Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μετα τον ντεμη το ΧΑΟΣ

 

TO TIΠΟΤΑ.... :X

Και ας κοροϊδευουν και αυτοί όπως κάναν πολλοί άλλοι!

Να φύγουν όλοι απο την ΑΕΚ! ΧΘΕΣ

 

Καλα οταν λεμε, εκτιθεσαι....το εννοουμε.

 

Τελικα, δεν εκτιθεσαι μονο, ρεζιλευεσαι γιατι λες και κοτσανουλες.

 

Δεν υποστηριζω την διοικηση φιλαρακι, αντιθετως λεω πως εχει πολλα λαθη, ειδικα την φετινη σαιζον, αλλα απο την αλλη ΕΓΩ προτιμω να εχω αυτην την διοικηση την οποια μπορω να εμπιστευτω ΚΑΙ ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΗ, ενω εσυ προτιμας μια διοικηση με λαμογια γιατι νομιζεις οτι ετσι θα παρει η ομαδα το πολυποθητο πρωταθλημα.

 

Ο στοχος ειναι ο ιδιος, τα μεσα αλλαζουν.

 

Για το πόσα χρόνια πιστεύει ότι μπορεί να αντέξει ο κόσμος της ΑΕΚ χωρίς πρωτάθλημα: "Προτείνω σε όλα τα παιδιά που θέλουν να νικάνε συνέχεια, να γίνουν Ολυμπιακοί και Παναθηναϊκοί. Για άλλα πράγματα γίνεται κάποιος ΑΕΚ. Θέλουμε να κάνουμε μια ομάδα που να παίζει την καλύτερη μπάλα στην Ελλάδα".

Ως εδω.

Καποτε η ΑΕΚ ηταν μεγαλη ομαδα και ΕΠΑΙΖΕ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΠΑΛΛΑ, και ΝΙΚΟΥΣΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ και ΕΠΑΙΡΝΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ. Υποδειξεις απο αυτο το σκατο να αλλαξουμε εμεις ή τα παιδια μας ομαδα ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ.

Να ξεκουμπιστει το αγραμματο βλαχακι και η συμμορια του και οσοι τους υποστηριζουν ΤΩΡΑ

Που καταντησαν την ΑΕΚ θεε μου? Προεδρος της ΑΕΚ να ξεστομιζει τετοιο πραγμα...

Ναι ρε αλητακο, θελω η ομαδα μου να κερδιζει συνεχεια και ΔΕΝ θελω να γινω ολυμπιακος ή παναθηναικος. Εγω θα παραμεινω ΑΕΚ, να αλλαξεις εσυ και η συμμορια σου ομαδα.

Ρε ΑΕΚτζηδες δεν τρελαινεστε?

Πως τα ανεχομαστε αυτα?

 

Αυτά λοιπόν τα είπε ένας συμφορουμίτης! Αν τα έλεγα εγώ θα με κρεμάγατε!

Αλλα δε συμφωνώ απλά μαζί του! Επαυξάνω!!!!

Για την εφήμερη χαρά που σου περνάνε λοιπόν!

Και άσε με να εκτίθομαι!!! Την βρίσκω με τις κοτσάνες μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ρε παιδιά οκ να φύγει ο Ντέμης δεν κάνει ή δεν μπορεί.Πείτε μου όμως έχει βγεί κανένας τα τελευταιά χρόνια να πεί εδω είμαι εγώ πάρτε τα χρήματα που ξοδέψατε κύριε Νικολαίδη και εγώ θα βάλω και Χ μυρία και θα κάνω την ομάδα όπως πρέπει ....ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ???? Γιατί αμα είναι πάλι να ακούσω για κανέναν Αλεχαντρο Σκλαβενίτη τότε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πρωταθλητές δεν γίνονται μόνο με τα χρήματα.

Όταν η ΑΕΚΑΡΑ έπαιρνε τα πρωταθλήματα δεν είχε την πλουσιότερη ομάδα.

Ο ολυμπιακός τότε τα έσκαγε χοντρα και ο παναθηναικός.

Η ΑΕΚ σήκωνε όμως τις κούπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά οκ να φύγει ο Ντέμης δεν κάνει ή δεν μπορεί.Πείτε μου όμως έχει βγεί κανένας τα τελευταιά χρόνια να πεί εδω είμαι εγώ πάρτε τα χρήματα που ξοδέψατε κύριε Νικολαίδη και εγώ θα βάλω και Χ μυρία και θα κάνω την ομάδα όπως πρέπει ....ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ???? Γιατί αμα είναι πάλι να ακούσω για κανέναν Αλεχαντρο Σκλαβενίτη τότε....
σε αυτο εχεις δικιο.δεν εχει βγει καποιος ακομα ομως μολις χτες ο ντεμης ειπε οτι ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΕΙ.πως θα βγει καποιος να πει αγοραζω αν ο αλλος δεν πουλαει;για μενα η καλυτερη γνωστη λυση που υπαρχει ειναι ο Μελισσανιδης.Πολλα λεφτα ειναι Αεκαρα και μπορει να κοντραρει σε ολα τα επιπεδα Κοκκαλη-Τζιγκερ ΑΝΕΤΑ.Αν ειχε αναλαβει την ερασιτεχνικη θα ειχαμε τωρα γηπεδο και εκει που πρεπει....

αν υπαρχει κατι ακομα καλυτερο που δεν εχει εμφανιστει ακομα δεκτο.δεν σημαινει οτι επειδη περασαν διαφοροι παραξενοι κατα καιρους θα ειναι σιγουρα λαμογια και μετα τον ντεμη....βεβαια επειδη εγω προσωπικα δεν βαζω το χερι μου στη φωτια για κανενα καλο θα ειναι να κραταμε και μια πισινη και τον Σωτηρα...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη....πού ήταν ο "τίγρης" πρίν 4 χρονάκια?

Ο Μελισσανίδης που είναι ΑΕΚΑΡΑ. Σιγά....

Αν θυμάμαι είχε δηλώσει πώς μόνο τρελλός θα έπαιρνε την ΑΕΚ τότε.

Προτιμάω τον τρελλό από τις κότες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ παίδες ποίος Μελίσσανιδης ? Τον έχετε ξανακούσει πουθενά ? Βγήκε να πεί έαν ο Ντέμης πουλάει εγώ εδώ είμαι ? Εφοσον είχε όλο αυτό το χρήμα γιατί δεν την πήρε την ομάδα όταν επρέπε ?Γιατί και ο Κοκαλης τον Ολύμπιακό τον πηρε τσάμπα όταν χρώσταγε πολλά εκατομύρια αλλά τον πήρε και πλήρωσε πολλά και του χαρίσανε πολλά ....Ο Τίγρης τότε έγινε γατάκι και σφύραγε αδιάφορα...Και ο Βαρδινογιάννης δεν πουλάει αλλά βγήκε η ΠΕΚ και είπε εμείς αγοράζουμε και υα δόσουμε και 40 μυρια για μεταγραφές (που τα έχουνε χαλαρά) Ο Τιγρης έχει πει τίποτα τέτοιο ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα πρωταθλήματα που λέγαμε (μάλλον τις εφήμερες χαρές) και για τα παιδάκια που πρέπει να γίνονται ολυμπιακοί κατα τον κο νικολαϊδη, δείτε την άποψη ενός πατέρα, πολύ πρίν τις @@ριες που ξεστόμισε ο κος πρόεδρος!

Κύριοι, θέλω πίσω το παιδί μου

 

Αγαπητοί φίλοι,

 

Μην βιαστείτε να βγάλετε λανθασμένα συμπεράσματα από τον τίτλο προτού διαβάσετε και τη συνέχεια. Γιατί σίγουρα δεν πρόκειται για δακρύβρεχτο γράμμα ενός απελπισμένου πατέρα που του απήγαγαν το παιδί του. Αυτό που θα περιγράψω έχει κάποια δόση παρά...πόνου αλλά πρόκειται απλά για ένα κοινωνικό-αθλητικό φαινόμενο που τα τελευταία χρόνια μαστίζει αρκετές Ελληνικές οικογένειες.

 

Κυριακή 16/12/2007 (Βράδυ)

 

Ο 5χρονος γιος μου πληροφορείται ότι η ομάδα μας (ΑΕΚ) έχασε από τον Ολυμπιακό (και πάλι). Και με ρωτάει γιατί, τι έφταιξε. Απάντηση δεν πήρε.

 

Δευτέρα 17/12/2007 (Πρωί)

 

Ο γιος μου ηλικίας 5 ετών ξεκινά για το σχολείο του (νηπιαγωγείο). Χαιρετά τη μαμά του, εμένα και τον Μπλάνκο (Ζορρό) που τον έχει βάλει ο ίδιος σε φωτογραφίες αποκόμματα εφημερίδων στο προσκέφαλο του κρεβατιού του.

 

Δευτέρα 17/12/2007 (Μεσημέρι)

 

Ο γιος μου επιστρέφει από το σχολείο τραγουδώντας τον ύμνο του Oλυμπιακού, ξεκρεμάει τις φωτογραφίες του Μπλάνκο!

 

Δευτέρα 17/12/2007 (Απόγευμα)

 

Γυρίζω από τη δουλειά. Ο γιος μου δηλώνει ανακουφισμένος ότι είναι πλέον Ολυμπιακός γιατί οι συμμαθητές του δεν θα τον κοροϊδεύουν που η ομάδα του πάντα χάνει από του "κόκκινους".

 

Τι να πω σε αυτό το παιδάκι; Αυτό δεν γνώρισε την ΑΕΚ Μπάρλου, Μαύρου, Μπάγεβιτς, Μανωλά, Σαβέφσκι. Αυτό δεν είδε τον Τάκη και τον Όκο να καρφώνουν τον Ταληκριάδη ένα ανοιξιάτικο βράδυ στο ΟΑΚΑ. Αυτό δεν είδε επίσης τα πρωταθλήματα και τις νίκες που ακολούθησαν εκείνης της βραδιάς. Αυτό δεν μπήκε ποτέ στη Σκεπαστή και να του σηκωθεί η τρίχα «κάγκελο». Αυτό δεν καταλαβαίνει ακόμα από ιστορία, Βυζάντιο, δικέφαλα εμβλήματα, περηφάνια, προσφυγιά. Αυτό θέλει μόνο η ομάδα του να παίζει και να νικάει σαν ΑΕΚ.

 

Αν λοιπόν θέλω την ΑΕΚ πρωταθλήτρια πρώτον και νικήτρια με στόφα και χαρακτήρα μεγάλης ομάδας δεύτερον είναι γιατί αξιότιμοι κύριοι Φερέρ, Νικολαϊδη, Ριβάλντο, Ζήκο και λοιποί παίκτες είναι γιατί ΘΕΛΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΠΙΣΩ. Όπως φαντάζομαι θέλουν τα παιδιά τους πίσω και αρκετές εκατοντάδες χιλιάδες ΑΕΚΤΖΗΔΕΣ πατεράδες ακόμα, που κατά τη τελευταία δεκαετία τα έχασαν και εκείνοι.

 

Σας παρακαλώ κάντε την ΑΕΚ και πάλι ΑΕΚΑΡΑ και όχι ΑΕΚΑΚΙ όπως μας λένε και οι άσπονδοι φίλοι μας Ολυμπιακοί και Παναθηναϊκοί. Δεν χρειαζόμαστε παιχταράδες ή άλλον προπονητή, χρειαζόμαστε νοοτροπία και ψυχολογία νικητή. Χρειαζόμαστε όμως πιο πολύ από όλα τα μελλοντικά κιτρινόμαυρα βλασταράκια να γυρνάνε από το σχολείο τους με το κεφάλι ψηλά…… και να μεταλαμπαδεύουν με τη σειρά τους ΤΗΝ ΙΔΕΑ στις επόμενες γενιές.

 

Φιλικά

Ένας απλός πατέρας

 

Πηγή: http://www.contra.gr/Columns/You/180440.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα η καλυτερη γνωστη λυση που υπαρχει ειναι ο Μελισσανιδης.Πολλα λεφτα ειναι Αεκαρα και μπορει να κοντραρει σε ολα τα επιπεδα Κοκκαλη-Τζιγκερ ΑΝΕΤΑ.

 

Όταν λες όλα τα επίπεδα εννοείς τα παρασκηνιακά, την λαμογιά και όλα αυτα που έχουν καταντήσει το ποδόσφαιρο αυτήν την αηδία που βλέπουμε σήμερα?

Αν ναι, είμαι πολύ κοντά στο να συμφωνήσω για πρώτη φορά μαζί σου...

 

 

Γυρίζω από τη δουλειά. Ο γιος μου δηλώνει ανακουφισμένος ότι είναι πλέον Ολυμπιακός γιατί οι συμμαθητές του δεν θα τον κοροϊδεύουν που η ομάδα του πάντα χάνει από του "κόκκινους".

 

 

Το καημένο το παιδάκι. Να το πάμε σε ψυχολόγο να είμαστε σίγουροι πως δεν θα του μείνει κάνα παιδικό τραύμα, με αποτέλεσμα όταν μεγαλώσει να σπάει αμάξια, και να πετάει φωτοβολίδες στους ''απέναντι''...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα πει, θελω το παιδι μου πισω?

Επειδη αλλαξε ομαδα? Και εγω οταν ημουν 5, ειχα αλλαξει 500 ομαδες, δεν ηξερα τοτε.

 

Και ο Καφετζοπουλος, ο ηθοποιος, ειχε πει πριν λιγα χρονια, οτι στα παιδια του, εχει πει ενα πραγμα.

 

"Γυναικες και αυτοκινητα αλλαζουμε πολλα στη ζωη μας, ομαδα ποτε"

 

 

Για να φτιαξεις ομαδα ομως θελει υπομονη και επιμονη, οι περισσοτεροι ομως δεν την εχουν πλεον.

Και εγω δακρυζω με τις ηττες απο τους γαυρους, γιατι βαρεθηκα να ακουω τους γαυροφιλους μου να μου κουνιουνται, αλλα οταν και εμεις ειχαμε ομαδα και ηταν εκεινοι ψωφιοι τους κουνιομασταν εμεις.

 

Αυτα εχει η ζωη, καντε υπομονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, εντάξει... Εμείς πετύχαμε το ίδιο αποτέλεσμα, χωρίς καν να χρειαστεί να παίξουμε μπάλα. Που να παίξουμε κιόλας, να δεις τι έχει να γίνει:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...