Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως σου φαινονται τα 27 εκατομυρια για 3 χρονια ?

 

Σσσσ, μην μιλας για τηλεοπτικα δικαιωματα, δεν σε παιρνει καν. Οκ?

 

Μην διαβάζεις πολύ Ένωση γιατι μέτα λές ότι ναναι.

 

Μακάρι να ήταν 9 εκατομμύρια το χρόνο,αλλά δεν είναι.6 παίρνει ο Ολυμπιακός,5 ο παο και 4 η αεκ.Φυσιολογική διαφορά βάση της εμπορικότητας των ομάδων.

 

http://www.myworld.gr/browse/49283

 

Με τους 4 μεγάλους του ποδοσφαίρου μας μπλοκαρισμένους και για την επόμενη περίοδο, τι κουβέντα να γινόταν… Πιο μεγάλο τηλεοπτικό συμβόλαιο έχει ο Ολυμπιακός με 6.000.000 ευρώ, ακολουθεί ο Παναθηναικός με 5.000.000 ευρώ κι η ΑΕΚ έχει κατοχυρωθεί για 4.000.000 ευρώ. Οι τρείς μεγάλοι του κέντρου παίρνουν όσα οι άλλες 13 ΠΑΕ της Σούπερ Λίγκα, μαζί
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Μην διαβάζεις πολύ Ένωση γιατι μέτα λές ότι ναναι.

 

Μακάρι να ήταν 9 εκατομμύρια το χρόνο,αλλά δεν είναι.6 παίρνει ο Ολυμπιακός,5 ο παο και 4 η αεκ.Φυσιολογική διαφορά βάση της εμπορικότητας των ομάδων.

 

http://www.myworld.gr/browse/49283

 

Συγγνώμη ρε φίλε αλλά όσο έψαξα στο ίντερνετ δε βρήκα καμιά άλλη αναφορά σε τέτοιο συμβόλαιο. Η μόνη αναφορά που βρήκα για τηλεοπτικά της ΑΕΚ (και μου φαίνεται και λίγο πιο αξιόπιστη) είναι αυτή της ΕΡΑ:

 

Όσον αφορά το τηλεοπτικό συμβόλαιο, σύμφωνα με πληροφορίες, το αντίτιμο για το 5ετές κλειστό συμβόλαιο ξεπερνάει τα 10 εκατομμύρια ευρώ.

 

http://www.hri.org/cgi-bin/brief?/news/greek/eragr/2004/04-04-30_2.eragr.html

 

Τώρα τα 4.000.000 απο που προκύπτουν δε ξέρω.

 

Και είναι άλλο να δίνει μια ιδιωτική εταιρεία όσα χρήματα γουστάρει, και άλλο να δίνει 7.000.000 το χρόνο κρατικό κανάλι όταν οι άλλοι ανταγωνιστές του (Αλφα,ΝΟVΑ) δίναν περίπου 5.000.000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

> Ζητω συγγνωμη, εκανα ενα λαθος στα νουμερα καθως θυμομουν λαθος.
14,5 μυρια παιρνει ο γαυρος απο την ΕΡΤ και αλλα 16 ο βαζελος, με συνολο 30 μυρια (αυτα θυμομουν εγω). 

Ακριβως, και η πλακα ειναι οτι ειναι 10 μυρια για 5ετες συμβολαιο, εναντι των 14,5 μυριων που εχει υπογραψει ο γαυρος για 2 χρονια, με ανανεωση συμβολαιου αλλα 6 μυρια.

Πριν από 2 ημερες(14/5/2005), η διοικηση της Ελληνικης Ραδιοφωνιας Τηλεορασης, ανακοινωσε με περηφανια την συμφωνια της με τις 2 κατα τεκμηριο κορυφαιες Ελληνικες ποδοσφαιρικες ομαδες, τον Ολυμπιακο και τον Παναθηναικο, για την εξασφαλιση των τηλεοπτικων τους δικαιωματων. Ο Ολυμπιακος συμφωνησε στα 14,5 εκατομμυρια Ευρω για την περιοδο 2006-2008, ενω ο Παναθηναικος (συμφωνα με δημοσιογραφικες πηγες) στα 16 εκατομμυρια Ευρω για το διαστημα 2007-2010. Η ειδηση μαλιστα επικοινωνηθηκε απο τους κρατικους τηλεοπτικους & ραδιοφωνικους σταθμους ως ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ της ΕΡΤ & απαρχη μιας νεας εποχης για το αθλητικο τμημα της.

 

Σημειωτεον οτι ο ανταγωνιστης της ΕΡΤ στα δικαιωματα του Ολυμπιακου (ALPHA) προσεφερε λιγοτερα απο 5 εκατομμυρια Ευρω….με αλλα λογια, η ΕΡΤ προσεφερε 45% περισσοτερα απο τον ανταγωνιστη, χωρις ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΡΟΦΑΝΗ ΛΟΓΟ για την μεγαλη αυτη διαφορα…

 

 

Ποιος ειναι ευνοημενος απο το κρατος ειναι εμφανες νομιζω.

Και μην μου αρχισει κανεις την καραμελα οτι στις μεγαλες ομαδες γινονται και μεγαλα συμβολαια γιατι θα αρχισω τον εμετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παει και ο Ιβιτς κριμα και οι φιλοι μου οι ολυμπιακοι μου ελεγαν ειδες τι παιχτακια εφερε ο Ιβιτς

http://www.sport-fm.gr/article.jsp?id=129909

 

 

Καλα ο Ντεμης θα δει οτι μας λοιπουν ακραια μπακ και αμυντικοι μεσοι και κεντρικοι αμυντικοι και εγω ακουω για κλειτον ελεος πια δεν βλεπει μπροστα του:mad:

 

Δεν εβλεπα τον αγωνα και μολις τωρα ειδα οτι τρωμε 4 αντε και καλη μας χωνεψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ο Ντεμης θα δει οτι μας λοιπουν ακραια μπακ και αμυντικοι μεσοι και κεντρικοι αμυντικοι και εγω ακουω για κλειτον ελεος πια δεν βλεπει μπροστα του:mad:

 

Τι έγινε ρε παιδιά? Πάλι τεσσάρα η ηθική πρωταθλήτρια?

Αυτός ο Ριβάλντο πολύ μεγάλος παίχτης. Άμυνα με τα μάτια.

Once you pop you never stop. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγινε ρε παιδιά? Πάλι τεσσάρα η ηθική πρωταθλήτρια?

Αυτός ο Ριβάλντο πολύ μεγάλος παίχτης. Άμυνα με τα μάτια.

Once you pop you never stop. :P

 

Φιλε μου χωρις Ζηκο και με τον Ενσαλιβα να μην ειναι ουτε το δεξι του @ποδι. Και λιγα τρωμε. στο πρωταθλημα ειχαμε τον Ζικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου χωρις Ζηκο και με τον Ενσαλιβα να μην ειναι ουτε το δεξι του @ποδι. Και λιγα τρωμε στο πρωταθλημα ειχαμε τον Ζικο

 

Ε, καλά τώρα, μην το παρακάνουμε.

Πολυεργαλείο ο Ζήκος, αλλά όχι και τέσσερα πάλι που πιθανώς να γίνουν και 5.

Δεν ξέρουν τί τους γίνεται οι δικοί σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, καλά τώρα, μην το παρακάνουμε.

Πολυεργαλείο ο Ζήκος, αλλά όχι και τέσσερα πάλι που πιθανώς να γίνουν και 5.

Δεν ξέρουν τί τους γίνεται οι δικοί σας.

 

Αμαστματησουν στα 5 καλα θα ειναι:lol::lol:.Οπως ξερεις το κεντρο ειναι το δυνατοτερο σημειο της ομαδας ο ρεχαγκελ παιζει με 2 αμυντικα χαφ και εναν μεσο,εμεις ουτε ενα αμυντικο χαφ(ο ενασαλιβα ιδεα μου ειναι η ανεβαινει πολλη ψηλα) αμα δεν εχεις κεντρο καλυτερα μην κατεβεις στο γηπεδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγινε ρε παιδιά? Πάλι τεσσάρα η ηθική πρωταθλήτρια?

Αυτός ο Ριβάλντο πολύ μεγάλος παίχτης. Άμυνα με τα μάτια.

Once you pop you never stop. :P

 

Η μικροπρέπειά σου σε όλο της το μεγαλείο..

Δεν ντρέπεσαι ρε να τα γράφεις αυτά..? :lol:

 

Εντάξει σας σφυρίξαμε τέσσερα μπαλάκια, δεν θα το ξεπεράσεις ποτέ?

Γίνε Άρης να γουστάρεις, αλλιώς.... :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπαμε; η Πρωταθλήτρια δεν παίζει pey-off

κάνουμε διακοπές εδώ και 2 βδομάδες.

 

και απ ότι βλέπω, δεν έχουμε καμιά διάθεση να τις διακόψουμε πριν το Σεπτέμβρη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

> Ζητω συγγνωμη, εκανα ενα λαθος στα νουμερα καθως θυμομουν λαθος.
14,5 μυρια παιρνει ο γαυρος απο την ΕΡΤ και αλλα 16 ο βαζελος, με συνολο 30 μυρια (αυτα θυμομουν εγω). 

Ακριβως, και η πλακα ειναι οτι ειναι 10 μυρια για 5ετες συμβολαιο, εναντι των 14,5 μυριων που εχει υπογραψει ο γαυρος για 2 χρονια, με ανανεωση συμβολαιου αλλα 6 μυρια.

 

 

Ποιος ειναι ευνοημενος απο το κρατος ειναι εμφανες νομιζω.

Και μην μου αρχισει κανεις την καραμελα οτι στις μεγαλες ομαδες γινονται και μεγαλα συμβολαια γιατι θα αρχισω τον εμετο.

 

Όπως βλέπεις τα 27 εκατομμύρια δεν υπάρχουν πουθενά.

 

Άντε να δεχτώ οτι η αεκ δεν πάιρνει 4 το χρόνο αλλά 2.Ποιός σας φταίει ρε μάγκες που τα φυντάνια σας πήγαν και υπέγραψαν κλειστό 5ετές συμβόλαιο,το οπόιο φυσικά δεν σπάει,με μόλις 2 εκατομμύρια?Οι άλλες ομάδες που κάνουν 2ετή συμβόλαια είναι βλάκες?

 

Όσο και αν δεν σου αρέσει άλλη δυναμική έχει η αεκ,άλλη ο Ολυμπιακός.Και αυτό αποδεικνύεται και από τα ποσά που δίνουν οι εταιρείες για να διαφημιστούν στις φανέλες των ομάδων.

 

Ο Ολυμπιακός παίρνει 3,2 εκατομμύρια το χρόνο από τη Βόνταφον

Η αεκ παίρνει 1.250 το χρόνο από την L.G.

 

Άραγε είναι ηλίθια η Βόνταφον που πληρώνει 250% πιο πολλά από την LG? Οι εταιρίες αυτές δεν είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα για να μοιράζουν λεφτά,ξέρουν ποιός πουλάει περισσότερο και εκεί δίνουν τα φράγκα.Το ίδιο γίνεται και με τα τηλεοπτικά,όποιος πουλάει περισσότερο έχει και το καλύτερο συμβόλαιο.

 

 

Και είναι άλλο να δίνει μια ιδιωτική εταιρεία όσα χρήματα γουστάρει, και άλλο να δίνει 7.000.000 το χρόνο κρατικό κανάλι όταν οι άλλοι ανταγωνιστές του (Αλφα,ΝΟVΑ) δίναν περίπου 5.000.000.

 

Ο Ολυμπιακός δεν καταλαβαίνω πού φταίει σε όλα αυτά.Δηλαδή αν έδιναν αυτά τα λεφτά στο Ντέμη θα έλεγε "όχι είναι πολλά τα φράγκα δεν τα δέχομαι."?

Η ΕΡΤ τόσο κοστολόγεισε τον ΟΣΦΠ τόσο και τον παο,τα παράπονά σας σε αυτούς.

Όταν τελειώσει το συμβόλαιο της αεκ και κάνει πρόταση το ξανασυζητάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τι κάνει η ...."ποδοσφαιρική πρωταθλήτρια".... :lol:

 

4-0 KAI από τον ΑΡΗ;;; :lol:

 

Θέλω να δω με τι μούτρα θα βγουν στη συνέντευξη και αν θα....έχει και άλλες απονομές :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...