Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως δεν έκανε ένσταση κ με Αστέρα Τρίπολης.... Δεν είναι θέμα ηθικής, για εταιρίες μιλάμε. Απλά φαίνεται σε τι άκρες θα φτάσει κάποια ομάδα για να κερδίσει ένα πρωτάθλημα που δεν αξίζει.

Κ ο ΟΣΦΠ αποδεικνύει άλλη μια φορά ότι δεν τον ενδιαφέρει με πιο τρόπο θα είναι πρώτος....

 

Για πες μας καλέ μου αναγνώστη της αντικειμενικής και αδιάβλητης score, τις λεπτομέρεις αυτής της πολύκροτης υπόθεσης με τον Φυντανίδη.

Επειδή λοιπόν μιλάμε για εταιρείες, κι επειδή το ποδόσφαιρο είναι επαγγελματικό, υπάρχουν νόμοι και κανόνες.

Συμφωνούμε λοιπόν ότι δεν είναι θέμα ηθικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Δειχνει τον τροπο με τον οποιο θες να κατακτησεις κατι ακομα και με πλαγιους τροπους....και σε αυτο ο Κοκκαλης ειναι Παναγια, τα ξερει τα κολπα μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δειχνει τον τροπο με τον οποιο θες να κατακτησεις κατι ακομα και με πλαγιους τροπους....και σε αυτο ο Κοκκαλης ειναι Παναγια, τα ξερει τα κολπα μια χαρα.

 

Γι' αυτό δεν αμφιβάλλει κανείς. Τουλάχιστον όμως, ο Κόκκαλης έχει φέρει και καμιά δεκαριά παιχταράδες στην Ελλάδα, εκ των οποίων ο ένας παίζει σ' εσένα αυτή τη στιγμή.

Μήπως όμως, όταν έπαιρνες κι εσύ πρωταθλήματα, ήταν όλα καθαρά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβαινω γιατι το συνεχιζετε ρε παιδια

τι θα πει πλαγιους τροπους χαρτια και βλακειες

 

Καθεστε και ακουτε τη γραμμη του καθε δημοσιογραφου που τα πιανει απο το Ντεμη και το Τζιγγερ για να βριζει τον κακο Ολυμπιακο που δε λυπαται την αγνη Καλαμαρια?

 

καποιος παρανομησε και εγινε εφαρμογη του νομου

δηλαδη τι θελατε να γινει?

Φιλανθρωπιες δεν υπαρχουν

Δεν παιζουμε στην αυλη του σπιτιου μας να πουμε δεν πειραζει μωρε ας παιξουμε χωρις κιτρινες καρτες σημερα

 

Το πρωταθλημα παιζεται με καποιους νομους και πρεπει να εφαρμοζονται

σε οποιον δεν αρεσουν δε λαβαινει μερος

Τα παραπονα σας στην Καλαμαρια που παρανομησε

 

και αυτοι που καμαρωνουν γιατι δεν εκανε ενσταση η ομαδα τους

καλυτερα να παρουν τα ξυλα και να στρωσουν στο κυνηγι

τη διοικηση τους για τη μη υπερασπιση των συμφεροντων τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον το ποδοσφαιρο δεν παιζεται με τους νομους.

1ον Ο ολυμπιακος τοτε θα ειχε δηλωση πτωχευση και θα λεγοταν Νεος ολυμπιακος

2ον το ιδιο ισχυει και για την ΑΕΚ

3ον το ιδιο ισχυει και για τον Αρη

4ον και για αλλες 3 ομαδες που μου ερχονται στο μυαλο

5ον οι κασετες του Μακη εγιναν αβαβα

6ον ολοι μα ολοι εχουν παραπονα με τους διαιτητες και κανεις δεν κανει τιποτα (μηπως επειδη τους συμφερει?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον το ποδοσφαιρο δεν παιζεται με τους νομους.

1ον Ο ολυμπιακος τοτε θα ειχε δηλωση πτωχευση και θα λεγοταν Νεος ολυμπιακος

2ον το ιδιο ισχυει και για την ΑΕΚ

3ον το ιδιο ισχυει και για τον Αρη

4ον και για αλλες 3 ομαδες που μου ερχονται στο μυαλο

5ον οι κασετες του Μακη εγιναν αβαβα

6ον ολοι μα ολοι εχουν παραπονα με τους διαιτητες και κανεις δεν κανει τιποτα (μηπως επειδη τους συμφερει?)

 

Η επιλεκτική μνήμη με περιτύλιγμα αντικειμενικότητας, είναι ο χειρότερος τρόπος για να εκθέτει κάποιος τις απόψεις του.

 

1ον Ο Ολυμπιακός αποπλήρωσε ένα μεγάλο μέρος των χρεών του (του χαρίστηκαν οι τόκοι και κάτι άλλα ψιλά) ενώ στην ΑΕΚ παραγράφηκε όλο το ποσό (άρθρο 44)

2ον Το απάντησα

3ον Δεν γνωρίζω/Δεν απαντώ

4ον Όπως στο 3ον

5ον Αφού έχεις στοιχεία να τα παραδώσεις στην εισαγγελία (να ζητήσεις όμως να ανοίξει και ο φάκελος για τα φώτα στη Φιλαδέλφεια και για τη φωτοβολίδα που διέκοψε τον αγώνα -κάτι το οποίο έγινε και φέτος στον αγώνα σου με τον Άρη- γεγονότα τα οποία στέρησαν στον Ολυμπιακό 2 πεντακάθαρα πρωταθλήματα, με ύπουλους τρόπους.)

6ον Όλοι έχουν παράπονα από τη διαιτησία, όντως. Δεν έχουν δικαίωμα όμως να φωνάζουν πολύ περισσότερο οι 3, καθώς 9/10 φορές, αυτοί είναι ωφελημένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον Ο Ολυμπιακός αποπλήρωσε ένα μεγάλο μέρος των χρεών του (του χαρίστηκαν οι τόκοι και κάτι άλλα ψιλά) ενώ στην ΑΕΚ παραγράφηκε όλο το ποσό (άρθρο 44)

 

2. Το 1992 μετά τη λαίλαπα Κοσκωτά και Σαλιαρέλη που πέρασε από τον Ολυμπιακό, ψηφίστηκε από τη Βουλή, πλην του ΚΚΕ, ο νόμος 2021 που κατέθεσε ο Στέφανος Μάνος. Ο νόμος είχε τίτλο "Ταμείο διαχείρισης πιστώσεων για εκτέλεση αρχαιολογικών έργων και άλλες διατάξεις" και με τα άρθρα 13, 14 και 15 ρυθμίζονταν τα χρέη της ΠΑΕ Ολυμπιακός και ένα μεγάλο ποσοστό χαριζόταν. Συγκεκριμένα, η ΠΑΕ απαλλάχθηκε από τις απαιτήσεις της Τράπεζας Κρήτης μέχρι του ποσού των 2,6 δισεκατομμυρίων δρχ., το οποίο κατέβαλε το δημόσιο. Ταυτόχρονα διαγράφηκαν οι οφειλές προς το δημόσιο για φόρους μεταγραφών, με αποτέλεσμα το ποσό που χαρίστηκε να ξεπερνά τα 3 δισεκατομμύρια δραχμές, ενώ 5,5 δισ. δραχμές "πάγωσαν" καθώς υπήρχαν εκκρεμείς δίκες. Ο τελικός λογαριασμός για τον Ολυμπιακό έφτασε να είναι 2 δισεκατομμύρια σε 120 δόσεις. Αμέσως μετά, ο νέος πρόεδρος, Σωκράτης Κόκκαλης δήλωσε πως "αισθάνομαι την ανάγκη να εκφράσω την απόλυτη ικανοποίησή μου για την τροπολογία που κατέθεσε στη Βουλή ο υπουργός Εθνικής Οικονομίας, Στέφανος Μάνος. Εκ μέρους όλων των φίλων και οπαδών του ιστορικού συλλόγου μας, επιθυμώ να ευχαριστήσω την κυβέρνηση και όλα τα πολιτικά κόμματα για τη θετική αντιμετώπιση των μεγάλων προβλημάτων που είχαν συσσωρευτεί στην τελευταία πενταετία στο μεγαλύτερο αθλητικό σύλλογο της χώρας".

 

πηγή

 

του χαρίστηκαν οι τόκοι και κάτι ψιλά;;;

Πλάκα μας κάνεις;;;

Υπολόγισε και ότι μιλάμε για το 1992, ε.

 

Η επιλεκτική μνήμη με περιτύλιγμα αντικειμενικότητας, είναι ο χειρότερος τρόπος για να εκθέτει κάποιος τις απόψεις του.

Ναι. Ακριβώς έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγή

 

του χαρίστηκαν οι τόκοι και κάτι ψιλά;;;

Πλάκα μας κάνεις;;;

Υπολόγισε και ότι μιλάμε για το 1992, ε.

 

Σύφωνα με τα παρακάτω, τα χρέη του Ολυμπιακού, ήταν ψιλά, μπροστά σε αυτά που παραγράφηκαν στην ομάδα σου:

Η ΑΕΚ ήταν στην χειρότερη θέση απʼ όλους. Χρωστούσε στο δημόσιο 90,5 εκατ. ευρώ, στη Netmed 48,8 εκατ., στην ENIC 13,5 εκατ., σε παίκτες 10 εκατ. και 8 εκατομμύρια ευρώ σε τρίτους. Χωρίς το δημόσιο, στο οποίο οφειλόταν το 50% του χρέους να εμφανιστεί ποτέ στο εφετείο, οι οφειλές της ΑΕΚ μειώθηκαν από 170,8 εκατομμύρια σε 23,3 εκατ. ευρώ.Σκεφτείτε για τι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΟΣΑ μιλούμε…Σκεφτείτε επίσης ότι το περασμένο καλοκαίρι η ΑΕΚ έκλεισε τη σεζόν με κέρδη 2,6 εκατομμύρια…!

 

ΠΗΓΗ

 

Ναι. Ακριβώς έτσι.

 

Χαίρομαι που συμφωνούμε

 

Όπως και να έχει, ποιός πολιτικός θα μπορούσε να αντέξει το βάρος της διάλυσης μιάς εκ των 3 μεγαλυτέρων ομάδων στην Ελλάδα?

Όλα γίνονται εις βάρος μας, αλλά κάποιες φορές δεν γίνεται κι αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξαναπαραθέτω:

1ον Ο Ολυμπιακός αποπλήρωσε ένα μεγάλο μέρος των χρεών του (του χαρίστηκαν οι τόκοι και κάτι άλλα ψιλά) ενώ στην ΑΕΚ παραγράφηκε όλο το ποσό (άρθρο 44)

 

κανένας πολιτικός δεν έχει τα @@ να στείλει τον γαύρο ή την αεκ στην Δ εθνική.

Εγώ ξέρω πόσα χρωστούσαμε και πόσα μας χαρίσανε. Εσύ μας μιλάς για επιλεκτική μνήμη, περιτυλίγματα και άλλα ωραία, και μετά λες ότι στον ολυμπιακό χαρίστηκαν "κάτι ψιλά, και κάτι τόκοι". Η αλήθεια είναι ότι στον ολυμπιακό χαρίστηκαν με ειδικό νόμο 8+ δις παλιές δραχμούλες, εν έτη 1992! Το δημόσιο πλήρωσε το χρέος του ολυμπιακού προς την τράπεζα κρήτης!!!

Η αεκ εκμεταλλεύτηκε έναν νόμο που ισχύει για όλους. Η μεγάλη κομπίνε βέβαια ήταν η απουσία του δημοσίου.

 

Συμφωνείς ότι η θέση όλων αυτων των πούστηδων, όλων όσων χρωστάνε, είναι στον πάτο της λίστας της Δ εθνικής; Και ότι ο πρώτος που θα έπρεπε να πάει εκεί είναι η ολυμπιακάρα σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνείς ότι η θέση όλων αυτων των πούστηδων, όλων όσων χρωστάνε, είναι στον πάτο της λίστας της Δ εθνικής; Και ότι ο πρώτος που θα έπρεπε να πάει εκεί είναι η ολυμπιακάρα σου;

 

Όχι, διαφωνώ κάθετα. Κάνε σωστό και τακτικό έλεγχο στα οικονομικά της κάθε ΠΑΕ σαν κράτος και στην περίπτωση που ανακαλύψεις ότι υπάρχουν ατασθαλίες, χώσε στην ψειρού όλη την οικογενειά του απατεώνα και κατέσχεσε όλη του την περιουσία. Θα πρέπει δηλαδή την μαλακία που κάνει ο κάθε πουσταράς, να την πληρώνει ένας σύλλογος και μια ιδέα?

Αυτά φυσικά ισχύουν και για την ΑΕΚ και για τον ΠΑΟΚ και για τον Άρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάνε πολλά χρόνια από τότε που οι σύλλογοι δεν είναι πια ιδέα, αλλά απλά, κοινά μαγαζιά. Τους λένε πλέον "ΠΑΕ". Ανώνυμες εταιρίες...

Εννοείται πως, ότι λέω κι εγώ, το λέω και για τον παοκ, την αεκ, τον άρη...

 

Τα λεφτά που χαρίστηκαν στον ολυμπιακό, την αεκ, τον άρη, ήταν λεφτά που βγάλαμε εμείς δουλεύοντας σαν μαλάκες. δεν ξέρω για σένα, αλλά εγώ δεν δίνω ούτε ένα φράγκο για να μην πάει η αεκ στην Δ εθνική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάνε πολλά χρόνια από τότε που οι σύλλογοι δεν είναι πια ιδέα, αλλά απλά, κοινά μαγαζιά. Τους λένε πλέον "ΠΑΕ". Ανώνυμες εταιρίες...

Εννοείται πως, ότι λέω κι εγώ, το λέω και για τον παοκ, την αεκ, τον άρη...

 

Τα λεφτά που χαρίστηκαν στον ολυμπιακό, την αεκ, τον άρη, ήταν λεφτά που βγάλαμε εμείς δουλεύοντας σαν μαλάκες. δεν ξέρω για σένα, αλλά εγώ δεν δίνω ούτε ένα φράγκο για να μην πάει η αεκ στην Δ εθνική.

 

Εγώ τα μόνα φράγκα που δίνω στον Κόκκαλη, είναι για να δω 3-4 αγώνες το χρόνο και μάλιστα με μικρές ομάδες, καθότι εισιτήριο σε μεγάλους αγώνες αφενός δεν βρίσκεις κι αφετέρου εγώ 60? για πέταμα δεν έχω, συνεπώς no member, no ticket.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα διαγραφέντα χρέη προς το δημόσιο, ποιός νομίζεις ότι τα πληρώνει;

 

Τα διαγραφέντα χρέη, είναι σταγόνα στον ωκεανό, μπροστά στα νταβατζιλίκια που πληρώνουμε καθημερινά. Από που ν' αρχίσει και που να τελειώσει κανείς? (παράνομα) διόδια, ΕΡΤ, ΦΠΑ, Τέλη κυκλοφορίας, παρκόμετρα, παραπαιδεία, καπέλα.

 

O ERWDIOS:lol:

 

Εσύ Bob απαλάσσεσαι προφανώς από τις παραπάνω οφειλές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...