Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια τι συζηταμε τωρα?

 

απλη λογικη: Σουπερλιγκα=ΕΠΟ

ΕΠΟ=ολυμπιακος

Σουπερλιγκα=ολυμπιακος

 

το πρωταθλημα το πηρε ο ολυμπιακος χαρη στην ενσταση (αφηνουμε χεσμενους κλπ)

η ΕΠΟ δινει το πρωταθλημα στον ολυμπιακο με 2 κινησεις

1. ενημερωνει τον Ολυμπιακο για την παρανομη συμμετοχη του Βαλνερ αλλα ΟΧΙ την Καλαμαρια

2. καθυστερει την εκδικαση με αποτελεσμα η καλαμαρια να φενεται ως μη ενδιαφερομενη πλεον επειδη πεφτει στη Β΄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ρε παιδιά, να ρωτήσω κάτι (θα ανάψω φωτιές, αλλά ΟΚ, κουβέντα να γίνεται); Φωνάζετε ότι ο ΟΣΦΠ το πήρε στα χαρτιά. ΟΚ, το δέχομαι. Θέλω να βγει ένας ΑΕΚτζης και να μου πει ότι αν ήταν η ΑΕΚ στη θέση του ΟΣΦΠ δεν θα έκανε ένσταση και γιατί. Προσωπικά, πιστεύω ότι οποιοσδήποτε από τους ΑΕΚ, ΟΣΦΠ, ΠΑΟ τύχαινε στην περίπτωση, θα έκανε ένσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ και εγώ πιστεύω ότι όλοι με την ίδια λογική θα λειτουργούσαν.Αυτό που με χαλάει είναι ότι 1το πήραν στα χαρτιά από ενα παιχνίδι που έχασαν και μετά όλο αυτό το σκήνικό που στηνέται προκειμένου να το πάρουν. Οπώς και να το κάνεις όποιος και να ήταν στη θέση της ΑΕΚ τα ίδια θα έκανε... Αλλά δεν τα έχω τόσο με τον γαυρο.Το τι είναι ο Κοκκαλής δεν θα το μαθούμε τωρα....Τόσα χρόνια έχει κάνειιιιι.... Και αυτή ακριβώς είναι η ξεφτίλα του.Εχει δώσει τόσα χρήματα έχει φέρει παιχταράδες και η νοοτρόπια του να κάνει λαμογιές τον έχει κάνει νουμερο ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ και εγώ πιστεύω ότι όλοι με την ίδια λογική θα λειτουργούσαν. [...] Εχει δώσει τόσα χρήματα έχει φέρει παιχταράδες και η νοοτρόπια του να κάνει λαμογιές τον έχει κάνει νουμερο ....

 

Καταρχάς, χαίρομαι που συμφωνείς. Κατά δεύτερον, εδώ ακριβώς θέλω να σταθώ. Προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν είναι λαμογιά η ένσταση. Μιλάμε για εταιρείες πλέον, με έσοδα, έξοδα κτλ κτλ. Ποιος σύλλογος θα απεμπόλιζε την ευκαιρία να βγει πρώτος και σε 4-5 μήνες να κολυμπάει στα φράγκα του C.L., των διαρκείας κτλ, χωρίς να περάσει το άγχος του τρίτου προκριματικού γύρου και μιας πιθανής αποτυχίας; Κανείς. Άρα, η κίνηση της ένστασης δεν είναι λαμογιά, είναι προστασία των συμφερόντων της επιχείρησης.

 

Δεν λέω ότι συμφωνώ με την ενέργεια, αλλά δεν περίμενα από κανέναν Κόκκαλη/Βαρδινογιάννη/Νικολαΐδη και λοιπούς να μην έκαναν ένσταση. Έτυχε στον ΟΣΦΠ, την έκανε, το πήρε, τέλος. Τώρα, τα όσα ακούγονται για Γκαγκάτση και ΕΠΟ και τα λοιπά, τα θεωρώ φαιδρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά, να ρωτήσω κάτι (θα ανάψω φωτιές, αλλά ΟΚ, κουβέντα να γίνεται); Φωνάζετε ότι ο ΟΣΦΠ το πήρε στα χαρτιά. ΟΚ, το δέχομαι. Θέλω να βγει ένας ΑΕΚτζης και να μου πει ότι αν ήταν η ΑΕΚ στη θέση του ΟΣΦΠ δεν θα έκανε ένσταση και γιατί. Προσωπικά, πιστεύω ότι οποιοσδήποτε από τους ΑΕΚ, ΟΣΦΠ, ΠΑΟ τύχαινε στην περίπτωση, θα έκανε ένσταση.

 

Επειδή αναμασάμε τα ίδια κ τα ίδια κ ο καθένας λέει τα δικά του καλό είναι να δούμε τι έγινε στον πολιτισμό....

 

"Μπορεί να υπάρχουν χιλιάδες πράγματα να πει κάποιος για την ιστορία του Βάλνερ, ένα όμως είναι απολύτως βέβαιο: ότι πουθενά στον κόσμο δεν έχει υπάρξει μηδενισμός ομάδας για ένα τέτοιου είδους παράπτωμα. Οχι γιατί οι ξένοι σύλλογοι είναι πιο προσεχτικοί -σε τουλάχιστον πέντε ομοσπονδίες είχαν να αντιμετωπίσουν ανάλογες περιπτώσεις- αλλά γιατί οι ομοσπονδίες έκαναν μια διαφορετικού τύπου δουλειά. Η αγγλική ομοσπονδία ζήτησε την αρωγή της FIFA για την έκδοση δελτίου στον Μασκεράνο. Οταν η FIFA γνωμοδότησε ότι αυτό πρέπει να βγει, ο παίκτης έπαιζε στο Τσάμπιονς Λιγκ αλλά όχι και στην Πρέμιερ Λιγκ, μέχρι να τροποποιηθούν οι αντίστοιχοι κανονισμοί. Η πορτογαλική ομοσπονδία, που έβγαλε δελτίο στο Μεγιόνγκ Ζε κάνοντας το ίδιο αβλεψία που έκανε η ΕΠΟ, όταν η FIFA γνωμοδότησε κατά του ποδοσφαιριστή ύστερα από προσφυγή της Ναβάλ, δεν μηδένισε την ομάδα του την Μπελενένσες αναγνωρίζοντας συνυπευθυνότητα. Η γαλλική ομοσπονδία αρνήθηκε να βγάλει δελτίο στον Κουζέν: δεν είμαστε ούτε μοναδικοί ούτε σπάνιοι, τέτοιες ιστορίες προκύπτουν παντού. Μόνο εδώ όμως η Λίγκα, δηλαδή η διοργανώτρια του πρωταθλήματος, δεν τόλμησε να ζητήσει εξηγήσεις από την ΕΠΟ, δηλαδή την προϊσταμένη αρχή του πρωταθλήματος. Και ξέρετε γιατί; Γιατί η Λίγκα διοικείται από μεγαλομετόχους ομάδων και οι μεγαλομέτοχοι είτε τρέμουν την ΕΠΟ (μην ξεχνάτε ότι δύο αντιπρόεδροι παραιτήθηκαν) είτε χρησιμοποιούν τη Λίγκα για να κάνουν δημόσιες σχέσεις με το σύστημα. Συγγνώμη, αλλά έτσι προκοπή δεν γίνεται."

 

http://www.sport-fm.gr/article.jsp?id=128314

 

Εγώ έχω πει κ παλιότερα ότι καλά έκανε κ έκανε ένσταση ο ΟΣΦΠ. Εταιρία είναι κ γι'αυτό κάνουν κολοτούμπα σε σχέση με τις δηλώσεις του 2005. Το θέμα είναι ότι η Λιγκα αντί να προστατεύσει τις ομάδες τις εναντίον του λάθους τις ΕΠΟ, όλοι κάναν κοκοκο κ δώσανε 3 βαθμούς στον ΟΣΦΠ.

 

Εμένα δεν με ενδιαφέρει ούτε το πρωτάθλημα ούτε τίποτα. Να παίζετε όμως το παιχνίδι επί ίσης όροις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά, να ρωτήσω κάτι (θα ανάψω φωτιές, αλλά ΟΚ, κουβέντα να γίνεται); Φωνάζετε ότι ο ΟΣΦΠ το πήρε στα χαρτιά. ΟΚ, το δέχομαι. Θέλω να βγει ένας ΑΕΚτζης και να μου πει ότι αν ήταν η ΑΕΚ στη θέση του ΟΣΦΠ δεν θα έκανε ένσταση και γιατί. Προσωπικά, πιστεύω ότι οποιοσδήποτε από τους ΑΕΚ, ΟΣΦΠ, ΠΑΟ τύχαινε στην περίπτωση, θα έκανε ένσταση.

 

Υπήρχε δυνατότητα ένστασης από μεριάς μας στην ήττα της Τρίπολης από τον Αστέρα με 2-1 για παράνομη συμμετοχή του Φυντανίδη. Άκουσες να κάνει η ΑΕΚ καμία ένσταση? Μην κρίνουμε εξ ιδίων τα αλλότρια....αν η ομάδα μου έμοιαζε στο ελάχιστο στην ομάδα της βρώμας, της αναξιοπιστίας και των στημένων θα είχα προ πολλού πάψει να ασχολούμαι με το ποδόσφαιρο.

 

Μέχρι και οι πέτρες τους έχουν πάρει χαμπάρι και μιλάνε για 11/12 και λοιπές ανοησίες. Άξιοι πρωταθλητές ρε μπράβο. Τόσα χρόνια με πέναλτι κόκκινες και στημένα, φέτος στα χαρτιά και ήδη μαγειρεύουν τον τρόπο που θα το πάρουν του χρόνου (αφαίρεση βαθμών από την ομάδα για δηλώσεις Ντέμη). Ποδοσφαιρική τσίπα μπορεί να μην διαθέτουν, διαθέτουν όμως εφευρετικότητα τα ατιμούτσικα :D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς, χαίρομαι που συμφωνείς. Κατά δεύτερον, εδώ ακριβώς θέλω να σταθώ. Προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν είναι λαμογιά η ένσταση. Μιλάμε για εταιρείες πλέον, με έσοδα, έξοδα κτλ κτλ. Ποιος σύλλογος θα απεμπόλιζε την ευκαιρία να βγει πρώτος και σε 4-5 μήνες να κολυμπάει στα φράγκα του C.L., των διαρκείας κτλ, χωρίς να περάσει το άγχος του τρίτου προκριματικού γύρου και μιας πιθανής αποτυχίας; Κανείς. Άρα, η κίνηση της ένστασης δεν είναι λαμογιά, είναι προστασία των συμφερόντων της επιχείρησης.

 

Δεν λέω ότι συμφωνώ με την ενέργεια, αλλά δεν περίμενα από κανέναν Κόκκαλη/Βαρδινογιάννη/Νικολαΐδη και λοιπούς να μην έκαναν ένσταση. Έτυχε στον ΟΣΦΠ, την έκανε, το πήρε, τέλος. Τώρα, τα όσα ακούγονται για Γκαγκάτση και ΕΠΟ και τα λοιπά, τα θεωρώ φαιδρά.

 

Mα δεν ενοοώ λαμογιές την ενσταση. Εκεί είχε ενα πάτημα και φρόντισε να το αξιοποίησει όπως πιστευω ότι θα έκανε ο καθένας άλλος.Τις λαμογιές τις κάνει στα παιχνίδια, με τους διαιτητές, με την ΕΠΟ κτλ κτλ .Λαμογιά δεν θεωρώ την δήλωση πριν από χρόνια για τα παιχνίδια που πρέπει να κερδίζονται στα χαρτία αλλά στους αγωνιστικούς χώρους κολοτούμπα ναι αφού ενεργεί όπως τον συμφέρει....

Οσο για το θέμα με την απόφαση της ΑΕΚ να μην καταθέσει ενσταση στην περίπτωση του παιχτη του Αστερα Τρίπολης την δικαιωνει ηθικά αλλά έαν γνώρίζαν ότι μπορούσαν να το πάρουν το ματσακι και γνώρίζαν τι θα γινόταν και πως θα έπρατε ο γαυρος δεν νομίζω να μην έπραταν τα ίδια.

Η ΕΠΟ δεν λειτούργησε με γνώμονα το συμφέρον του ποδοσφαίρου.Οπώς είπε και φίλος ποιο πάνω και σε ανάλογες περιπτώσεις άλλες ομοσπονδίες λειτούργησαν με καλύτερο σκεπτικό ένώ εδώ η ΕΠΟ λειτούργησε όπως συμφέρει τον Ολύμπιακό .Και επίσης κάποια στιγμή έβγάλαν μια απόφαση να ξαναγίνει το παιχνίδι.Αρα όποιος την έβγαλέ αποδέχόταν ότι το λάθος δεν είναι μόνο της Καλαμαριάς άσχετα αν μέτα δεν ίσχυσε αυτή η απόφαση και πήγε όπως πήγε το θέμα ...

Οσο για το θέμα τον κανόνισμών .Εδώσε η ΕΠΟ μια σαφή απάντηση στον Απόλωνα ότι ο παιχτης δεν μπορεί να πάιξει και αυτοί πήγαν και τον χρησιμοποιησαν? Αν ναι τότε δεν νομίζω πως υπάρχει καν συζήτηση έαν όχι όμως ....

Κανόνας είναι να τιμώρείται ο ζηκός για δηλώσεις περί χεσμένων(ασχέτα εαν τότε ητάν σωστές ή λάθος ) Και ο Αντζας να σηκώνει τα δάχτυλο και να λέμε ότι ξυνόταν ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά, να ρωτήσω κάτι ...Θέλω να βγει ένας ΑΕΚτζης και να μου πει ότι αν ήταν η ΑΕΚ στη θέση του ΟΣΦΠ δεν θα έκανε ένσταση και γιατί.

 

Εκείνη την κυριακή μετα το ματς της Καλαμαριάς, όταν πρωτοακούστηκε το θέμα Βάλνερ,

εγώ προσωπικά, δεν πίστευα οτι θα κάνουν ένσταση αυτοί που έκαναν.

(λογικό θα μου φαινόταν, να έκανε κάποιος Εργοτέλης ή άλλος της ουράς, αλλα τότε πολλά θα ήταν διαφορετικά στα 3 δικαστήρια που πήγε η υπόθεση).

 

Οπότε δεν πιστευω οτι εκείνη τη βδομάδα, δεν θα έκανε ούτε η ΑΕΚ (αν πέρναγαν οι μέρες, θα χανόταν οι προθεσμία), στην ίδια θέση..

 

αλλα επειδή, οι άλλοι τελικά έκαναν ένσταση, ας πουμε οτι έκανε και η ΑΕΚ,

υποθέτω οτι θα γινόταν ένα απο τα δύο:

είτε θα τη χάναμε την υπόθεση στα δικαστήρια, γιατι σεντερ φορ Γκαγκάτση δεν έχουμε,

είτε θα την κερδίζαμε , και θα μας έπριζαν επι 10 χρόνια για το "χάρτινο πρωτάθλημα" :lol:

 

αμφιβάλεις;

εδώ, έκαναν οι Πειραιώτες ένσταση, εκείνοι διεκδικούσαν τους 3 στα χαρτιά, και παρολ αυτα είχαν ήδη ετοιμάσει το παραμύθι-δικαιολογία για την περίπτωση που έχαναν το CAS. Θα έλεγαν οτι η ΑΕΚ το πήρε "στα χαρτιά, στα δικαστήρια, κλπ"!! :lol: :lol: :lol: :lol:

(αναφέρομαι στους πουλημένους ινστρούκτορες, τυπου ΝΕΤ, Σπορτφμ, κλπ. όχι σε φιλάθλους, αλλα οι φανατικοί απο κάπου παίρνουν γραμμή τελικά)

 

δωρεάν δεν είναι τίποτα.

μαζί με τη συμμετοχή στο επόμενο CL, και τον τιτλο στα βιβλια της στατιστικής, αναγκαστικά θα παίρναμε και τον λεκέ στην ιστορία του συλλόγου.

 

τώρα πάρτε τον εσεις, και καλή χώνεψη.

 

 

....Φωνάζετε ότι ο ΟΣΦΠ το πήρε στα χαρτιά. ΟΚ, το δέχομαι.

ευχαριστούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπήρχε δυνατότητα ένστασης από μεριάς μας στην ήττα της Τρίπολης από τον Αστέρα με 2-1 για παράνομη συμμετοχή του Φυντανίδη. Άκουσες να κάνει η ΑΕΚ καμία ένσταση? Μην κρίνουμε εξ ιδίων τα αλλότρια....αν η ομάδα μου έμοιαζε στο ελάχιστο στην ομάδα της βρώμας, της αναξιοπιστίας και των στημένων θα είχα προ πολλού πάψει να ασχολούμαι με το ποδόσφαιρο.

 

Δεν κρίνω εξ ιδίων τα αλλότρια, μια απορία εξέφρασα. Αν τα πράγματα έχουν όπως τα λες - που δεν το αμφισβητώ - για ποιο λόγο δεν έκανε ένσταση η ΑΕΚ; Ήθελε να πάρει το πρωτάθλημα στο γήπεδο; Ή μήπως οι νομικοί σύμβουλοι της ΑΕΚ γνωρίζουν λιγότερα από τους αντίστοιχους του ΟΣΦΠ για αντίστοιχα θέματα;

 

Μέχρι και οι πέτρες τους έχουν πάρει χαμπάρι και μιλάνε για 11/12 και λοιπές ανοησίες. Άξιοι πρωταθλητές ρε μπράβο. Τόσα χρόνια με πέναλτι κόκκινες και στημένα, φέτος στα χαρτιά και ήδη μαγειρεύουν τον τρόπο που θα το πάρουν του χρόνου (αφαίρεση βαθμών από την ομάδα για δηλώσεις Ντέμη). Ποδοσφαιρική τσίπα μπορεί να μην διαθέτουν, διαθέτουν όμως εφευρετικότητα τα ατιμούτσικα :D.

 

Καμία διαφωνία.

 

Mα δεν ενοοώ λαμογιές την ενσταση. Εκεί είχε ενα πάτημα και φρόντισε να το αξιοποίησει όπως πιστευω ότι θα έκανε ο καθένας άλλος.Τις λαμογιές τις κάνει στα παιχνίδια, με τους διαιτητές, με την ΕΠΟ κτλ κτλ. Λαμογιά δεν θεωρώ την δήλωση πριν από χρόνια για τα παιχνίδια που πρέπει να κερδίζονται στα χαρτιά αλλά στους αγωνιστικούς χώρους κολοτούμπα ναι αφού ενεργεί όπως τον συμφέρει....

 

Ευχαριστώ για την εξήγηση, δεν διαφωνώ.

 

Οσο για το θέμα με την απόφαση της ΑΕΚ να μην καταθέσει ενσταση στην περίπτωση του παιχτη του Αστερα Τρίπολης την δικαιωνει ηθικά αλλά έαν γνώρίζαν ότι μπορούσαν να το πάρουν το ματσακι και γνώρίζαν τι θα γινόταν και πως θα έπρατε ο γαυρος δεν νομίζω να μην έπραταν τα ίδια.

 

Ναι ρε φιλαράκι, αλλά η ηθική δικαίωση όπως οδυνηρά διαπιστώσατε, σας στέρησε το πρωτάθλημα.

 

Η ΕΠΟ δεν λειτούργησε με γνώμονα το συμφέρον του ποδοσφαίρου. Όπως είπε και φίλος πιο πάνω και σε ανάλογες περιπτώσεις άλλες ομοσπονδίες λειτούργησαν με καλύτερο σκεπτικό ενώ εδώ η ΕΠΟ λειτούργησε όπως συμφέρει τον Ολυμπιακό. Και επίσης κάποια στιγμή έβγάλαν μια απόφαση να ξαναγίνει το παιχνίδι. Αρα όποιος την έβγαλε αποδέχόταν ότι το λάθος δεν είναι μόνο της Καλαμαριάς άσχετα αν μέτα δεν ίσχυσε αυτή η απόφαση και πήγε όπως πήγε το θέμα ...

Οσο για το θέμα τον κανόνισμών. Εδώσε η ΕΠΟ μια σαφή απάντηση στον Απόλωνα ότι ο παιχτης δεν μπορεί να πάιξει και αυτοί πήγαν και τον χρησιμοποιησαν? Αν ναι τότε δεν νομίζω πως υπάρχει καν συζήτηση έαν όχι όμως....

 

Θα συμφωνήσω με τα όσα αναφέρεις. Φαίνεται ότι ο ΟΣΦΠ έτυχε προνομιακής μεταχείρησης από την ΕΠΟ, κάτι το οποίο δεν γνώριζα.

 

Κανόνας είναι να τιμώρείται ο ζηκός για δηλώσεις περί χεσμένων (άσχετα εαν τότε ητάν σωστές ή λάθος ) Και ο Άντζας να σηκώνει τα δάχτυλο και να λέμε ότι ξυνόταν ....

 

Καλά, το συγκεκριμένο γεγονός, απλά δείχνει την κατάντια του όλου ποδοσφαιρικού συστήματος στην Ελλάδα.

 

Εκείνη την Κυριακή μετα το ματς της Καλαμαριάς, όταν πρωτοακούστηκε το θέμα Βάλνερ, εγώ προσωπικά, δεν πίστευα οτι θα κάνουν ένσταση αυτοί που έκαναν. (λογικό θα μου φαινόταν, να έκανε κάποιος Εργοτέλης ή άλλος της ουράς, αλλα τότε πολλά θα ήταν διαφορετικά στα 3 δικαστήρια που πήγε η υπόθεση).

 

Οπότε δεν πιστευω οτι εκείνη τη βδομάδα, δεν θα έκανε ούτε η ΑΕΚ (αν πέρναγαν οι μέρες, θα χανόταν οι προθεσμία), στην ίδια θέση...

 

Αλλα επειδή, οι άλλοι τελικά έκαναν ένσταση, ας πουμε οτι έκανε και η ΑΕΚ,

υποθέτω οτι θα γινόταν ένα απο τα δύο:

είτε θα τη χάναμε την υπόθεση στα δικαστήρια, γιατι σεντερ φορ Γκαγκάτση δεν έχουμε,

είτε θα την κερδίζαμε, και θα μας έπριζαν επι 10 χρόνια για το "χάρτινο πρωτάθλημα" :lol:

 

αμφιβάλεις;

 

Όχι.

 

δώ, έκαναν οι Πειραιώτες ένσταση, εκείνοι διεκδικούσαν τους 3 στα χαρτιά, και παρολ αυτα είχαν ήδη ετοιμάσει το παραμύθι-δικαιολογία για την περίπτωση που έχαναν το CAS. Θα έλεγαν οτι η ΑΕΚ το πήρε "στα χαρτιά, στα δικαστήρια, κλπ"!! :lol: :lol: :lol: :lol:

(αναφέρομαι στους πουλημένους ινστρούκτορες, τυπου ΝΕΤ, Σπορτφμ, κλπ. όχι σε φιλάθλους, αλλα οι φανατικοί απο κάπου παίρνουν γραμμή τελικά)

 

Δωρεάν δεν είναι τίποτα. Μαζί με τη συμμετοχή στο επόμενο CL, και τον τιτλο στα βιβλια της στατιστικής, αναγκαστικά θα παίρναμε και τον λεκέ στην ιστορία του συλλόγου.

 

τώρα πάρτε τον εσεις, και καλή χώνεψη.

 

Εμείς; Ποιοι εμείς; Να διευκρινήσω ότι υποστηρίζω τον ΠΑΟ. Ευχαριστώ.

 

 

ευχαριστούμε.

 

Δεν χρειάζεται να γίνεσαι ειρωνικός. Συζήτηση κάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω πει κ παλιότερα ότι καλά έκανε κ έκανε ένσταση ο ΟΣΦΠ. Εταιρία είναι κ γι'αυτό κάνουν κολοτούμπα σε σχέση με τις δηλώσεις του 2005. Το θέμα είναι ότι η Λιγκα αντί να προστατεύσει τις ομάδες τις εναντίον του λάθους τις ΕΠΟ, όλοι κάναν κοκοκο κ δώσανε 3 βαθμούς στον ΟΣΦΠ.

 

Εμένα δεν με ενδιαφέρει ούτε το πρωτάθλημα ούτε τίποτα. Να παίζετε όμως το παιχνίδι επί ίσης όροις.

 

Πρώτα απ' όλα συγκρίνεις 2 ανόμοιες καταστάσεις. Μιλάς για το παιχνίδι του 2005, όταν λόγω εισβολής οπαδών του Ολυμπιακού, οι οποίοι είχαν προμηθευτεί εισιτήρια από τα γκισέ του γηπέδου, συνεπώς με ευθύνη του Πανιωνίου, εισέβαλαν στο γήπεδο και τα έκαναν γυαλιά καρφιά. Δεν φέρει ευθύνη η ΠΑΕ Ολυμπιακός και είναι ξεκάθαρο. Αντιθέτως, ο αγώνας της ΑΕΚ στο Χαριλάου που είχε διακοπεί για 75 λεπτά, αν θυμάμαι καλά, θα έπρεπε να διακοπεί και να κατοχυρωθεί υπέρ του Άρεως, καθώς τα επισόδια τα προκάλεσαν οπαδοί της ΑΕΚ που είχαν προμηθευτεί εισιτήρια από την ΠΑΕ και συνεπώς αυτή είχε την ευθύνη.

 

Δεύτερον, δηλαδή πώς την είδες, Λυμπερόπουλος? Ο Ολυμπιακός να έχει 29 αγώνες, επειδή η Καλαμαριά έκανε τη μαλακία? Όταν βγήκε η πρώτη απόφαση περί επανάληψης του αγώνα, βγαίναν οι φυλλάδες σας και μιλούσαν για σκάνδαλο.

Εκείνη η απόφαση δεν είχε κανένα νομικό επιχείρημα και συνεπώς κατέρρευσε. Όταν λες επί ίσοις όροις, προφανώς εννοείς να ισχύουν οι ίδιοι κανόνες.

Φέτος ειδικότερα, δεν έχεις κανένα δικαίωμα να το αμφισβητείς αυτό, γιατί σπρώχτηκες όσο ποτέ άλλοτε, οπότε και στα περί διαιτησίας καβάλα στο άλογο είσαι.

Απλώς ο κοντός, βιάστηκε να αποτύχει με εκείνη τη συνέντευξη τύπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα απ' όλα συγκρίνεις 2 ανόμοιες καταστάσεις. Μιλάς για το παιχνίδι του 2005, όταν λόγω εισβολής οπαδών του Ολυμπιακού, οι οποίοι είχαν προμηθευτεί εισιτήρια από τα γκισέ του γηπέδου, συνεπώς με ευθύνη του Πανιωνίου, εισέβαλαν στο γήπεδο και τα έκαναν γυαλιά καρφιά. Δεν φέρει ευθύνη η ΠΑΕ Ολυμπιακός και είναι ξεκάθαρο. Αντιθέτως, ο αγώνας της ΑΕΚ στο Χαριλάου που είχε διακοπεί για 75 λεπτά, αν θυμάμαι καλά, θα έπρεπε να διακοπεί και να κατοχυρωθεί υπέρ του Άρεως, καθώς τα επισόδια τα προκάλεσαν οπαδοί της ΑΕΚ που είχαν προμηθευτεί εισιτήρια από την ΠΑΕ και συνεπώς αυτή είχε την ευθύνη.

 

Δεύτερον, δηλαδή πώς την είδες, Λυμπερόπουλος? Ο Ολυμπιακός να έχει 29 αγώνες, επειδή η Καλαμαριά έκανε τη μαλακία? Όταν βγήκε η πρώτη απόφαση περί επανάληψης του αγώνα, βγαίναν οι φυλλάδες σας και μιλούσαν για σκάνδαλο.

Εκείνη η απόφαση δεν είχε κανένα νομικό επιχείρημα και συνεπώς κατέρρευσε. Όταν λες επί ίσοις όροις, προφανώς εννοείς να ισχύουν οι ίδιοι κανόνες.

Φέτος ειδικότερα, δεν έχεις κανένα δικαίωμα να το αμφισβητείς αυτό, γιατί σπρώχτηκες όσο ποτέ άλλοτε, οπότε και στα περί διαιτησίας καβάλα στο άλογο είσαι.

Απλώς ο κοντός, βιάστηκε να αποτύχει με εκείνη τη συνέντευξη τύπου.

 

Όποιος θέλει να καταλάβει, καταλαβαίνει.... ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΔΕΝ ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΒΑΘΜΟΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ!!!!

 

Όλα τα άλλα είναι για λαϊκή κατανάλωση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέτος ειδικότερα, δεν έχεις κανένα δικαίωμα να το αμφισβητείς αυτό, γιατί σπρώχτηκες όσο ποτέ άλλοτε, οπότε και στα περί διαιτησίας καβάλα στο άλογο είσαι.

Απλώς ο κοντός, βιάστηκε να αποτύχει με εκείνη τη συνέντευξη τύπου.

 

Δηλαδή ο Ολυμπιακός δεν σπρώχτηκε ? Τώρα τι θα κάνουμε θα βγάλουμε μετρητή σπρωξίματος ?:lol:ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΟΜΆΔΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 3 ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΣΠΡΏΧΝΟΥΝ

αλλά εκτός από σπρώξιμο υπάρχει και χειρουργειο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ελεος τις τελευταιες μερες βλεπουμε τους ολυμπιακους να κλαινε στα ραδιοφωνα οτι το πρωταθλημα που πηραν ειναι δικαιο.Μετα βλεπουμε εμας να βγαινουμε και να λεμε οτι ηταν αδικο και παει λεγοντας.

Το πρωταθλημα τελειωσε ο ολυμπιακος το πηρε αλλη μια φορα ετσι οπως ξερει.

Ρε παιδια πολυ κακια για τον Ριβαλντο τοσο πολυ σας πειραξαν τα 4 και οι δηλωσεις του.Οταν ειχατε πανο ''οι μεγαλοι παιχτες παιζουν σε μεγαλες ομαδες'' δεν βγηκατε να πειτε τιποτα.Αλλα ολους τους ακουω τον Ριβαλντο τον πηγαινα αλλα μετα τις δηλωσεις για την 4αρα.Που τα πουλατε αυτα.

Παντως αυτο που αγαπαω στους γαυρους ειναι ο εγωισμος τους που πληγωθηκε, βλεπω ολυμπιακους που οταν τους λες για τα 3 απο την Μακαμπι Χαιφα(ετσι την λεγαν δεν θυμαμαι) δεν λενε τιποτα αλλα οταν τους λες για την 4αρα τις ΑΕΚ γουρλωνουν τα ματια τους.

Αυτα μου αρεσουν εμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αυτο που αγαπαω στους γαυρους ειναι ο εγωισμος τους που πληγωθηκε, βλεπω ολυμπιακους που οταν τους λες για τα 3 απο την Μακαμπι Χαιφα(ετσι την λεγαν δεν θυμαμαι) δεν λενε τιποτα αλλα οταν τους λες για την 4αρα τις ΑΕΚ γουρλωνουν τα ματια τους.

Αυτα μου αρεσουν εμενα

 

Αν έχεις 14 χρόνια να πάρεις τίτλο, κάτι πρέπει να βρείς, για να σου αρέσει κι εσένα.

Όταν δεν έχεις κούπες, μπορείς να πανηγυρίζεις αποτελέσματα.

Και τον Αστέρα Τρίπολης αν ρωτήσεις ποιά ήταν η μεγαλύτερη φετινή του επιτυχία, θα σου απαντήσει το Χ μέσα στο Καραϊσκάκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράματα είναι απλά.

 

Αν κερδίζατε εσείς την κούπα με παρόμοιο τρόπο,πιθανώς να λέγαμε διάφορα.

Τώρα που κερδίσαμε εμείς(με καθ' όλα νόμιμες διαδικασίες,όπως ξέρουμε) μας λέτε εσείς και θα λέτε για πολύ καιρό ακόμα.

 

Αφού μπορούσατε να κάνετε ένσταση,να κάνατε.Νόμιμο είναι,ανήθικο επίσης(σύμφωνα με σας)Μόνο που στη ζωή αυτή δεν επωφελείται ο πιο σωστός και ηθικός,τα βλέπεται και στην προσωπική ζωή σας.Πάντως για το αν είναι ανήθικo.θα το σκεφτόμουνα...

 

Εσείς οι προστατευτές του ριβάλντο καλύτερα σταματήστε λίγο να μιλάτε,δεν κάνει.Εγώ θυμάμαι όταν ήρθε στην ελλάδα τον βρίζαται και λέγατε διάφορα για την ηλικία του και για τον λόγο για τον οποίο ήρθε εδώ και όταν ήρθε στην αεκ έγινε η παιχτούρα, ο ήρωας,που θα σήκωνε πρωτάθλημα κλπ κλπ Ας γελάσω :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...