείχνει κάποια δείγματα μελλοντικής βελτίωσης.

 

Οι περισσότεροι παίκτες παίζουν αυτό που μπορούν να παίξουν οπότε δεν περιμένω θεαματική βελτίωση ατομικά. Το σύστημα είναι τραγωδία, δε γίνεται με αυτούς τους συγκεκριμένους παίκτες να παίξεις 4-3-3. Για να γίνει αυτό, αφού οι εξτρεμ δε μπαίνουν συχνά μεσα στην αντίπαλη περιοχή πρέπει να προωθούνται οι χαφ - ποιός απο τους δικούς μας μπορεί να το κάνει;

 

Ο Ρίκκα είναι κινούμενη κατάθλιψη, δε μπορεί να κάνει πάσα στα 5 μέτρα, είναι εκτός φάσεων, προσπαθώ να καταλάβω που τους φάνηκε καλύτερος από τον Ενσαλίβα.

 

Τα μόνα θετικά είναι πως ο Μπλάνκο παραμένει μεγάλος γκολτζης, και όταν δέσει το δίδυμο Μαϊστόροβιτς-Κυργιάκου δε θα έχει κανένα πρόβλημα με ομάδες που πιέζουν (που δυστυχώς στην ελλάδα είναι μόνο ΠΑΟ-ΟΣΦΠ). με όλους τους υπόλοιπους που παίζουν αντεπιθέσεις θα μπάζει από παντου η άμυνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και την Κυριακή μας περιμένει ο Παναθηναϊκός....

 

Δεν αντιλέγω ότι μπορεί να υπάρξει βελτίωση στο μέλλον αλλά δεδομένου και του δύσκολου προγράμματος της αρχής και της τραγικής κατάστασης που βρισκόμαστε την συγκεκριμένη χρονική στιγμή μάλλον θα πρέπει να σχεδιάζουμε ήδη το πλάνο για την αγωνιστική περίοδο 2009-2010....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και την Κυριακή μας περιμένει ο Παναθηναϊκός....

 

Δεν αντιλέγω ότι μπορεί να υπάρξει βελτίωση στο μέλλον αλλά δεδομένου και του δύσκολου προγράμματος της αρχής και της τραγικής κατάστασης που βρισκόμαστε την συγκεκριμένη χρονική στιγμή μάλλον θα πρέπει να σχεδιάζουμε ήδη το πλάνο για την αγωνιστική περίοδο 2009-2010....

 

Φιλε μου αλλοι θα σε βρουν πεσιμιστη εγω πιστευω οτι εισαι ρεαλιστης. Η ομαδα δεν βλεπετε.

Το συστημα που παιζει η ΑΕΚ δεν μπορει να το παιξει καμια ελληνικη ομαδα.Γιατι καμια δεν εχει τετοια ποιοτητα παιχτων.

Ο δωνης πρεπει να το δει αμεσα και να το αλλαξει.Τοση μεγαλη διαφορα εχει ο Δωνης απο τον Κωστενογλου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...