Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Είμαι καλός άνθρωπος και με είχε βάλει σε ένα τριπάκι να απαντάω επιθετικά. Δε μου άρεσε αυτό στον εαυτό μου και αποφάσισα να αγνοήσω την ύπαρξη του (όπως άλλωστε θα έκανα και αν τον είχα μπροστά μου).

 

Συζητάει σαν δικηγόρος και μάλιστα με επίθεση στην αξιοπιστία του "κατηγορουμένου". Δηλαδή αν αποδείξει ότι είμαι ηλίθιος, αποδεικνύεται πως ότι έχω πει μέχρι τώρα είναι λάθος ;)

 

Εμένα μου αρέσουν οι ήρεμες συζητήσεις όπου αυτοί που συμμετέχουν ψάχνονται στη διάρκεια της συζήτησης. Δε μπορώ αυτούς που μου κάνουν μάθημα. Ούτε έχω να κερδίσω κάτι από κάποιον που νομίζει ότι ξέρει την αλήθεια, ούτε έχω να του δώσω κατι.

 

Θέλεις κι άλλα;

 

 

 

 

 

Άστα φιλαράκι και μεις αυτά είχαμε μαζί του και μας το έπαιζε αθώος και ότι φταίγαμε εμείς και ιδίως εγώ και ο cmelegos.Την καλύτερη δουλειά έκανες :-D γιατί έχει σκοπό να σε βγάζει από τα όρια σου. . . . .και μετά να στη λέει κιόλας ότι είσαι κάφρος κτλ.Άμα κοιτάξεις στην πρώτη σελίδα του thread και μετά θα καταλάβεις τι γινότανε για αρκετές μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΑ ΜΩΡΗ ΑΕΚΑΡΑ.ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΑΔΕΡΦΙΑ.Παιδιά εγώ ακόμα πιστεύω παρότι το λένε όλες οι εφημερίδες ότι τελευταία στιγμή θα επιλέξει τον Μόρα αντί του Παπασταθόπουλου.Και γω τον πάω πάρα πολύ τον πιτσιρικά αλλά ιδίως η θέση της άμυνας δεν χωράει δοκιμές σε τέτοια παιχνίδια, ιδίως με επιθετικούς σαν τον Οντενβίγκε και την άλλη την ανακατώστρα την μαυρη σαϊτα.Όπως και να χει καλή επιτυχία στην ομαδάρα μας.

 

Υ.Γ Παιδιά κάποιος πρέπει να φυλάει τον Ουντέζε μην φάμε κανά αυτογκόλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστα φιλαράκι και μεις αυτά είχαμε μαζί του και μας το έπαιζε αθώος και ότι φταίγαμε εμείς και ιδίως εγώ και ο cmelegos.Την καλύτερη δουλειά έκανες :-D γιατί έχει σκοπό να σε βγάζει από τα όρια σου. . . . .και μετά να στη λέει κιόλας ότι είσαι κάφρος κτλ.Άμα κοιτάξεις στην πρώτη σελίδα του thread και μετά θα καταλάβεις τι γινότανε για αρκετές μέρες.

 

Έλα σε παρακαλώ. Για την ιστορία, δεν το έφαγα εγώ το ban σε εκείνη την περίπτωση και δεν ήμουν κι ο μόνος ο οποίος σου την "είπε" για την επιλογή σου. Εδώ φίλοι ΑΕΚτζήδες και διαμαρτυρήθηκαν για τους τρόπους σου, μη μου ρίχνεις τώρα το μπαλάκι.

 

Βρήκε ο αθίγγανος τη γενιά του κι αναγάλλιασε η καρδιά του, αν και δεν ξέρω αν είναι χρήσιμο να χρησιμοποιώ πλέον τη λαϊκή σοφία για να εκφραστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα δυστυχώς, γιατί αν μη τι άλλο προσπάθησε. Μέχρι εκεί όμως είναι γενικώς και το ύψος μας. Φτάσαμε στο σημείο ακόμα κι όταν τολμάμε να υπερβούμε εαυτούς ή να κοιτάμε τους άλλους στα μάτια, να δεχόμαστε τριάρες στο νερό. Η ΑΕΚ την πάτησε άλα Ολυμπιακός. Εκεί προς το τέλος διαμορφώθηκε ένα αποτέλεσμα που δεν ανταποκρίνεται μεν στην πραγματικότητα, μένει όμως στη συνείδηση των πάντων. Κι άντε μετά κανείς να θυμάται αν προσπάθησες ή δεν προσπάθησες.

 

Τι να κάνεις. Κατεβάζεις το κεφάλι και συνεχίζεις τον αγώνα σου κι όπου σε βγάλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είδα το 1ο ημίχρονο στη ΝΕΤ. Σε αναμονή του 2ου, μου άρεσε πολύ η ΑΕΚ. Δεδομένου του υλικού, δείχνει να έχει κάνει δουλειά ο Φερέρ που αποδίδει καρπούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν η ΑΕΚ έπαιξε καλά και έχασε και για αυτό έσκασα.

Εφταιγαν δύο πράγματα

1. Ουντέζε

2. Ο Φερερ που δεν τον έβγαλε

 

Εκεί κρίθηκε.

 

blueviper έχεις δίκιο και πιστεύω ότι φταίει η άμυνα.

Επίσης δεν είναι σωστό στην υπογραφή σου να λες κάποιον άχρηστο. Και εμείς είχαμε αντιδικίες στο παρελθόν και θα έχουμε αλλά το να έχεις στην υπογραφή σου ότι κάποιος είναι άχρηστος είναι τραβηγμένο. Το λέω με κάθε καλή διάθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα πήγε η ΑΕΚ. Θα συμφωνήσω ότι ο Ουντέζε έκανε μεγάλη ζημιά. Βασικά ένας παίχτης σας νίκησε. Στα πρώτα 15 λεπτά σκεφτόμουν "ωχ! Αυτοί δεν παίζονται!" Μετά από λίγο κατάλαβα ότι όλη τη ζημιά την είχε κάνει ο Κεϊτά. Η πλάκα είναι ότι έρχεται ο πατέρας μου κάπου στο 25' και μετά, όπου κάπου είχε χαθεί ο παίχτης. Οπότε ελάχιστα πριν τη φάση του πρώτου γκολ, λέω κάτι σε στυλ "αυτός ο τύπος έκανε φοβερό πρώτο 15λεπτο. Θέλει πολλή προσοχή!" και αρχίζω και φωνάζω στους παίχτες "Κλείστε τον! Κλείστε τον!" Μετά από λίγο που μπήκαν τα γκολ ο πατέρας μου με κοιτούσε λες και ήμουν μέντιουμ! Έλα όμως που δεν ήμουν. Απλά ο παίχτης ήταν δύο επίπεδα πάνω από Ουντέζε.

 

Κρίμα και πάλι κρίμα γιατί μπορούσε η ΑΕΚ...

 

ΥΓ. Σε περίπτωση που έχει γράψει κάτι για μένα ο blue στην υπογραφή του, να ενημερώσω πως εγώ ρώτησα πρώτα έναν moderator αν επιτρέπεται να βάλω στην υπογραφή μου τη Λίστα αποκλεισμένων χρηστών (δεν το έκανα για την πλάκα μου), με το σκεπτικό να γνωρίζει το φόρουμ ποιός είναι ο λόγος που δεν απαντάω στα σχόλια που κάνει ο συγκεκριμένος χρήστης (γιατί ξέρω ότι σχολιάζει σχεδόν ότι λέω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θυμάμαι το πρωτοσέλιδο της sportday την προηγούμενη βδομάδα με δηλώσεις του Φερέρ "αν περιορίσουμε τον Keita θα νικήσαμε". Πόσο δίκιο είχε!!!! E δεν το κάναμε και το πούλο. Κρίμα γαμώτο κρίμα. Πάντως ήταν μια από τις ελάχιστες φορές που δεν βαρέθηκα να δω 90λεπτο σε αγώνα της ομάδας. Αλλά το γεγονός ότι δέχτηκα 2 γκολ καρμπόν με στεναχωρεί και με προβληματίζει. Πάνω που άρχισε να ρολάρει η ομάδα μπροστά με την αλλαγή του Ιβιτς έρχεται ο τραυματισμός. Μέσα σε όλα και η ατυχία. Anyway δεν έχει κριθεί τίποτα, έχασαν και οι άλλοι οπότε είμαστε ακόμα μέσα για την τρίτη θέση.

 

Την κυριακή αν δεν υπάρξει διαιτητική παρέμβαση ο αγώνας είναι διπλό και over. Αλλά αναλογιζόμενος το γεγονός ότι είναι η πρώτη του ισπανού Bush (ο μουνιόθ είναι ίδιος με τον μπούς, διδυμάκια καθαρά) ετοιμαστείτε για εγκλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

blueviper έχεις δίκιο και πιστεύω ότι φταίει η άμυνα.

 

Αρκεί μια λεπτομέρεια για να την πατήσεις απέναντι σε τέτοιες ομάδες, που ακόμα κι αν κινηθούν σε ρηχά νερά (ή εσύ σε βαθιά) μπορούν να σου κάνουν τη ζημιά εκεί που δεν το περιμένεις και μοιάζει να το ελέγχεις. Την έχουμε πατήσει κι οι κόκκινοι 1 εκατομμύριο φορές από λάθη στην άμυνα. Δεν είναι όμως μονάχα ζήτημα άμυνας, αλλά συνολικής λειτουργίας. Είναι απίθανο άλλωστε να πιάσουν κι οι 11 παίχτες το 100% της δυναμικής τους. Πάντα κάποιος θα υπολείπεται.

 

Επίσης δεν είναι σωστό στην υπογραφή σου να λες κάποιον άχρηστο. Και εμείς είχαμε αντιδικίες στο παρελθόν και θα έχουμε αλλά το να έχεις στην υπογραφή σου ότι κάποιος είναι άχρηστος είναι τραβηγμένο. Το λέω με κάθε καλή διάθεση.

 

Θα σου απαντήσω, όπως φρόντισαν να απαντήσουν:

 

Nα ενημερώσω πως εγώ δε ρώτησα πρώτα έναν moderator αν επιτρέπεται να βάλω στην υπογραφή μου τη "Λιστα αποκλεισμενων α-χρηστων", διότι βασίστηκα στο δεδικασμένο. Επίσης δεν το έκανα για την πλάκα μου, αλλά με το σκεπτικό να γνωρίζει το φόρουμ πως το συγκεκριμένο "χρήστη" δεν τον θεωρώ χρήστη (ίσως παραισθησιογόνων, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα), εξού και το λογοπαίγνιο με το στερητικό, που στην περίπτωση που με αφορά είναι συνώνυμο του "μη". Συνειδητά άλλωστε δεν μπήκε ο τόνος στο "α". Το αν είναι άχρηστος, δεν το γνωρίζω και δε με ενδιαφέρει.

 

Επίσης, δεν έχω κανένα πρόβλημα να μου δοθεί πασαπόρτι εξόδου, αν θεωρούν οι αρμόδιοι πως προσβάλλω τα χρηστά ήθη του forum ή να αλλάξουν την υπογραφή μου αυτομάτως. Έχω μάθει να δέχομαι τις συνέπειες των επιλογών μου, κάνοντας πλακίτσα όταν χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την κυριακή αν δεν υπάρξει διαιτητική παρέμβαση ο αγώνας είναι διπλό και over. Αλλά αναλογιζόμενος το γεγονός ότι είναι η πρώτη του ισπανού Bush (ο μουνιόθ είναι ίδιος με τον μπούς, διδυμάκια καθαρά) ετοιμαστείτε για εγκλήματα.

 

δε θα μπω στο τριπάκι να πω ότι ειναι στάνταρ άσσος,αλλά δε μπορώ να καταλάβω την πεποίθησή σου,ότι ΜΟΝΟ αν σας σφαγιάσει η διαιτήσια μπορεί να χάσετε.

ΜΕτα τα χάλια του Παναθηναικού φέτος, άλλαξε προπονητής,είχε το πρωταθλημα 20 ημέρες διακοπή,ομάδες έχασαν ή βρηκαν ρυθμό.

Η αεκ σίγουρα,ως κλάση υλικού,δεν είναι καλύτερη του ΠΑΟ,άσχετα αν παίζει καλύτερα ή χειρότερα.

Αν πάλι,είναι πρόβλεψη βασιζόμενη απλά σε διαίσθηση (στυλ χορταρέα), τότε πάω πάσο,γιατλι ξεφεύγουμε από τα όρια της ποδοσφαιρικής συζήτησης, και πάμε στα όρια του μεταφυσικού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον συμφωνώ με τον antreaslam. Στα χαρτιά έχει καλύτερο υλικό ο ΠΑΟ. Αν πρόλαβε μέσα στη διακοπή, να το αξιοποιήσει (θεωρρητικά) το έχει το παιχνίδι. Αν παίξει όπως έπαιξε μέχρι τώρα, και η ΑΕΚ έχει τη χθεσινή εικόνα, το έχει για πλάκα η ΑΕΚ.

Όπως και να έχει, όλο και κάποιο φίλο μου θα έχω να δουλεύω στο τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...