Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι όλους αυτούς που κατηγορούν τον Ρίμπο ότι είναι φραγκοφονιάς/άπληστος/κτλ κτλ: Είχατε την εντύπωση ότι ο Ρίμπο έμενε στην ΑΕΚ για να παίζει φορώντας τη βαριά φανέλα της; Ή μήπως υπάρχει κάποιος παίκτης στην Ελλάδα που παίζει για την φανέλα και δεν τον ενδιαφέρουν τα φράγκα; Ή μήπως εξετάζετε την ηθική του όλου εγχειρήματος; Υπάρχει ηθική στο ελληνικό ποδόσφαιρο και δεν το ξέρω;

 

Μην κοροϊδευόμαστε! Ο τύπος είδε την ευκαιρία και την εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο. Επιχειρηματίας είναι, όχι "συναισθηματίας"... Το μόνο πρόβλημα που διακρίνω στην περίπτωση είναι ότι η ΑΕΚ θα πάρει ψίχουλα και τίποτα άλλο. Πιστεύω ότι ούτε καν αγωνιστικό πρόβλημα δεν θα δημιουργήσει, σιγά μην έχτιζε την ομάδα πάνω του ο Δώνης.

 

Δεν κάνω flame, ούτε έχω πρόθεση να θίξω κάποιον. Περιμένω τις απαντήσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Και όταν λέγαμε εμείς ότι με το θείο μάλωσε για τα φράγκα ήμασταν κολλημένοι γαύροι.

 

Τώρα ξαφνικά... "είδε μια ευκαιρία" ο τύπος που έπαιρνε 2 μύρια για να γυαλίζει τον πάγκο της Μίλαν και ξαναβρήκε την χαμένη του ταυτότητα στην Ελλάδα. 7 γενιές σκατοχαρακτήρων Ρίμπο μπορούν να τρώνε με τα λεφτά του αλλά όταν έβαλε τα κλάματα όλοι αγκαλιά θέλατε να τον πάρετε. Σας κούνησε μετά τα 4 και ήρθατε σε οργασμό.

Και τώρα που και εσάς σας αδειάζει... "είναι επιχειρηματίας"... χαίρω πολύ. Από πέρσι το λέμε, εσείς λέγατε άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λοιπον εισαι επιχειρηματιας εισαι συνεχεια και οχι επιλεκτικα.Δεν μπορεις δηλαδη απο την μια να βγαινεις και να κλαψουριζεις και να λες εγω δεν το κανω για τα λεφτα και τα παιδια μου θα εχουν να δωσουν στα παιδια τους και ο κακος προεδρος με εδιωξε ενω απο την αλλη μολις δεις το μαρουλι να τρεχεις σαν τρελλος στην μεση του πουθενα.Ή λοιπον το κανεις για τα λεφτα ή εισαι υπερανω και γουσταρεις να παιζεις καπου που σάρεσει αφου το οικονομικο το εχεις λυμενο.Αλλα ο τυπος εκτος απο μεγαλος παιχτης ειναι και μεγαλος κωλοτουμπας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μεν, αλλά.

 

Θέλω να πω πως άλλα τα φραγκα για τα οποία ήρθε σε ρήξη με τον ΣΟΚρατης, και άλλα τα 20 μύρια...

Επειδή είναι λεφτά από την μία, λεφτά και από την άλλη, δεν σημαίνει συγχρόνως πως είναι και συγκρινόμενα μεγέθη.

 

Είναι πολλά όπως και να το κάνουμε, και για να μην δεχθείς τέτοια πρόταση, πρέπει να είσαι πολύ ρομαντικός*...

 

****

 

Αν ισχύουν δε και αυτά που ακούγονται για Τζεμπούρ και έναν ποιοτικό μέσο, λαμπάδα στο μπόι του Λένιν θα του ανάψω... :P

 

 

 

*ρομαντικός = μαλάκας στην περίπτωσή μας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχύουν δε και αυτά που ακούγονται για Τζεμπούρ και έναν ποιοτικό μέσο, λαμπάδα στο μπόι του Λένιν θα του ανάψω... :P

 

Ήταν ψηλός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν ψηλός;

 

Koίτα από μπόι δεν ξέρω, αλλά είχε ανάστημα...

 

Λοιπόν για να μην λέω μεγάλες κουβέντες, θα του ανάψω λαμπάδα στο μπόι του...

 

 

Ντέμη. :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κάνει και φεύγει. Να μείνει στην ΑΕΚ και να ακούει γιουχαρίσματα όλο τον χρόνο? Εδώ στον πρώτο αγώνα γίνονταν πανικός...

Όλη τη χρονιά η μια πλευρά θα βρίζει την άλλη. Αντί να βοηθάμε την ομάδα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όταν λέγαμε εμείς ότι με το θείο μάλωσε για τα φράγκα ήμασταν κολλημένοι γαύροι.

 

Τώρα ξαφνικά... "είδε μια ευκαιρία" ο τύπος που έπαιρνε 2 μύρια για να γυαλίζει τον πάγκο της Μίλαν και ξαναβρήκε την χαμένη του ταυτότητα στην Ελλάδα. 7 γενιές σκατοχαρακτήρων Ρίμπο μπορούν να τρώνε με τα λεφτά του αλλά όταν έβαλε τα κλάματα όλοι αγκαλιά θέλατε να τον πάρετε. Σας κούνησε μετά τα 4 και ήρθατε σε οργασμό. Και τώρα που και εσάς σας αδειάζει... "είναι επιχειρηματίας"... χαίρω πολύ. Από πέρσι το λέμε, εσείς λέγατε άλλα.

 

Ελπίζω να μην αναφέρεσαι προσωπικά σε μένα, διότι δεν σε αποκάλεσα ποτέ "κολλημένο γάβρο". Μια διευκρίνιση: υποστηρίζω τον ΠΑΟ, όχι την ΑΕΚ, οπότε τα περί "4 δακτύλων" κτλ, τα ακούω βερεσέ. Θα σε παραπέμψω στο σχόλιο του Ammon:

 

Οταν λοιπον εισαι επιχειρηματιας εισαι συνεχεια και οχι επιλεκτικα.Δεν μπορεις δηλαδη απο την μια να βγαινεις και να κλαψουριζεις και να λες εγω δεν το κανω για τα λεφτα και τα παιδια μου θα εχουν να δωσουν στα παιδια τους και ο κακος προεδρος με εδιωξε ενω απο την αλλη μολις δεις το μαρουλι να τρεχεις σαν τρελλος στην μεση του πουθενα. Ή λοιπον το κανεις για τα λεφτα ή εισαι υπερανω και γουσταρεις να παιζεις καπου που σʼ άρεσει αφου το οικονομικο το εχεις λυμενο. Αλλα ο τυπος εκτος απο μεγαλος παιχτης ειναι και μεγαλος κωλοτουμπας....

 

Καμία διαφωνία. Απλά, θίγεις το θέμα της πιστότητας του λόγου. Όταν έφυγε από τον ΟΣΦΠ έφυγε για τα φράγκα που δεν του έδωσε ο Κόκκαλης. Τώρα που έφυγε από την ΑΕΚ, έφυγε για τα φράγκα που του έδωσαν οι Ουζμπέκοι. Τότε το έκανε πιο μελό, με δάκρυα και τα ρέστα, τώρα ζήτησε χίλια συγνώμη. Άποψή μου είναι ότι ούτε το πρώτο χρειαζόταν, ούτε το δεύτερο. Θες να φύγεις κύριε; Στο καλό και να μας γράφεις (ή όχι!). Δεν χρειάζονται ούτε δακρύβρεχτες συνεντεύξεις τύπου, ούτε αποχαιρετισμοί και συγνώμες. Για να αποδείξεις τι; Τίποτα! Απλά για να έχουν να ασχολούνται όλοι οι παρατρεχάμενοι... Είπαμε, ο άνθρωπος έχει τα λεφτά στο μυαλό του και μόνο. Όλα τα άλλα είναι για λαϊκή κατανάλωση.

 

Ναι μεν, αλλά.

 

Θέλω να πω πως άλλα τα φραγκα για τα οποία ήρθε σε ρήξη με τον ΣΟΚρατης, και άλλα τα 20 μύρια... Επειδή είναι λεφτά από την μία, λεφτά και από την άλλη, δεν σημαίνει συγχρόνως πως είναι και συγκρινόμενα μεγέθη. Είναι πολλά όπως και να το κάνουμε, και για να μην δεχθείς τέτοια πρόταση, πρέπει να είσαι πολύ ρομαντικός*...

 

*

ρομαντικός = μαλάκας στην περίπτωσή μας.

 

I couldn´t agree more....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να μην αναφέρεσαι προσωπικά σε μένα, διότι δεν σε αποκάλεσα ποτέ "κολλημένο γάβρο". Μια διευκρίνιση: υποστηρίζω τον ΠΑΟ, όχι την ΑΕΚ, οπότε τα περί "4 δακτύλων" κτλ, τα ακούω βερεσέ. Θα σε παραπέμψω στο σχόλιο του Ammon

 

Όχι, δεν λέω εσένα προσωπικά. Μιλάω για την άποψη που είχαν αρκετοί φίλαθλοι της ΑΕΚ ειδικά μετά την 4άρα που έβλεπαν τον Ρίγο να σηκώνει 4 και θόλωσαν νομίζοντας ότι από μικρός είναι ΑΕΚ. Σε όσες ομάδες και να πήγε μία γλώσσα μιλούσε. Αυτή του χρήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μεν, αλλά.

 

Θέλω να πω πως άλλα τα φραγκα για τα οποία ήρθε σε ρήξη με τον ΣΟΚρατης, και άλλα τα 20 μύρια...

Επειδή είναι λεφτά από την μία, λεφτά και από την άλλη, δεν σημαίνει συγχρόνως πως είναι και συγκρινόμενα μεγέθη.

 

Είναι πολλά όπως και να το κάνουμε, και για να μην δεχθείς τέτοια πρόταση, πρέπει να είσαι πολύ ρομαντικός*...

 

****

 

Αν ισχύουν δε και αυτά που ακούγονται για Τζεμπούρ και έναν ποιοτικό μέσο, λαμπάδα στο μπόι του Λένιν θα του ανάψω... :P

 

 

 

*ρομαντικός = μαλάκας στην περίπτωσή μας.

 

Δηλαδη ο τυπος εχει βαλει ταριφα στο λογο του?Αν ειναι κατω απο 20 μυρια ειμαι σωστος και κραταω το λογο μου ενω πανω απο 20 μυρια βαζω φουστα κλαρωτη και φευγω με το ετσι θελω?Συγνωμη ρε μαγκες αλλα δεν γινεται τα εμα εμα και τα εσα παλι εμα.Ή εισαι σε ολα ετσι ή εισαι σε ολα γιουβετσι.Αν δεν μιλαγε περσι και δεν ελεγε ολα αυτα περι μη αξιας των χρηματων γι αυτον σημερα κανεις δεν θα του ελεγε τιποτα,αλλα δεν γινεται να κλαιει σαν παιδι που του πηραν το γλυφιτζουρι απο την μια και να φευγει εν μια νυκτι απο την αλλη επειδη του δωσανε λεει 20 μυρια.Κυριε και 200 να σου δινανε εφοσον οπως λες δεν σε νοιαζουν τα λεφτα δεν επρεπε να φυγεις ετσι.Αφου σου δινουν 200 εκατομυρια απο ενα πραγμα το οποιο δεν σε νοιαζει και απο το οποιο εχεις αφθονο τοτε δεν φευγεις.Απλα πραγματα,αλλα ο τυπος ειναι ΤΑΛΗΡΟΦΟΝΙΑΣ και ο λογος του μετραει οσο ενα κουτι κωλοχαρτα και μαλιστα χρησιμοποιημενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταληροφονιά δεν μπορείς να τον χαρακτηρίσεις.

 

Εκατομμυριοφονιά ναι.

Αλλά κάπου εδώ πάιρνει άλλη διάσταση η βρισιά.

 

(αν θεωρείται ακόμα βρισιά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τον αποδεσμεύει δεν κατάλαβα.Δεν έχει συμβόλαιο;Φράγκο δεν θα πάρουμε,άντε βαριά βαριά 500 χιλιάρικα.Θα πάρει ο Σκρουτζ 20 εκ. για 2 χρόνια και μεις τα τρία.

Αυτός λέει είχε επικοινωνήσει και τα χει πει με την Προεδράρα,και ο άλλος έκανε ανταύγειες το μουστάκι.

Το θέμα δεν είναι ότι έφυγε ο βλαμένος που καλό θα κάνει η απουσία του,το θέμα είναι ότι η ΑΕΚ δείχνει σαν διαλυμένη,άιντε φεύγει ο άλλος 3 μέρες πριν τον αγώνα ενώ έχει συμβόλαιο επειδή είχε μια καλή πρόταση.Αλλά οκ ζήτησε ένα εκατομμύριο φορές συγνώμη.

 

Καλά ο Ντέμαρος είναι γεννημένος επιχειρηματίας.Λύμπε,Δέλλας,Ριβάλντο=0 ευρώ στα ταμεία

 

 

Σε βλέπει ο Αμπράμοβιτς και τρέμει,γεια σου Ντέμη γεια σου Ντέμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τον αποδεσμεύει δεν κατάλαβα.Δεν έχει συμβόλαιο;

 

Γιατί τι άλλο μπορεί να κάνει?

 

Να του "τρίξει τα δόντια"?

 

Θα κρατούσες εσύ έναν 37χρονο στην ομάδα, να τον πληρώνεις 1,2εκ. και να μην γουστάρει να παίζει?

 

Πες μας εσύ τι θα έκανες αλήθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταληροφονιά δεν μπορείς να τον χαρακτηρίσεις.

 

Εκατομμυριοφονιά ναι.

Αλλά κάπου εδώ πάιρνει άλλη διάσταση η βρισιά.

 

(αν θεωρείται ακόμα βρισιά).

Εχεις δικιο.Μην του κοβω και γαλονια του ανθρωπου!!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...