Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστος ακομα και το τελευταιο σκυλαδικο που τραγουδαει ο καθε τελευταιος ειναι ανετα γεματο το σαββατοκυριακο :-D:-D:-D

 

 

Χαλαρα, τωρα πχ Κυριακατικα, εγω ανετα αραζα να πιω κανα ουζακι και να φαω κανα μεζεγκλικι απο το να δω μπαλα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Χαλαρα, τωρα πχ Κυριακατικα, εγω ανετα αραζα να πιω κανα ουζακι και να φαω κανα μεζεγκλικι απο το να δω μπαλα :-D

 

Ούτε να το συζητάς...εννοείται !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήταν όμως πάντα έτσι παιδιά.

Δέν έχουν περάσει πολλά χρόνια από τότε που ακούγαμε για Άγγλους οπαδούς και κάναμε

τον σταυρό μας. Δεν δημιούργησαν και λίγα κατά το πολύ πρόσφατο παρελθόν.

 

Μια χαρά συνεχίζουν να δημιουργούν τα κάφρο-μεθυσμένα Αγγλάκια...

Η μεγάλη διαφορά είναι πως οι χώροι που ξεσπάνε την μιζέρια τους είναι μακριά από τα γήπεδα, σε χώρους που μόνο τον ευατό τους μπορούν να βλαψουν....)

 

Χαλαρα, τωρα πχ Κυριακατικα, εγω ανετα αραζα να πιω κανα ουζακι και να φαω κανα μεζεγκλικι απο το να δω μπαλα :-D

 

Mπορείς να το συνδιάσεις μια χαρά με μπαλίτσα... (που λέει ο λόγος μπαλίτσα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τον ειδα τον αγωνα, δυστυχως δεν εχω Supersport, δεν με ικανοποιει το αποτελεσμα του 1-0 να πω την αληθεια, ειδικα αν ηταν με την ψυχη στο στομα, αλλα χαιρομαι για τους 3 βαθμους της νικης.

 

Αντε να δουμε τη συνεχεια τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθώ να πιστεύω πως τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα.

Είμαι περίεργος να δώ τι ενδεκάδα θα κατεβάσει ο Κωστένογλου την άλλη εβδομάδα με τον Ολυμπιακό.

Αν κατεβάσει την σημερινή ενδεκάδα τα βλέπω πολύ δύσκολα τα πράγματα.

Ενδεκάδα με τόσους επιθετικογενείς παίχτες ενάντια στον γαύρο....

Από την άλλη δεν έχουμε αξιόπιστους ανασταλτικούς χαφ.

 

Στόχος εφικτός πάντως θα πρέπει να θεωρηθεί η δεύτερη θέση και αυτή υπό προυποθέσεις. Πρέπει να χάσει και άλλους βαθμούς ο Παναθηναικός.

Μετά την νίκη του Ολυμπιακού θεωρώ πώς το πρωτάθλημα μάλλον τελείωσε.

Τέσσερις αγωνιστικές έμειναν. Δεν βλέπω που μπορεί να πετάξει 4 βαθμούς και μάλιστα χωρίς να χάσουμε εμείς κανέναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω να κανω αλλη μια ερωτηση, μαλακια ισως, αλλα δεν γαμιεται, θα την κανω?

 

Τα playoffs, τι στο διαολο προσφερουν?

 

Εχω ακουσει, πως ο 2ος-5ος παιζουν για το ποια ομαδα θα παρει το 2ο εισητηριο για τσου-λου και οι υπολοιποι uefa.

 

Εχω ακουσει και αλλη εκδοχη, αλλα μου φανηκε τοσο περιεργη που ουτε καν την θυμαμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζήλεψα λοιπόν με όλα αυτά που λέγαμε για την Αγγλία, και είπα κι εγώ να πάω γήπεδο σήμερα. Είχα να δώ την ΑΕΚ στο γήπεδο 10+ χρόνια. Κάπου το 95 ή 96 είχα πάει τελευταία φορά, σε ένα ηρακλής - ΑΕΚ.

Λοιπόν, εντυπωσιάστηκα! Καταπληκτικό ποδόσφαιρο! Ανάπτυξη, τακτική, μαχητικότητα! Τι να σου πω! Κι ένας προπονητής, πραγματικός μαέστρος.

 

Πόνεσαν τα μάτια μου. Ευτυχώς που ήμασταν παρέα, και είχαμε και τους πιτσιρικάδες μαζί μας, και περάσαμε ωραία με τις ταρζανιές τους.

 

Πολύ καλό το καυτατζόγλειο. Ωραίο το φτιάξανε. Μέχρι πριν την ολυμπιάδα ήταν για κλάματα. Πλέον υπάρχει ένα αξιοπρεπές γήπεδο στην Θεσσαλονίκη.

 

Λοιπόν, οι μόνοι παίχτες που θέλω με 1000 να παίζουν και του χρόνου στην αεκ, είναι ο Μπλάνκο και ο Παπασταθόπουλος. Επίσης και ο Καλόν νομίζω ότι αξίζει μια ευκαιρία. Φαίνεται πως το κατέχει το άθλημα. Όλοι οι υπόλοιποι τον πούλο. Θλιβεροί. Και πρώτος ο Ριβάλντο. Εκνευριστικός. Εξοργιστικός μάλλον. Η όλη του προσφορά στα 90 (!) λεπτά που αγωνίστηκε, ήταν δύο (2) εντυπωσιακά τάκλιν, με τα οποία απόρησαν και οι καλαμαριώτες γύρω μας. "Ρε συ, ο Ριβάλντο έκανε τάκλιν!". "ρε συ, έκανε κι άλλο αυτός!!!". Κατά τα άλλα, τα γνωστά: στατικότητα, δεν κουνιέται φύλλο, κανένας δεν τρέχει αν δεν πάρει την μπάλα, ανάπτυξη μηδέν, θέαμα μηδέν, ουσία μηδέν.

Δεν μπορώ να πω σίγουρα, αν είδε κάποιος στην τιβι ας πει, αλλά νομίζω πως δεν τους έδωσε κανονικό πέναλτι στην ανατροπή κάπου στο 20. Το χέρι που ζήτησαν δεν μου φάνηκε για χέρι. Και το γκολ που μας ακύρωσαν, ήταν 3 δικοί μας 3 μέτρα οφσάιντ.

Ένα καλό δεκάλεπτο είχαμε στο πρώτο ημίχρονο, κάπου από 20 ως 30, και στο δεύτερο από την αρχή ως το 65-70 περίπου. Μετά βγήκε ο Μπλάνκο, βγήκε και ο Φραπές, και τέλος. Εμπνευσμένος για άλλη μια φορά ο Κωστένογλου. Άκουσα και δηλώσεις του στην ερα: "είχαμε συγκέντρωση, ήμασταν αποφασισμένοι, είμαι πολύ ευχαριστημένος από τους παίκτες μου. Μας ακύρωσαν και γκόλ που μου φάνηκε κανονικό". Κάποιος από τους δυο μας έβλεπε άλλο ματς, μεγάλε.

 

PS: αν κανένας βρει αύριο σε καμιά εφημερίδα ή site μια φωτό με δυο πιτσιρίκια στο γήπεδο με καπέλο και κασκόλ αεκ, και έναν τουίτυ ντυμένο αεκ στα χέρια, αν δεν του κάνει κόπο ας με ενημερώσει, μπας και την βρω κι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...