Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει το ότι που είναι σύνδεσμος και υπάρχει και το ό,τι που είναι αναφορική αντωνυμία.

 

Το ότι γράφεται ό,τι όταν στην ίδια πρόταση μπορεί να αντικατασταθεί με τη λέξη οτιδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Στο ραδιοφωνο ακουστηκε σημερα, οτι πανω σε αυτο που ειπε ο Κουλης, οτι υπαρχει και 3η ομαδα που την ψαχνει και συνεργαζεται μαζι της, οτι ειναι ο Παναθηναικος.

 

Βρε λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσκολά πιστεύω να γυρίσουν οι βαθμοί, Μακάρι αλλά δεν το βλέπω. Ας κερδίσουμε και τον Αστέρα την Κυριακή και μετά έχουμε να λέμε....

Και να μην ξεχνάμε ότι η ομάδα θέλει καλές μεταγραφές και Προπονητικό. Ο κωστένογλού απέδειξε πως ένας καλός προπονητής που ξέρει να διαχειρίζεται καλά την ομάδα και να την στηνεί σωστά στο γηπέδο μπορεί να κάνει πολλά πράγματα. Ας ελπίσουμε πως αυτός θα είναι ο Δώνης και θα δούμε την ομάδα να παίζει μπάλα όχι 1 μήνα μόνο αλλά όλο το χρόνο και θα πάρουμε και τίτλους και θα ξαναχαρούμε στην Ευρώπη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, ας αργήσουν λίγο να βγάλουν την απόφαση και να δεις πως δε γίνονται καθόλου...μη ξεχνάμε οτι απο Μάιο λογικά θα ξεκινήσει προετοιμασία η Εθνική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που η Καλαμαριά δεν έχει πλέον έννομο συμφέρον, η υπόθεση είναι τελειωμένη. Αν τώρα γίνουν δεκτά τα ασφαλιστικά μέτρα που κατέθεσε η ΑΕΚ, πράγμα πολύ δύσκολο, θα παγώσουν τα πλέι οφ και η βαθμολογία θα μείνει ως έχει με τον Παναθηναϊκό οριστικά τρίτο. Αυτό όμως είναι ένα σενάριο και τίποτα παραπάνω.

Η απόφαση θα βγεί ως το Σάββατο και την Κυριακή θα έχουμε πρωταθλητή, χωρίς περαιτέρω επεισόδια σε αυτό το serial, καθώς η απόφαση του CAS, θεωρείται τελεσίδικη.

Βέβαια, υπάρχει και η άλλη περίπτωση, να απορριφθεί η προσφυγή της Καλαμαριάς, επειδή δεν έχει εξαντλήσει όλα τα ένδικα μέσα, πρίν φτάσει στο CAS, οπότε πάλι θα συμβεί το παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μην ψαρώνετε με όλη αυτή την ιστορία, απο τη στιγμή που η ΑΕΚ δεν κυνήγησε την κατάσταση (ενώ είχε έννομο συμφέρον) είναι χαμένη υπόθεση.

 

Ρίξανε την Καλαμαριά πριν το τέλος του πρωταθλήματος για να μη κυνηγήσει την ένσταση. Και οι ίδιοι κατάλαβαν ότι αν συνεχίσουν την υπόθεση το μόνο που θα κερδίσουν θα είναι να κάνουν τον Κόκκαλη εχθρό τους (που δε το θέλουν αφού αυτός κάνει κουμάντο στο ελληνικό πρωτάθλημα).

 

Και θα ακολουθήσει το εξής όμορφο σενάριο:

Η Καλαμαριά θα καταθέσει την ένσταση στο CAS αλλά στη πραγματικότητα δεν θα την υποστηρίξει με σοβαρά επιχειρήματα, οπότε προφανώς θα απορριφθεί, και οι κλασσικοί κάφροι θα το παρουσιάσουν σαν ηθική δικαίωση του γαύρου, οπότε να περιμένετε από Παρασκευή στο φόρουμ να μας πρήζουν για το δίκαιο της υπόθεσης.

 

Και το τραγικό είναι πως θα το πανηγυρίσουν. Και μου φαίνεται αδιανόητο πως είναι δυνατό να υπάρχουν άνθρωποι τόσο πορωμένοι με την ιδέα της νίκης, που δεν τους ενδιαφέρει το πως θα έρθει αυτή. Δε μπορούν να πουν, "αφού δεν καταφέραμε να τους κερδίσουμε δεν αξίζουμε 3 βαθμούς ". Και μου δίνουν την εντύπωση πως αν τους λέγανε πως στην αρχή της χρονιάς θα παίρνανε το πρωτάθλημα χωρίς να παίξουν ούτε έναν αγώνα, αυτοί θα το δέχονταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Izerman, τώρα υπερβάλλεις τρελά. Φανατικοί υπάρχουν παντού, όπως θα δεις να υπάρχουν και πολλοί Ολυμπιακοί σαν εμένα που λένε οτι δε γουστάρουν με τπτ αυτά που είδαν φέτος.

 

ΛΑΜΟΓΙΕΣ όμως είδαμε και στα παιχνίδια του Παναθηναϊκού και της ΑΕΚ. Όπως και διαιτησίες επι 2-3 σερί παιχνίδια να ακυρώνονται κανονικότατα γκολ του Ολυμπιακού. Αν το πάμε έτσι δε βγάζουμε άκρη!!

 

Σημασία έχει ότι στις 2/3 διοργανώσεις που έλαβε μέρος ο Ολυμπιακός τα πήγε πολύ καλά!Και αυτό δε νομίζω να μπορεί να το αμφισβητήσει κανένας!Στο πρωτάθλημα δεν είδα ούτε ΑΕΚ, ΟΥΤΕ ΠΑΟ, ΟΥΤΕ ΟΣΦΠ να παίζουν μπάλα συνολικά.

 

Τἐλος, αν και γαύρος θα προτιμούσα να το παιρνε κανας Αστέρας Τρίπολης που έριξε 1 χεράκι σε όλους τους "μεγάλους".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Izerman, τώρα υπερβάλλεις τρελά. Φανατικοί υπάρχουν παντού, όπως θα δεις να υπάρχουν και πολλοί Ολυμπιακοί σαν εμένα που λένε οτι δε γουστάρουν με τπτ αυτά που είδαν φέτος.

 

ΛΑΜΟΓΙΕΣ όμως είδαμε και στα παιχνίδια του Παναθηναϊκού και της ΑΕΚ. Όπως και διαιτησίες επι 2-3 σερί παιχνίδια να ακυρώνονται κανονικότατα γκολ του Ολυμπιακού. Αν το πάμε έτσι δε βγάζουμε άκρη!!

 

Σημασία έχει ότι στις 2/3 διοργανώσεις που έλαβε μέρος ο Ολυμπιακός τα πήγε πολύ καλά!Και αυτό δε νομίζω να μπορεί να το αμφισβητήσει κανένας!Στο πρωτάθλημα δεν είδα ούτε ΑΕΚ, ΟΥΤΕ ΠΑΟ, ΟΥΤΕ ΟΣΦΠ να παίζουν μπάλα συνολικά.

 

Τἐλος, αν και γαύρος θα προτιμούσα να το παιρνε κανας Αστέρας Τρίπολης που έριξε 1 χεράκι σε όλους τους "μεγάλους".

 

 

Μονο η Λαρισα επαιξε μπαλα φετος και λιγο ο Αρης, ας το παρει καλυτερα η Λαρισα, της αξιζει πολυ περισσοτερο αποτι αξιζει στο γαυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Izerman, τώρα υπερβάλλεις τρελά. Φανατικοί υπάρχουν παντού, όπως θα δεις να υπάρχουν και πολλοί Ολυμπιακοί σαν εμένα που λένε οτι δε γουστάρουν με τπτ αυτά που είδαν φέτος.

 

ΛΑΜΟΓΙΕΣ όμως είδαμε και στα παιχνίδια του Παναθηναϊκού και της ΑΕΚ. Όπως και διαιτησίες επι 2-3 σερί παιχνίδια να ακυρώνονται κανονικότατα γκολ του Ολυμπιακού. Αν το πάμε έτσι δε βγάζουμε άκρη!!

 

Σημασία έχει ότι στις 2/3 διοργανώσεις που έλαβε μέρος ο Ολυμπιακός τα πήγε πολύ καλά!Και αυτό δε νομίζω να μπορεί να το αμφισβητήσει κανένας!Στο πρωτάθλημα δεν είδα ούτε ΑΕΚ, ΟΥΤΕ ΠΑΟ, ΟΥΤΕ ΟΣΦΠ να παίζουν μπάλα συνολικά.

 

Τἐλος, αν και γαύρος θα προτιμούσα να το παιρνε κανας Αστέρας Τρίπολης που έριξε 1 χεράκι σε όλους τους "μεγάλους".

 

Προφανώς υπάρχουν σε όλες τις ομάδες κολλημένοι, αλλά εγώ την αντίδραση των ολυμπικαών στο θέμα βλέπω και κρίνω - αν είμασταν εμείς στην ίδια θέση θα μπορούσες να με κράξεις εσύ.

 

Απλά βλέπω ότι η ΑΕΚ σε όσα παιχνίδια κέρισε ήταν καλύτερη (πλην 1-2 περιπτώσεων), ενώ υπήρχαν και παιχνίδια που έπαιξε καλύτερα από τον αντίπαλο και έχασε. Δε νομίζω να ισχύει το ίδιο για τους άλλους δυο - αντίθετα, πήρατε αρκετά παιχνίδια που καλύτερος παίχτης ήταν ο Νικοπολίδης. Άρα γιατί να μην αξίζω το πρωτάθλημα; Και απο πότε έγινε το ποια ομάδα παίζει το πιο ωραίο ποδόσφαιρο κριτήριο για τον τίτλο; Παλιότερα που έπαιζε καλύτερη μπάλα ο ΠΑΟ του Κυράστα δεν είδα κανένα να λέει πως έπρεπε να πάρει το πρωτάθλημα, ή ακόμη πιο παλιά την ΑΕΚ μετά Μπάγεβιτς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιότερα που έπαιζε καλύτερη μπάλα ο ΠΑΟ του Κυράστα δεν είδα κανένα να λέει πως έπρεπε να πάρει το πρωτάθλημα, ή ακόμη πιο παλιά την ΑΕΚ μετά Μπάγεβιτς;

 

Συγνώμη, αλλά αυτή ήταν η καραμέλα που πιπιλούσατε εσείς και ο Παναθηναϊκός όταν χάνατε τα πρωταθλήματα, ακόμη κι από τον Φεβρουάριο.

Το πρωτάθλημα το αξίζει αυτός που βγαίνει πρώτος, τελεία και παύλα. Τα υπόλοιπα είναι, για να αυξάνουμε τα μηνύματα στο προφίλ μας και τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη, αλλά αυτή ήταν η καραμέλα που πιπιλούσατε εσείς και ο Παναθηναϊκός όταν χάνατε τα πρωταθλήματα, ακόμη κι από τον Φεβρουάριο.

Το πρωτάθλημα το αξίζει αυτός που βγαίνει πρώτος, τελεία και παύλα. Τα υπόλοιπα είναι, για να αυξάνουμε τα μηνύματα στο προφίλ μας και τίποτα άλλο.

 

Πρώτος στους αγωνιστικούς χώρους ή στα δικαστήρια; Για να ξέρουμε δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...