Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάλι θα ήθελα να ήξερα, σε περίπτωση που το πάρετε πόσο ''πρωταθλητές'' θα νιώθετε...

 

Η συζήτηση χάνει τελείως τον προσανατολισμό της όταν αρχίζουμε τα:

 

-Πάλι κλαίτε?/

-Πάλι γκρινιάζετε?/

-Εσείς δεν ήσασταν που λέγατε έτσι ενώ εμείς αλλιώς? /

-Α, το έκανες γαργάρα το θέμα Λάκη μου.../

-Τουλάχιστον εμείς μπλα-μπλα-μπλα...

Το θέμα είναι απλό. Δεν αξίζετε αυτήν την στιγμή να είστε εκεί που είστε, και το ξέρετε και εσείς. Κάποιοι από εσάς που έχουν στοιχειώδη περηφάνια γιατί γνωρίζουν την ομάδα σας σαν ιστορικό σύλλογο, ντρέπονται για την ένσταση.

 

Από εκεί και πέρα, πότε τα λέμε, γιατί, αν κλαίμε, γκρινιάζουμε, χλευάζουμε για την τεσσάρα, κλπ. είναι άλλο θέμα.

 

Φυσικά και θα κάνουμε λόγο για την ένσταση, όταν αυτή κρίνει ένα ολόκληρο πρωτάθλημα.

Που είναι το περίεργο? :rolleyes:

 

Θα σου προτεινα να περιμενεις το τελος του πρωταθληματος και να δεις τοτε τη βαθμολογικη διαφορα αναμεσα μας,η οποια αν, λεω ΑΝ ειναι μεγαλυτερη των 3 βαθμων,δεν θα εχει νοημα η οποιαδηποτε αναφορα σας στην (νομιμη) ενσταση;)

 

Απο κει και περα καποια απο τα λεγομενα σας φανερωνουν ποιο ειναι το επιπεδο σας.Παραπανω καποιος ειπε οτι ''εμεις ειμαστε προσγειωμενοι,παταμε στη γη.'' Ναι το ειδαμε ποσο προσγειωμενοι ειστε,που μας κερδισατε 4-0 και νομιζετε οτι γινατε η Ρεαλ Μαδριτης. Και μετα παραπονιεστε που αποκαλουμε την ομαδα σας ''αεκακι''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Θα σου προτεινα να περιμενεις το τελος του πρωταθληματος και να δεις τοτε τη βαθμολογικη διαφορα αναμεσα μας,η οποια αν, λεω ΑΝ ειναι μεγαλυτερη των 3 βαθμων,δεν θα εχει νοημα η οποιαδηποτε αναφορα σας στην (νομιμη) ενσταση;)

 

Σύμφωνοι. Τερματίστε με παραπάνω διαφορά από 3 βαθμούς, και με γειά σας.

Όσο όμως η διαφορά είναι μικρότερη, επέτρεψέ μου να έχω τις αμφιβολίες μου.

 

Απο κει και περα καποια απο τα λεγομενα σας φανερωνουν ποιο ειναι το επιπεδο σας.Παραπανω καποιος ειπε οτι ''εμεις ειμαστε προσγειωμενοι,παταμε στη γη.'' Ναι το ειδαμε ποσο προσγειωμενοι ειστε,που μας κερδισατε 4-0 και νομιζετε οτι γινατε η Ρεαλ Μαδριτης. Και μετα παραπονιεστε που αποκαλουμε την ομαδα σας ''αεκακι''

 

Το επίπεδο του συνόλου που υποστηρίζει μία ομάδα, προφανώς και δεν το χαρακτηρίζει ένας οπαδός της.

Κάποιος ισχυρίζεται πως έχει επίπεδο, το καταλαβαίνει αυτό, και δεν κάνει καν τον κόπο να το συζητήσει.

Δηλαδή, με την δική σου λογική, λαμβάνοντας υπ'όψη αυτά που λέει ο Τσουκαλάς ας πούμε, πώς θα έπρεπε να σας χαρακτηρίζαμε? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Το επίπεδο του συνόλου που υποστηρίζει μία ομάδα, προφανώς και δεν το χαρακτηρίζει ένας οπαδός της.

Κάποιος ισχυρίζεται πως έχει επίπεδο, το καταλαβαίνει αυτό, και δεν κάνει καν τον κόπο να το συζητήσει.

Δηλαδή, με την δική σου λογική, λαμβάνοντας υπ'όψη αυτά που λέει ο Τσουκαλάς ας πούμε, πώς θα έπρεπε να σας χαρακτηρίζαμε? :rolleyes:

 

Μα το παραδειγμα που ανεφερα δεν ειναι η μοναδικη περιπτωση...Συμβαινει συνεχως.Για δες ποσοι ειναι αυτοι που τοσο καιρο μας τα ζαλιζουν για την ενσταση και για τις διαιτησιες...Ειδικα αυτο με την ενσταση το βλεπω να καταληγει σε νεο θεμα για facts. (οπως τα makis facts) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το παραδειγμα που ανεφερα δεν ειναι η μοναδικη περιπτωση...Συμβαινει συνεχως.Για δες ποσοι ειναι αυτοι που τοσο καιρο μας τα ζαλιζουν για την ενσταση και για τις διαιτησιες...Ειδικα αυτο με την ενσταση το βλεπω να καταληγει σε νεο θεμα για facts. (οπως τα makis facts) :P

 

Η ένσταση είναι σοβαρό θέμα, και όσοι το συζητούν, καλά κάνουν κατά την γνώμη μου.

Η ένσταση αν μη τι άλλο, δεν ρίχνει το επίπεδο της ΑΕΚ και των φίλων της. Εσάς ρίχνει, και είναι ντροπή για την ιστορία σας.

Όσο προσπαθεί κάποιος να την υποβαθμίσει, κρύβεται πίσω από το δάχτυλό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ένσταση είναι σοβαρό θέμα, και όσοι το συζητούν, καλά κάνουν κατά την γνώμη μου.

Η ένσταση αν μη τι άλλο, δεν ρίχνει το επίπεδο της ΑΕΚ και των φίλων της. Εσάς ρίχνει, και είναι ντροπή για την ιστορία σας.

Όσο προσπαθεί κάποιος να την υποβαθμίσει, κρύβεται πίσω από το δάχτυλό του.

 

Το ''Κανε και συ μια ενσταση,μπορεις'' δεν ειναι συζητηση του θεματος.Και στο κατω κατω δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι τοοοσο ντροπιαστικο πια.Φυσικα και συμφωνω πως ηθικα δεν ειναι σωστο( παρ'οτι νομιμο) γιατι σε περιπτωση που ειχαμε νικησει αυτο το ματς,δεν θα θυμοταν κανεις ουτε ποιος ειναι αυτος ο Βαλνερ,ομως μην ξεχναμε πως εχουν γινει αλλα πολυ χειροτερα και πολυ πιο ντροπιαστικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ''Κανε και συ μια ενσταση,μπορεις'' δεν ειναι συζητηση του θεματος.

Δεν πιάνω το point εδώ. Τι θες να πεις?

Και στο κατω κατω δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι τοοοσο ντροπιαστικο πια.

Γιατί είστε ένα βήμα να πάρετε ένα πρωτάθλημα, χωρίς να είστε πρώτοι στην βαθμολογία μήπως?

Φυσικα και συμφωνω πως ηθικα δεν ειναι σωστο( παρ'οτι νομιμο)

Ας περιμένουμε την απόφαση από το Αθλητικό Δικαστήριο της Λωζάνης, όσον αφορά το νομικό κομμάτι.

γιατι σε περιπτωση που ειχαμε νικησει αυτο το ματς,δεν θα θυμοταν κανεις ουτε ποιος ειναι αυτος ο Βαλνερ

Ναι, αλλά για κακή σας τύχη δεν κερδίσατε!Δεν έχει νόημα να συζητάμε υποθετικά.Θα γράψουμε βιβλία επιστημονικής φαντασίας...

ομως μην ξεχναμε πως εχουν γινει αλλα πολυ χειροτερα και πολυ πιο ντροπιαστικα...

Πιθανόν. Και λοιπόν?

Αυτό είναι δικαιολογία να γίνονται όργια στο παρών ή το μέλλον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιάνω το point εδώ. Τι θες να πεις?

 

 

Αυτο και ολα τα παρομοια που ακουστηκαν:

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο chill

Πρόταση 1.600.000 ευρώ έκανε η ΑΕΚ στην Λάρισα για την αγορά του Κλέιτον σύμφωνα με την sportday. Λέτε να τον ζήτησε ο Δώνης :P? Αναμένεται και πρόταση από τους αρουραίους τις προσεχείς ημέρες πάντως. Λέτε να κάνουν καμία ένσταση αν ο παίκτης καταλήξει σε εμάς?

 

Θρήνε γερά πάρτο στα χαρτιά.

 

 

Ναι, αλλά για κακή σας τύχη δεν κερδίσατε!Δεν έχει νόημα να συζητάμε υποθετικά.Θα γράψουμε βιβλία επιστημονικής φαντασίας...

Δεν με καταλαβες...εννοω πως δεν συμφωνω με την ενσταση επειδη αν το αποτελεσμα ηταν υπερ μας δεν θα υπηρχε ποτε ενσταση.Ετσι δεν ειναι??Ε,αυτο ειναι που δεν μου αρεσει.Το ο,τι επειδη χασαμε προσπαθησαμε να παρουμε τους βαθμους αλλιως.

 

Πιθανόν. Και λοιπόν?

Αυτό είναι δικαιολογία να γίνονται όργια στο παρών ή το μέλλον?

 

Οχι εγω δεν ειπα αυτο.Απλα θεωρω οτι δεν ειναι δυνατον να μιλατε εσεις για σκανδαλο τη στιγμη που ενω θα επρεπε να παιζετε Δ εθνικη,σας χαρισαν ολα τα χρεη;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ειδαμε ποσο προσγειωμενοι ειστε,που μας κερδισατε 4-0 και νομιζετε οτι γινατε η Ρεαλ Μαδριτης. Και μετα παραπονιεστε που αποκαλουμε την ομαδα σας ''αεκακι''

 

 

 

Οπα κατσε φιλαρακι, επειδη εγω το ειπα αυτο, για αυτο και μονο θα σου απαντησω.

 

Ειδες σε κανα ποστ μου να λεω πως η ομαδα μου εγινε Ρεαλ Μαδριτης, Μπαρτσελονα, MANU, Chelsea ή οποιαδηποτε αλλη ομαδα προτιμας?

 

Βλεπεις καταρχας καναν ΑΕΚτζη να ανοιγεται και να λεει τωρα θα παμε να παρουμε το Ευρωπαικο γιατι στην ελλαδα παιζουμε με αμπαλους?

 

Γιατι εγω βλεπω συνεχως πικραμενους και κομπλεξικους μεχρι αηδιας Ολυμπιακους να λενε, οτι ειτε με τον ενα τροπο ειτε με τον αλλο τον τιτλο θα τον παρουνε, να εχουνε φαει 4 και να λενε "ελα μωρε, με τους αμπαλους, 10 χρονια ειχανε", ή "μην ασχολειστε ρε με το αρθρο44" και αλλα υποτιμιτικα σχολια.

 

Ξες κατι? Ολο τον καιρο γραφω εδωμεσα και προσπαθω να ειμαι οσο πιο ηπιων τονων γινεται, αλλα οταν βλεπω τον κομπλεξισμο καποιων να γραψουνε "η ΑΕΚ" και οχι "αεκ", ή "το αεκ", ή "το αρθρο44" επειδη νομιζουνε πως επειδη πηρανε 8-9 πρωταθληματα ειναι η μεγαλυτερη ομαδα στον κοσμο, μου γυριζουν τα λαμπακια αναποδα, και συγγνωμη κιολας που λεμε την αληθεια.

 

Εσεις κατηγορηστε μας οτι κλαιγομαστε, χεστηκα κιολας τι θα πειτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι εγω δεν ειπα αυτο.Απλα θεωρω οτι δεν ειναι δυνατον να μιλατε εσεις για σκανδαλο τη στιγμη που ενω θα επρεπε να παιζετε Δ εθνικη,σας χαρισαν ολα τα χρεη;)

 

 

Αντε παλι τα ιδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπα κατσε φιλαρακι, επειδη εγω το ειπα αυτο, για αυτο και μονο θα σου απαντησω.

 

Ειδες σε κανα ποστ μου να λεω πως η ομαδα μου εγινε Ρεαλ Μαδριτης, Μπαρτσελονα, MANU, Chelsea ή οποιαδηποτε αλλη ομαδα προτιμας?

 

Βλεπεις καταρχας καναν ΑΕΚτζη να ανοιγεται και να λεει τωρα θα παμε να παρουμε το Ευρωπαικο γιατι στην ελλαδα παιζουμε με αμπαλους?

 

Γιατι εγω βλεπω συνεχως πικραμενους και κομπλεξικους μεχρι αηδιας Ολυμπιακους να λενε, οτι ειτε με τον ενα τροπο ειτε με τον αλλο τον τιτλο θα τον παρουνε, να εχουνε φαει 4 και να λενε "ελα μωρε, με τους αμπαλους, 10 χρονια ειχανε", ή "μην ασχολειστε ρε με το αρθρο44" και αλλα υποτιμιτικα σχολια.

 

Ξες κατι? Ολο τον καιρο γραφω εδωμεσα και προσπαθω να ειμαι οσο πιο ηπιων τονων γινεται, αλλα οταν βλεπω τον κομπλεξισμο καποιων να γραψουνε "η ΑΕΚ" και οχι "αεκ", ή "το αεκ", ή "το αρθρο44" επειδη νομιζουνε πως επειδη πηρανε 8-9 πρωταθληματα ειναι η μεγαλυτερη ομαδα στον κοσμο, μου γυριζουν τα λαμπακια αναποδα, και συγγνωμη κιολας που λεμε την αληθεια.

 

Εσεις κατηγορηστε μας οτι κλαιγομαστε, χεστηκα κιολας τι θα πειτε.

 

Εμεις ειμαστε πικραμενοι??Αλλοι ειναι νομιζω αυτοι που απο την πικρα τους με το που εριξε η αεκ 4 στον ολυμπιακο παραλιγο να βγουν στην Ομονοια.Πολυ απλα δες τα ποστ αυτου του θρεντ απο τις 30 Μαρτιου και μετα.Επισης αλλοι ειναι αυτοι που αντι να παραδεχτουν την κατωτεροτητα τους ολα αυτα αυτα τα χρονια καθονται και τα ριχνουν σε χεσμενους διαιτητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο και ολα τα παρομοια που ακουστηκαν:

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο chill

Πρόταση 1.600.000 ευρώ έκανε η ΑΕΚ στην Λάρισα για την αγορά του Κλέιτον σύμφωνα με την sportday. Λέτε να τον ζήτησε ο Δώνης :P? Αναμένεται και πρόταση από τους αρουραίους τις προσεχείς ημέρες πάντως. Λέτε να κάνουν καμία ένσταση αν ο παίκτης καταλήξει σε εμάς?

 

Θρήνε γερά πάρτο στα χαρτιά.

 

Τι σχέση έχει αυτό με αυτά που συζητούσαμε>?

 

 

 

 

Δεν με καταλαβες...εννοω πως δεν συμφωνω με την ενσταση επειδη αν το αποτελεσμα ηταν υπερ μας δεν θα υπηρχε ποτε ενσταση.Ετσι δεν ειναι??Ε,αυτο ειναι που δεν μου αρεσει.Το ο,τι επειδη χασαμε προσπαθησαμε να παρουμε τους βαθμους αλλιως.

Ναι, αυτονόητο.

 

 

Οχι εγω δεν ειπα αυτο.Απλα θεωρω οτι δεν ειναι δυνατον να μιλατε εσεις για σκανδαλο τη στιγμη που ενω θα επρεπε να παιζετε Δ εθνικη,σας χαρισαν ολα τα χρεη;)

Ωραία. Στο θέμα μας μπορείς να μείνεις?

Μπορώ να σου γράψω ένα εκατομμύριο παπάτζες που κάνατε και κάναμε στο παρελθόν, αλλά το μόνο σίγουρο είναι πως θα καταλήξουμε να κάνουμε ιστορική αναδρομή ποιος έχει κάνει τα περισσότερα σκάνδαλα, ποιος έχει ευνοηθεί περισσότερο ή λιγότερο κλπ?

Θα γράψουμε 3000 post, και άκρη φυσικά δεν θα βγάλουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εσυ δεν μου ειπες οτι η ενσταση ειναι σοβαρο θεμα και ειναι λογικο να συζητιεται πολυ?Σου εξηγω και γω λοιπον οτι το μονο που βλεπω εδω μεσα (και οχι μονο) ειναι κατι κρυα αστεια του τυπου ''ελα μωρε δεν πειραζει καντε ενσταση,θα το παρετε ετσι''.Εχει καταντησει αηδιαστικο πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εσυ δεν μου ειπες οτι η ενσταση ειναι σοβαρο θεμα και ειναι λογικο να συζητιεται πολυ?Σου εξηγω και γω λοιπον οτι το μονο που βλεπω εδω μεσα (και οχι μονο) ειναι κατι κρυα αστεια του τυπου ''ελα μωρε δεν πειραζει καντε ενσταση,θα το παρετε ετσι''.Εχει καταντησει αηδιαστικο πλεον.

 

E, κάποιοι το εκμεταλεύονται να σας κάνουν καζούρα. Θες να απολογηθώ εγώ γι'αυτό? :rolleyes:

Eπίσης, όλα αυτά είναι απόηχος κάποιων post που έγιναν από εσάς. (όχι εσένα προσωπικά). Νιώθεις έτοιμος να απολογηθείς για τις ''αηδίες'' που γράφει ο Bougas ας πούμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά την υπερβολή που την βρήκατε ? Σας ρίξαμε 4 και το χαιρομάστε ! Θα έπρεπε να σας ρηξούμε 7 και θα χαιρόμασταν περισσότερο ! Εχέτε βγεί οι περισσότεροι Ολυμπιακοί και μιλάτε περί ανέμών και υδάτων και γιατί κανούμε έτσι, και θα έπρεπε να παίζουμε Δ εθνική κτλ κτλ .Όλα αυτά που λέτε για έμας ακριβώς τα ίδια και χειρότερα ισχύουν και για τους γαυρους Νομίζω πως είναι απόλυτα φυσιολόγικό να κάνουμε έτσι ! Για την ένσταση τι θέλετε να πούμε? Δεν είναι ένα θέμα ? Δεν κρίνετε ένα παιχνιδι που χάσατε στα χαρτιά ? Εαν η διαφορά είναι μεγαλύτερη από 3 βαθμούς φυσιολόγικα κανένας δεν θα πρέπει να μιλήσει. Εαν όχι όμως δεν θα το σχολιασουμε κιολας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...