Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταλαβαίνετε τι σημαίνει αυτό? Η κάνετε πως δε καταλαβαίνετε?

Ύμαρτων, ο κος νκολαϊδης είναι ο άγιος και όλοι οι άλλοι είναι λαμόγια?

O Παπασταθόπουλος ΔΕΝ ανήκει στην ΑΕΚ. Ανήκει στον Ντεμάκο και τον Κανελλόπουλο. Κατάλαβατε φίλτατοι τι θα πει λαμογιά; Λαμογιά είναι να σου ανήκουν οι παίκτες και να μην ανήκουν στην ομάδα...

Αποτρέπει δηλάδη νέους επενδυτές απο το να πλησιάσουν την ΑΕΚ!

Και επειδή ο κοντός έχει αρχίσει και μυρίζεται οτι δε τον παίρνει και πολύ, γιατί όλοι πλέον ζητάνε εξηγήσεις (εκτός απο κανα 5-6, ξέρετε σε ποιούς αναφέρομαι...) άρχισε τις λαμογίες μήπως και δέσει έτσι τον γαϊδαρό του!

 

 

Κριμα ειναι, ξες τι?

Οτι τις μπουρδες που λες τις πιστευεις και απο πανω.

Ο Παπασταθοπουλος ανηκει στην ΑΕΚ και οχι στον Ντεμη, αν αλλαξει η διοικηση, ο Παπασταθοπουλος θα μπορει να φυγει με 1,5 εκατομμυρια ευρωνια που θα πανε στα ταμεια της ΑΕΚ, οχι του Ντεμη. Ο Ντεμης δεν θα κερδισει τιποτα αν φυγει ο Παπασταθοπουλος απο την ΑΕΚ.

 

Αα και λαμογια ειναι, για να μαθενεις, κατι προεδρακοι οπως ο Μακαρος ο Ψωμιαδης που ξοδευανε 1,5εκ. για καφεδες και χρεωνανε την ΠΑΕ, ή ποσα εκ. που και καλα ξοδεψανε για προπονητικο κεντρο. Αυτοι ειναι τα λαμογια, που φαγανε λεφτα και χρεωσανε την ομαδα μεχρι το κοκκαλο.

 

 

Ωχ τι λέω όμως? Αυτός μας έσωσε πρίν 4 χρόνια! ΤΕΡΜΑ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ μάγκες! Τίποτα δεν εξυγίανε οικονομικά! Τίποτα! Αν είχε καθαρίσει την παε και δε χρωστούσε θα έφερνε παίχτες! Τα έσοδα απο διαρκείας και απο φανέλες χορηγών είναι τεράστια! Τζάμπα την πήρε την ΑΕΚ και θα την μοσχοπουλήσει! Νομίζετε οτι οι προθέσεις του είναι αγνές!!!

Α συγνώμη αν τον κατηγορώ! Ξέχασα μας έσωσε πριν 4 χρόνια! ΚΑΡΑΜΕΛΕΣ!!!!

 

PS: όσο για την ανασφάλεια που είπες, όταν φύγει ο κοντός απο την αεκ και πάει ξέρω γω manager σε καναν ολυμπιακό (γιατί πολλα κολλητηλίκια βλέπω με τον πετράκη) (παράδειγμα λέω ε, οχι οτι θα πάει εκει) πήγαινε κιεσύ μαζί του! Άλλαξε ομάδα και απο ΑΕΚ γίνε ντέμης! Απο ανασφάλεια λέω βρε παιδιά μήπως και έρθει κανας πρόεδρος σα τον πουράτο!

 

 

Ναι, εχεις δικιο, τερμα τα ψεματα, φιλαθλους σαν και εσενα και κατι αλλους τετοιους με ηλιθια σκεπτικα, εγω δεν τους δελω οπαδους. Ρε Ουστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Kαι μην ξεχνάς ότι τον όρο αυτό τον έβαλε ο Παπασταθόπουλος και όχι ο Ντέμης...Γιατί πολύ απλά το παιδί σου λέει από εδώ έχουν περάσει όλα τα λαμόγια ασε να έιμαι εγω καλυμένος...Και αν ήθελε ο Ντέμης να πάει γενικός αρχηγός φίλε στον Ολύμπιακό(λέμε τώρα) θα πήγαινε όταν έπαιζε μπάλα όχι τώρα....

Και υπάρχει μια διαφορα ακομά.Αλλο πράγμα είναι η μαλακίες που έχει κάνει ο Ντεμης φέτος και άλλο πράγμα οι λαμογιές....Γιατί τις μαλακίες θα της πληρώσει ο Ντέμης που του χρόνου θα πρέπει να βάλει χρήμα στην όμαδα για να ξαναδεί διαρκειας της προκοπής ενώ τις λαμογιές πάντα της πληρώνει άλλος....

Υ.Γ Και ο Τζίγγερ κολλητός είναι με τον Πετράκη...

Υ.Γ2.Και ξαναλέω πως το χρήμα στην ομαδα το έχουν οι ΚανελοΝοτιάδες και οχι ο Ντέμης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O πρόεδρος ετοιμάζει πάλι συντεύξη αύριο.Εαν ξαναπεί ότι είμαστε κοντα για προπονητηριο κτλ κτλ θα πρέπει να κρατάμε και κανα κεσέ γιαούρτι:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS: όσο για την ανασφάλεια που είπες, όταν φύγει ο κοντός απο την αεκ και πάει ξέρω γω manager σε καναν ολυμπιακό (γιατί πολλα κολλητηλίκια βλέπω με τον πετράκη)

Φίλε μου τα έχεις χάσει και δεν ξέρεις τι λες. Παραλληρείς... :-)

 

(παράδειγμα λέω ε, οχι οτι θα πάει εκει)

Πας να το σώσεις, αλλά τα συμπεράσματα έχουν βγει...

πήγαινε κιεσύ μαζί του! Άλλαξε ομάδα και απο ΑΕΚ γίνε ντέμης! Απο ανασφάλεια λέω βρε παιδιά μήπως και έρθει κανας πρόεδρος σα τον πουράτο!

 

Εντάξει. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο όρος αφορά την ΟΜΑΔΑ και όχι τον παίκτη. Ο παίκτης θα πάρει άλλο ποσό από το συμβόλαιο του. Άλλο ποσό παίρνει η ομάδα και άλλο ο παίκτης. Αν δεν έχετε καταλάβει τι ισχύει στο ποδόσφαιρο τότε ασχοληθείτε με τίποτε άλλο. Ο όρος αυτός αφορά αποκλειστικά και μόνο τις απολαβές της ΠΑΕ. Ο Παπασταθόπουλος δεν ξέρει να μιλήσει. Αν τον είδατε ποτέ να δίνει συνέντευξη, είναι σαν να ακούτε ένα παιδάκι Λυκείου. Ότι του είπαν έκανε. Μυαλό για διαπραγμάτευση δεν έχει.

 

ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΊΠΕ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ:

Αδερφια...τρεξτε να προλαβετε τα διαρκειας για την καινουρια χρονια....η διοικηση θελει λεφτα....Αν δεν ψωνισετε διαρκειας,ο Κανελλοπουλος θα κατεβασει τους ερασιτεχνες του χρονου....

ΠΑΡΤΕ ΑΔΕΡΦΙΑ...ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ...ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΓΗΠΕΔΟ...ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΡΙΟ...ΠΙΣΙΝΑ...ΣΑΟΥΝΑ...ΧΑΜΑΜ... ΚΑΙ ΣΟΥΙΤΕΣ ΜΕ ΡΩΣΙΔΕΣ ΜΑΣΕΖ...

Αν θελετε εχουμε και μπλουζακι αρουαμπαρενα...ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ...λογω συνταξιοδοτησεως...

Τα δισκακια του φοιβου πλεον μπορειτε να τα βρειτε στους γυφτους εναντι 2 ευρω...

Ντεμη..την αλλη εβδομαδα που θα κατεβω,θα παω να αγορασω ενα μπλουζακι...ΑΣΚΑΡΑΤΕ...θα αποκτησει μεγαλη συλλεκτικη αξια...ΟΥΔΕΙΣ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΤΗΣ ΜΠΛΟΥΖΑΣ ΤΟΥ....

ΕΙΜΑΣΤΕ ΗΔΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ....ΠΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ ΕΔΩ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ....

Εμενα ενα πραγμα με απασχολει....ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ....ΣΩΤΗΡΕΣ???

 

ΚΑΙ ΑΝ ΔΕ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ, ΜΗ ΤΙΣ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ! ΚΑΙ ΜΗ ΜΠΑΙΝΕΤΕ ΣΤΟ ΚΟΠΟ ΝΑ ΜΕ ΚΡΑΞΕΤΕ! ΤΣΑΜΠΑ ΘΑΝΑΙ! ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΤΟ ΛΕΩ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντεμη..την αλλη εβδομαδα που θα κατεβω,θα παω να αγορασω ενα μπλουζακι...ΑΣΚΑΡΑΤΕ...θα αποκτησει μεγαλη συλλεκτικη αξια...ΟΥΔΕΙΣ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΤΗΣ ΜΠΛΟΥΖΑΣ ΤΟΥ....

γιατι εχει δει αυτος ποιο φοραει;:lol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το θεμα ειναι οτι εχουμε 25000 διαρκειας και του χρονου δεν βλεπω να εχει πανω απο 18000.Κυριε ντεμη δεν ζητησαμε απο τον πρωτο χρονο πρωταθλημα αλλα εχουν περασει και 4 χρονια και προκοπη δεν βλεπουμε.Παιδια εγω πρωταθλημα εχω να δω απο τα 7 μου και μαλλον για την επομενη πενταετια δεν θα δω.Οσο για το γηπεδο και να γινει μετα απο 4 χρονια το λιγοτερο οποτε καλυτερα να δουμε το ενψυχο δυναμικο της ομαδας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορυ που επεμβαινω αλλα δεν αντεξα απο το φοβο :

 

http://www.sport-fm.gr/article.jsp?id=124238

Το… άλλο πρόσωπο του Νίκου Κωστένογλου βλέπουν τις τελευταίες ημέρες οι παίκτες της ΑΕΚ. Ο 38χρονος τεχνικός θεωρεί πως πολλά από τα δεινά της ομάδας οφείλονται στην έλλειψη πειθαρχίας και έχει αποφασίσει να «σφίξει» τα λουριά.

 

Ενδεικτικό είναι πως μπαίνοντας χθες στα αποδυτήρια λίγο πριν την έναρξη της προπόνησης και είδε κάποιους παίκτες να δένουν τα κορδόνια τους είπε σε έντονο ύφος: «Όταν μπαίνει ο προπονητής στα αποδυτήρια, δεν θα γίνεται αυτό. Θα έχετε ήδη δέσει τα παπούτσια σας. Είχατε πολλή ώρα να το κάνετε, τι περιμένατε;».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο όρος αφορά την ΟΜΑΔΑ και όχι τον παίκτη. Ο παίκτης θα πάρει άλλο ποσό από το συμβόλαιο του. Άλλο ποσό παίρνει η ομάδα και άλλο ο παίκτης. Αν δεν έχετε καταλάβει τι ισχύει στο ποδόσφαιρο τότε ασχοληθείτε με τίποτε άλλο. Ο όρος αυτός αφορά αποκλειστικά και μόνο τις απολαβές της ΠΑΕ. Ο Παπασταθόπουλος δεν ξέρει να μιλήσει. Αν τον είδατε ποτέ να δίνει συνέντευξη, είναι σαν να ακούτε ένα παιδάκι Λυκείου. Ότι του είπαν έκανε. Μυαλό για διαπραγμάτευση δεν έχει.

 

Δεν ξέρω έαν έχεις ακούσει ποτέ τον Ορο Manager ποδοσφαιριστή...Γιατί μάλλον αυτός πρέπει να κάνει τις διαπραγματευσεις ....

 

ΚΑΙ ΑΝ ΔΕ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ, ΜΗ ΤΙΣ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ! ΚΑΙ ΜΗ ΜΠΑΙΝΕΤΕ ΣΤΟ ΚΟΠΟ ΝΑ ΜΕ ΚΡΑΞΕΤΕ! ΤΣΑΜΠΑ ΘΑΝΑΙ! ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΤΟ ΛΕΩ!!!

 

Ε όπως μάλλον δεν σου αρέσουν οι απόψεις κάποιον αλλών και εσύ μην τις διαβάζεις...Αλλα τότε ποιος ο λόγος να γράφουμε εδώ μεσα ????

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, εχεις δικιο, τερμα τα ψεματα, φιλαθλους σαν και εσενα και κατι αλλους τετοιους με ηλιθια σκεπτικα, εγω δεν τους δελω οπαδους. Ρε Ουστ.

 

Το ματς-τελικός για την ΑΕΚ είχε μόλις τελειώσει και μετά το 1-1 με τον Παναθηναϊκό είχε ουσιαστικά τελειώσει για φέτος και το κεφάλαιο πρωτάθλημα για τον δικέφαλο. Ένα πρωτάθλημα που με τόσο στόμφο είχε ξανά και ξανά διατυπωθεί από όλους τους ανευθυνοϋπεύθυνους στην ομάδα ότι αποτελεί αυτοσκοπό, αλλά που τελικά για ακόμα μια χρονιά θα καταλήξει κατά πως φαίνεται σε άλλες πολιτείες...

 

Kαθόμουνα απογοητευμένος μετά το ματς στη θέση μου, εκεί κάπου στα ψηλά της θύρας 12 και γκρίνιαζα στους μόνιμους διπλανούς μου (τώρα με τα διαρκείας μας προέκυψε αναγκαστικά στο γήπεδο και ο όρος της "γειτονιάς" των φιλάθλων) για την συνεχιζόμενη ανικανότητά μας για κατακτήσεις τροπαίων. "Καλά, τι φωνάζεις" πετάγεται ένας τύπος 5 θέσεις δεξιά μου, "με τον πρώτο έπαιζες, δεν είναι και αποτυχία η ισοπαλία"!!!

 

Αυτό ήταν, τα πήρα για τα καλά και ξέσπασα πάνω του. Στην αρχή νόμιζα πως ήταν Παναθηναϊκός που είχε έρθει κρυφά να δει την ομάδα του, μετά θυμήθηκα πως η 12 κατοικείται μόνο από κατόχους θέσεων διαρκείας και πραγματικά απόρησα...

 

Είναι δυστυχώς πραγματικότητα πως εμείς οι ΑΕΚτζήδες έχουμε μαλακώσει και σίγουρα έχουμε μεγάλη ευθύνη για τη μετάδοση νοοτροπίας μη-πρωταθλητισμού και στους παίκτες της ομάδας. Η παρατεταμένη ανοχή στο περιβόητο 5ετές project του Νικολαϊδη μας έκανε να ξεχάσουμε τι σημαίνει άγχος για την κατάκτηση της πρώτης θέσης. Αυτό σε συνδυασμό με την ατμόσφαιρα show που έχει περάσει η διοίκηση με τραγουδάκια και βιντεάκια στα παιχνίδια και την εξ ορισμού μη-έδρα του ΟΑΚΑ, έχει κάνει την άλλοτε απόρθητη έδρα της ΑΕΚ μπάτε σκύλοι αλέστε σε κάθε Πανιώνιο και Ηρακλή (δε θέλω να μειώσω κανέναν, αλλά τέτοιες εντός έδρας ήττες η ΑΕΚ παλιότερα έκανε μια φορά την 3ετία..).

 

Για να μη πιστέψει κάποιος ότι υποστηρίζω τις ακρότητες και τον φανατισμό (κάθε άλλο...), θα αναφέρω απλώς 2 παραδείγματα για να γίνει κατανοητό τι εννοώ: Είναι κάπου στο 65' και η ΑΕΚ έχει μόλις μειώσει από 0-3 σε 1-3 με τον Πανιώνιο. Τα μεγάφωνα δίνουν όπως πάντα τον ρυθμό για πανηγύρι: "Το πρώτο γκολ για την ομάδα, μας ο Μοχάμεντ... (και περιμένει να απαντήσουν οι φίλαθλοι το όνομα του Καλόν). Το απίστευτο είναι πως όλοι στο γήπεδο φωνάζουν με ενθουσιασμό (και μάλιστα 3 φορές) "Καλόν!!!". Λες και νικάγαμε 3-0!!!

 

Κλείνω υπενθυμίζοντας πως σε μια αντίστοιχη περίπτωση που ο Ολυμπιακός έπρεπε να φύγει για 2 χρόνια από το Καραϊσκάκη (για να παίρνουμε τουλάχιστον μαθήματα πρωταθλητισμού με κάθε τρόπο), ο Κόκκαλης δεν τον πήγε στο ΟΑΚΑ, αλλά στη Ριζούπολη γιατί είναι έδρα παρότι χωράει δε χωράει 15000. Αποτέλεσμά; Το 3-0 στο αλησμόνητο ματς-τελικό με τον Παναθηναϊκό. Κύριε Νικολαϊδη, μήπως θα έπρεπε να το σκεφτείτε; Ή μήπως τελικά το μόνο σας μέλημα είναι να πουλάτε κάθε χρόνο 25000 διαρκείας;

 

Πηγή: http://www.contra.gr/Columns/You/190852.html

 

Εγώ φίλτατε (με τον "ωραίο" τρόπο που μου απαντάς) αυτούς τους οπαδούς βαρέθηκα! Σε αυτούς λέω ΟΥΣΤ!Τώρα αν μοιάζουν σε μερικούς απο δω είναι άλλο θέμα....

 

PS: Α και μη μου παραθέσετε κανα αντίστοιχο άρθρο περι σωτηρίας της ομάδας που θα τοπ βρείτε σε κανα αρχείο 4άρων ετών! Θα είστε το λιγότερο γραφικοί!

 

Ε όπως μάλλον δεν σου αρέσουν οι απόψεις κάποιον αλλών και εσύ μην τις διαβάζεις...Αλλα τότε ποιος ο λόγος να γράφουμε εδώ μεσα ????

Φίλε ηλία δεν έχω χαρακτηρίσει ποτέ κανέναν εδω μέσα και σε όσα άλλα forums γράφω "ηλίθια σκεπτόμενο" δεν του έχω πεί οτι "λέει μπούρδες" (ακόμα και αν απο αυτά που γράφει δε βγαίνει νόημα) και εννοείται οτι δεν έχω πει σε κανέναν "ρε ουστ"

Αυτοί οι χαρακτηρισμοί δε ταιριάζουν σε μένα και στον τρόπο αντιμετώπισης προς τους άλλους!

Γιαυτό λοιπόν και είπα να μη μπαίνουν στον κόπο να με κράξουν! Αλλιώς μια χαρά λέμε τις απόψεις μας εδω!!!

Τέλος αυτοί οι χαρακτηρισμοί δεν δείχουν απόψεις των άλλων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το θεμα ειναι οτι εχουμε 25000 διαρκειας και του χρονου δεν βλεπω να εχει πανω απο 18000.Κυριε ντεμη δεν ζητησαμε απο τον πρωτο χρονο πρωταθλημα αλλα εχουν περασει και 4 χρονια και προκοπη δεν βλεπουμε.Παιδια εγω πρωταθλημα εχω να δω απο τα 7 μου και μαλλον για την επομενη πενταετια δεν θα δω.Οσο για το γηπεδο και να γινει μετα απο 4 χρονια το λιγοτερο οποτε καλυτερα να δουμε το ενψυχο δυναμικο της ομαδας

συμφωνα με σημερινες δηλωσεις Του Σωτηρ αν θες πρωταθλημα αλλαξε ομαδα γινε ολυμπιακος!!ναι ναι αυτο ακριβως!πιο συγκεκριμενα...

 

 

Αν εσείς πιστεύετε πως οι ΑΕΚτζήδες γίνονται επειδή η ομάδα κατακτά πρωταθλήματα, κάνετε λάθος. Η ΑΕΚ δεν έχει οπαδούς επειδή κερδίζει πρωταθλήματα. Εγώ δεν έγινα ΑΕΚ όταν η ομάδα ήταν πρωταθλήτρια. Αν κάποιος θέλει να γίνει μία ομάδα επειδή θέλει να κερδίζει, ας γίνει Ολυμπιακός. Εμείς θέλουμε να φτιάξουμε μία ομάδα που θα παίζει το καλύτερο ποδόσφαιρο στην Ελλάδα.

 

Ειναι πολλα χρονια μπροστα ο ανθρωπος τι να λεμε:lol:κατα τα αλλα μια ανουσια και αδιαφορη συνεντευξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φίλε ηλία δεν έχω χαρακτηρίσει ποτέ κανέναν εδω μέσα και σε όσα άλλα forums γράφω "ηλίθια σκεπτόμενο" δεν του έχω πεί οτι "λέει μπούρδες" (ακόμα και αν απο αυτά που γράφει δε βγαίνει νόημα) και εννοείται οτι δεν έχω πει σε κανέναν "ρε ουστ"

Αυτοί οι χαρακτηρισμοί δε ταιριάζουν σε μένα και στον τρόπο αντιμετώπισης προς τους άλλους!

Γιαυτό λοιπόν και είπα να μη μπαίνουν στον κόπο να με κράξουν! Αλλιώς μια χαρά λέμε τις απόψεις μας εδω!!!

Τέλος αυτοί οι χαρακτηρισμοί δεν δείχουν απόψεις των άλλων!

 

 

Για τους χαρακτηρισμούς θα συμφωνησώ γιατί δεν είναι σωστό να εκφραζόμαστε έτσι ακόμα και έαν ο άλλος εκφράζει θέσεις που δεν είναι σωστές ή καμιά φορά ξεφεύγουν από την λογική. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...