Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρώτος στους αγωνιστικούς χώρους ή στα δικαστήρια; Για να ξέρουμε δηλαδή.

 

Να σου θυμίσω ότι η ομάδα σου επιχειρεί να βγεί πρώτη στα δικαστήρια.

Και τα δικαστήρια είναι τα δικαιοδοτικά όργανα του ποδοσφαίρου.

Αλλιώς να το διαλύσουμε και να πάμε να παίξουμε σε καμία αλάνα.

Νομικά έχω δίκαιο, ηθικά έχεις δίκαιο, το θέμα είναι ότι το ποδόσφαιρο δεν είναι ηθικό παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Η ενσταση του γαυρου για ενα παιχνιδι που εχασε δικαια μεσα σε αγωνιστικο χωρο, απλα και μονο για να δειξει πως οτι και να γινει τους βαθμους θα τους περνει, ειναι κατα της ιστοριας και το μεγεθος του ολυμπιακου.

 

Αποδειχτηκε πολυ απλα τι ομαδα ειναι...

 

Οτι και να λεμε εμεις (ολοι οι υπολοιποι στην Ελλαδα) θα μας λενε κλαψιαριδες και παραπονεμενους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ενσταση του γαυρου για ενα παιχνιδι που εχασε δικαια μεσα σε αγωνιστικο χωρο, απλα και μονο για να δειξει πως οτι και να γινει τους βαθμους θα τους περνει, ειναι κατα της ιστοριας και το μεγεθος του ολυμπιακου.

 

Αποδειχτηκε πολυ απλα τι ομαδα ειναι...

 

Οτι και να λεμε εμεις (ολοι οι υπολοιποι στην Ελλαδα) θα μας λενε κλαψιαριδες και παραπονεμενους.

 

Τελικά είναι μεγάλη ομάδα ο Ολυμπιακός και έχει ιστορία ή η ένσταση ορίζει τι ομάδα έχουμε;

 

 

Και το ότι η ΑΕΚ κοιτάει να πάρει στο δικαστήριο (και όχι στον αγωνιστικό χώρο βλέπε ήττες στο ΟΑΚΑ) το πρωτάθλημα, δείχνει ότι είστε με το μέρος του δίκαιου και του σωστού ή ότι είναι μια ακόμα ΠΑΕ και θέλει κέρδος-πρωτάθλημα πάση θύσια; Ήμαρτον η καραμέλα με τις ντροπές και τις ταπεινώσεις και το οτι η ενσταση δείχνει τι ομάδα είμαστε. Το ότι δεν παραδέχεστε ότι και ΑΕΚ θέλει να παίξει με τους δικηγόρους της και κοιτάτε μονόπλευρα τις κινήσεις του Ολυμπιακού εγώ το ερμηνεύω ως υποκρισία. Και χωρίς να απευθύνομαι προσωπικά σε κάποιον στο τοπικ εδώ - απουσίασα και καμια εβδομάδα και δεν ξέρω τι έχει γραφτεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ολυμπιακος ειναι μεγαλη ομαδα με μεγαλη ιστορια, αυτο δεν θα στο αμφισβητησει κανεις, αλλα οταν προσπαθει μια μεγαλη ομαδα με πλαγιους τροπους να παρει βαθμους που εχασε σε αγωνιστικο χωρο καθαρα και δικαια, δειχνει κομπλεξ κατωτεροτητας.

 

Αφου ο Ολυμπιακος ειναι μεγαλη ομαδα, και εχει παικταραδες οπως τον Τζολε, τον Νταρκο, τον Λουτσιανο, τον Λεντεσμα, τον Ιερο κτλ κτλ, μπες στο γηπεδο, δειξε τις αρετες σου, ριξε 5 μπαλακια για να μην μιλαει κανεις.

 

Το να χανεις και να λες, αα αδικηθηκα επειδη επαιξε ο ταδε...ειναι κατα σου (οχι εσενα, της ομαδας ετσι?)

 

Για την ΑΕΚ που λες που το κυνηγαει δικαστικα, ναι λογικο δεν ειναι? Χωρις τους βαθμους εισαι 2ος, αν τους χασεις θα ειναι πρωτη, λογικο δεν ειναι να το κυνηγησει?

 

Ειμαι γενικα κατα των δικαστηριων, ουτε μου αρεσει που το κυνηγαει η ομαδα μου, ουτε μου αρεσε η κινηση του Ολυμπιακου. Ως φιλαθλος και οχι ως οπαδος που θελει να βλεπει μπαλα μεσα στο γηπεδο, πιστευω πως οι δυο ΠΑΕ που το κυνηγανε δικαστικα το θεμα αυτη τη στιγμη, εχουν εννομο συμφερον να το κανουνε, το αν καλα κανουνε ειναι αλλου παπα ευαγγελιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτή τη βαθμολογία είδε ο Λυμπερόπουλος και λέει ότι είναι πρωταθλητής? :lol:

Ας τον ενημερώσει κάποιος για τα τεκταινόμενα. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑλά που έχουμε βρει το CAS και ασχολούμαστε, αεκτζήδες, ολυμπιακοί και λιγότερο οι βάζελοι, γιατί αν ασχολούμασταν με το θέαμα που είδαμε φέτος από τις ομαδάρες μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά είναι μεγάλη ομάδα ο Ολυμπιακός και έχει ιστορία ή η ένσταση ορίζει τι ομάδα έχουμε;

O Oλυμπιακός είναι μεγάλη ομάδα με ιστορία, ή οποία ντροπιάζεται ανεπανόρθωτα από τέτοιες κινήσεις. ;)

 

 

Και το ότι η ΑΕΚ κοιτάει να πάρει στο δικαστήριο (και όχι στον αγωνιστικό χώρο βλέπε ήττες στο ΟΑΚΑ) το πρωτάθλημα, δείχνει ότι είστε με το μέρος του δίκαιου και του σωστού ή ότι είναι μια ακόμα ΠΑΕ και θέλει κέρδος-πρωτάθλημα πάση θύσια; Ήμαρτον η καραμέλα με τις ντροπές και τις ταπεινώσεις και το οτι η ενσταση δείχνει τι ομάδα είμαστε. Το ότι δεν παραδέχεστε ότι και ΑΕΚ θέλει να παίξει με τους δικηγόρους της και κοιτάτε μονόπλευρα τις κινήσεις του Ολυμπιακού εγώ το ερμηνεύω ως υποκρισία. Και χωρίς να απευθύνομαι προσωπικά σε κάποιον στο τοπικ εδώ - απουσίασα και καμια εβδομάδα και δεν ξέρω τι έχει γραφτεί.

 

Σύμφωνοι, και οι δύο ομάδες τρέχουν στα δικαστήρια.

Η μεν ΑΕΚ για να υπερασπίσει το γεγονός πως τα παιχνίδια κρίνονται στο χόρτο, και ο δε Ολυμπιακός πως κρίνονται στο χαρτί.

 

Που είναι η υποκρισία?

 

Προφανώς και η ΑΕΚ έκανε γκέλες. Όπως και ο Ολυμπιακός.

Αφού λοιπόν η βαθμολογία είναι τόσο οριακή, γιατί να το πάρει ο Ολυμπιακός, που στην τελική έκανε μία γκέλα παραπάνω, αφού το θέτεις έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα μη σώσει και το πάρει, δεν το άξιζει φέτος, απλά δηλώνω πως βρίσκω λογική στην κίνηση της ένστασης, τίποτα παραπάνω.

 

Διαφωνώ εδώ (" Η μεν ΑΕΚ για να υπερασπίσει το γεγονός πως τα παιχνίδια κρίνονται στο χόρτο, και ο δε Ολυμπιακός πως κρίνονται στο χαρτί"): Το βλέπεις λίγο ρομαντικά (δεν το λέω με ειρωνία) ενώ κατα τη γνώμη μου δεν είναι καθόλου έτσι. Και οι δύο ψάχνουν μέσα στο δικαστήριο τρόπο να βγουν πρώτοι. Η ΑΕΚ είχε την ευκαιρία της να το πάρει στο χόρτο και δεν το κατάφερε και θα εξαντλήσει με τη σειρά της κάθε πιθανότητα να το πάρει στα χαρτιά, αυτό έγραψα και πιο πάνω. Εντάξει, το βλέπω απο άλλη γωνία αλλά μην ξεχνάς ότι είμαι οπαδός (μετριοπαθής γαρ) :-) και κυρίως τσαντισμένος που δώσαμε λαβή για σχόλια. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εγω το θεωρω απολυτως θεμιτο το εχω ξαναπει κιολας μια ομαδα να κυνηγησει του βαθμους εστω και ετσι στην εποχη του απολυτου επαγγελματισμου στην μπαλα απλα ειναι το θεμα οτι θα παρει τον τιτλο με αυτους τους βαθμους αλλοιως δεν θα ειχε γινει τοσο φασαρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι δύο ψάχνουν μέσα στο δικαστήριο τρόπο να βγουν πρώτοι. Η ΑΕΚ είχε την ευκαιρία της να το πάρει στο χόρτο και δεν το κατάφερε και θα εξαντλήσει με τη σειρά της κάθε πιθανότητα να το πάρει στα χαρτιά, αυτό έγραψα και πιο πάνω.

 

Μα δεν καταλαβαίνεις πως η έκφραση ''το παίρνω στα χαρτιά'' σημαίνει ότι το παίρνω λόγο εξωγηπεδικών παραγόντων?

Αφού βάση γηπεδικών αποτελεσμάτων η ΑΕΚ είναι πρώτη, πώς μπορείς να την κατηγορήσεις πως έχασε την ευκαιρία της να το πάρει στο χόρτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα δεν καταλαβαινω ποιο ειναι ?

εγινε λαθος απο την Καλαμαρια και εγινε παραβαση του νομου και επιβληθηκαν ποινες

Ο Ολυμπιακος απλα υποστηριξε το δικιο του απολυτα νομιμα

Οι υπολοιποι τα παραπονα τους στην Καλαμαρια

 

Οι μεγαλοψυχιες και τα δεν πειραζει μωρε ας κανουμε τα στραβα ματια δεν ειναι για τον επαγγελματισμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα η Καλαμαριά έσφαλε έστω με αυτό το πταίσμα-τακι :P , άρα οι πόντοι πάνε στον Ολυμπιακό, έστω μέσω του δικαστηρίου. Το έχω δεδομένο αυτό. Άρα Ολυμπιακός 67 βαθμοί, ΑΕΚ 65. Η ΑΕΚ πάει να εμποδίσει αυτή την κατάληξη, μέσω του δικαστηρίου.

 

Αυτό που έγραψα για χαρτιά δεν το έγραψα με την έννοια ότι είναι το ίδιο αυτό που κάναμε εμείς με την κίνηση της ΑΕΚ, παρά μόνο ότι εμπλέκουν και οι δύο ομάδες το δικαστήριο και τους δικηγόρους.

 

Δεν μπορώ να το κάνω πιο σαφές μεητ, δεν ξέρω και αν έχει νόημα αυτό που γράφω, πιθανώς να το βλέπω το όλο θέμα λανθασμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...