Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ηθελα να απαντησω ετσι απλα το μυνημα του προηγουμενου φιλου ηταν προσβλητικο για ολους τους ΑΕΚτζηδες.Οσο για ευρωπη δεν θα γραψω τιποτα καθως εχω να γραψω περισσοτερες 4αρες και 6αρες απο εσενα.Εγω δεν ειπα οτι εχω δει μπαλα τα τελευταια 8 χρονια απο την εποχη τσαρτα νικολαιδη και λοιπους.Μετα τα οικονομικα προβληματα φετος κατι ειδα τις τελευταιες αγωνιστηκες.Οσο για την πορεια του ολυμπιακου δες που ειναι η Lazio στην Ιταλια και θα καταλαβεις η Βερντερ ηταν full στους τραυματισμους και η Ρεαλ σαν υπερδυναμη ηξερε οτι θα περασει στον επομενο γυρω οτι και να γινει.Παντως καταφερατε και περασατε και συγχαρητηρια (δεν το λεω ειρωνικα σαν μερικους).Παντως την μπαλα του

φετινου ολυμπιακου δεν την ειδα φιλε μου ουτε αυτοματισμοι ουτε ατομικες ενεργειες.Αν εσυ εισαι ευχαριστημενως με την ομαδα σου εμενα μου περισευει.

 

Φυσικά και ΔΕΝ είμαι ευχαριστημένος. Κανένας γαύρος δεν μπορεί είναι και αυτό οφείλεται εν πολλοίς στον Κόκκαλη, ο οποίος με τις εμμονές του, δεν έχει αφήσει κανέναν προπονητή να δουλέψει σοβαρά.

Θα μπορούσα να σου πω, ότι κακώς έδιωξε τον Μπάγιεβιτς, αν τα ευρωπαϊκά αποτελέσματα ήταν υπέρ του Ντούσαν. Ο άνθρωπος είναι μακράν ο καλύτερος προπονητής στην Ελλάδα, αλλά δεν ξέρει να διαχειριστεί ευρωπαϊκά παιχνίδια.

Πώς μπορεί να ξεχάσει κανείς το 0-2 του ημιχρόνου στη Μόλντε που έγινε 3-2 τελικό και το 0-1 στο Άνφιλντ, που έγινε 3-1?

Για τη Λάτσιο που ανέφερες, αν θυμάσαι, είχε σπρωχτεί τόσο εξόφθαλμα που ο Ολυμπιακός έπρεπε να καταβάλλει υπερπροσπάθεια για να πάρει το διπλό μέσα στη Ρώμη, ενώ το επιχείρημά σου για τη Βέρντερ, θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω κι εγώ με την Τσέλσι. Χωρίς Γκαλλέτι, Λούα Λούα έπαιζα, τι θα μπορούσα να περιμένω?

Τέλος, η Ρεάλ στα χειρότερα της απέχει παρασάγκας από την καλύτερη μέρα ελληνικής ομάδας.

Ο φετινός ευρωπαϊκός Ολυμπιακός κατ' εμέ, ήταν απολαυστικός.

Ώριμος, συνετός, με πολύ καλούς αυτοματισμούς, με τρομερές προσωπικές ενέργειες, κυρίως από τους μετρ του είδους Γκαλλέτι και Λούα Λούα αλλά και έξυπνο παιχνίδι.

Για όλα αυτά ευθύνεται ο Λεμονής.

Για την άθλια εικόνα της ομάδας στο ελληνικό πρωτάθλημα, ευθύνεται ο Κόκκαλης και ο Σεγκούρα - Ίβιτς.

Ο μεν νομίζει ότι με τα λεφτά, μπορείς να φτιάξεις εν μία νυκτί, ομάδα που θα πρωταγωνιστεί σε όλα τα επίπεδα και θα παίζει όλα τα συστήματα, έστω κι αν έχεις ρόστερ 13 παιχτών και οι δε, πριόνιζαν την καρέκλα του Λεμονή.

Ο Ίβιτς με τις κατά καιρούς δηλώσεις του για τις αντιρρήσεις που είχε όσον αφορά τον τρόπο παιχνιδιού της ομάδας (στο Τσου Λού του το βούλωσε ο Τάκης με τα αποτελέσματα) και ο μέγας γυμναστής Πινόκιο έχει το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης για τους τραυματισμούς, που εμφάνιζαν την ομάδα συνεχώς αποδεκατισμένη.

Την τεσσάρα από την ΑΕΚ την ευχαριστήθηκα για 2 λόγους.

Πρώτον, ξεγυμνώθηκε το δίδυμο στα μάτια του Κόκκαλη και δεύτερον, ο Κόκκαλης κατάλαβε ή τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω, ότι ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να είναι πλέον εκκολαπτήριο νέων και άπειρων προπονητών και αποφύγαμε τον κίνδυνο που άκουγε στο όνομα Σεγκούρα - προπονητής. (του έχω μεγάλο άχτι λέμε, όσο τον θυμάμαι να τρώει 4 και να κάθεται να κοιτάζει, χωρίς καν να μιλάει. Σίγουρα σκεφτόταν και ο ίδιος εκείνη τη στιγμή ότι δεν κάνει για προπονητής και κακώς ανέλαβε.)

 

Συγνώμη αν ήμουν επιθετικός στο προηγούμενο μήνυμα, αλλά είμαι σίγουρος ότι καταλαβαινόμαστε στις εξάρσεις μας. ;)

 

Την Μιλαν που πηρε το Τσουλου, το 2-2 στη Μαδριτη μεσα με την μεγαλη ομαδαρα της τοτε Ρεαλ, και το 3-3 στη Φιλαδελφεια που παραλιγο να τους κλεισουμε το σπιτι.

 

Τεσπα, ουτε ο Ολυμπιακος, ουτε η ΑΕΚ εχουν κατι το ουσιαστικο να δειξουν στην Ευρωπη τα τελευταια χρονια.

Και οι δυο ειναι για τα μπαζα, αν οχι για τον πουτσο (με το μπαρδον κιολας)

 

Καμία ελληνική ομάδα δεν έχει να επιδείξει τίποτα το ιδιαίτερο στην Ευρώπη, από άποψη ποδοσφαιρικής ομορφιάς.

Ακόμη κι ο Παναθηναϊκός του 96 που έφτασε στους 4 (μεγάλο κατόρθωμα, χωρίς καμία ειρωνία) δεν είχε αποδώσει ποδόσφαιρο, με την έννοια της μπαλάρας που είδαμε κάποτε από αυτόν, επί εποχής του αείμνηστου Κυράστα.

Και ο παράγοντας τύχη ήταν πάντα με το μέρος του, πράγμα πολύ σημαντικό σε τέτοιου είδους διοργανώσεις.

Για τους αγώνες που αναφέρεις, ήταν όντως μεγάλα ματς, αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει μεγαλύτερο μάτς από το Ολυμπιακός - Ρεάλ με Ζάχοβιτς, Τζιοβάννι στην πρώτη τους χρονιά.

Και τότε αν θυμάσαι η Ρεάλ ήταν υπερομάδα.

 

Πάω για ύπνο, είμαι και από κρασιά.

 

Χριστός Ανέστη με υγεία και καλά σουβλίσματα αύριο. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ράφα Μπενίτεθ Mode On:

 

"Ήταν πολύ δύσκολο να παίζεις απέναντι στον Ολυμπιακό, τη Λεβερκούζεν, τη Γιουβέντους και την Τσέλσι. Αυτές οι ομάδες ήταν κορυφαίες."

 

Ράφα Μπενίτεθ Mode Off:

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Συγνώμη αν ήμουν επιθετικός στο προηγούμενο μήνυμα, αλλά είμαι σίγουρος ότι καταλαβαινόμαστε στις εξάρσεις μας. ;)

 

 

Για τους αγώνες που αναφέρεις, ήταν όντως μεγάλα ματς, αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει μεγαλύτερο μάτς από το Ολυμπιακός - Ρεάλ με Ζάχοβιτς, Τζιοβάννι στην πρώτη τους χρονιά.

Και τότε αν θυμάσαι η Ρεάλ ήταν υπερομάδα.

 

 

 

Χριστός Ανέστη με υγεία και καλά σουβλίσματα αύριο. :-D

 

Αλλο η καζουρα ρε παιδια και αλλο ο μηδενισμος μιας ομαδας.

 

Ρε παιδια ο καθενας στον αγωνα που επαιξε η ομαδα του θεωρει τον καλυτερο.

Παω να σουβλισω καλη ανασταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κάνετε μωρέ? Σταματήστε το κάρβουνο. Όχι άλλο κάρβουνο...

 

Έχεις δίκιο.... Όχι άλλο κάρβουνο... :shock:

 

http://soccernet.espn.go.com/tables?league=por.1&cc=5739

 

Οι βαθμοί της Belenenses 42. Δηλαδή 11χ3+9=42:lol:

 

Κατά τα άλλα αφαιρέθηκαν 6 βαθμοί....:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο.... Όχι άλλο κάρβουνο... :shock:

 

http://soccernet.espn.go.com/tables?league=por.1&cc=5739

 

Οι βαθμοί της Belenenses 42. Δηλαδή 11χ3+9=42:lol:

 

Κατά τα άλλα αφαιρέθηκαν 6 βαθμοί....:-(

 

Δεν πιστεύω να περιμένεις να το πάρουμε σοβαρά αυτό το link;

Εδώ όλες οι Ελληνικές είχαν διπλές βαθμολογίες ανάλογα με τι χρώμα είναι. Ακόμα και στην επίσημη ιστοσελίδα της ΑΕΚ είχε την ΑΕΚ πρώτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ζορο για τα επομενα 3 χρονια θα φοραει την κιτρινομαυρη φανελα.

 

Ωραια εξελιξη και αναμενομενη τον τελευταιο καιρο.

 

Αντε να κλεισουμε edinho και kallon και αν δεν προκεται να παιζει ο αουραμπαρενα βασικος να παρουμε ενα βασικο αριστερο μπακ και ενα δεξι και ειναι center back.Αν φυγει ο λυμπε θελουμε και επιθετικο εκτος αν ο Παυλης ή ο Καπετανος εχουν βελτιωθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστεύω να περιμένεις να το πάρουμε σοβαρά αυτό το link;

Εδώ όλες οι Ελληνικές είχαν διπλές βαθμολογίες ανάλογα με τι χρώμα είναι. Ακόμα και στην επίσημη ιστοσελίδα της ΑΕΚ είχε την ΑΕΚ πρώτη.

 

Ελπίζω η UEFA να είναι πιο αντικειμενική....:lol:

 

http://www.uefa.com/footballeurope/countries/association=110/standings.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Football association

President:Vassilis Gagatsis

General Secretary:Ioannis Economides

Head coach:Otto Rehhagel

 

Για παμε all together

 

 

Γκα-Γκα-Τσης Γκα-Γκα-Τσης Γκα-Γκα-Τσης Γκα-Γκα-Τσης Γκα-Γκα-Τσης Γκα-Γκα-Τσης Γκα-Γκα-Τσης Γκα-Γκα-Τσης Γκα-Γκα-Τσης Γκα-Γκα-Τσης Γκα-Γκα-Τσης Γκα-Γκα-Τσης Γκα-Γκα-Τσης Γκα-Γκα-Τσης Γκα-Γκα-Τσης Γκα-Γκα-Τσης

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...