Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα διαγραφέντα χρέη, είναι σταγόνα στον ωκεανό, μπροστά στα νταβατζιλίκια που πληρώνουμε καθημερινά. Από που ν' αρχίσει και που να τελειώσει κανείς? (παράνομα) διόδια, ΕΡΤ, ΦΠΑ, Τέλη κυκλοφορίας, παρκόμετρα, παραπαιδεία, καπέλα.

Ε-Ε-ΕΝΣΤΑΣΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Η επιλεκτική μνήμη με περιτύλιγμα αντικειμενικότητας, είναι ο χειρότερος τρόπος για να εκθέτει κάποιος τις απόψεις του.

 

 

5ον Αφού έχεις στοιχεία να τα παραδώσεις στην εισαγγελία (να ζητήσεις όμως να ανοίξει και ο φάκελος για τα φώτα στη Φιλαδέλφεια και για τη φωτοβολίδα που διέκοψε τον αγώνα

 

Αν θυμασε στον επαναληπτικο αγωνα η ΑΕΚ ειχε χασει αρα δεν μας οφελεισε το σβησιμο των προβολεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες μας καλέ μου αναγνώστη της αντικειμενικής και αδιάβλητης score, τις λεπτομέρεις αυτής της πολύκροτης υπόθεσης με τον Φυντανίδη.

Επειδή λοιπόν μιλάμε για εταιρείες, κι επειδή το ποδόσφαιρο είναι επαγγελματικό, υπάρχουν νόμοι και κανόνες.

Συμφωνούμε λοιπόν ότι δεν είναι θέμα ηθικής.

 

Δεν έχω όρεξη αλλά δεν μπορώ τις ειρωνείες....

1. Δεν διαβάζω score, Ενωση, Ωρα, και καμία αθλητική εφημερίδα. Αυτά είναι για παιδάκια που έχουν χρόνο κ δεν έχουν τι να κάνουν. (Σε κόβω για πιτσιρικά).:-)

2. Για τον Αστέρα το διάβασα στην Καθημερινή (site) την Κυριακή κ στην εκπομπή του Καρπετ.:X

3. Επειδή πολλοί είναι πιτσιρικάδες, δεν ξέρουν τι πραγματικά έγινε κ λένε μια μ@@@@ια που ακούνε. Δεν υπήρξε ποτέ φωτοβολίδα, αλλά καπνογόνο που έριξαν αστυνομικοί. Αν ήταν φωτοβολίδα, η ΑΕΚ θα τιμωρούνταν.;)

4. Το περιβόητο ματσ με τα φώτα η ίδια η ΔΕΗ είχε ανακοινώσει ότι υπήρχε διακοπή στην ευρύτερη περιοχή.:lol:

 

Το κακό είναι ότι είχα βρει σε site πρωτοσέλιδα της εποχής σκαναρισμένα για αυτά τα γεγονότα, αλλά δεν τα κράτησα....:mad:

 

Όπως είπα κ παραπάνω δεν έχω όρεξη κ χρόνο για να τσακώνομαι και γι'αυτό δεν γράφω ποτέ εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτό δεν αμφιβάλλει κανείς. Τουλάχιστον όμως, ο Κόκκαλης έχει φέρει και καμιά δεκαριά παιχταράδες στην Ελλάδα, εκ των οποίων ο ένας παίζει σ' εσένα αυτή τη στιγμή.

Μήπως όμως, όταν έπαιρνες κι εσύ πρωταθλήματα, ήταν όλα καθαρά?

 

 

Τελειως ασχετο με την κουβεντα που εχουμε, τι το γυρνας, stick to the case if you can.

 

Το οτι ο Κοκκαλης εφερε παιχτες στην Ελλαδα εμενα δεν μου λεει τιποτα.

 

Και ο Κοσκωτας εφερε τον Ντεταρι, πως τον εφερε ομως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς είναι 18χρονος γιατί έχει πολύ μικρή μνήμη....

Μιλάει για τον ριβάλντο που παίζει στην ΑΕΚ (τάχα μου τον "κλεψαμε" απο τον γαύρο - και όχι οτι ο πούστης ο προεδράς του άλλα του έλεγε και άλλα έκανε...), και δεν θυμάται οτι η ομαδούλα του (γιατί ομαδούλα ήταν) που κανονικά θα έπρεπε να παίζει ερασιτεχνική με τα χρέη κοσκωτά - σαλιαρέλη, γιατι τα χρέη είναι χρέη είτε είναι μια δραχμή είτε είναι ένα δις πολύ πριν πιάσουν τα γαυράκια την καραμελίτσα του άρθρου 44...

Μιλάει λοιπόν για τον ριβάλντο, και ξεχνάει οτι για να γίνει ομάδα πέρασαν άτομα όπως Μπατίστα, Αλέξανδρής, Σαμπανάζοβιτς και φυσικά ο μπάγεβιτς. Αυτούς απο που τους πήρε? Απο την μάντσεστερ?

 

Αυτό για την επιλεκτική μνήμη....

 

Επίσης επειδή αναφέρατε τον κοβάσεβιτς.... προτείνω να κάνετε ένσταση και το 3-0 που χρεωθήκατε στα χαρτιά με την Καλαμαριά να κατοχυρωθούν στο παλτό σας για να βγεί πρώτος σκόρερ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω όρεξη αλλά δεν μπορώ τις ειρωνείες....

1. Δεν διαβάζω score, Ενωση, Ωρα, και καμία αθλητική εφημερίδα. Αυτά είναι για παιδάκια που έχουν χρόνο κ δεν έχουν τι να κάνουν. (Σε κόβω για πιτσιρικά).:-)

2. Για τον Αστέρα το διάβασα στην Καθημερινή (site) την Κυριακή κ στην εκπομπή του Καρπετ.:X

3. Επειδή πολλοί είναι πιτσιρικάδες, δεν ξέρουν τι πραγματικά έγινε κ λένε μια μ@@@@ια που ακούνε. Δεν υπήρξε ποτέ φωτοβολίδα, αλλά καπνογόνο που έριξαν αστυνομικοί. Αν ήταν φωτοβολίδα, η ΑΕΚ θα τιμωρούνταν.;)

4. Το περιβόητο ματσ με τα φώτα η ίδια η ΔΕΗ είχε ανακοινώσει ότι υπήρχε διακοπή στην ευρύτερη περιοχή.:lol:

 

Το κακό είναι ότι είχα βρει σε site πρωτοσέλιδα της εποχής σκαναρισμένα για αυτά τα γεγονότα, αλλά δεν τα κράτησα....:mad:

 

Όπως είπα κ παραπάνω δεν έχω όρεξη κ χρόνο για να τσακώνομαι και γι'αυτό δεν γράφω ποτέ εδώ.

 

Φιλοξενούμε και τον Γιδόπουλο αυτοπροσώπως στο insomnia και δεν το ήξερα?

 

Σου απάντησε ο Μανωλάς για τα φώτα

 

Τυχαία ήταν και η διακοπή του 1993 όταν έσβησαν τα φώτα;

 

«Κοίτα, τότε είχα εκνευριστεί πάρα πολύ γιατί ό,τι έγινε έγινε χωρίς λόγο. Επρεπε να έχουμε κερδίσει το ματς με πολλά γκολ και επειδή ήταν ισόπαλο έσβησαν τα φώτα. Κάποιος κατέβασε τον διακόπτη, δεν έγινε ούτε βραχυκύκλωμα ούτε τίποτα. Εμένα η εντύπωση που μου έμεινε ήταν ότι το έκανε η ΑΕΚ. Εκνευρίστηκα γιατί δεν υπήρχε λόγος».

 

Τελειως ασχετο με την κουβεντα που εχουμε, τι το γυρνας, stick to the case if you can.

 

Το οτι ο Κοκκαλης εφερε παιχτες στην Ελλαδα εμενα δεν μου λεει τιποτα.

 

Και ο Κοσκωτας εφερε τον Ντεταρι, πως τον εφερε ομως?

 

Τον Ριβάλντο δηλαδή εσύ, τον πήρες στην ΑΕΚ με τίμιο κόπο και ιδρώτα που χύνουν καθημερινά οι επενδυτές σου στα καζάνια που δουλεύουν.

Πάω πάσο, οι επιχειρηματίες που κρύβονται πίσω από τον Ντέμη (γιατί άραγε?) είναι όλοι παιδιά της εργατιάς που βάζουν από το υστερημά τους.

 

Προφανώς είναι 18χρονος γιατί έχει πολύ μικρή μνήμη....

Μιλάει για τον ριβάλντο που παίζει στην ΑΕΚ (τάχα μου τον "κλεψαμε" απο τον γαύρο - και όχι οτι ο πούστης ο προεδράς του άλλα του έλεγε και άλλα έκανε...), και δεν θυμάται οτι η ομαδούλα του (γιατί ομαδούλα ήταν) που κανονικά θα έπρεπε να παίζει ερασιτεχνική με τα χρέη κοσκωτά - σαλιαρέλη, γιατι τα χρέη είναι χρέη είτε είναι μια δραχμή είτε είναι ένα δις πολύ πριν πιάσουν τα γαυράκια την καραμελίτσα του άρθρου 44...

Μιλάει λοιπόν για τον ριβάλντο, και ξεχνάει οτι για να γίνει ομάδα πέρασαν άτομα όπως Μπατίστα, Αλέξανδρής, Σαμπανάζοβιτς και φυσικά ο μπάγεβιτς. Αυτούς απο που τους πήρε? Απο την μάντσεστερ?

 

Αυτό για την επιλεκτική μνήμη....

 

Επίσης επειδή αναφέρατε τον κοβάσεβιτς.... προτείνω να κάνετε ένσταση και το 3-0 που χρεωθήκατε στα χαρτιά με την Καλαμαριά να κατοχυρωθούν στο παλτό σας για να βγεί πρώτος σκόρερ...

 

Προφανώς εσύ έχεις επιλεκτική όραση. Για βρες που γράφω ότι μας κλέψατε τον Ριβάλντο και μου κάνεις και ολόκληρη ανάλυση παρακάτω για τους παίχτες που πέρασαν από τον Ολυμπιακό? Μου αρέσει και η εξομοίωση στα χρέη. Ότι μας βολεύει.

Επίσης σε προηγούμενο post αναφέρω ότι κάποια πράγματα τα είδα με τα ματάκια μου.

Πρέπει να είμαι πολύ πιτσιρικάς λοιπόν, κάτω από 12.

Το διαβάσαμε και αυτό. Παλτό ο Κοβάσεβιτς. Και μετά θέλετε και συζητήσεις.

 

Και επειδή με εκνευρίζουν οι κωλοτούμπες, ανέσυρα αυτό το κομματάκι:

 

Δεν πάει CAS

 

Η ΑΕΚ όμως δεν θέλησε καν να ασχοληθεί με την υπόθεση. Εμμένοντας στη θέση που έχει εκφράσει επανειλημμένως ο Ντέμης Νικολαΐδης και αναφέρει πως τα παιχνίδια κρίνονται εντός αγωνιστικού χώρου, οι «κιτρινόμαυροι» αποδέχτηκαν την ήττα στην Τρίπολη. «Η ΑΕΚ ουδέποτε ασχολήθηκε με αυτό το θέμα και ουδέποτε πρόκειται να το πράξει» ήταν η επίσημη θέση της ΠΑΕ όπως τονίστηκε χθες το βράδυ.

 

Αφήνοντας να γίνει σαφές πως η ΑΕΚ είχε άποψη για το θέμα, αλλά επέλεξε να διεκδικήσει το πρωτάθλημα μόνο εντός γηπέδου, έστω κι αν ο νόμος ή για την ακρίβεια οι παραλείψεις που είχαν υπάρξει, της έδιναν δικαίωμα ένστασης (εντός δύο ημερών, κάτι που δεν ενεργοποιήθηκε ποτέ).

 

Για το λόγο αυτό, άλλωστε, η ΑΕΚ δεν μπήκε καν στη διαδικασία να παραστεί στο CAS, όπως ανέφεραν δημοσιεύματα του Τύπου. Ο νομικός σύμβουλος της ΠΑΕ Χάρης Γρηγορίου δεν ταξίδεψε για τη Λοζάννη προκειμένου να παραστεί στην εκδίκαση της υπόθεσης για τον Βάλνερ. Πρακτική που δεν ακολουθεί η Ενωση και δεν προτίθεται να αλλάξει τώρα, έστω και αν αυτή η γνωμοδότηση μπορεί να «χαρίσει» στην ΑΕΚ ένα πρωτάθλημα.

 

ΠΗΓΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλοξενούμε και τον Γιδόπουλο αυτοπροσώπως στο insomnia και δεν το ήξερα?

 

Σου απάντησε ο Μανωλάς για τα φώτα

 

Τυχαία ήταν και η διακοπή του 1993 όταν έσβησαν τα φώτα;

 

«Κοίτα, τότε είχα εκνευριστεί πάρα πολύ γιατί ό,τι έγινε έγινε χωρίς λόγο. Επρεπε να έχουμε κερδίσει το ματς με πολλά γκολ και επειδή ήταν ισόπαλο έσβησαν τα φώτα. Κάποιος κατέβασε τον διακόπτη, δεν έγινε ούτε βραχυκύκλωμα ούτε τίποτα. Εμένα η εντύπωση που μου έμεινε ήταν ότι το έκανε η ΑΕΚ. Εκνευρίστηκα γιατί δεν υπήρχε λόγος».

 

 

Επειδή ειρωνεύεσαι πάρε κ την συνέχεια του άρθρου:

 

«Εκείνο το βράδυ η Αθήνα είχε ταλαιπωρηθεί, είχε γίνει διακοπή ρεύματος στο Κοινοβούλιο(!) και είχε διακοπεί εξαιτίας ενός μπλακ άουτ νωρίτερα ο αγώνας μπάσκετ του Περιστερίου με τον ΠΑΟΚ. Είχαμε φοβηθεί ότι μπορεί να γίνει κάτι και είχαμε ζητήσει από συνεργείο της ΔΕΗ να βρίσκεται στον υποσταθμό της Νέας Φιλαδέλφειας. Το μπλακ άουτ κράτησε 25' αλλά όταν το ρεύμα επανήλθε διαπιστώσαμε ότι είχε προκληθεί βραχυκύκλωμα και ο διακόπτης είχε καεί, γι' αυτό δεν γινόταν να ανάψουν τα φώτα»

 

http://tovima.dolnet.gr/print_article.php?e=B&f=13202&m=A46&aa=1Κ

 

όταν αντιγράφεις κάτι να βάζεις κ την πηγή.:rolleyes:

 

Κ όπως είδες κ μόνος σου η ΑΕΚ δεν έκανε ένσταση στον Αστέρα. Όσο για το CAS ένα θα σου πω: όταν εσένα κάποιος σε πάει σε δικαστήριο σε συμβουλεύω να μην παραστείς με δικηγόρο. :lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ειρωνεύεσαι πάρε κ την συνέχεια του άρθρου:

 

«Εκείνο το βράδυ η Αθήνα είχε ταλαιπωρηθεί, είχε γίνει διακοπή ρεύματος στο Κοινοβούλιο(!) και είχε διακοπεί εξαιτίας ενός μπλακ άουτ νωρίτερα ο αγώνας μπάσκετ του Περιστερίου με τον ΠΑΟΚ. Είχαμε φοβηθεί ότι μπορεί να γίνει κάτι και είχαμε ζητήσει από συνεργείο της ΔΕΗ να βρίσκεται στον υποσταθμό της Νέας Φιλαδέλφειας. Το μπλακ άουτ κράτησε 25' αλλά όταν το ρεύμα επανήλθε διαπιστώσαμε ότι είχε προκληθεί βραχυκύκλωμα και ο διακόπτης είχε καεί, γι' αυτό δεν γινόταν να ανάψουν τα φώτα»

 

http://tovima.dolnet.gr/print_article.php?e=B&f=13202&m=A46&aa=1Κ

 

όταν αντιγράφεις κάτι να βάζεις κ την πηγή.:rolleyes:

 

Κ όπως είδες κ μόνος σου η ΑΕΚ δεν έκανε ένσταση στον Αστέρα. Όσο για το CAS ένα θα σου πω: όταν εσένα κάποιος σε πάει σε δικαστήριο σε συμβουλεύω να μην παραστείς με δικηγόρο. :lol:

 

 

Τι κάνεις Γιάννη? Κουκιά σπέρνω.

Μάλλον είμαι πολύ πιτσιρικάς και παραθέτω τις δηλώσεις του Μανωλά πριν παραθέσεις τις εικασίες του Γιδόπουλου.

No further comments.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα αντιο και απο εμενα στον Ζηκο που δεν επαιξε καλα στο πρωτο μισο της περιοδου αλλα μετα μας εδειξε τον Ζικο που αγαπησαμε.Κριμα παντως αν δεν συνεχεισει την καριερα του σε καποιο ποστο της ΑΕΚ.

 

http://www.aekfc.gr/index.asp?a_id=74&n_id=4108

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως είναι φοβερό το σκηνικό. Την κυριακή το βράδυ ο γαύρος θα πανηγυρίζει το πρωτάθλημα, ολίγον διστακτικά όμως, γιατί θα φοβάται μην γίνει καμιά στραβή και πάρει τα @@ του. Η αεκ θα χαίρεται τον τίτλο του "πρωταθλητή στο γήπεδο" (γαμάτη εφεύρεση), με την πίκρα της δεύτερης θέσης και την ενδόμυχη ελπίδα ότι ίσως την δευτέρα το βράδυ δει τον τίτλο να πέφτει στο κεφάλι της. Και όλοι θα μάθουν ποιός τελικά θα σηκώσει την κούπα 24 ώρες μετά την λήξη του πρωταθλήματος. Μοναδικό στα παγκόσμια χρονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κακό. Άντε μπας και ξυπνήσει ο κοσμάκης και καταλάβει ότι αληθινή σημασία έχει να παίζει η ομάδα του μπάλα και να ευχαριστιέται το γήπεδο, και όχι τα κατσαρολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...