Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί χωρίς άμυνα ??? Ξεχνάς πέρσι τι λέγαμε για τον Δέλλα? Τον είδες στο ευρωπαικό ?Μια χαρά άμυνα έχουμε και πέρνουμε και τον Χουαφραν τώρα.Λυμπε,Ριμπο,Δελλας, σε μία ομάδα είναι πάρα πολύ για να μπορεσει η ομάδα να τρέξει. Οπότε έφοσον έχουμε καλές λύσεις για να τους αντικαταστήσουμε τους 2 που έφυγαν μια χαρά είμαστε !

 

Πάντως από μια ανάλυση που διάβασα στα ΝΕΑ (δεν ξέρω κατα ποσό ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα) προκήπτει πως η ομάδα έχει ξόδέψει μέχρι τώρα γύρώ στο 1.5 εκ.euros μόνο.(έξοδα μεταγραφών+συμβόλαια παιχτών-λεφτά που γλιτώνει από συμβόλαια+ τις μεταγραφές παιχτών που πούλησε) Εφόσον ισχυεί καλό θα ήταν να σπρώξουν χρήμα και να φέρουν κανα παιχταρά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το πρόβλημα είναι ότι η υπάρχουσα διοίκηση απλά διαχειρίζεται τα χρήματα της ομάδας και δεν σπρώχνει φράγκα. Ο κόσμος είναι δίπλα, ποτέ άλλοτε δεν είχαμε τόσα πολλά διαρκείας, μένει και η διοίκηση να στηρίξει έμπρακτα την ομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το καλοσκεφτούμε ο ΠΑΟΚ έχει δώσει άνετα περισσότερα μύρια για μεταγραφές απο την ΑΕΚΑΡΑ.Οι πεντε σεντερ μπάκ είναι πολλοί-καποιος δεν θα έπαιζε.Σε περίπτωση τραυματισμών πάλι την θέση την ξέρει και ο Γκέντσογλου(πολύ καλά κι όλας απ'ότι είδα στο Ευρωπαϊκό)...οπότε μην ανησυχούτε για τα σέντρα μπάκια-περισσότερο ανησυχώ για χαφ και τελευταίες μέρες σκέφτομαι τι θα γίνει με αυτόν το Μάχο....στον πόλεμο να πήγαινε πιο σπάνια θα τραυματιζόταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκλεισε» τον Χουανφράν

 

Μπορεί να καθυστέρησε, όμως η ΑΕΚ βρήκε αυτόν τον παίκτη που έψαχνε για την κάλυψη του αριστερού άκρου της άμυνας. Αυτός είναι ο Χουανφράν. Ο «δικέφαλος» είχε συμφωνήσει με τον Ισπανό αμυντικό για συμβόλαιο διάρκειας δύο ετών, αλλά συμφώνησε και με την Σαραγόσα για την παραχώρηση του παίκτη. Οι ετήσιες απολαβές του 32χρονου άσου θα ανέρχονται στα 700.000 ευρώ. Την Δευτέρα θα μεταβεί στην Αυστρία συνοδευόμενος από τον μάνατζερ του και έναν εκπρόσωπο της Σαραγόσας για να ολοκληρωθεί η μεταγραφή. Η Σαραγόσα με ανακοίνωση της γνωστοποίησε τη λύση συνεργασίας της με τον Χουανφράν.

 

πηγή sport-fm.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ρε μάγκες η ομάδα στο φιλικό με την Γκρόιτερ δεν μου άρεσε. Στο α ημίχρονο η μπάλα δεν έφτανε στην επίθεση με τίποτα (δεν έπαιζαν βέβαια Ριβάλντο και Σκόκο). Επίσης μεγάλη δυσκολία υπήρχε στην αντιμετώπιση του πρέσινγκ των Γερμανών και η μπάλα γύρναγε συνεχώς πίσω.

Στο β ημίχρονο κάπως έστρωσε η υπόθεση. Χωρίς να δούμε καλή μπάλα (μην ξεχνάμε ότι η ομάδα είναι λογικό να μην είναι έτοιμη ακόμα).

Αυτό που φοβάμαι είναι μήπως έχουμε φαινόμενα περασμένων ετών που στις προπονήσεις και φιλικά που δεν έχουν τηλεοπτική κάλυψη μας λένε οι εφημερίδες ότι πετάνε όλοι κλπ και μετά όταν τους βλέπουμε σέρνονται.

Οι παίχτες που έφυγαν (Δέλλας, Λύμπε) είναι καλό που έφυγαν κατά τη γνώμη μου. Όχι ότι δεν προσφέρανε, ό,τι είχαν να δώσουν το δίνανε, αλλά δε νομίζω ότι πλέον μπορούσαν να κάνουν κάτι παραπάνω. Μακάρι να αποκτήσει η ομάδα τώρα μεγαλύτερη ταχύτητα.

Υπομονή λοιπόν μέχρι να μονταριστεί καλά η ομάδα για να μπορούμε να βγάλουμε ασφαλέστερα συμπεράσματα. Πιστεύω ότι ο Δώνης θα κάνει δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά σόρυ να αφήσει το Λύμπε το καταλαβαίνω. Να αφήσει και το Δέλλα, κια αυτό το καταλαβαίνω.

 

Άμα όμως δώσει τον Παπασταθόπουλο ποιος θα παίζει μετά στην άμυνα; να κατέβω να με δοκιμάσει ο Δώνης; όταν έπαιζα στο δημοτικό ήμουν καλός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να καταλαβω...

δελας εξω

λυμπε εξω

παπασταθο εξω

ζηκος εξω

 

και ποιοι θα ειναι οι αρχηγοι?

ποιοι θα λειτουργουν σαν αρχηγοι? να εμψυχωνουν, να βριζουν, να ματωνουν και να φωναζουν???

μαχο-σαχα???

τζεραλδο-μαιστοροβιτς-αρουαμπαρενα-αλεξοπουλος? με ποσα χρονια στην αεκ στην πλατη τους? και με τι καρδια?

καφες-ρικα-χετεμαι-ριμπο-σκοκο-λαγος-εντινιο?

η μηπως ο μπλανκο???

για ολους σχεδον ειμαι σιγουρος οτι σκεφτονται τα λεφτα

 

ποσο πισω τελικα ειναι οι εποχες που καποιο παιδι ερχοτανε στην αεκ ΚΑΙ ΜΟΝΟ στην αεκ, κανοντας ακομα και τατου τη βομβα της οριτζιναλ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν είναι να φύγει ο Παπα. για να έρθει ο Κυρίακος τότε καλός αφού ο Παπα άντε κανα χρόνο να έμενε ακόμα. Αν και αυτός είναι το μέλλον της ομάδας και δεν θα ήθελα να τον δω να φεύγει . Το γεγονός ότι έφυγαν 3 παίχτες που η γνώμη και η παρουσία τους μέτραγε μέσα στα αποδυτήρια σίγουρα είναι ένα πρόβλημα άλλα εφόσον αυτοί οι παίχτες είχαν και παρουσία στο γήπεδο. Εαν ήταν στον πάγκο συνέχεια μπορεί να ήταν και προβλημα....

 

Φίλε str δίκιο έχεις άλλα αυτές οι εποχές έχουν περάσει προ πολλου και απλώς ανα διαστήματα έχουμε κάποιες εξαιρέσεις για να επιβεβαιωνουν τον κανόνα....

Επίσης δεν δίωχνεις τους μεγάλους και πάς να κυνηγήσεις τον Μπασινα για παραδείγμα ....

 

Ολα θα κριθούν στο γηπέδο γιατί κάθε χρόνο ακούμε για λύκους, κομπρες, τσακάλια, κτλ κτλ αρπαχτικά και μη και μόλις αρχίζει το πρωτάθλημα βλέπουμε γατούλες.... Παντως τις 5 πρώτες αγωνιστικές θα κριθούν τα πάντα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περι μεταγραφής Παπασταθο....το ΣΚ είχα φάει τρελή φρίκη.Σκεφτόμουν ότι ξεπουλάνε τον παιχταρά μας και άλλες τέτοιες θετικές σκέψεις.Σημερα το πρωί όμως η είδηση ότι ο Κυργιάκος θα τον αντικαταστήσει μου έφτιαξε τη μέρα!!!Ο Σώτος και αμυντικάρα είναι και έχει όλα τα ηγετικά χαρακτηριστικά που χρειάζεται μια ομάδα στο γήπεδο,είτε φοράει περιβραχιώνιο είτε όχι.Αν μάλιστα χρησιμοποιήσουμε μέρος των χρημάτων για Κατσου θα ξεφραγκιαστώ στις φανέλες και τα διαρκείας:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι λέω να κρατήσουμε τον Παπ και να πάρουμε και τον Κυργιάκο....

 

Το να αγοράσουμε τον Κατσουράνη με τα λεφτά που ζητάνε οι Πορτογάλοι το θεωρώ κοροϊδία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περι μεταγραφής Παπασταθο....το ΣΚ είχα φάει τρελή φρίκη.Σκεφτόμουν ότι ξεπουλάνε τον παιχταρά μας και άλλες τέτοιες θετικές σκέψεις.Σημερα το πρωί όμως η είδηση ότι ο Κυργιάκος θα τον αντικαταστήσει μου έφτιαξε τη μέρα!!!Ο Σώτος και αμυντικάρα είναι και έχει όλα τα ηγετικά χαρακτηριστικά που χρειάζεται μια ομάδα στο γήπεδο,είτε φοράει περιβραχιώνιο είτε όχι.Αν μάλιστα χρησιμοποιήσουμε μέρος των χρημάτων για Κατσου θα ξεφραγκιαστώ στις φανέλες και τα διαρκείας:-)

 

Με την συγκεκριμένη προοπτική εγω θα πάρω 7 διαρκείας στις θέσεις VIP. Αν και δεν θέλω να φύγει ποτέ απο την ΑΕΚ η παιχτάρα δεν θα με χάλαγε Κυργιάκος και Κατσουράνης να παίρνει το περιβραχιόνιο απο τον κολοβραζιλιάνο που δεν έχει καμί σχέση με την ΑΕΚ και όσο κι αν θέλει στην ιστορία της θα μείνει μόνο ως μεταγραφή και όχι για την αγάπη του προς την ομάδα. Κανονικά αρχηγοί πρέεπι να ήταν 1ος ΓΕΩΡΓΕΑΣ, 2ος Παπασταθόπουλος και μετά ότι νά'ναι. Φέραμε όλους τους ξένους και τους κάναμε αρχηγούς.... Δεν μπορώ να καταλάβω τον Δώνη με αυτή την τακτική του:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού και ο ίδιος ο Παπασταθόπουλος το είχε πεί δεν με χαλάει να φύγω τώρα αλλά του χρόνου θέλω να φύγω ....Αρα καλά τα λεφτά άμα πάρουμε και τον Κυριάκο ακόμα καλύτερα αφού ο sotis είναι πιο όλοκληρωμένος παίχτης αυτή τι στιγμή ....Αμα κάτσει και Κατσουράνης όλα είναι Super !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να παίρνει το περιβραχιόνιο απο τον κολοβραζιλιάνο που δεν έχει καμί σχέση με την ΑΕΚ και όσο κι αν θέλει στην ιστορία της θα μείνει μόνο ως μεταγραφή και όχι για την αγάπη του προς την ομάδα. Κανονικά αρχηγοί πρέεπι να ήταν 1ος ΓΕΩΡΓΕΑΣ, 2ος Παπασταθόπουλος και μετά ότι νά'ναι
Tezas νομίζω ότι η λύση Ρίμπο-αρχηγος ήταν μόνο για τα 1-2 φιλικά....ο αρχηγός έρχεται απο Πορτογαλία νομίζω ότι η μεταγραφή Κατσου θα παίξει δυνατά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tezas νομίζω ότι η λύση Ρίμπο-αρχηγος ήταν μόνο για τα 1-2 φιλικά....ο αρχηγός έρχεται απο Πορτογαλία νομίζω ότι η μεταγραφή Κατσου θα παίξει δυνατά.

 

http://www.aekfc.gr/index.asp?a_id=74&n_id=4288

Δεν είναι μόνο για τα φιλικά είναι και επίσημα ο 1ος αρχηγός της ομάδας. Μπράβο μας!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...